Troska o farbowanych włosów w domu

Zawartość:

Dziwni ludzie są kobiety – są zawsze coś zrobić nie tak jak ich wygląd, ich dusze są ciągle domagają się zmian. Dzisiaj – brązowe włosy, jutro – brunetka. I płacić za tych twórczych eksperymentów trzeba włosy. Dlatego pielęgnacja włosów farbowanych w domu wymaga specjalnego podejścia i uwagi.

load...

I nie ma znaczenia, jeśli radykalnie zmienić kolor włosów lub po prostu dał mu jaśniejszy odcień – teraz dbanie o nich będzie inny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Dziś powiemy Ci wszystkie szczegóły i cechy tego domu opieki. Znając je, będzie w stanie utrzymać piękno i zdrowie włosów.

Prawidłowy wybór szampon i odżywka

Jeśli kolorowe włosy, trzeba zapomnieć o szampony i odżywki, które były wcześniej używane. Teraz trzeba wybrać narzędzia, które zostały zaprojektowane specjalnie dla włosów farbowanych – zapobiegają wypłukiwaniu farby i starannie przygotowanych włosy, przywracając jej strukturę. Stosowanie innych środków doprowadzi do tego, że waga będzie puff up i kolor – bardzo szybko zmyć.

A w pierwszym tygodniu po farbowaniu, jeśli masz taką możliwość, to najlepiej, aby dać pierwszeństwo profesjonalny szampon, które neutralizują alkalicznych, które pozostały po malowaniu nie tylko na włosy, ale również na skórze. Oczywiście, są one bardzo drogie, ale wynik będzie cię zadowolić pewne – piękne zadbane włosy zdumiewająco głęboki kolor.

load...

Spróbuj też wybrać i szampon i odżywka jednego producenta, tak, że się uzupełniają i wzmacniają działanie nawzajem. Producenci specjalnie dobrany skład swoich aktywów w taki sposób, aby pasowały one razem.

Prawidłowe mycie szamponem

Jeśli jesteś jak większość innych kobiet wykorzystywanych do mycia włosów codziennie, trzeba porzucić swój nałóg. Zbyt częste mycie szamponem tylko zranić włosów farbowanych. Po pierwsze, farby zostaną wypłukane z włosami bardzo szybko. Po drugie, niezależnie od pierwotnego typu włosy, farbowane skłonny do sucha. A im częściej myjesz włosy, tym bardziej suche włosy.

W większości przypadków kobiety myć włosy codziennie, a nie ze względu na to, co jest naprawdę brudna – z reguły jest to tylko nawyk. Cóż, w takim przypadku, jeśli włosy są bardzo brudne zbyt szybko, może to być przyczyną warto w poikat balsam do włosów. W takim przypadku, jeśli używasz go prawidłowo, włosy są tłuste, zaledwie kilka godzin po umyciu.

Staraj się umieścić trochę mniej niż zwykle balsam. Ponadto powinien on być stosowany głównie w końcach włosy, ale nie ich korzenie. Oczywiście, ważne jest, aby dokładnie umyć balsam – spłukać włosy z dużą ilością wody, tak długo jak nie zmyje cały balsam.

Należy zwrócić uwagę na temperaturę wody do mycia włosów. Myć głowy musi być wystarczająco gorąca woda, które radzą sobie z tłuszczu. Ale tutaj jest to konieczne, aby zakończyć szampon z zimną wodą – pod jego wpływem Wagi bardziej ściśle przylegają do siebie. Oznacza to, że włosy stają się gładkie i błyszczące.

Fryzura

Farbowane włosy i wymagający w stosunku do instalacji. Po stylizacji zależy na zdrowiu nawet Niepokolorowany włosy na wiele sposobów. Bądź przygotowany na to, że zwykłe sposoby produktów do stylizacji trzeba dać:

 • Efekt termiczny

Lokówki, żelazka i suszarki do włosów są mocno zakorzeniona w życiu współczesnych kobiet. Jednak te procedury są poważnym obciążeniem dla włosów. Barwionego włosy i tak na tyle traumatycznym – dodatkowy stres nie potrzebują. Dlatego konieczne jest, jeśli nie całkowicie zrezygnować z nich, albo przynajmniej ograniczyć stosowanie do możliwego minimum. Ale poza tym, nic dziwnego, za każdym razem oczyścić ogromną ilość włosów z grzebieniem.

Jeśli nie zdecydujesz się oddać cios suszenia włosów, to przynajmniej pamiętam dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze, zawsze używać zabezpieczenie termiczne oznacza – zazwyczaj Pianki do włosów. Po drugie, należy wybrać tryb zimnego powietrza – oczywiście, czas suszenia włosów trwa trochę dłużej, ale włosy ucierpi znacznie mniej.

