Tropikalny na okna: jak uprawiać cytryny w domu

Zawartość:

Jeśli masz pragnienie, aby mieć własne cytryny w domu, to nie ma nic niemożliwego nie jest tutaj. Trzeba tylko wiedzieć, co robić i jak skutecznie rozwijać tę roślinę. W tym artykule dowiesz się, które odmiany wybrać, jak prawidłowo dbać o drzewko – słowem, jak uprawiać cytryny w domu na własną rękę.

load...

Cytryny są wiecznie zielone rośliny z rodziny Rutaceae. Na które produkują pachnący olejek z liści cytryny w dużej ilości są komórki gruczołowe, a większość ludzi wywołuje wzrost tej rośliny w swoim własnym domu. Zewnętrznie cytrynowy wygląda następująco: niewielkie drzewo z skórzastych liściach ciemnozielonym kolorze i małymi kolcami, które są dość rzadkie usytuowany na jego pędów. Kwiaty białe cytrynowo wewnątrz i na zewnątrz – czerwonawy.

Lemon mieści się na subkontynencie indyjskim. To właśnie z tej rośliny rozprzestrzenił się na całej planecie – pierwszy cytrynowy był w Mezopotamii, a następnie do Włoch oraz z Włoch – do innych krajów europejskich i światowych. Do tej pory spotkać dziko cytrynowy jest niemożliwe, to jest uprawiana głównie w krajach o klimacie subtropikalnym. Ale się z nim spotkać w czyimś domu jest teraz również nie należą do rzadkości.
Jeśli nadal zdecydować się rozwijać cytrynę, trzeba wiedzieć, co najlepsze odmiany do uprawy drzew w domu to:

 • Pawłowski
 • Meier
 • Novogruzinsky
 • Maikop
 • Eureka
 • Genua

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób rosną cytryny na parapecie, to wiesz, że do tego celu odpowiednie tylko odmian „Genua”, „Maikop” i „Eureka”. Oni są skarłowaciałe, pozostałe odmiany czasami osiągnąć wysokość 3 metrów. Oraz specjalny wydajność inny rodzaj „Majkop”.

Rosną cytryny w domu na dwa sposoby: poprzez sadzenie sadzonki lub nasiona owocu cytryny. Większość ludzi wierzy, że rośnie cytrynę z kamienia i uczynić go w przyszłości owocowania jest niemożliwe, ale tak nie jest. 4-5 lat możliwe jest nie tylko do wzrostu roślin, ale także zacząć zbierać owoce z niego. Tak więc, w strefie podzwrotnikowej Hiszpanii i we Włoszech oraz w krajach Azji Południowo-Wschodniej cytryny uprawiane z nasion cytryny, zaczynają owocować w 5-7 lat. Oczywiście, uprawa domów cytryny – daleko od strefy podzwrotnikowej, więc ważne jest, aby znać podstawowe techniki, dzięki której można uzyskać nie tylko z cytryny kwiat, ale także owocować.

load...

Po pierwsze, należy rozważyć jak uprawiać cytrynę z cięcia.

Rosną cytryny z sadzonek

Oczywiście, cytryna roślin przez sadzonki korzystne. Kupić cytryny łodygi mogą mieć ogrodników lub w ogrodach botanicznych. Więc jeśli masz, gdzie kupić cięcie – wybierz tę metodę uprawy cytryn w domu.

Dla najbardziej efektywnej uprawy cytryny powinno zachować te same warunki. Przy wyborze cięcia powinien znać jego wiek i policzyć liczbę liści na nim. Oznacza to, że wiek cięcia powinna wynosić co najmniej 1 rok, a liście na nim – przynajmniej 3-4. Nabyć łodygi powinny być w drugiej połowie lutego lub wczesną wiosną, jak w warunkach naturalnych w ich ojczyźnie w tym okresie to pora aktywnego roślinności cytryn. W innych czasach, łodyga prostu nie zakorzenić.

Należy wybrać specjalny gleby do sadzenia sadzonek. Oznacza to, że ziemia powinna być bardzo luźne, składający się z humusu, liści i torf ziemi w równych częściach i pół gruboziarnistego piasku.

Garnek z cytryną powinien wybrać przestronny, zawsze glinę. Przed posadzeniem sadzonek muszą garnka kilku godzinach zanurzenia w wodzie. Następnie obrobiony zbiornik wody jest umieszczony z boku wypukłej się garnek, które powinny pokrywać otworu w naczyniu, jest następnie układana warstwa z włókna szklanego, a następnie – do warstwy drenażowej gruboziarnistego piasku. Następnie ułożone warstwy małe kamienie lub węgiel. Poza tymi warstwami w puli jest konieczne nakładanie suchego nawozu, a na końcu – mieszanina ziemi. Gdy sadzenie sadzonek ważne jest, aby dopilnować, że kołnierz głównego była na poziomie górnej krawędzi doniczki lub nieco poniżej.

