Trzy wskazówki dla początkujących sprinter

Zawartość

Tak, wszystko słyszeliśmy, że sprint – to nie jest zwykły bieg rano, które albo liczy się jako cardio, czy liczy się jako spacer i pozostać na zewnątrz. Co to jest w dużym stopniu zależne od nastroju. W rzeczywistości, literat sprinty – nie tyle strategia oszczędność czasu jako jeden ze sposobów, aby stać się silniejsze i szybsze. No tak, a ty wciąż nie tracą swoje ciężko pompuje mięśnie i dostanie wspaniałą okazję do wszystkiego, w tym węglowodanów, zawsze w tym „overnight”.

load...

Wystarczy napisać i czasopismach kobiecych, które przyspiesza spalania tłuszczu. I zapomnij napisać, że okażą się one jeszcze dość traumatyczne i może powodować szpitalnych tygodnie od 8-10. Na szczęście uraz powoduje głównie niewłaściwego podejścia do organizacji szkoleń.

[Powrót do spisu treści]

Nie bój się brudne trampki

Aha, i wstrząsnąć kilka kilogramów piasku skarpeta nie jest również boi. W końcu trzeba także jakoś złagodzić obciążenia udarowego. Niestety, nie ma trampki, w tym najbardziej zaawansowane, nie zapewniają komfort absolutnej sprint biegają na towarzyszy nawierzchni. Drogowy ulubionych okładce całego świata można uruchomić na długich dystansach. Dobre buty, a nie codziennie. Ale szukamy sprincie:

  • Plac zabaw dla dzieci z powłoką gumową. W przypadku jazdy na krawędzi obwodowej krótkich długościach i mogą być na różnych elementów rozrywkowych dzieci nie potknąć i przyspieszyć wystarczająco bezpieczne. Najlepszy ze wszystkich, ta opcja jest odpowiednia dla Tabata sprintu. Bieganie bieganie na plac zabaw, 800 metrów, na rozgrzewkę, włączyć stoper i prowadzony przez co najmniej 8 do 20 sekund odstępach maksymalnej mocy, 10 sekund odpoczynku. Im bliżej do początkujących, tym większe odstępy wymagane. To nie jest dyskryminacja początkujący, a łączna intensywność treningu. Zadzwoń do niej, nie jest w stanie naprawdę przyspieszyć skomplikowaną materię. Ponieważ początkujących co najmniej 20 minut „działa szorstkie”, a reszta – na stan zdrowia;

    load...
  • Chwastów, ale lepiej – wzgórze porośnięte trawą. Wielki trening dla całego ciała, a nie tak żądając efektywności biegu szybkim. Tak, i to jest bardzo trudne, więc jeśli wszystkie cardio, które zostały zrobione wcześniej – to jest chodzenie na eliptycznego trenerem, to zdecydowanie rozważyć swoje poglądy na temat rodzaju obciążenia;

  • Zbiornik z normalnym dołu. Świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy są na obsługę długu jednostki dominującej trzeba „zawiesić się” na plaży przez pół dnia, vygulivaya dzieci. Kiedy wszystkie lody są zjadane, błyszczące magazyny są odczytywane, a aplikacje w telefonie nadal nie widać, bo słońce i można rozgrzać. 10 minut pływać, nie ważne jak, na rozgrzewkę, a następnie udać się do pasa i bardzo szybko biegną od jednego końca do drugiego kąpieli. Większość ludzi ma tyle zabawy dla tej 7-10 metrów. Cóż, z powrotem i można pływać. Zabawa, nie gorące, może stać się rozrywką dla rodzin, a nie w jakikolwiek sposób uszkodzić stawy. Dla zaawansowanych biegaczy mają czasu w wodzie Aqua Jogger, pozwala na „run”, w którym głębokie i nie ma szans, aby natknąć się na okolicznych wczasowiczów;

  • Piasek. To może być (oh, horror o bluźnierstwo) rano, aby uruchomić w piaskownicy dzieci jest szczególnie gorliwi obrońcy środowiska dzieci nie widać. Upewnij się tylko, że nie krok na czyjeś zapomniane gałką. Run sprinty może przekątnej od rogu do rogu. Reszta – idąc wzdłuż długiej krawędzi;

  • Znaleźć boisko do piłki nożnej, nie jest wskazane, opuszczony i bez chwastów i stosy kamieni w środku. Prowadzimy przekątnej odpoczynku „przejście” na obwodzie. Obejmujące jeden z najlepszych dla tych, którzy już teraz mogą szybko biegać i wystarczająco przyjazne tenisówki

