Traktujemy łuszczenie skóry na palcach i dłoniach

Zawartość:

Jak często kobiety stanowią ten sam niewybaczalny błąd – uważna twarzy zapomnij dbać o pięknych długopisy. Na tych samych kilku osób uważa, że ​​delikatna skóra rąk jest ciągle przeżywa różne negatywne skutki – ekstremalne temperatury, ekspozycja na zimną i gorącą wodę, detergenty, światło UV. Z biegiem czasu, bez konieczności opieki skórę traci swoją jędrność i elastyczność, coraz brzydki. Sucha, łuszcząca się, łuszczenie skóry na palcach, bolesne pęknięcia i zmarszczki – to czeka na dłoniach, pozostając bez dokładnego regularnej konserwacji.

load...

Obierania i występują pęknięć skóry suchej. Ten problem proponujemy omówić z nami.

Suchość skóry rąk i dokręcone

Większość kobiet na świecie realizuje się z problemem suchej skóry, mimo obecności wielu produktów do pielęgnacji dłoni. I nie jest to zaskakujące, ponieważ skóra jest delikatna i bardzo wrażliwe. Zawiera ona pięć razy mniej wilgoci niż skóry twarzy, a także prawie całkowicie nieobecne gruczołów łojowych. Z tego powodu, ręce wymagają regularnej właściwą opiekę.

Łuszczenie się skóry na dłoniach i pęknięcia, które powodują znaczny ból i dyskomfort, mają swoje własne powody:

 • Różnego rodzaju uszkodzenia. Siniaki, zadrapania, skaleczenia, etc;
 • Czynniki środowiskowe: W słoneczny dzień skóra jest odwodniona, co przyspiesza proces starzenia się komórek. W zimne wietrzne skóra pogoda zgęstnieje i coarsens pojawia się zaczerwienienie i łuszczenie skóry rąk, często występują pęknięcia;
 • Analfabeci pielęgnacja dłoni, lub jej brak. Na przykład, jeżeli zły wytartej po umyciu rąk odparowania wilgoci z powierzchni skóry, suszenie;
 • Proszki mieć niszczący wpływ na górnej warstwie naskórka, który jest odpowiedzialny za funkcję ochronną. Ponadto mogą one powodować reakcje alergiczne, zapalenie skóry, wyprysk, itp.;
 • Beri-beri okresie zimowo-wiosennym;
 • Wrodzony wysuszyć ręce.

 

load...

Jak radzić sobie z suchą skórę rąk?

Zawartość czyste ręce to główna zasada pielęgnacji skóry. Myć ręce muszą regularnie ciepłą wodą z mydłem lub specjalnym żelem. Dane kompozycja środki higieniczne obejmują dodatki zapobiegające skórę przed suszeniem. Gdy ręce są myte, należy je wytrzeć do sucha, w tym obszarze między palcami. Będzie to służyć jako doskonały zapobiegania łuszczenie skóry między palcami.

Nie żal mi ich ulubione długopisy nawilżające balsamy i kremy, które zawierają kwas mlekowy, sorbitol i glicerol. Do 30 lat mogą być stosowane w codziennym użytkowaniu żadnych nawilżające, a po 30 – krem ​​powinien zawierać filtry chroniące przed światłem, które uniemożliwiają pojawienie się plam starczych.

Podczas wykonywania prac domowych, takich jak zmywanie naczyń, okien, lub umyj pranie ręcznie, należy używać winylowych lub gumowych rękawiczek. Będą one chronić skórę rąk przed szkodliwym wpływem związków chemicznych. Pod rękawice mogą być stosowane do rąk krem ​​odżywczy lub smarem z masła lub oleju roślinnego. W ten sposób można zapobiec łuszczenie skóry na palcach.

Eksperci w dziedzinie kosmetologii zaleca się zastosować krem ​​po każdym myciu rąk. Pożądane jest, że krem ​​używasz została oparta na ekstraktach roślinnych. W okresie jesienno-zimowym, zastosować krem ​​ochronny na rękach przed każdym wyjściem na otwartym powietrzu, a pióro powie ci podziękować. W zimnie, nie zaniedbać i rękawice z jednym palcem, ani wiatr i mróz będzie negować wszystkie swoje wysiłki, a Twoje ręce będą pęknięcia i łuszczenie.

