Truskawki z nasion – to jest prawdziwe!

Co ogrodnicy wiedzą, że truskawki mnoży wąsy. Czy kiedykolwiek myślałeś, że truskawki z nasion – jest to realne? Autorytatywnych eksperci podkreślić, że uprawa truskawek z nasion, lepiej dostosowanych do romantycznej kierunku truskawkowym, a nie do jego pragmatyków. Słynny amerykański hodowca Luther Burbank, którzy czterdzieści lat zaangażowany w uprawie ziemianki, jest sceptyczny takiej hodowli odbiór truskawkowym, pomimo faktu, że sukces ma on doświadczenie w tej dziedzinie bardzo solidny. Twierdzi on, że gdy rośnie z nasion truskawki „dzieci” nie repetycja rodziców.

load...

Ale słowa amerykańskiego profesora polskiego osoba nie jest dekret. Zwłaszcza, ponieważ problem od innych hodowców: oni wyhodować nowe odmiany, i jesteśmy bardzo zadowoleni z uprawą istniejących dobrych odmian dla własnej przyjemności. Zwłaszcza z powodu wąsów truskawek sprzedawanych jesienią i wiosną, istnieje duże zapotrzebowanie, a żądane sadzonka odmiany są trudne do znalezienia. W naszych czasach, liczba żłobków że kultywowanie dobrych odmian truskawek, gwałtownie spadła. Ale rozwiedli wielu szarlatanów sprzedaży nie nadaje się do sadzenia sadzonek. Nie każdy hodowca będzie mógł odróżnić wysokiej jakości sadzonki truskawek. W związku z tym, z jednej strony, jeśli nie masz ochoty wpaść na nieuczciwych handlowców, z drugiej strony, jesteś gotowy, aby rozwiązać interesujący i złożony problem, a następnie spróbuj zrobić jako rozsądny rzecz – uprawy nasion truskawek.

Nasiona tej kultury można kupić w prawie każdym czasie. Oczywiście, zakup nasion jakości czysty, wysokiej jakości zwiększa szansę na rozwój wysoko wydajnych truskawki. Z drugiej strony, są sprzedawane głównie nasiona powtarzające odmiany i hybrydy. Normalne zmiany truskawek nie jest na sprzedaż. Większość swojej truskawkowym „plantacji” będzie nadal tworzyć wąsami konwencjonalnych odmian, ale kilka miejsc, w zależności od potrzeb rodziny mogą być identyfikowane na podstawie powtarzające odmian i hybryd. W tych miejsc można przejść wybór domu, proszę i zaskoczyć swoich bliskich. Fakt, że wiele z nich odmiany powtarzające, zarówno wysoką wydajność i dobry aromat i smak.

Pytanie powtarzające odmiany sadzonek może być rozwiązany przez zakup znany sposób – kupić je w specjalnych owoców przedszkole lub centrum ogrodu. Jednak w sezonie sadzenia zakupić dobre wielkoowocowych sadzonki truskawek jest to dość trudne. Fakt, że jego dystrybucja jest mocno ograniczona przez wysoką cenę nasion. Większość gospodarstw rosną im po prostu nie opłaca, więc jest to deficyt sadzonek, nawet w największych centrach ogrodniczych. Ale nasiona działy często oferują nawet do dziesięciu lub dwunastu nazwisk takich hybryd. Dlatego eksperci sugerują wszystkich fanów ciekawych eksperymentów i innowacji rosną truskawki z nasion samodzielnie.

świadomy wybór

Aby nie rozczarujesz się w przyszłości w tej branży, poważnie rozważyć wybór nasion. Aby to zrobić, istnieje kilka prostych zasad:

