Trądzik na twarzy – off!

Zawartość:

Trądzik na twarzy … Ile komórek nerwowych straciła z własnej winy! Niestety, dla wielu ludzi trądzik są stałymi towarzyszami życia, pozbyć się, że nie jest tak prosta. Jednak jest to prawdziwe, należy zauważyć. Oczywiście, do tego trzeba będzie ciężko pracować i spędzać dużo czasu, ale czysta i zdrowa skóra jest warto, prawda?

load...

Przyczyny trądziku

Najpierw musimy przypomnieć powody, dla których mogą pojawić się plamy na twarzy – to tylko poprzez wyeliminowanie przyczyny, możemy pokonać tę plagę. Tak więc:

  • Zaburzenia hormonalne

Wiek przejściowy, ciąża, niektóre choroby, co prowadzi do zmian poziomu hormonów – to wszystko jest bardzo Prowokowanie trądziku. Więc pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jeśli się irytujące pryszcze bardzo – jest, aby sprawdzić stan swojego poziomu hormonów. Aby to zrobić, należy skonsultować się z lekarzem-endokrynologa.

  • Dieta

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach, pryszcze wystąpić ze względu na fakt, że w diecie człowieka zawiera zbyt wiele słodyczy, tłustych potraw i produktów skrobiowych. Dlatego należy starać się zmienić swoją dietę – może to będzie na tyle, by zapomnieć o trądziku.

  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry

Często pojawiają się pryszcze na bardzo banalnego powodu – z powodu niewłaściwej pielęgnacji skóry. Dla skóry tłustej wymaga szczególnej opieki i, co ważne, delikatne pielęgnacji. Więc staram się zwracać większą uwagę na to ze względu na jego niewielkie kapryśnej pielęgnacji skóry.

load...

Maska medyczna na trądzik

Tradycyjne przepisy są często bardziej skuteczne niż drogich produktów kosmetycznych. Więc może warto je wypróbować? Po rozstaniu się z zawartością swojego portfela zawsze masz czas.

Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest od składników receptury wybranym. W rzadkich przypadkach, niektóre z nich mogą powodować rozwój reakcji alergicznych. Jeśli nie wiesz na pewno, testu wstępnego rozciągania – nałóż niewielką ilość pieniędzy już przygotowany na nadgarstku i pozostawić na 30 minut. Jeśli czujesz pieczenie i świąd i wysypki skórne pojawiają się – można bezpiecznie korzystać z tego narzędzia.

  • Aloes z miodem

Trzeba będzie pięć łyżek miodu co pięć liście i rośliny aloes, który od ponad trzech lat. Aloe umieścić w zamrażarce przez około 12 godzin, po czym mielone. Miód stopić w kąpieli wodnej, dodać aloes i gotować przez około 10 minut. Po tym, trochę ochłodzić mieszaninę i umieścić go w słoiku z pokrywką. Każdego ranka i każdego wieczoru, zastosować, aby uzyskać fundusze na obszarach problemowych. Po 10 minutach spłukać skórę dużą ilością letniej wody.

  • Miód Rumianek

Jeśli pryszcze stają się gorące, można spróbować miodu z rumianku. W kąpieli wodnej rozpuścić 10 łyżek miodu. Gdy miód zaczyna się gotować, posypać w nim trzy łyżeczki suszonych kwiatostanów rumianku, przykryć i gotować na wolnym ogniu około 20 minut.

Natychmiast przecedzić przez gazę miodu – należy zachować ostrożność, aby uniknąć poparzenia. Oznacza to konieczne przechowywanie w zamkniętym naczyniu, a na dole półki lodówki. Wieczorem, przed snem na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć grubą warstwę miodu i pozostawić rumianku co najmniej 30 minut. I miód, i rumianku doskonale łagodzi stan zapalny i oczyszczają skórę.

  • Mąka gryczana

Jeśli masz młynek ręczny, następujące środki mogą spróbować. W patelni zapalić pół szklanki kaszy gryczanej, ostudzić. Po tym, w korzystaniu z gryki młynek mielenia na drobny proszek. Nawiasem mówiąc, należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Wieczorem, po umyciu, gotować kleik z mąki gryczanej – wymieszać z przegotowaną wodą. Stosuje się grubą warstwę na obszarach zagrożonych skóry i pozostawić do suszenia. Następnie spłukać obficie zimną wodą i przetrzyj skórę miąższu aloesu.

Anty-tonik

W celu jak najszybszego wyeliminowania pryszcze na twarzy, zaleca się używać tonik, które nie tylko oczyszczają skórę, ale także złagodzić stan zapalny. Te an_2 mogą również przygotowywać samemu.

  • Ogórek tonik

Na drobnej tarce ruszt mały ogórek, umieścić go w pojemniku szklanym lub plastikowym, napełnić go 100 gramów wódki i pozostawić na jeden dzień. W ciągu dnia, okresowo mieszać an_2em. Następnie odcedzić używając szmatki gazę i dodać 100 g przegotowanej wody. Wszystko tonik gotowy! Przetrzyj an_2em skórę przez co najmniej 3 – 4 razy dziennie.

W pierwszym dniu uważać na skórę – jeśli masz uczucie ucisku lub, co gorsza, będzie peeling, stosowanie toniku nie powinien mieć. Lub co najmniej je wykorzystywać tylko na obszarach zagrożonych skóry.

  • Tonik pokrzywy

Nawiasem mówiąc, jeśli nie ma poprzedniego tonik zbliżył warto spróbować pokrzywy an_2em. Przygotowanie go jest bardzo proste: w termosie umieścić dwie łyżki liści pokrzywy dioica wlać pół szklanki wrzącej wody i pozostawić na jeden dzień. Następnie przecedzić napar, dodać pięć łyżki świeżego soku z aloesu i dokładnie wymieszać. Tonik gotowe – wytrzeć twarz co najmniej trzy razy dziennie.

Scrubs Trądzik

Kilka razy w tygodniu, skóra powinna być dokładnie oczyszczone. I to najlepiej zrobić to za pomocą delikatnych zarośla.

  • Scrub owsiane

Ten peeling jest idealny do rodzaju cery mieszanej. Grind dwie łyżki zwykłej mąki owsianej, wymieszać z jogurtem – należy uzyskać kremową masę. Stosuje się go do parującej twarzy, pozostawić na 10 minut, masować twarz i spłukać zimną wodą.

  • Kawa peeling

Jednym z najprostszych, ale bardzo skutecznych zarośla – kawa. Piliśmy kawę? Nie spiesz się wyrzucić fusy! Wystarczy wymieszać w równych proporcjach z kremem i nałożyć na twarz. Masować i spłukać zimną wodą.

Oczywiście, nie należy się spodziewać natychmiastowe wyniki – proszę o cierpliwość. Aby zauważyć poprawę, trzeba co najmniej dwa do trzech tygodni. I nie zapomnij przejrzeć swoją dietę – trądzik na twarzy zniknie znacznie szybciej!

load...