Latem skóra potrzebuje także ochronę. Światło ultrafioletowe uszkadza skórę, suszenie, zwiększa ilość pękanie i łuszczenie się skóry prowadzi do na rękach. Z tego powodu w lecie powinny stosować krem ​​do opalania przed wyjściem.

Nigdy nie należy używać w celu oczyszczenia rąk żadnych rozpuszczalników – aceton, nafta, benzyna. Oczywiście, są one dobrze zmyć błoto, ale to powoduje niesamowitą suchość skóry. Jest to o wiele bezpieczniejsze w użyciu detergentów przeznaczonych specjalnie do usuwania trudnych zanieczyszczeń.

Zmiękcza suchą skórę rąk

Czy okresowo do opatrunków i okładów z olejków roślinnych ręce. Najlepiej jest, aby zmiękczyć ręce oliwy z oliwek. Bandaż najlepiej stosować na noc. Jeszcze bardziej efekt można osiągnąć przez zmieszanie oleju roślinnego z miodu (z 1 części miodu i 3 części oleju). Mieszaninę ogrzewa się na łaźni wodnej do temperatury 40-45 ° C, a ciepło w wielu nałożonych na siebie warstw na bandaż lub gazy. Następnie nakłada się bandaż do pokrycia skrzydła papierem i utrwalano bandaż lub szwów rękawiczki. Procedura ta daje pozytywne wyniki w zaczerwienienie i złuszczanie skóry rąk. Jeśli zmiana jest niewielka, wystarczy zrobić jeden okład. Jeśli ręce są poważnie chory i są pokryte pęknięć krwawienie, lepiej użyć dwóch okłady tygodniowo aż do widocznej poprawy stanu skóry rąk.

Doskonałe wyniki uzyskane dla skóry zmiękczania mieszaniną pięciu kropli amoniaku, 3 łyżki wody i 2 łyżek glicerol. Składniki dokładnie wymieszać i wcierać w dokładnie czyszczone wilgotną skórę. Po zabiegu dłonie należy wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Nie mniej skuteczny krem, gotowane w domu. Jagnięcina wieprzowy solone tłuszczu topi się w stosunku 1: 1, w łaźni wodnej, a następnie wlać do oddzielnego słoika i wciera się na noc na skórze.

Aby usunąć suchości i łuszczenie skóry rąk, można stosować mieszaninę soku z cytryny, pół ½ szklanki wody i 1 łyżkę glicerol. Składniki dokładnie wymieszać i wcierać w oczyszczoną skórę.

Okłady i maseczki do peelingu skóry suchej rąk

Maseczki i okłady są zaprojektowane, aby zapobiec wysuszaniu skóry rąk, co prowadzi do nieprzyjemnego złuszczania skóry na palcach i na innych stronach.

 • Ziemniaków Maska

Ta maska ​​jest bardzo dobrze rozwinięta. Tłuczone ziemniaki nałożyć grubą warstwę na rękach nosić rękawice w górnej części an_7. Masa spłukuje w ciągu dwóch godzin.

 • Maska owsiane

Maska owsiane wytwarza się w sposób następujący: Płatki gotuje się z bulionem wlano wodę dodać niewielką ilość oleju roślinnego. Otrzymaną kompozycję nanosi się na 10-15 minut. Lepiej jest użyć an_7 płatki owsiane w nocy.

 • Okłady z kwaśnej śmietany

Śmietana – wyjątkowy dla jej odżywczych i nawilżających właściwości produktu. Śmietana przygotowane paczki do rąk. Do ich przygotowania wziąć sok z jednej cytryny, 1 szklanka gęstej kwaśnej śmietany i 1 żółtko. Produkty są dokładnie wymieszane, gęsta warstwa jest nakładana na gazę i umieścić na dłoni. Następnie, owinięte w celofan i owinięta w ręcznik. Mieszaninę usunięto z wacikiem po 15-20 minut, po czym ramiona umieścić na bawełniane rękawiczki.

 • Pakiety z miodem

Pakiety miodu może również pomóc w walce suchość i łuszczenie się skóry. W celu przygotowania początkowej mieszaniny stosowanej ½ szklanki miodu, 1 łyżeczka kwas salicylowy i pół filiżanki oleju z oliwek. Masło miodu ogrzewa się na łaźni parowej, a następnie dodano kwas salicylowy. Mieszaninę nakłada się na skórę w parze z wacikiem i owinięte polietylenu owinięty w ręcznik na 15-20 minut. Rachunki nie są wchłaniane przez skórę, usunąć pad namoczone w soku z cytryny.

