Trochę o tym, jak uratować budżet rodzinny

Zawartość:

Nie każ nam pieniądze, a my zarabiać. Nie jest to prawda, te słowa trochę spokoju w samym początku miesiąca, kiedy następnym razem obliczania budżetu rodzinnego zacząć szukać odpowiedzi na kilka kwestii „Burning”. Skąd wziąć pieniądze? I jak uratować budżet rodziny? A jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest mniej lub bardziej jasne, drugi każe nam myśleć poważnie.

load...

Ale tak naprawdę, to nie wystarczy, aby zrobić dobre pieniądze. Konieczne jest również, aby wiedzieć, jak mądrze wydawać pieniądze. Zaskoczony? Ale to prawda. Oczywiście, trudno jest nauczyć się kontrolować i planować swoje wydatki. I nie nadejdzie na „Pike”. Ale jeśli starają się przestrzegać kilku prostych wskazówek, a następnie po kilku miesiącach dowiesz się, jak prawidłowo planować budżet rodzinny i kontrolować swoje wydatki.

An_0a finansowa

Nie ma potrzeby obawiać nazwę procedury, jeśli pobrana z gospodarki podręcznikową. W rzeczywistości, an_0a finansowa wydatkami zrobić tylko tyle.

 • Wcześniej w tym miesiącu, obliczyć całkowity dochód rodziny. On składa się z dochodów uzyskanych przez wszystkich członków rodziny. To jest Twój budżet rodzinny.
 • Każdego dnia przez tydzień zapisywać w notatniku lub notebooka wszystkich swoich wydatków, nawet najmniejszego. Nawet jako kosztów przejazdu w mikrobusem lub zakupu lodów w Hawker.
 • Upewnij się, że tak często podczas zakupów zrobić bezmyślny i zbędne w momencie zakupu.

Około miesiąc później, będzie można w pełni ocenić zakres swojej finansowej „katastrofy”. Dochód masz stabilny i przychody powinny być wystarczające, ale z powodu nadmiernych wydatków i częste nieplanowane zakupy pieniędzy „zniknął”, nie pozostawiając możliwość uchylenia niektórych środków na duże zakupy? Jeśli tak, to należy rozpocząć prowadzenie księgowości domu.

Home księgowości

Jednym z najlepszych sposobów, aby zaoszczędzić można nazwać księgowości. Wiesz dokładnie przykładową listę miesięcznych dochodów i wydatków. Tak więc, po dokonaniu pewnego rodzaju listy, aby zrobić każdy artykuł swoje wydatki rodziny, będzie w stanie zrozumieć, jakiego rodzaju scrip jesteś pozostawiony na odroczenie. Nie jest konieczne do prowadzenia księgowości w domu w zeszycie, do tej pory istnieje wiele programów komputerowych dla jego postępowania. Są one dość proste i zostały zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy mają bardzo odległe pojęcie rachunkowości, ale którzy potrzebują kontroli nad budżetem rodzinnym.

load...


Przejmij kontrolę nad kosztami

Jak uratować budżet rodzinny, kontrolowanie wydatków? Spójrzmy na to, co dokładnie można zaoszczędzić pieniądze bez utraty komfortową i rodzinną życie. Więc …

 • Umieścić liczniki

Znaczna część budżetu rodziny, „jeść” narzędzia. Wydaje się, że nic nie można zrobić. Ale jeśli nie wprowadziły metrów za gaz i wodę, a następnie zrobić. Koszty zainstalować je szybko spłacić i szybko pomóc zaoszczędzić pieniądze płacąc za gaz i ilości wody w dwóch lub nawet trzech razy mniejsze niż obliczone zgodnie ze standardami (np mamy tu standardy).

 • Wykluczyć spontanicznych zakupów

Nie warto iść do sklepu na coś naprawdę konieczne, aby kupić coś właśnie takiego. Oczywiście, wielka przyjemność iść i kupić swoje ulubione gadżety lub delikatesowych przekąsek. Jednak ataki „shopogolizm” mogą przenikać znaczący dent w budżecie rodzinnym.

