Tworzenie kwietników w obszarze: stworzyć piękno z rękami

Kwiaty w ogrodzie nigdy nie jest za dużo! Do niedawna wydawało się, że czarujący kwiat łóżko, mixborders, kwiat ogród lub żwiru wzgórze, lepiej i wymyślić nic nie jest niemożliwe. Jednak z upływem czasu, można dojść świeże pomysły, są ciekawe odmiany, a kwiat łóżko nie wydają się mieć ten sam ideał, jak wcześniej. Masz chęć coś dodać do tego, aby odtworzyć, aby skorygować ewentualne błędy i udarów mózgu. Wiosna – nadszedł czas, aby pomyśleć i zaplanować dobrze do następnego sezonu niezbędnych zmian. Tworzenie kwietników w obszarze – jest to długi i skomplikowany.

load...

Projekt: start z zasadami

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników, w celu uczynienia go harmonijny. I to nie zawsze się od razu. Jedną z podstawowych zasad przy tworzeniu aranżacji kwiatów jest wybór dla wysokości roślin. Grzbiety lub mixborders niskie gatunki powinny być sadzone bliżej trawniku lub utwór, aw klombów wzdłuż krawędzi. Średnia wysokość znajduje się w środku, najwyższą rangę w tle, a na klombie – w centrum.

Kwietnik często sadzi, po wzór geometryczny. W mixborders same do klombu wyglądał naturalnych, roślinnych pożądaną wysokość nie trzeba komponować „on line”, a przesunięcie trochę niektóre z nich. Wszelkie zmiany kierunku niższych lub wyższych całych grupach roślin.

Istnieją inne ważne czynniki w tworzeniu klombu, na przykład, kolor liści lub kwiatów. Jest tylko ważne Twój smak, pragnienie lub nastrój. Ale dodatkowo, istnieją pewne prawa harmonii, które dyktują, jakie kolory łączą się ze sobą, a które nie. Można tworzyć piosenkę w tym samym kolorze – to będzie ciekawe do oglądania: biały, różowy, niebieski łóżka, kwiaty, a nawet cały ogród. Zostaje on wyglądać skład, w którym stosuje się różne odcienie tego samego koloru, dwa lub trzy lub polichromii kolor, nakrapiany.

Równie ważna jest rozkwit różnych roślin i czas jego trwania. Do łóżka, granic, rabatok konieczne aby wybrać długie kwitnienie roślin ozdobnych lub Leef lub, jak się je nazywa kwiaciarnie, konsekwentnie w porządku. W mixborders zwykle różne: tu rośliny są tak dobrane, że jeden po drugim, kwitną w różnym czasie, i że od wczesnej wiosny do późnej jesieni w składzie były stale kwitnące rośliny. Taki harmonijny ogród kwiatowy stworzyć nie tak łatwo. W związku z tym osiągnięcie pożądanego rezultatu, roślina jest niezbędne, aby nie zmieniać w czasie.

load...

Roczniki: dodać jasności

Dodaj kolor, jasność, i każdego roku, aby zmienić wygląd swojego ogrodu kwiatowego, można użyć roślin rocznych, lub jednoroczne. Najczęściej są one używane do dekoracji klombów, krawężników, klombów i dywany rabatok. The Rockeries i mixborders dla nich zostawić specjalny „kieszenie” lub skorzystać z miejsc, które są uwalniane po wykopaniu cebul kwiatowych i niektóre biennale.

Jednoroczne są przedstawione w bardzo szerokim zakresie – od miniaturowych do lobulyarii lobelinę i taki „dużej wielkości” a kohii, olej rycynowy i z pachnotki Kleomenes. Jest tak wiele rodzajów, że można je odebrać w dowolnym stylu i rodzaju klombów, czy to mixborders w naturalny, naturalny styl ziemi lub kwietnik. I nieskończona różnorodność roślin w kolorze, zewnętrzną strukturę, kształt kwiatów i kwiatostanów i liści daje możliwość rocznie, aby zmienić wygląd swojego ogrodu kwiatowego ci, dodając nowe kolory do niego.