 • Jajka i miód maska

Maska jest wykonana z 1/3 filiżanki oleju roślinnego, 2 łyżki miód i 2 żółtka. Wszystkie produkty są dokładnie zmielony i dostać miękkiej pasty. Maska jest stosowana do ramienia i do suszenia, a następnie usuwa się zwilżonego tamponu bawełnianego.

 • Maska białka

Maski wykonane są nie tylko na bazie żółtek jaj, ale także białek. 2 białka jaj są zmieszane z sokiem z cytryny i 2 2 łyżkami olej roślinny, aż będzie gładkie. Otrzymaną mieszaninę wciera w skórę rąk dwa razy dziennie.

 • Olej lniany

Doskonała zmiękcza ręce obierania olej lniany skóry. Kilka kropli olejku stosuje się do dłoni i palców, dokładnie rozcierając w kierunku od dołu do góry przez 15-30 minut. To narzędzie jest niezwykle odreagować łuszczenie skóry między palcami.

 • Bulion selera

Jako środek do opieki nad swoimi rękami bardzo skuteczne wywar z selera. 1 litr wody wlać selera jest średniej wielkości i wrzenia przez pół godziny. Uzyskany rosół jest używany tak często, jak to możliwe do czystych rąk skóry.

 • Wanny z wlewem babki

Dobrym narzędziem, zmiękcza skórę, – tace z wlewem babki na bazie. Wlew przygotowywany jest z 1 litra wrzącej wody i 1 łyżka tłuczone liści babki. Powstałe ręce infuzyjne przytrzymaj przez 15-20 minut, a następnie wytrzeć do sucha i smar z tłuszczu śmietany.

 • Maska z matki-i-macocha

Jeśli masz suchą skórę łuszcząca rąk doskonale pomaga maska ​​na bazie liści matki i macochy. Świeże liście są dokładnie myte, kruszone, a następnie miesza się ze świeżym mlekiem. Na 2 łyżkach Zawiesinę ziołowe stosując 200 ml mleka. Otrzymany Maska jest utrzymywana w ręku przez 20-25 minut, przemywa się ciepłą wodą i stosuje się odżywczy krem.

 

łuszczenie skóry rąk

W łuszcząca się skóra na rękach przyczyny mogą być różne. Główne powody to już opisane powyżej. Typowo, skóra cierpi z powodu braku wilgoci i tłuszczu. Zimna woda, suche i zimne wiatry stopniowo niszczą naturalną barierę tłuszczową skóry i ręce są suche. W przypadku braku odpowiedniej pielęgnacji rąk zaczyna się odklejać skórę i wykazuje małe pęknięcia.

Ważnym etapem w pielęgnacji rąk łuszczących jest usuwanie martwych cząstek skóry przy zarośla ręce i twarz. Procedura jest niezbędna, aby dwa razy w tygodniu. W tym samym celu z użyciem żeli, złuszczające peelingi i an_7.

Codziennej pielęgnacji lepiej jest użyć krem ​​nawilżający ze składników czynnych (silikonowe, oleje mineralne i in.). Przed pójściem do łóżka zaleca prodelyvat następującą procedurą dokładnie umyć i wytrzeć do sucha z rękami obficie smarowane olejem roślinnym lub kremu, a następnie w ciągu nocy nosić cienkie bawełniane rękawiczki.

Aby ogorzały ręce, chronić je przed zimnem, a nawet specjalny krem ​​nie będzie w stanie pomóc w radzeniu sobie z problemem peelingu dłoni. W skrajnych przypadkach, pomaga zachować szczególną ostrożność w korzystaniu kompresy, an_7, kąpiele.

Wanny z silnym peelingu dłoni

Jeśli problem łuszczenie jest wam znane z pierwszej ręki, że kłopoty będą mogli pomóc kąpiele do rąk:

 • W łaźni olejowej

Jeśli zbyt sucha skóra rąk pomaga kąpieli olejowej: w wodzie dodaje się olej słonecznikowy, oliwa z oliwek lub innego oleju roślinnego. Ręce trzymaj w kąpieli przez 15-20 minut, a następnie posmarowana kremem.

