Traktować Cyklamen: liście żółkną, jak rozwiązać ten problem?

Zawartość:

Cyklamen jest uważana za jedną z najbardziej uwielbianych i popularnych kwiatka, co nie jest zaskakujące, ponieważ podziwia oryginalne piękne kwiaty, które ozdobią każde pomieszczenie tak! Tylko kultura pokoju są dwa podgatunki wspólnego cyklamenu: europejskie i perskie. Różnica między nimi jest taka, że ​​perskie kwitnie w okresie zimowym, gdy inne rośliny, w tym Europejskiego cyklamen, głównie więdną.

load...

Charakterystyka cyklamenu

Cyklamen – roślina wieloletnia, tworząc bulw. Z reguły, różne bulwy ploskookrugloy kształt o średnicy piętnastu centymetrów. Bulwy cyklamen ma jeden punkt wzrostu, aw przypadku uszkodzenia roślin może najpierw chorować, aw końcu całkowicie umrzeć. W okresie aktywnego wzrostu bulw utworzonych rozet z całkiem bujne liści i łodyg kwiatowych z jednym kolorze, długie aż do dwudziestu centymetrów. Rośliny Bush może mieć maksymalnie trzydzieści centymetrów wysokości.

Jednak wśród cyclamens odmiany karłowate, a których wysokość nie więcej niż piętnaście centymetrów. Liści cyklamen mogą być okrągłe, w kształcie serca, forma, są one zlokalizowane na szypułkach czerwony odcień. Ich długość – od dziesięciu do piętnastu centymetrów, a kolor – ciemny zielony, z unikalnym wzorem srebra. Obecnie hodowcy nadal rozwijać nowych odmian cyklamenu, grając bardziej kolorowe i żywe odmian o różnych kolorach.

Dzisiaj przyjrzymy się, jak się rozwijać i dbać o cyklamen takich egzotycznych roślin, a także zidentyfikować główne wyzwania, które mogą pojawić się w procesie wzrastania cyklamen – mianowicie, dlaczego czasem żółknie i wysycha. Ale najpierw zająć się, jak wybrać odpowiednią roślinę.

load...

Cyklamen zakupu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na liściach i bulwach. Listowie nie powinien być uszkodzony, słaby lub suche brzegi. Ale na bulwy nie powinny być wyrażone oznaki zgnilizny, powinna być gładka, nie pomarszczona. Najlepiej jest kupić cyklamen początek jesieni, gdy rośliny aktywnie kwitną. Wskazane jest, aby kwiat kupując miał wiele pąki.

Problemy w uprawie cyklamenu

Każdy, kto kiedykolwiek do czynienia z rosnącymi cyklamenu, zastanawiał się, dlaczego zakład okresowo liście żółkną – problem ten nadal jest najbardziej trudny i niezrozumiały dla wielu. Mówi się, że przyczyną problemu – w niewłaściwej pielęgnacji roślin. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zapewnić komfort dla rośliny w pomieszczeniach.

Jeśli zauważysz, że nagle żółte kwiaty cyklamen i jednocześnie pozostać zdrowe i silne, to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt suche, ciepłe powietrze. Roślina ta nie znosi temperatury powyżej siedemnastu stopni. Ostry zażółcenie może przyczynić się i brak płynów lub bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Gnijących liści i łodyg, które mogą prowadzić nawet do śmierci cyklamen – jeszcze jeden problem. Powodem są tu zbyt zwilżanie gleby, szczególnie wtedy, gdy woda osiąga górną część bulwy. W żadnym wypadku nie Wodnej udział sprout – Nawadnianie wypracować tak dokładnie jak to możliwe.

Czasami cyklamen mają krótki okres kwitnienia, które mogą prowokować przesuszone powietrze, temperatura powietrza jest zbyt wysoka lub słaba nawadniania. Może być wiele powodów, a to jest trudne do zidentyfikowania jednego. Co najważniejsze – nie zapomnij karmić rośliny przez cały okres wegetacji, a także w okresie kwitnienia.

I wreszcie, zniekształcenie liści. Zwykle jest to spowodowane przez zniszczenie aphids i roztoczy. Tak szybko, jak można zauważyć, że nie było szkodniki zaczynają myć cyklamen, a raczej pozostawia specjalnego mydła owadobójcze. Alternatywnie, używać mydła przeznaczoną dla zwierząt. Ponadto spryskać roślinę za pomocą specjalnych preparatów, takich jak fitoverm lub Agravertin – nie pachnie i nie wpływa negatywnie na cyklamenu. Jak zapobiegać występowaniu kleszczy, pogadamy później, a teraz możemy podać kilka wskazówek, jak dbać cyklamen.

W trosce o prawidłowe cyklamenu

Podobnie jak wszystkie rośliny, cyklamen ma swoje własne cechy i niuanse w procesie opieki. Temperatury, na przykład, powinny być chłodne. Tyle z trzynastu do piętnastu stopni będzie. Należy pamiętać, że temperatura nie powinna spadać poniżej dziesięciu i wznieść się ponad dwadzieścia stopni; jeśli nie zastosuje się do zalecanej temperatury. Wkrótce dostać smutny wynik: jeden dzień można zauważyć, że liście cyklamen stała się żółta i zwiędłe pąki.