  1. Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić – jest kupić nasiona małych owocach truskawki powtarzające brody. Jej zakres jest dość szeroki – od zwykłych krasnoplodnyh do zheltoplodnyh odmian. Opakowanie detaliczna nasion tak dużej truskawki, a ich kiełkowania z dobrem. Sięga 80%, więc można spodziewać się rosnąć z jednego worka piętnaście do dwudziestu roślin. Bardzo często doświadczeni ogrodnicy aktualizować truskawek, zbieranie jagód z krzaków, a następnie wybranie i siewu swoich nasion. Wyniki są bardzo dobre.
  2. Nie kupić stosunkowo niedrogi takie „nasiona znanych odmian”, jak Zephyr, Koroleva Elizaveta, miód i innych. Odmiany te w reprodukcji nasiennej jego cenne cechy nie przenoszą. Oni są propagowane w środowisku produkcyjnym tylko wegetatywnie. I masz swoje uprawnienie do powiedzenia „nasiona wysokiej jakości” tak, aby wzrastać w najlepszym wypadku, wszystko jedno małe owocach truskawki, a co gorsza – nie wzrośnie lub wzrośnie nic nie mając dzikie truskawki.
  3. Zbierać nasiona z dużych owocach odmian hybrydowych i, w przeciwieństwie do małych owocach ziemianki, nie jest zalecane. Oczywiście, jeśli nie odważył się poważnie zaangażować się w hodowli. Wiarygodnie sprawdzone dowody naukowe, że nasiona, na przykład, zaczerpnięty z sąsiadem lub zakupionych na rynku, możliwe jest, aby rozwijać dobre roślin owocujących w pełni, nie. Głównie w wyniku wzrostu gustooblistvennye i energiczne, ale słabo owocowania krzewów truskawek.
  4. Doświadczeni ogrodnicy nabyć nasiona o wysokiej jakości, a tylko hybrydowe truskawki. Należy zrozumieć, że Nasiona są drogie. Więc nie zdziw się, że ich opakowania detalicznego jest zazwyczaj bardzo mała. W jednym worku znajdziesz nie więcej niż 9:55 nasiona. Ponadto, należy pamiętać, że kiełkowanie nasion hybrydowych nie jest bardzo wysoka, czasami, nie więcej niż 25% z konwencjonalnym norma 50-70%. Jak można sobie wyobrazić, to również zwiększa koszty i zwiększa znacznie koszty, całkowity koszt sadzonek.
  5. Cóż, to jest jasne, na nabycie wszelkich nasion należy sprawdzić ich przydatności do spożycia. A teraz proponujemy Państwu fachowej porady, jak uprawiać truskawki z nasion.

Co jeszcze jest potrzebne?

W ramach przygotowań do sadzenia truskawek, zagotovte wszystko, co potrzebne do sadzenia. Aby rozpocząć, zakup ziemi. W tym celu należy dopasować normalne, tak zwany uniwersalny podkład zalecany do uprawy rozsady kwiatów i warzyw. Nie zapomnij kupić razem z ziemią, a środki na przetwarzanie przez agentów chorób sadzonek, takich jak „czarną nogą”.

load...

Jak sadzonki wykopano dość delikatna, że ​​są co najmniej raz pierwszy muszą być chronione przed suchym powietrzem w mieszkaniu. Dlatego byłoby miło dostać lub zrobić pokój mini-szklarnię, która jest pojemnik do sadzenia z przezroczystą pokrywą. Do podlewania sadzonek w pierwszym miesiącu zakupu sprayem, a następnie do kompletacji – kubki o średnicy 5-8sm. Nie zapomnij zaopatrzyć się w rozpuszczalnych w wodzie nawozów mineralnych i skomplikowane, ponieważ wysokiej jakości sadzonki bez nawożenia w czasie nie rośnie.

Clean – gwarancja zdrowia

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić przed siewem nasiona – jest chronić sadzonki, pozbawienie gleby patogenów chorób grzybowych. Sadzonki truskawek są bardzo delikatne, więc w pierwszym tygodniu życia mogą zostać utracone z „czarnych stóp” – bardzo rozpowszechnionych chorób roślin. Aby zapisać je od tego w domu, trzeba podlewać glebę obficie gorącym nasyconym roztworem nadmanganianu potasu. Można również użyć do tego specjalnych preparatów.

Takie nawadniania jest zalecane, aby spędzić kilka dni przed sadzeniem. W tym czasie ziemia wysycha trochę. Jeśli locha natychmiast po zmoczeniu, wysokie ryzyko, że nasiona i sadzonki mogą gnić. Po wyschnięciu podkładu, w celu przesunięcia go do przygotowanej sadzenia pojemnika.

