Trądzik na twarzy noworodka. Bez paniki!

Zawartość:

Pojawiają się wiele nowych rodziców martwić – samochodów GAZ, kolki, wymioty, a nawet pryszcze na twarzy noworodka. Tak, dobrze słyszeliście – okruchy trądziku są bardzo częste. I nic dziwnego, większość matek jest bardzo przestraszony, aby znaleźć się na delikatnej skóry swoimi okruchów dziwne pryszcze.

load...

Ale w większości przypadków, szczególne powody do obaw tam. Oczywiście, dziecko do lekarza jest konieczna. Ale to nie musi się nazywać „pogotowie” o trzeciej w nocy lub spowodować pilnie tata do pracy, aby lecieć do szpitala, straszenia babcie na ławce przy wejściu i przy pomocy maszyn zderzaka redukującego ptaków zwierząt gospodarskich i koty, otrzymasz na swój sposób.

Czynniki hormonalne

Najczęściej noworodka trądzik są wynikiem wpływu niektórych hormonów. Zazwyczaj te plamy pojawiają się w ciągu pierwszych trzech tygodni po urodzeniu – podczas tzw kryzysu hormonalnej. W niektórych przypadkach, trądzik pojawia się ze względu na fakt, że w trakcie rozwoju płodowego opracowano nadmiernej ilości estrola hormonów.

Dla porównania – kryzys hormon zdarza się co noworodka. Wynika to z faktu, że żeńskie hormony matki i dziecka wystąpią. Dlatego w ciągu pierwszych kilku tygodni po urodzeniu dziecka mogą być opuchnięte gruczoły sutkowe, a dziewczyny nawet neobilnye obserwowano krwawienia z pochwy. Chociaż, oczywiście, intensywność tego procesu, wszystkie dzieci są różne – ktoś wyraża się jaśniej, ktoś jest prawie niezauważalna.

Powstawanie gruczołów łojowych i przewodów

Bardzo często na skórze niemowląt twarz widać zamkniętych zaskórników i / lub Whitehead – formacje przypominające perły – małe i mobilne. Takie wybuchy nie są obecne na dziecko absolutnie żadnego zagrożenia, a po pewnym czasie przeszedł bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz.

load...

Lekarzy uważa się, że takie wysypki pojawić się jako skutek niepełnego tworzenia gruczołów łojowych. I tak szybko, jak to jest formacja do końca, trądzik znika i nie są już wyświetlane. Cóż, przynajmniej tak długo, jak drogie dziecko osiąga dojrzałość płciową.

Sudamen

Sudamen – to najczęstszy powód, dla dzieci pojawiają się trądzik. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że wysypka ciepła na powierzchni jest dość rzadkie – zlokalizowane często spoty w fałdy skóry – pod pachami, w pachwinach, na szyi, na łokciach i kolanach fałd. Ale gdy uruchomiony formę kłujących ciepła plamy pojawiają się na brzuchu, plecach i twarzy. Ponadto, gdy uruchomiony kolczaste plamy ciepła może zacząć jątrzyć.

Dlatego musimy starać się zapobiec potówka. I nie jest to najczęściej w gorącym sezonie. Lub jeśli ubranie dziecka są zbyt ciepłe, a on się poci. Ściśle mówiąc, to stąd nazwa „potówka”. Cóż, jeśli zapobiec powstawaniu nieudanej ciepła kolczastego, trzeba pokazać dziecko do lekarza jak najszybciej i rozpocząć leczenie.

Reakcja na zimno

Bardzo często rodzice zgłosić, że trądzik na twarzy dzieci tam po przejściu na zewnątrz w okresie zimowym. Lekarze mówią, że to trądzik są jedynie adaptacyjna reakcja skóry, która dostosowuje się do zmian temperatury. Zaledwie kilka dni wysypka zniknie na własną rękę.

Jednak aby uniknąć pojawienia się nowych zmian, to jest bardzo ważne, aby chronić skórę dziecka przy użyciu specjalnego kremu ochronnego dla niemowląt skóry wrażliwej. Jeżeli nawet z filtrem przeciwsłonecznym, można zauważyć pojawienie się nowych trądzik od chodzenia w zimnie trzeba porzucić, przynajmniej tymczasowo.

Reakcja alergiczna

Czasami trądzik u dziecka nie są niczym innym jak reakcja alergiczna na mleku matki lub mieszanki dla niemowląt. Więc przede wszystkim konieczne jest wyeliminowanie alergii. Jeśli dziecko jest karmione piersią, matka powinna przeanalizować swoją dietę i wyeliminować wszelkie pokarmy, które mogą prowadzić do rozwoju reakcji alergicznej. Jeśli dziecko jest karmione butelką, konieczne jest, aby zmienić mieszankę na hipoalergiczne.

To najlepiej nie eksperymentować na własną rękę, tak aby nie pogorszyć sytuacji. Zapoznaj się z pediatrą, który pomoże prawidłowa dieta kobiet karmiących piersią lub wybrać odpowiednią sztuczną mieszankę. Zazwyczaj problem szybko znika. Ale rodzice tych dzieci nie mogą stracić czujności – i na pewno później dziecko będzie mieć skłonność do alergii.

Leczenie trądziku

Oczywiście, żadna matka nie będzie milcząco tolerować trądzik na twarzy okruchy. Oczywiście, nie samoleczenia zastosowanie w każdym przypadku nie może być – tylko na receptę! I pamiętaj, że nie musisz iść do przychodni – lekarz musi przyjść do domu.

Jak wspomniano powyżej, w większości przypadków, nie jest wymagane żadne szczególne traktowanie – lekarz powie ci wszystko. Ale istnieją pewne zasady, które są istotne we wszystkich przypadkach bez wyjątku:

  • Dostosować swoją dietę

Jeśli – w okresie karmienia piersią, odrzucić ostre, tłuste i smażone potrawy, pokarmy zawierające konserwantów i sztucznych barwników, warzyw i owoców bogatych w czerwonym pigmentem, słodycze, napoje gazowane i kawę oraz – nie najmniej – pełne mleko. Nawiasem mówiąc, taka dieta nie tylko w celu zapobiegania reakcji alergicznej, lecz także zwiększoną wzdęcia.

  • Zorganizować kąpiele powietrzne

W takim przypadku, jeśli pryszcze pojawiają się w fałdach pachowych lub pachwinowych, upewnij się, że Twoje dziecko tyle czasu, jak to możliwe bez ubrania – kąpiele powietrzne są bardzo przydatne dla niego. Oczywiście, mogą być przeprowadzane tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest wystarczająco ciepło – na termometrze nie powinien być mniejszy niż 22 stopni.

  • Uważaj na higienę

Jest bardzo ważne, aby przestrzegać higieny skóry – czas zmyć okruchy, starannie wytrzeć żadnych zmarszczek. Należy przetrzeć skórę wacikiem zamoczonym w czystej przegotowanej wody – co najmniej pięć – sześć razy dziennie.

A co najważniejsze – bądź cierpliwy! Bardzo szybko, trądzik i dziecka trądzik zniknie bez śladu.

load...