Istnieje kilka zasad, które odnoszą się do oświetlenia. Miejsce, w którym zostały umieszczone cyklamen, powinno być dobrze oświetlone. Nie jest zły, jeśli światło jest rozpraszane i wystarczająco jasny. Ale bezpośrednie działanie promieni słonecznych należy unikać – trochę pritenit roślinę w czasie lunchu, ale wieczorem lub wcześnie rano bezpośredniego światła rośliny skorzystają.

Biorąc pod uwagę, dlaczego liście żółkną i należy powiedzieć o podlewaniu. Wcześniej powiedział, że nadwyżka lub niedobór wilgoci bezpośrednio wpływa na roślinę. W okresie wegetacji podlewanie powinno być stabilne i regularne – stosując metodę zanurzeniową. I podczas nawadniania wlać wodę bliżej krawędzi garnka.

Staraj się unikać zatrzymywania płynów w garnku z zakładu. Woda do podlewania powinna być czas stać, aby nie prowokować rozwój zgnilizny lub żółknięcie. Te liście i kwiaty, które znacznie żółkną i suche, musi być starannie wyciąć nożyczkami, uważając, aby nie uszkodzić powierzchni zarazków.

Teraz, o wilgotności. Cyklamen – rośliny, które preferuje wysokiej wilgotności powietrza. Garnek na tacy z kamieni lub mokrym torfu – w przypadku, gdy stanowi idealne cyklameny. Spray roślina nie warto, lepiej nawilżają powietrze wokół niego ze sprayu z mgiełkę.

Specjalne podejście wymaga cyklamen pielęgnacji po kwitnieniu. W szczególności odnosi się to do perskiego odmiany. Po Cyclamen zanika, trzeba kwiaty cięte do bulw i zmniejszyć podlewanie i nawożenie zatrzymać i nawożenia. Suszone i pożółkłe liście nie trzeba wycinać i skręcać bezpośrednio z ogonkami.

Bliżej do wiosny, gdy liście, który pozostał całkowicie wyschły cyklamen przejść w stan spoczynku. To właśnie w tym czasie, że nadszedł czas, aby zatrzymać nawadnianie. Trzeba postawić garnek z roślin na swojej stronie i umieścić ją w chłodniejszym miejscu. Tutaj powinno być aż do połowy lipca. Następnie rośliny zostały uporządkowane w zacienionym obszarze, korzystnie na zewnątrz. Jest to niezbędne, żeby zwilżenia gleby – powinien zawsze być umiarkowanie wilgotne. Tak szybko, jak można zauważyć pierwsze liście, będzie to sygnał do przeszczepu.

Przesadzanie cyklamen ma również swoje własne zasady – całkowicie zmienić sposób, w trakcie tego procesu. Dla roślin wewnętrznych spełnić tę glebę: Część liści i próchnicy ziemi w połączeniu z udziałem darni ziemi i piasku. Podczas przesadzania sprawdzić system korzeniowy i usunąć wszystkie zgniłe, uszkodzone i chore korzenie. Nie ma potrzeby kupowania zbyt duży lub zbyt mały cyklamen pot. Optymalna średnica – trzynaście, czternaście cm.

Zwalczanie kleszczy

Odpowiadając na pytanie, dlaczego liście żółkną i suche pąki, trzeba pamiętać o szkodniki i roślin. Cyklamen są zwykle narażone na kleszcza. Fakt, że roślina jest trafiony kleszcza wskazuje zażółcenia i suchymi liśćmi. Jeśli kwiaty kwitną w tym samym czasie, szkodnik może je zarazić – zaczną się kurczyć i więdnąć w najbliższym czasie. Ważne jest, aby zapobiec takiej infekcji i czasu, aby go rozpoznać.

Nabycia w sklepie aerozolu owadobójcze i rozcieńczono go wodą. Umieścić garnek cyklamenu w wodzie i dokładnie przepłukać instalację, w tym niższych liści. Spray aerozolowy resztki obiektu oraz substancję do odstania. Teraz usunąć cyklamen z wiadra i umieścić na swoim zwykłym miejscu. Powtórzyć proces kilka tygodni, aby zapobiec zakażeniu. Lepiej traktować roślinę w godzinach wieczornych, ponieważ z nadejściem ciemności, ponieważ jest kleszcz czas jest szczególnie aktywny.

Dobra konserwacja zapobiegawcza – okresowa kontrola bulw cyklamenu, które powinny być również oczyszczone i przetworzone w przypadkach roztocza szkodliwe dla roślin. Do przetwarzania przy użyciu tych samych substancji w aerozolu, które pomagają cyklamen łatwo przeżyć okres odpoczynku i następnie przeszczep.

Cyklamen – piękny dom roślina, która nigdy nie przestanie podobać swoich panów wykwintne piękno. Powyższe reguły wystarczy, aby zapewnić właściwą opiekę i cyklamen rośnie imponująco piękną roślinę, która przyniesie do swojego domu komfort i spokój.

load...