Trzynasta rocznica ślubu: symbole i tradycje tego dnia

Zawartość:

13 lat małżeństwa – znacząca data. Ręka w rękę mijali parę, która odbyła się ich w smutku i radości, nauczyli się rozumieć i doceniać siebie bardziej niż ktokolwiek inny. Symbole 13 latach małżeństwa – koronki i konwalii, więc ta rocznica jest nazywany koronki lub Landysheva.
Powrót do spisu treści

load...

Koronki, lub Landysheva ślub

Tworzenie relacji do 13 lat wspólnego życia można porównać do maszyny, wymagające wiele pracy koronki cierpliwość, która przez kilka miesięcy, a nawet lat splot swoje produkty koronki. Ich praca okazuje się delikatny, cienki, kruchy. I stosunki między małżonkami za 13 lat, stając się łatwość i wyrafinowania. Teraz mąż i żona powinni być szczególnie ostrożni, aby traktować siebie nawzajem: Jak, łamiąc jeden wątek, można zepsuć cały wzór koronki, a jeden nieostrożny akt łatwo zakłócić harmonię rodzinną.

Drugi znak jest 13-lecie małżeństwa konwalii. Jest to niezwykle czarujący i delikatny kwiat z subtelnym zapachem ucieleśnia wszystkie zmysłowe relacje, że jego żona prowadzone przez wiele lat mieszkali razem do dnia dzisiejszego. Ponadto, lilia – symbol wierności i miłości. Wszystkie te uczucia są trzymane w parach, mimo problemów i niepowodzeń życiowych, i będzie obecny w związku i więcej.


Powrót do spisu treści

Czy przesądy wierzyć?

Koronki lub Landysheva ślub – najbardziej tajemnicza rocznica. Z punktu widzenia liczby osób 13 zwykle owiane mistycyzmem i tajemnicy. Nie należy jednak zakładać, że wszystko, co wiąże się z tym numerem, przeraża i ogniwo 13 rocznicy czasu niezgody rodziny. Na trzynastu latach małżeństwa, para uczucie już przetestowany pod kątem trwałości i wytrzymałości, a moc miłości do siebie tylko zwiększa.

load...

Według tradycji tego dnia, żona wiązana na głowie koronkowy szal lub pasa i szyi, męża i dzieci pokryte koronkowym kołnierzykiem, jak najbardziej bezbronne ciało ludzkie czasami uważany za głowę i szyję. Więc rodzina, aby chronić się przed wpływem demonów, który mógłby zostać pomylony wszystkie plany, które dzień. Pewien wybór wzorów na ubrania wzmocnić ochronę, na przykład, rysunek z ptakami przynieść szczęście do domu, kwiaty zachować komfort domu, słońce ciepło wypełnione związek. Jako talizman kobiety wykorzystywane coraz wieniec z pokrzyw, a mężczyźni dokonano gałązki osika, że ​​wydostać się z domu wszystkich konfliktów i problemów.

Śledzić, czy nie starych zwyczajów, decyduje małżonków.

Jednak liczba 13 ma znaczenie magiczne, tak aby świętować rocznicę ślubu powinny być przedmiotem pewnych tradycji.
Powrót do spisu treści

Uroczystość tradycja

Zgodnie z tradycją tego dnia, od ubrań męża i żony trzeba podjąć wątek, który powinien zaangażować je palcami. W ten sposób para „połączony” żyć razem w miłości i harmonii przez wiele lat. Zwyczaj obchodzenia 13 lat małżeństwa wymaga tego dnia, aby zwrócić uwagę na domy. Najcieplejsze miejsce w domu, na przykład w pobliżu akumulatora położyć koronkową chusteczkę i umieścić miskę z mlekiem na jej temat. Uważa się, że pomaga uspokoić domy, które chronią rodzinę przed uszkodzeniem.

13. Rocznica ślubu obchodzony w cichej rodzinnym kręgu. Z gości – tylko najbliższej rodziny i przyjaciół, należy do dzieci. Jest to najbardziej spokojny i rocznica „home”, tak aby przyciągnąć uwagę i wywołać dużo odwiedzających nie są tego warte. Na świąteczny stół trzeba położyć obrus koronki lub serwetki. Im bardziej ażurowej koronki, tym lepiej zostanie przeniesiona do atmosfery w ciągu dnia. Nakryć do stołu mogą być różne wazony wiklinowe, kosze, naczynia z filigran ornament. Nawet jedzenie może być wydane symboliczne: na sałatki z majonezem losowanie wzór koronki, przewiewne desery ozdobić bitą śmietaną, upiec delikatne naleśniki. Wymagana jest wazon z bukietem białych kwiatów. Niech biurka, aby ten dzień będzie delikatne i łatwo, jak również nastrój tłumu.


Powrót do spisu treści

Prezenty dla kobiet i mężczyzn

Biorąc pod uwagę symbolikę 13. Rocznicę ślubu, można dać różne produkty koronki, a także kwiaty. Jeśli rocznica obchodzona jest na wiosnę, dać bukiet konwalii, a jeśli nie mogą dostać się do tego dnia można stosować żadnych białe kwiaty: chryzantemy, róże, lilie, goździki. Kobieta w tym dniu może stanowić komplet koronkowej bielizny, pończoch lub rajstop. Jeśli uważasz, że prezent jest zbyt intymne, dać szal koronki. On sprawi, że modne i wyjątkowe każdą kobietę. Perfumy o zapachu konwalii są idealne jako prezent. Będą dodać czułości, romantyzmu i kruchość bohatera okazji.

Można zrobić prezent, który będzie użyteczny i konieczne dla całej rodziny. Koronki obrusy, serwetki, pudełka tiulu ręcznie z koronki wykończenia, rzeźby w formie konwalie, takich jak kryształ, obrazem tych kolorów – wszystko to może dać parę na ich 13 rocznicę ślubu. Jeśli pozwalają na to zasoby, można kupić meble z wikliny, dobrze wpisuje się w niemal każdym stylu wnętrza. Gdy obecne myślenie do 13 mogą korzystać z numer i podać, na przykład, usługi dla 13 osób. Taka usługa, oczywiście, trzeba się przygotować.

Jeśli rocznica z was pewnie myśli, co dać mężowi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że aby wybrać prezent z „koronki” lub „Landysheva” temat dla mężczyzn jest trudne. Ale tutaj, istnieje wiele opcji dla prezentów na ten dzień. Tat i dzianiny – podobne sesje dla szwaczka. Dlatego też, jeśli wiesz, jak można przywiązać do człowieka sweter, mitenki lub szalik. Jeśli produkt będzie haftować kwiat konwalii, że taki prezent będzie podwójnie symboliczny.

Można podarować poduszkę, koc lub ręcznik, ponownie z haftowanym konwalii. Świetny prezent dla męża będzie twój wspólne zdjęcie umieszczone w ramce ażurowe, które również doskonale uzupełni każde wnętrze. Należy jednak pamiętać, bez względu na to jaki prezent ty nie przedstawił tego dnia, tak długo, jak to było zrobione z miłości, czułości i opieki!

load...