Roczne rośliny posadzone w ogrodzie kwiatowym latem lub wiosną, ale miejsce dla nich jest to możliwe i konieczne, aby przygotować się od jesieni. W październiku, czyste klomby dekoracyjne straconych lub zmarłych jednoroczne. W glebie, dodać kompost lub humus, trochę potas i fosforanowe oraz jeżeli gleba jest kwaśny, wapno lub dolomit mąki. Ziemia trzeba wykopać całą bagnetowe szpadel, przykręcanie nawozu. Rozbić grudki i pielęgnować nie powinno być – ziemia na zimę musi zostawić lumpy nierówną powierzchnię.

Na wiosnę, gdy gleba jest wystarczająco suche, rozgrzanie, konieczne jest do kopania się jeszcze raz, złożonych lub nawozów azotowych. Teraz ziemia uprawiana, a gdy konieczne jest odpowiedni czas, nadające się do lądowania roślin, zaczynają sadzić jednoroczne.

Krawężniki: Pięć powodów, aby je tworzyć

Około kwiat łóżka potrzebne krawężniki. Istnieje kilka powodów:

  • Zapobiega przenikaniu granica kwiat trawy ogród z trawników i chwastów z obszaru;
  • Dzięki krawężnika z klombów nie będzie „uciekać” dekoracyjne szybko rosnących roślin, które rosną na krzakach lub na trawniku;
  • Przy odkręcaniu grunt i pojenia klombu brzegów zapobiega odbieraniu glebę przed wejściem na torze;
  • Przy pomocy granicy może skutecznie zmienić kształt terenu i ogrodzie kwiatowym;
  • A co najważniejsze: starannie krawędziach brzegów klombów wygląda o wiele bardziej atrakcyjne i zadbane.

Tak więc, jeśli nie zostały wokół kwietniki granic, nie jest zbyt późno, aby go naprawić. I jesienią lub wiosną – najlepszy czas, aby to zrobić. Podczas tworzenia granicy, można korzystać z różnych materiałów – płyt chodnikowych, cegieł, taśmy azbestu. Ale specjalny pasek z tworzywa sztucznego, które do tych celów najlepiej sprzedawane w centrach ogrodniczych. Mogą one mieć różne wielkości, grubości, kolorze, gładka lub tektury falistej, w ogólności, każda smakowych i konieczności.

Taki pas musi dig pionowo sadzenia obwodu. Górna krawędź trochę, kilka centymetrów, wystają ponad powierzchnię gleby. Z pomocą tych zespołów można podzielić się w sektorze kwiatów, które są rzucone różnego rodzaju roślin. Ponadto granice pomogą skutecznie zmieniać i ulga z klombu, podnosząc różne sektory w stosunku do innych.

Można również tworzyć naturalną granicę. W tym celu istnieją specjalne rodzaje roślin. Najbardziej odpowiednie do tego stabilnych roślin ozdobnych, niskiego i średniego wzrostu, które rozszerzają się słabo. Roślina granica powinny być sadzone z powodu ich wymagań oświetleniowych. Nadaje się do tego celu, zarówno roślin rocznych i wieloletnich. Wygląda to bardzo dobry krawężnik, który składa się z kompaktowego gatunków niskich winorośli. Dobrze dobrane Flower Garden krawężnik stanie dać estetyczny wygląd. Rama kwiat dekoracji nawet daleko od idealnej kompozycji.

Ograniczyć rozprzestrzenianie się inwazyjnych roślin

Podczas tworzenia ogród kwiatowy, co trzeba wiedzieć, ile czasu mogą współistnieć różne rodzaje roślin. Agresywny, szybko rosnące rośliny jednoroczne, nie zaleca się stosowania dla mixborders: one zatkać innych kultur, często nie na lepsze poprzez zmianę klombu.

Są to rośliny, które są rozrastające się we wszystkich kierunkach długie korzenie, tak po prostu wyciąć pędy nie mają dosyć. One odrastają bardzo szybko. „Uciekły” Procesy kopać też nie tak łatwo. Często rosną na innych roślinach, i dzielić ich jest bardzo trudne.

I tak podczas sadzenia w ogrodzie kwiatowym cyprysowy wilczomlecz pkt toje, krwawnik, mozgi trzciną, zawilec wielkokwiatowy, miskant saharotsvetkovogo, Manica dużych i innych podobnych roślin, konieczne jest ograniczenie strefy wzrostu. Może to być wykonane na obwodzie wykopanym w ziemi taśmy metalowej lub z tworzywa sztucznego do głębokości co najmniej trzydziestu centymetrów. Jeszcze łatwiej umieścić rośliny w dużych kontenerach z dużymi otworami w nim lub bez dna, wykopane w swoim ogrodzie kwiatowym w odpowiednim miejscu tak, że nad powierzchnią gleby wystaje lekko górną krawędź.