Obsadzone łodyg należy wlać ciepły zbiornik wody i przezroczystą osłonę, aby zwiększyć wilgotność dookoła rośliny, która będzie chronić liści tnących ze nadmierne parowanie wilgoci. Usuń przezroczysty zbiornik może być po łodyga całkowicie zakorzenić.

Tak, jak rosną cytryny z sadzonek – my wam. Mamy nadzieję, że w tym kontekście pytań nie pojawić. Teraz pomówmy o tym, jak rozwijać cytrynę z kamienia.

Rosną drzewa cytrynowego kości

Tak więc dochodzimy do tego, jak rosną nasiona z cytryny. Z cytryny nie tylko wzrosła, ale także zaczęła przynosić owoce, należy wiedzieć, niektóre niuanse. Kluczowe znaczenie dla tego procesu jest to właściwy wybór nasion i sadzenia.

Z kości rosną cytryny, należy wybrać z owoców największych nasion. Powinny być sadzone w małych pojemnikach – do sadzonek. Dla tych celów, to pójdzie szklanki jogurtu lub wyciąć plastikowych butelek. W wybranych zdolności do sadzenia sadzonki powinny wykonać otwory odpływowe.

Przed posadzeniem nasiona powinny być wybrane do przetwarzania naturalny stymulant biologiczną. Jako taki preparat może być wybrany humusu sodu „Sakhalinsky”. To rozwiązanie nie powinno być ciemniejsze piwo. W tym rozwiązaniu należy spadła nasion i trzymać je tam przez całą noc. Ten środek jest konieczny, aby następnie systemu korzeniowego roślin został opracowany jako bardziej aktywny, jak to możliwe. Po nasion przechowywania roztworu humianu sodu powinny być przez 8-12 godzin umieszczone w wodzie leki „Zircon” i „ekstra-Appin” (1 kropla szkła w wodzie), które przyspieszają wzrost siewek oraz ich bardziej odporne na słabym świetle i wysuszyć wietrzyć swoje mieszkanie.

Jednocześnie należy siać około tuzina lub dwa nasiona, a następnie, aby wybrać najlepszy z nich.
Rosną cytryny z nasion, powinny być sadzone w luźnej żyznej gleby na głębokość 1-2 cm. Po 3-5 miesięcy należy przeprowadzić, aby wybrać najlepsze sadzonki są starannie przeniesione do większych doniczek z zachowaniem ziemnych śpiączki, w której do tej uprawy sadzonek. Jest ważne, aby dodać do wermikompost gleby.

Sadzonka wybór odbywa się w następujących kategoriach:

 1. Krępy korona. Sędzia wystarczająco masywny korona może być minimalna odległość między pąkami na łodygach sadzonek cytryny.
 2. Minimalna liczba krótkich igieł lub brak subtelności i pędów.
 3. Maksymalna ilość liści.

Powinien on być obowiązkowy ubój sadzonek z pędów i liści smukłych niską kwotę.

Jak tworzą koronę z cytryny?

Lemon – dość kapryśna roślina w zakresie oświetlenia. Umieścić garnek z cytryną powinno być w oknie, z widokiem na zachodnią stronę, lub blisko jego boku. Nie jest konieczne, aby przenieść roślinę z miejsca na miejsce, nawet w parapecie, jak cytryna jest bardzo nie lubią zmiany oświetlenia. Raz w tygodniu, trzeba skręcić w puli na 1-2 cm, a następnie korona drzewa nie stała się jednostronna.

W pierwszych miesiącach życia należy zapobiegać odnostebelnoe rozwoju rośliny. Jest to konieczne, aby zachęcić boczne rozgałęzienia cytryny, który jest 4-5 razy w roku podczas kolejnej fali wzrostu (występować naprzemiennie 1-3 miesięcy) trzeba przyciąć końcówki pędów rośnie pęsetą lub paznokciami. Jeśli polewa nie prowadzi do odrastania pędów bocznych, nowo regenerować końcówka jest ponownie usuwane. Regenerować pędy boczne powinny być również poddane polewą, jak tylko będą mieli 2-3 liści, a nie później.

