Tsumami KANZASHI – jedwab origami

Origami, tradycyjna japońska sztuka składania za mieszkanie w objętości, zawarte w innym krajowym technika robótki Kraju Wschodzącego Słońca – tsumami KANZASHI. Jej owoce, jedwabne kwiaty, były pierwotnie przeznaczone do dekoracji wszelkiego rodzaju urządzeń w fryzury gejsza: grzebienie, pręty, szpilki. Kwiaty tkaniny stały się główną ozdobą włosów oprócz kimona jedwabiu, malowana fanów i dziwaczne makijażu. Tak, to gejsze zawdzięczamy tę niezwykłą sztukę robienia wykwintne biżuterię, tsumami KANZASHI.

load...

Trochę historii i symboliki

Art tsumami-KANZASHI około czterech lat. Około 16 wieku, japońskie piękności przyszła moda na tak skomplikowanej fryzury, które są potrzebne, aby w jakiś sposób uchwycić. Aby to zrobić, są wykorzystywane przede wszystkim stadniny. Jest to akcesorium do włosów, i dał jej nazwę do starożytnej sztuki „KANZASHI” w języku japońskim – stud. Fryzury damskie Krajowego wykorzystali kilka rodzajów ćwiekami. To Hira-uchi (pin z okrągłym płaskim dekoracji), Tama-KANZASHI (kulki dekoracji), rozwidlony śruba Ješić i tsumami-KANZASHI (Khan-KANZASHI) – spinka ozdobiona kwiatem jedwabiu.

Takie dekoracje pozostają ważne aż do połowy XX wieku. Nie były one po prostu modna ozdoba, ale również miał znaczenie symboliczne. Tak więc, na przykład, włosy i biżuterię w nim można sądzić na temat statusu społecznego japońskich kobiet. Fryzura rozmawialiśmy o tym, jak klasa społeczna, co należy do właściciela, poślubił Japonkę, czy nie, czy ma dzieci i ile. Dla każdej porze roku było robione specjalne dekoracje sezonowe. Dla Wiosna – kwiaty śliwy, brzoskwini i wiśni, na lato – Hortensja i goździka, na jesieni – Chrysanthemum i klon pozostawia w zimie – dekoracja w postaci pędów bambusa, sosny, ryżu. Indywidualne zdarzenie lub zdarzenia (na przykład ślub) implikuje również obecność specjalnej Fryzury Khan KANZASHI.

W ogóle, to dekoracja była i pozostaje niezbędny atrybut strojach narodowych japońskich kobiet. Nawet we współczesnej Japonii, kobiety, zakładanie kimona, należy nosić klasyczne KANZASHI. I japoński strój panny młodej niekoniecznie nawet w wersji europejskiej będzie mieć taki wyrafinowany i luksusowy wystrój. Ze względu na swoją wyjątkowość odrodzonego sztuka tsumami KANZASHI staje się bardzo popularny wśród mody i jednostek z różnych krajów i kontynentów. Ze względu na jego rosnącą popularność jest również niesamowite połączenie nieskomplikowanej technologii i uderzająco luksusowy wyniku.

Technika Silk Origami

Jeżeli tradycyjny papier origami używany, następnie tsumami KANZASHI – płótno (w klasycznej Performance – naturalnego jedwabiu). Sprzęt podstawą – składany prostokątne kawałki tkaniny w postaci wydłużonych, zaokrąglonych lub ostrych płatków.

load...

To z tych płatki są tak wspaniałe i różnorodne dekoracje, który zaskoczył japońskich mistrzów. Może to być małe, proste pięć płatek kwiaty, może być bardziej skomplikowane warstwowych płatki kwiatu TENS (typ Chrysanthemum) może być w całości kaskady dekoracje kompozycji i zawiesiny. Najbardziej zadziwiające jest to, że pojedyncza czynna jest w samym sercu tych wszystkich piękności – składane (tsumami).

Instrumenty i materiały, technika ta wymaga najwięcej minimum. Aspiring szwaczki wystarczy:

  • Tkaniny do płatków i liści;
  • Nożyczki do detali;
  • Zapalniczka na opalanie brzeg tkaniny i zespołu części;
  • Pęseta do wygodnego przechowywania małych części;
  • Igła w gwint do podłączenia płatków;
  • Klej do zabezpieczenia biżuterii BARRETTE i spinki.

Warto zauważyć, że w klasycznej technice KANZASHI stosowane tylko naturalne jedwabie oraz ryż kleju. Biorąc pod uwagę wysoki koszt tych materiałów i wartość pracy ręcznej, można się domyślać, ile są prawdziwe japońskie KANZASHI. Jednak technika ta jest bardzo demokratyczny. Nowoczesne dekoracje są wykonane z różnych rodzajów tkanin, z wykorzystaniem dowolnych syntetycznych klejów. Najważniejsze – aby podejść do tego twórczego zaangażowania, a następnie doskonały wynik nie potrwa długo!

Zasada produkcji jedwabnych kwiatów

Oferuje on japońskie rzemiosło niesamowitą łatwość wykonania produktów. Do produkcji jedwabnych kwiatów nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu – tylko kuglarstwo i fantazją craftswomen. Oto, na przykład, małe klasy mistrz KANZASHI wydajność kwiaty z okrągłymi płatków. Kwadratowy kawałek fałdu tkanki na pół (łuk ukośnie ku górze, kąt dołu). Następnie dwie ekstremalne kąty w trójkącie sumują się do górnej części dolnej tak, że tworzą romb. Skręć rombu twarz (gładką stroną do góry) i odchylić w prawo i lewo narożne wierzchołki do środka rombu. Bez odwracania, składany na pół (pionowo), w niewielkim kącie. Rozprzestrzeniać Płatek, posiadających miejsce, gdzie zagięte narożniki. Kąty od wewnątrz szczelnie za pomocą kleju lub złącza i wykończenia nadmiar materiału. Sześć gotowych płatków zebrać w formie kwiatu z pomocą nici lub kleju rośliny. Seredinku kwiat dekorować perełek (lub kulek).

Ostre płatki są wykonane i to jest łatwiejsze. Square – pół jak w pierwszym przypadku. Następnie pół ponownie (od prawej do lewej). I pół znowu ostre szczyty razem. Te wierzchołki uszczelnienie odciąć nadmiar materiału. Wszystkie – Płatek gotowy. Minimum wysiłku, maksimum przyjemności z wyniku.

Przekonaj się, jak łatwo jest opanować tę technikę, zwłaszcza jeśli używasz wizualny przewodnik (w ich sieci – w nadmiarze). Przy odrobinie praktyki – i będzie można robić nie tylko KANZASHI własnych rąk, ale także broszki, ozdoby barrettes, opaski na głowę, przedmioty do paneli ściennych … Ale jeśli powiesz mi trochę wyobraźni! Użyj schludny technika tsumami KANZASHI dotknąć tajemnice Wschodu i pojąć harmonię jedwabiu origami.

load...