 • Czesanie

Chcesz, aby Twoje farbowane włosy gładkie, błyszczące i posłuszny? Następnie wziąć regułę codziennie przed snem dokładnie przeczesać włosy – nie mniej niż 150-200 ruchów grzebień we wszystkich kierunkach. To zajmie dużo czasu – około 10 minut. Ponadto, nie będzie źle kupować specjalnego sprayu do drapania – usuwa włosy z elektryczności statycznej i gładkimi łuskami.

Ponadto, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni grzebień. Niestety, w większości przypadków, nabywać grzebień, koncentrując się przede wszystkim na ich wygląd. Jednak nieprawidłowo podniósł grzebień może być bardzo szkodliwe nawet najzdrowsze włosy. Najlepiej jest kupić grzebień z długimi i kilku zębów. Jeśli twoje włosy są długie, trzeba zacząć czesanie od dołu do góry – z końców do korzeni. Zatem grzebień uszkodzenia włosów jest zredukowany do możliwego minimum.

 Wpływ czynników zewnętrznych

Każdy wie, że powietrze, słońce i woda – najlepsi przyjaciele organizmie. I to jest prawda, ale nie dla włosów farbowanych. Czynniki zewnętrzne mogą wpływać na stan pomalowane włosy bardzo negatywne, opróżniania i ich uszkodzenia.

Dlatego należy zwrócić uwagę na prosty, ale bardzo ważnych zasad, aby chronić swoje włosy:

 • Czepek kąpielowy

Czy iść na plażę lub basen – w każdym przypadku, będzie można złapać z nasadką gumową pływania. Zwłaszcza jeśli jesteś basen – chlor jest bardzo psuje włosy. A słona woda morska nie jest bardzo daleko w tyle. W skrajnym przypadku, jeśli używasz korek kategorycznie odmówić, umyć włosy zaraz po kąpieli.

 • Fryzura

Nie jest konieczne, aby umożliwić bezpośrednie działanie promieni słonecznych na głowie. I udar słoneczny – jest nie tylko uciążliwe, która jest w stanie dostarczać niepotrzebnie agresywne słońce. Osłabiony farbowania włosów mogą cierpieć jeszcze bardziej. Panama, szalik lub kapelusz powinien być oszczędność czasu najlepszymi przyjaciółmi.

Tradycyjne przepisy

Farbowane włosy z pewnością będzie bardzo wdzięczny za różne maski medycznej i płukania, który będzie przywrócić i wzmocnić je. W zasadzie, w sklepach można znaleźć wiele masek i balsamów. Ale nie zapominaj, że istnieje wiele receptur tradycyjnej medycyny.

I wierzcie mi – jak pielęgnacja włosów farbowanych w domu jest w zasadzie tak samo dobry. Tak, i będzie kosztować krajowe przepisy są znacznie tańsze niż w preparatach kosmetycznych, a jak to się mówi, jeśli nie widzisz różnicy – po co płacić więcej?

 • Maska miód jaj

Jeśli nie masz uczulenie na miód, można wypróbować następujące maskę. W kąpieli wodnej, stopić pięć łyżek miodu, wlać do głębokiego pojemnika i dodać pięć żółtka. Z korony pokonanie żółtka z miodem, aż będzie gładkie.

Następnie umieścić powstałą masę na suche włosy, dystrybucji równomiernie na całej ich długości. Pokrycie włosy folią i górnym zaizolować grubym ręcznikiem. Maska należy pozostawić na włosach na około dwie godziny, a następnie przemyć dużą ciepłej wody. Dwa razy w tygodniu, by zrobić tę maskę.

 • Miód i śmietana maski

Jeśli farbowane włosy stały się niesforne i układania w domu stał się prawdziwą karą, możesz spróbować poradzić sobie z sytuacją z pomocą miodu i kwaśną śmietaną maski. Proszę pamiętać – im wyższa jest zawartość tłuszczu w śmietanie, tym lepiej.

100 g śmietany, mieszać pięć łyżki miodu – jak wynika z masy powinna być jednorodna. Zastosuj maskę na całej długości włosów, przykryć folią. Maska powinna być pozostawiona do 15minut, następnie spłukać włosy wodą. Ta maska ​​powinna odbywać się raz w tygodniu.

 • Maska żelatyny

Jeśli farbowane włosy stracił swój blask lub, zwłaszcza, zaczął się podzielić, konieczne jest, aby maskę żelatynowych. Aby to zrobić, należy przygotować galaretowatą masę 10 g żelatyny, wlać 100 gramów wody i dokładnie wymieszać. Masa konieczność pozostawiania sugerowane przez chwilę, mieszając od czasu do czasu.