Wewnątrz korony nie powinny umożliwić powstawanie oddziałów pionowych. Pędy te, o ile są one elastyczne i młodzi, powinni pochylić i związać cienką linkę do kija tkwi w ziemi. Nie należy również dopuścić, aby wyrosnąć na gałęzie korony drzewa korony nie zbyt zagęszczonych.

Drut miedziany pokrywa łodyga u podstawy gałęzi szkieletowych lub 1-2: też ważne jest, aby „opaska”, które jest prowadzone w następujący sposób jest. Przewody muszą zostać przesunięta nieco na korze drzew cytrynowych. W rezultacie tego postępowania: Pole wytwarzane pasmami napływu, która stymuluje gromadzenia użytecznych substancji roślinnych, które przyspieszają tworzenie się pąków. Po sześciu miesięcy lub rok, przewód powinien być starannie usunięte, tak aby nie uszkodzić drzewa i ślad drutu trzeba tuszować boiska ogrodowego lub taśmy bandaża elastycznego polietylenu.

Tutaj, w rzeczywistości wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu cytryny korony.

Opieki cytryny

Tu i posadzone drzewa cytrynowego w domu: opiekę nad nimi wymaga szczególnej uwagi. Jest to „strona medalu” i następującym stroki.Chtoby poświęconej przynieść rozkwit i, w rzeczywistości, owocowanie, następujące zasady opieki cytryny powinny być przestrzegane:

 1. Konieczne jest, aby zorganizować dodatkowe światło ultrafioletowe. Aby to zrobić, należy zakupić specjalną fitolamp (lampy dla roślin).
 2. Pomieszczenie, w którym znajduje się drzewo cytrynowy, należy stale nawilżać, na przykład, poprzez elektrouvlazhniteley.
 3. Lemon należy regularnie przeszczepione. Powinno to odbywać się 1-2 razy w roku – w lutym i czerwcu. A ważnym czynnikiem jest tu przesadzić do doniczek 3-5 cm więcej niż w poprzednich. Gleba powinna być tak dobrana,, o którym pisaliśmy wcześniej w tym artykule – składa się z równych części torfu, liści, kompostu i próchnicy. Ponadto, mieszaninę gleby może być wykonane w następujący sposób: luźna ziemia ogrodowa dodanie 1 / 3-1 / 4 części (całkowitej zmielony) nawozu koni.
 4. Konieczne jest regularne nawożenia – w okresie od lutego do września, ponieważ składniki odżywcze przechowywane w glebie nie więcej niż 3-5 miesięcy. I w czasie wzrostu roślin fale cytryny dodatkowej mocy jest wymagane. Jak to lepiej nawożenie użyciu gotowych kompleksy nawozy, przy czym nawóz w stanie ciekłym jest znacznie lepsza sucha, więc nawet suche nawozów należy rozcieńczyć wodą do stężenia 1-2 g leku na litr wody. Jest to bardzo przydatne dla roślin na przemian koncentratów nawóz organiczny infuzji gotowych.
 5. Jeśli w pierwszym roku sadzonka rozkwicie, konieczne jest, aby wyciąć wszystkie pąki. Jeśli nie, to cytryna, pielęgnować nie naturalne dla niego warunkach, wydadzą wszystkie swoje siły do ​​kwiatów, a wkrótce zginie. Niech kwiat drzewa cytrynowe może być tylko wtedy, gdy jest to nie mniej niż 10-15 pozostawia za zarodku.

Więc zasadził drzewo dom z cytryny, i dbać o, w zasadzie, to nic nadzwyczajnego. Tyle tylko, że można również wspomnieć o tym, jak rosną cytryny w zimnych porach roku. Prawdą jest, przede wszystkim, w tym przypadku, gdy roślina stoi na parapecie.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać cytrynę na parapecie, to należy upewnić się, że w okresie zimowym roślina nie jest zamrożone, a system korzeniowy hipotermia przyczynia się do zakłócenia normalnego funkcjonowania procesów metabolicznych, dzięki czemu roślina może po prostu giną. Do drzewa nie zamarza w niskich temperaturach należy po prostu owinąć materiał izolacyjny garnek lub umieścić w kontenerze z kawałkiem pianki rośliny.

Tak, mówiliśmy jak rosną cytryny w domu z nasion oraz z sadzonek. Która opcja jest bardziej odpowiedni dla Ciebie – to zależy od Ciebie. Po tym wszystkim, rosną cytryny w domu nie jest tak trudne, jeśli kochasz rośliny i chcesz w cokolwiek było mieć własne cytryny. Życzymy powodzenia w uprawie cytryn, a jej obfite owocowanie!

load...