Idziemy do ziemi

Ponieważ nasiona truskawki są bardzo małe, nie trzeba namaczać. Aby umieścić je zagęścić glebę lekko palcami, a następnie rozprzestrzenił się na powierzchni nasion. Top posypać je z cienkiej grubości nie większej niż dwa milimetry, warstwą czystego piasku lub torfu. Aby lepiej nasion w kontakcie z glebą, posypać lekko z atomizerem wierzchniej warstwy gleby, uważając, aby nie usunąć nasiona i nie zacierać warstwę mulcz. Następnie natychmiast zamknąć pokrywę skrzynki nasiennej i umieścić w pobliżu akumulatora lub innego źródła ciepła. POLUBOWNYCH i szybki rozwój optymalną temperaturę 25-27 ° C, światła nasiona do kiełkowania nie jest potrzebne.

Pierwsze dni

Pierwsze pędy w takim środowisku można zaobserwować w ciągu tygodnia. Tak szybko, jak można zauważyć pierwsze kiełkowanie, przesuń pojemnik do uprawy, bez konieczności zdejmowania pokrywy, z bardzo jasnym miejscu. Masa rośnie truskawki, zwykle w ciągu dwóch do trzech tygodni, chociaż istnieją nasion hybrydowych, które kiełkują dopiero po 28-35 dniach.

Pierwsze sadzonki truskawek pojawia się, gdy okno jest stosunkowo „ciemne” sezon. Truskawki są również bardzo swiatlolubny roślina, więc uprawa sadzonek jego dodatkowe oświetlenie – przedłużenie ciągu dnia do 12-13 godzin – daje niezwykły efekt. Dodatkowe oświetlenie będzie jeszcze pomóc nadrobić stracony czas, jeśli z jakiegoś powodu, to trochę późno z siewu. Światło powinno być zawarte w godzinach wieczornych. Optymalna wykonania są lampy fluorescencyjne. Jeszcze lepiej – specjalne lampy do roślin, ponieważ mają w swoim zakresie promieniowania ultrafioletowego, więc rośliny potrzebują. Ale jeśli nie masz tych lamp, jest zastąpienie tradycyjnych żarówek.

Jest to kolejny ważny i delikatny czas gdy rośnie w pomieszczeniu żadnej sadzonek. Sadzonki trzeba wietrzyć i temperament. Jeżeli kołpak ochronny jest usuwany bezpośrednio po wzejściu pędy Oferta można szybko wysuszyć w atmosferze suchego powietrza w pomieszczeniu. Zwłaszcza jeśli trzymać je pod światło.

Od tego nie zapisuje żadnych oprysków lub częstego podlewania. Jeśli pojemnik nie zostanie otwarty, to zwiększa ryzyko gnicia roślin lub pleśni. Dlatego zaleca częściowo unosi górną część pudełka lub zwiększyć jego otworów wentylacyjnych. Zazwyczaj pokrywa jest całkowicie usunięty po kilku tygodniach po pojawieniu masy nasion. Początkowo truskawek nawadniano tylko przez rozpylanie z natrysku.

Odżywianie i edukacja

Po półtora miesiąca po pojawieniu zatrzymać dodatkowego oświetlenia sadzonek. W tym czasie rośliny są już buduje się na dwóch lub trzech liści, które nie są bardzo podobne do trójlistkowy liści truskawek. W tym momencie nadszedł czas, aby zanurzyć się w przygotowanej filiżanki rośliny.

Dla tych celów również wziąć uniwersalny grunt dla sadzonek. I dezynfekować kilka dni przed przeszczepem i potrzebne. Kopanie i trzeba kłuć cienką kołku. Należy to zrobić ostrożnie, tak aby nie uszkodzić długie, cienkie korzenie. Przesadzanie roślin, delikatnie je zakopać przed liśćmi liścieni. Po ukończeniu kilof, posypać rośliny z rozpylacza. W pierwszych dwóch, a nawet trzech dni, można zauważyć kilka liści podvyadanie.

Po dwóch lub trzech tygodni po pick do przyspieszenia wzrostu siewek wziąć nawożenia korzeni, które wykorzystują złożone płynny nawóz. Roztwór do pożądane, aby dwa zalecane słabsze podawania.

Woli

Sadzonki truskawek uprawy w pojemnikach lub na łóżku zwykłej porze – 10-20 maja, w zależności od warunków pogodowych. Sadzonek by po raz pierwszy łodygi zavyazhutsya kwiatowe, które nie są przepraszam, trzeba vyschipnut. Powiedzieliśmy, jak rosną truskawki z nasion. Teraz to do ciebie!

load...