 • Wanna bulionu ziemniaczanej

Wanien ziemniaczanej bulionu ziemniaczanej. Doskonale usuwa zaczerwienienie dłoni w wyniku narażenia na działanie niskich temperatur i skutecznie pomaga pęknięć i peeling skóry rąk. Zabieg jest przeprowadzany przez 20-30 minut.

 • Sfermentowane mleko do kąpieli

Łaźnie z serwatki mlecznej oraz kwaśną, która jest nieznacznie ogrzewano. Po 15-20 minutach, procedura przyjęcia z rąk posmarowana kremem. Czasami skrobia serwatki dodaje się kwas mlekowy (1 łyżka skrobi w 1 litrze cieczy).

 • Tace z płatków owsianych bulion

Kąpiel owsiane wytwarza się z bulionu ciepłych płatków owsianych. Postępowanie prowadzi się w ciągu 10-15 minut. Gruba i szorstka skóra, skłonnej do łuszczenia zmniejszona także z tacami z sokiem z kiszonej kapusty. Kąpiel ta sprawia nocy 2 razy w tygodniu, po których ręce rozmazywane tłuszczu krem ​​i nosić bawełniane rękawiczki.

Pakiety z obierania rąk

Kompresuje również bardzo przydatna dla skóry rąk:

 • Kompresować pietruszkę i malina

W walce z złuszczania skóry na rękach ma znaczący pozytywny wpływ kompres pietruszki i malin. Gotować używając 200g jagody magenta, pietruszka wiązki 1 i pół szklanki wody. Pietruszka parzonej we wrzącej wodzie i pozostawić na 20-25 minut. Puree z owoców drewnianą łyżką w naczyniu szkliwa. Wlew pietruszka miesza puree z malin, płynny przenoszono gazy kompresji i rozłożone na ręce. Zabieg trwa co najmniej 15 minut, następnie ręcznie przemyto ciepłą wodą, suszy się miękką ściereczką.

 • Okład z liści łopianu

Nie mniej skutecznym narzędziem – kompresować na podstawie liści łopianu. Do przygotowania za pomocą 2 szklanki wody, 1 arkusz polstakana rzepakowy i maliny. Posiekane łopian zaparzania 1 filiżanka wrzącej wody, pół filtr godzin. Owoce parzonej 1 kubka wrzącej wody i podawać w ciągu 20 minut, po czym również przesączono. Uzyskane ekstrakty miesza się, zwilża się gazy w roztworze i rozprowadzono na kompresu ramienia przez 15-20 minut.

 • Romashkovo karmazynowy okład

Kosmetyczka poleca używać kiedy łuszczenie się skóry na dłoniach Romashkovo karmazynowy kompres. Jest on wykonany z 2 szklanki wody, 200 g malin ½ kubka suszonego koloru rumianku. Rumianek miele i warzone 1 kubka wrzącej wody w cieple przez pół godziny. Drugi kubek wrzącej wody parzona malin. Napięte infuzji miesza się dokładnie, zwilżoną gazą i rozłożył je w ramiona, po 7-10 minut procedura gaza ponownie zanurza się w roztworze i powtórzyć nałożenie na skórę. Kompresować zmianie w najmniej 3-4 razy. To narzędzie jest niezwykle skuteczny w szorstkiej, popękanej, łuszczącej się skóry rąk.

 

Maski z silnym Peeling na ręce

Maski te mają dobre działanie lecznicze:

 • Maska z oliwą z oliwek i cytryną

Po peelingu skóra rąk bardzo dobrze pomaga maskować oliwę z oliwek i cytryną. W 1 łyżce olej, dodać kilka kropli soku z cytryny. Otrzymaną mieszaninę nałożono na pół godziny, po czym pozostaje impregnowane do sucha, a następnie krem ​​plamy ręcznie.

 • Romashkovo oleju an_7

Nie traci swojej popularności maskę Romashkovo olejów dla których przygotowanie Take 2 łyżeczki oleju roślinnego, 3 łyżki mąka pszenna, 1 kubek wody i 2 łyżek sproszkowany kolor rumianek. Rumianek domagać się we wrzącej wodzie przez 1-1,5 godziny, a następnie oziębiono i przesączono. Napar z rumianku dodać mąkę i gotować kleik, do którego dodaje się następnie do oleju roślinnego. Na oczyszczoną ręce tak otrzymanego an_7 przez pół godziny, po czym przemywa się ciepłą wodą. Pod koniec procedury ręce posmarowana kremem.