[Powrót do spisu treści]

Traktować sprint jako siła, a nie jako cardio

Ze wszystkimi konsekwencjami. Nie należy umieszczać dniową sprint „do stóp, nóg i dzień po nogach.” Jeśli harmonogram jest napięty – co najmniej 36 godzin przed rozpoczęciem treningu siłowego w dolnej części ciała, proszę. Lepiej zastąpić jeden trening nóg na nim. Zwłaszcza, że ​​lepiej jest dla tych, którzy schudnąć i nie może osiągnąć upragnionego proc. Jeszcze żaden nadzbiorami, koła i jesteś tam nadal działa, nie można porównywać intensywności z dobrym sprintu.

Nie dni niskowęglowodanowa, nawet jeśli naprawdę naprawdę chcesz schudnąć. Przed – wyważony posiłek z minimum 0, 5 g węglowodanów na 1 kg ciała (taką samą ilość białka, tłuszczu, prawie nie ma potrzeby, zostać nabyte szybciej), po – Jedz owoce z pokarmem białkowym, latem również. Albo jeść miód. Na ogół, źródło węglowodanów prostych. Tak, nawet z cukrem, jeśli są zdrowe. O dość łatwo przyswajalnego białka, nie zapomnij też. Bo dla tych, którzy lubią mieć swoje jedzenie Ideal – białka, plus owoce lub suszone owoce, dla tych, którzy nie unikają – shake białkowy z tego samego owocu (Są o wiele więcej zabawy do smaku, jeśli dodać coś naturalnego, słodkie i włókniste),

Wysoce zaawansowany i (być szczery, tak) mało aktywnych fizycznie osób może, na przykład, w sprintach rano biec z powrotem, a wieczorem – iść na siłownię i ćwiczyć żadnych ramionami, na przykład. Ale dla początkujących, zwłaszcza 1-2 latach studiów, to lepiej tego nie robić. Pobierz „nie nastąpi poprawa, brak szkolenia.”

Nie zapomnij pić wodę … ale nie między sprinty (można dusić i wdychać trochę wody w płucach), a szkło na pół godziny przed treningiem, a tym samym po. Trening Konwencjonalny do fitness nie trwają dłużej niż godzinę, więc odwodniony nie umrze. Ale zabezpieczyć się od bardziej nieprzyjemnych rzeczy jak woda w układzie oddechowym.

Co zrobić, jeśli trening rano i jesteś przyzwyczajony do robienia cardio na czczo? Skupić się na zdrowie „, o łącznej ubezpieczenia” może być w wodzie i dodać glutaminy btsaa dać energię do mięśni. W pierwszej sesji treningowej zabrać ze sobą nawet bar sportowy, choć coś innego przekąskę (kupić torbę na pasie, niekoniecznie biegać z bananem w ręku), jeśli staje się złe (tylko zrozumieć, co się stało), trzeba je natychmiast.

[Powrót do spisu treści]

Nie skąpić na czas rozgrzewki i schłodzenia

Cóż, można powiedzieć, że nie jest prowadzony na obszarze 800 m? Czy to nie jest ciepło? Tak, to na ogół nikt nie spędza czasu na tak zwanych „stopniach” lub treningu sprintu. Ten przypadek jest funkcjonalny trening dla stawów, ścięgien i mięśni, a nie po prostu „podnieść temperaturę ciała do pewnego poziomu.” Podczas sprintu, można załadować ciało jest czymś więcej niż tylko bieganie tam iz powrotem.

Bo tak szybko osiągnął scenę działania – Obroty na wszystkich kluczowych stawu i 50-100 „szybkich kroków” – Wysokiego kolanie strajku pięty pośladka, boczne „pigtail” i odwrotnie. Ponadto, możliwe jest już uruchomić.

Najgorsze, co można zrobić po ostatnim segmencie – tępy plod domu, frustrujące, że prowadził dość szybko. Lepiej jest spróbować pójść na jogging i uruchomić co najmniej 800 metrów dalej. Albo trochę więcej. Dopiero wtedy zatrzymać i zrobić ich normalnego rozciągania.

Można, oczywiście, aby uruchomić sprinty na cardio, ale jeśli biegają tych sprintach, byś od razu zrozumieć, co do nosa wariant gorszy. Nudny, mimo przemijania szkolenia.

Elena Selivanova

load...