 • Porównujemy ceny towarów

Jeśli jesteś przyzwyczajony do zakupu drogich towarów, kolejny sposób na zaoszczędzenie byłoby porównywanie cen. Jak uratować budżet rodziny przez proste porównanie cen? W celu zaoszczędzenia czasu, poświęcenia. Spacer w dół kilka sklepów, porównując koszt towarów Państwo znają marki. Wybierz najniższą możliwą cenę, a zobaczysz, w jaki sposób, bez utraty jako towar, to jeszcze udało się uratować.

 • Zapisać na ubrania

Nikt nie zmusza cię do pozbawiać się uzasadniony nowe ubrania lub zrezygnować ulubioną markę odzieży. Tuż przed zakupem jakiejkolwiek nowej rzeczy, przemyśleć jeszcze raz swoją szafę. Zdecydować, co trzeba kupić. Nie ignoruj ​​różnego rodzaju zniżki i wyprzedaże: pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niektóre sklepy odzieżowe działające wspólny program zakupu. Tak, można czuć się swobodnie zabrać dziewczynę, która tak jak ty, wolą oszczędzać. I pamiętaj, porady na porównaniu cen.

 • Planujemy i dyskutować większych zakupów

Wszelkie duże i drogie zakupy powinny być omówione ze wszystkimi członkami rodziny. Duże zakupy to najlepiej nie popełnić tego samego dnia, kiedy chciał. A jeszcze lepiej – aby zebrać pieniądze na taki zakup, stopniowo odpychający. Nie spowoduje znaczących szkód miesięcznego budżetu i zaoszczędzić od konieczności podejmowania coś na kredyt.

Zaoszczędzić na jedzeniu?

Największe z pozycji wydatków budżetu rodziny zawsze były i nadal są wydatki na żywność. Ale to nie znaczy, że trzeba umieścić swoje rodziny na półprodukty lub kupić niższej jakości i tanie produkty. Trzeba tylko przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą Ci zaoszczędzić na produktach, bez kompromisów w zakresie jakości.

 • Produkty o długiej żywotności (zboża, makarony, konserwy spożywcze i napoje) najlepszym miejscem do zakupu z miesięcznym wyprzedzeniem

  A nie w zwykłym supermarkecie i na zasadach hurtowych. W tym przypadku lepiej współpracować z kimś z znajomych lub przyjaciół. Rabatu na bazach hurtowych, tym większe im większa hurtowej.

 • Nie idź na zakupy w sklepie spożywczym na czczo

  Czy zauważyłeś, że jeśli pójdziesz na zakupy z pustym żołądkiem, różne ostre pachnące gadżety w ciężarówce jest dwa razy więcej niż trzeba? To proste: głód nie jest ciotka, nie można z nim dyskutować. Cierpi żołądek dał rozkaz do mózgu, i jesteś pełen entuzjazmu koszyka wszystko, co aktualnie lubią jeść. I to jest szkodliwe dla ściśle do planowania budżetu.

 • Zrób menu na tydzień

  Kupić następnym razem odwiedzić sklep tylko te produkty (mówimy o produktach, które pozostają w lodówce), które są częścią zaplanowanej tygodniowej diety. W tym przypadku nie trzeba już iść do sklepu na tydzień i nie kupić czegoś (być może z wyjątkiem chleba i mleka). Przy okazji, dzięki czemu menu na przyszły tydzień, należy umieścić go w naczyniu do gotowania, które można wykorzystać pozostałe produkty z ostatniej wyprawy do sklepu.

 • Nie przepłacaj za opakowanie

  Jasny opakowanie przyciąga wzrok, ale kosztuje to płacisz, wraz z kosztem samego produktu. Ale po co płacić za coś, co jeszcze pójdzie do kosza?

Zadaniem „Jak nauczyć się oszczędzać budżet rodziny” został rozwiązany dość prosto. Po prostu trzeba przestrzegać ustalonych zasad dla siebie i wyraźnie planować swoje zakupy. A następnie na początku każdego miesiąca, to nie będzie dręczony pytanie „Gdzie mogę dostać pieniądze?”. Sukcesów!

load...