Gdy masa nabiera kremową konsystencję, to musi być rozłożone równomiernie na całej długości włosów. Proszę pamiętać – jeśli twoje włosy po prostu stracił połysk, maska ​​jest najlepiej stosować na umyte mokre włosy. Jeśli włosy są nadal i bita, maskę należy stosować na suche włosy. Ta maska ​​robić za każdym razem umyć włosy.

 • Maska z chleba żytniego

Maska była ulubionym nawet nasi dziadkowie. I wiedzieli dużo o luksusowych grube warkocze! I to pomimo faktu, że mogą polegać tylko na opiekę w domu. Nie traci swoje znaczenie, a to w dzisiejszych czasach maski – ona przychodzi na ratunek i farbowanych włosów. Ale pamiętaj – aby przygotować tę maskę trzeba tylko chleb żytni i nikt inny!

Pobrać 50 g miękiszu, ugniatać i rozcieńczyć za pomocą wrzącej wody. Mieszać talerza do tego czasu, aż mieszanina jest gładka i kremowa. Następnie nałożyć na suche włosy i przykryć folią spożywczą, a następnie zaizolować przy użyciu ręczników frotte. Czas maski – 40 minut. Ta maska ​​powinna odbywać się co najmniej dwa razy w tygodniu.

 • Maska cebula

Fakt, że cebula stymuluje wzrost włosów, jest powszechnie znana. Ale fakt, że łuk odbudowuje zniszczone włosy i utrzymuje intensywność koloru, mało kto wie. Luka ta powinna zostać usunięta. Jednak przy wytwarzaniu masek trzeba majstrować trochę – tylko trochę. W piekarniku nagrzanym do 200 stopni, należy umieścić dwie duże cebule, pozostawić na 20 minut.

Po chłodnym pieczone cebuli ścięcie widelcem to, aby puree stanu. Położyć masę cebulową na suche włosy i rozprowadzić równomiernie. Pokrywa górna folią, a następnie ręcznikiem. Pozostawić maskę na 15 minut, następnie spłukać włosy z dużą ilością wody. O zapachu nie można się martwić – pieczone cebula nie zostawił. Ta maska ​​dwa razy w tygodniu, co musisz zrobić, aby osiągnąć najlepszy efekt.

 • Maska marchew

Możesz być zaskoczony, ale maska ​​marchwi jest bardzo skuteczna w przywracaniu włosy po barwienia. Do tego klarownego jedną dużą marchew, zetrzeć go na małej tarce i pozostawić na 15 minut, to niech sok. Następnie dodać trzy żółtka i jeszcze raz dobrze wymieszać.

Maska umieścić na włosy, rozdzielając je równomiernie po włosach. Czas trwania jego skutków – 30 minut. Następnie spłukać włosy chłodną wodą. Ta maska ​​jest wystarczająco dużo do zrobienia codziennie. I jeden bardzo ważny szczegół – ta maska ​​może być wykonane tylko w przypadku, jeśli kolor włosów – ciemny. W tej samej sprawie, jeśli włosy są blond, marchew może nieco zmienić swój odcień – i przewidzieć wynik nie jest możliwe.

 • Maska z oliwek

Jeśli twoje włosy są bardzo zniszczone, można spróbować je traktować z oliwą z maską. Natychmiast należy ostrzec, że aprowizacji z maską – a raczej jej płukanie włosów byłoby długo. Ale wynik zaskoczy Cię z pierwszego wniosku – stan włosów poprawia się drastycznie.

Mieszać w każdym pojemniku niemetalicznych 5 łyżek dodatkowe żółtka olej z oliwek i dwa jajka – do gładka. Musi ona być stosowana na włosy i rozprowadzić równomiernie. Pokrycie włosów folią, owinięcia ręcznik lub zużycia cienkiej dzianiny nasadki. Maska powinna być na włosach przez co najmniej dwie godziny. Po tym, aby być najtrudniejsze – zmyć maskę z włosami. Przygotowana do tego, że głowica muszą być przemyto 5-7 razy, nie mniej. W przeciwnym razie włosy będą wyglądać bardzo brudne. Ta maska ​​jest wystarczająco, aby zrobić jeden raz na dwa tygodnie.

Jak widać, troska o farbowanych włosów w domu, a jednocześnie proste i złożone. Oczywiście, trzeba poświęcić trochę czasu, aby zadbać o domu włosy. Ale zgodzi się Pan, będzie godnym podziwu spojrzenia pokładzie! Jeżeli zależy nam w domu nie jest dla ciebie, trzeba będzie okresowo odwiedzić profesjonalny. W przeciwnym razie lepiej jest, a nie kolor moich włosów.

load...