 • Owsa i miód maska

W celu wytworzenia an_7 owsa miodu biorąc 1 łyżeczka miodu, 1 łyżka mleko, 1 łyżka oliwy z oliwek i 3 łyżki mąka owsiana. Składniki miesza się dokładnie i umieszcza na rękach w ciągu 60 minut, w celu uzyskania bardziej wyraźnego efektu pożądane stosowanie górną rękawicy. Po zabiegu, maska ​​przemywa się ciepłą wodą, nanosi się na skórę kremu stronie.

 • Rosół z nasion lnu

Niewiarygodnie dobry wywar mleko z nasion lnu. W 1 kubka gotowanego mleka 1 łyżka siemię lniane. Bulion Ostyvshim smarować łuszczenie skóry.

 • Maska olej żółtka

W celu wytwarzania oleju żółtka 1 łyżka mieszanego an_7 olej roślinny z 1 łyżeczka miodu i 1 żółtko. Maska jest wcierać w skórę rąk przez 15-20 minut. Po zabiegu smarować ręce z krem odżywczy.
Maska żółtka miodu wytworzono w następujący sposób: dokładnie wymieszać 1 łyżeczka miód z 1 żółtko i 1 łyżkę mąka owsiana. Uzyskany preparat jest stosowany do rąk, rękawice odzież najlepszych tkanin. Po 15-20 minutach zmyć maskę i skóry rąk smarowanych odżywczy krem.

 • Maska ziemniaków i mleka

W celu przygotowania skutecznego przegotowanej an_7 ZIEMNIACZANYCH 2-3 średnie ziemniaki i pocierać im mleko. Ciepłą zawiesinę stosuje się do rąk i ramion bezpośrednio zanurzone w masie przed jej chłodzeniem. Po ręce przemyto i procedura stosowana odżywczy krem.

 • Ziemniaków i ogórka maska

Innym rozwiązaniem ziemniaków Maska: ziemniaki zmieszane z mleka i 2 łyżeczki cytrynowy lub sok z ogórków. Masę w postaci ciepła jest stosowany na ręce i są pokryte grubą warstwą gazy. Zabieg trwa 15-20 minut, po czym maska ​​jest zmywany ręce wodą i stosowane odżywczy krem.

Ogórek sama niezwykle przydatna do obierania i zrogowaciałej skóry rąk. Można regularnie przetrzeć skórę z prostego kawałka ogórka, a następnie nasmarować ręce specjalnym balsamem. Aby przygotować płyn miesza się w równych części soku z cytryny i gliceryny.

Pomóc łuszcząca się skóra w kabinie

Wśród procedur salonie szeroki miłość i popularność zdobyła tę metodę pielęgnacji dla popękanej, szorstkiej i łuszczącej się skóry rąk, jak parafina. Ogrzane wosk odżywia i nawilża skórę, poza tym skutecznie usuwa toksyny i oczyszcza skórę głęboko. Maska ​​parafinowa przywrócić równowagę nawilżenia skóry i leczyć popękane dłonie.

Procedura parafiny prowadzi się w kilku etapach. Po dokładnym oczyszczeniu rąk nakłada się krem ​​odżywczy. Następnie podaje około 3-5 razy zanurzone w kąpieli, która jest ogrzewana w parafinie. Na utwardzonych wosk nosić specjalne pakiety ochronne i ciepłe rękawiczki. Leki trwa 20-30 minut, a następnie usunąć rękawice, torebki i wyrzucić. Wilgotny ciepła ręcznik usuwa wybrane toksyny i pozostałości parafinie skórę, a następnie stosuje się odżywczy krem ​​barierowy.

Ręce kobiety są godne szczególnej uwagi! Po tym wszystkim, każda kobieta chce być piękna i przyciągać uwagę i podziw innych. Ręce – to w zasadzie druga osoba o kobiecie, która odzwierciedla jej obawy. Chcemy, aby wyglądać najlepiej od stóp do głów!

load...