Bulwiasty: zmiana scenerii

Tworząc bulwiasty ogród kwiatowy zaczyna się w połowie sierpnia, spadając melkolukovichnye i bulwiaste rośliny od teraz aż do połowy października. Takie z nich, jak żonkile, Muscari, cietrzew, Scilla Difolia mogą rosnąć bez przesadzania i kopanie wiele lat. W ciągu czterech lub pięciu lat nie kopać, i odmian tulipanów grup Greig, botaniczne i Kaufman. Takie związki są sadzone w rzędach lub grup wśród roślin wieloletnich.

Odmian tulipanów, które wymagają corocznego kopania, można sadzić w specjalnej kasecie, w której dolna ma duże otwory. Ułatwia to proces wykopaniu roślin. Takie kopany kasety cebula do żółknięcia liści kroplami w ogrodzie, uzyskiwanie wysokiej jakości żarówek, które kwitną w następnym roku.

Różnych stronach ogrodzie kwiatowym

Podczas tworzenia ogród kwiatowy trzeba skupić się na roślinach, które są dekoracyjne przez cały sezon: Kwitnie od lata do jesieni jednoroczne, traw i drzew iglastych, dając strukturę kwiat w ogrodzie. Można dodać małe formy architektoniczne – garnki lub rzeźby, które tworzą charakter utworu lub pewnego nastroju. Ten kwiat może być związek, który będzie łączyć różne części ogrodu.

Rozważmy niektóre z technik kwiatowy wzór do tworzenia kwietników różnych kompozycji.

„Anielski White”

W takiej kompozycji odbywa się w spektakularny kwiat biały. Na wiosnę będzie docenić „pieniący się” kwitnienie granicę Ajuga reptans i skalnica, a trochę później „przybywa” kwitnących przez całe lato Viola cornuta. Jest to rzadka odmiana, więc można go zastąpić, w zależności od pragnień innych. Nieco później, otworzy swoje białe kwiaty Astilbe prostolistnaya. Następnie podnieś kwitnących białego fali petunii. Następnie białe kapelusze kwiatostany rozprzestrzeni luksusowe hortensji.

„Złoty niuans”

Taka kompozycja jest skonstruowany tak i mówi nazwa na niuanse złotymi żółtych barwach. To od czerwca aż mróz zadowoli długo kwitnąca bylina Coreopsis. Jasne żółte kwiaty aksamitki echem go. Dodaj spektakularny kolorów berberys – uderzeń na lub plam światła na zielone liście. To dobrze, że trwa na niekorzystne warunki. Dla kompozycji rejestracyjnych krzew należy wyciąć, nadając mu kształt zaokrąglony. Jednak głównym tematem kompozycji, która jest niezwykle zdobione staje średnio jałowca (stare złoto).

„Change”

I można go używać wraz z obfitymi byliny jednoroczne na przetwarzanie moich kompozycji, która daje szeroki zakres każdego roku, aby uaktualnić ogród kwiatowy. Obejmuje Coleus i hang-zestrzelenia formę petunii Garden i kochia. Wszystkie te rośliny są bezpretensjonalne chyba że Coleus hybrydowy wymaga słoneczną lokalizacją dla jasności jego kolor, więc dla tej części ogrodu kwiatowego zabrać otwartej przestrzeni.

Zalecenia

Planowanie i ponowne planowanie klombu wymaga ostrożnego podejścia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników, zarówno estetycznych i botanicznych, popraw błędy popełnione, a nie nowych.

  • Zrób listę wszystkich błędów, które chcesz zmienić w ogrodzie kwiatowym i analizować przyczyny nie był dekoracyjny.
  • Uwaga na liście martwych roślin i wskazać możliwe przyczyny ich śmierci.
  • Napisz listę roślin, które chcesz widzieć w swoim ogrodzie kwiatowym, biorąc pod uwagę charakterystykę ekologii swojej stronie.
  • Analizować jak zamontować nową roślinę do istniejącego klombu, na podstawie rozmiaru, długości i rodzaju kwitnienia liści.

load...