Trądzik na twarzy: leczenie

Zawartość:

Problemem takich jak trądzik, jest znane wielu ludzi. Nie tylko nastolatki, jak się powszechnie uważa – dorośli zbyt często do czynienia z tym problemem. A problem ten jest w stanie znacznie obniżyć jakość życia człowieka – istnieją problemy psychologiczne aż do kompleksu niższości. A jeśli mówimy o młodzieży, więc dla nich trądzik – to prawdziwa tragedia. Jest w żądaniami dorastania na siebie i, w szczególności, aby ich wygląd są szczególnie wysokie.

load...

Jaki rodzaj ataku tym, najlepszym trądzik? Lekarze opisania tego zjawiska jako choroba skóry, która wystąpiłaby przez klęski mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Jako konsekwencja tej porażki powstają korki łojowych, ropiejące pryszcze. Problem ten jest najbardziej typowe dla osób o skórze tłustej. Co do zasady, najczęściej wpływa na skórę w brodę, baki, nos, czoło, plecy i klatkę piersiową.

Przyczyny trądziku

Oczywiście, nikt nie występuje naruszenie powodu. Odnosi się to do trądziku. Lekarze zidentyfikowali szereg głównych przyczyn trądziku:

 • Zakłócenie normalnego rozkładu i diety

Od jedzenia zależy od pracy wszystkich narządów i układów organizmu. W tym stan skóry. Na przykład, ulubiona czekolada każdego z nas i kakao są wiernymi sojusznikami trądziku. To samo odnosi się do ostrych, wędzonych i pikantnych potraw, tłustych i smażonych potraw. Jest to niezbędne w trakcie leczenia, aby całkowicie zrezygnować z korzystania z powyższych produktów. Tak, i nie nadużywać ich w przyszłości.

 • Naruszenie jelita

Normalna praca jelit – jest praktycznie warunkiem koniecznym dla zdrowia skóry. Więc przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na stan ludzkiego cierpienia jelit z trądzikiem. W takim przypadku, jeśli osoba cierpi na dysbioza, konieczne jest, aby leczyć w pierwszej kolejności go. I dopiero wtedy – trądzik. W przeciwnym razie nie należy tracić czasu i wysiłku.

load...
 • Zaburzenia układu nerwowego

Bezsenność, brak snu, zespół przewlekłego zmęczenia, stresu – z których wszystkie mogą znacznie przyczynić się do rozwoju trądziku. Więc należy zmienić swój styl życia – pozytywny wpływ nie tylko na skórę, ale także na całym ciele.

 • Wykorzystanie środków kosmetycznych

Rzadko, ale wciąż zdarzają się przypadki trądziku, których występowanie jest winien za pomocą różnych środków kosmetycznych. Zazwyczaj trądzik sprowokować niepotrzebnie tłuste płyny i kremy. Dlatego leczenie trądziku, lekarze zalecamy porzucić stosowanie wszelkiego rodzaju był kosmetyczny.


Leczenie trądziku

Niezależnie od stopnia nasilenia trądziku, przed rozpoczęciem leczenia zaleca się odwiedzić dermatologa. On bada osobę i zalecić odpowiednie leczenie, jeśli jest to konieczne. Co do zasady, we wszystkich przypadkach przypisanych Oczywiście witaminy – witaminy B6 i witaminy A.

Ponadto, do leczenia trądziku, lekarze przepisują leki, które normalizują pracę gruczołów łojowych, ma właściwości antybakteryjne i zapalenie eliminuje. Narzędzia te są ściśle dobrane indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie cechy każdej osoby.

Ponadto, zaleca się użycie specjalnego mydła – sulsenovoe – co jest bardzo skutecznie oczyszcza pory przez keratyny wtyczek. I płyny do alkoholu zmniejszyć pocenie i trochę suszonej skóry. Wskazane jest, aby wybrać dowolne środki, aby skonsultować się z lekarzem.

Do tej pory jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia jest terapia laserowa. Wiązki laserowe poprawi ukrwienie skóry, co poprawia kondycję skóry, zapalenie skóry, dezynfekcji, zmniejsza te same procesy zapalne. Ponadto, leczenie laserem eliminuje rozwój blizn i zapobiega powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych.


Przepisy tradycyjnej medycyny

Nie mniej skuteczne i receptur tradycyjnej medycyny. Są zupełnie nieszkodliwe i nie ma skutków ubocznych. Jedyne niebezpieczeństwo czai się w recepturach tradycyjnej medycyny – reakcja alergiczna na jeden lub drugi składnik. Ponieważ prawie wszystkie an_2 są na bazie ziół leczniczych.

 • Odwar z korzenia łopianu

Jednym z najbardziej skutecznych środków do leczenia trądziku – wywar z korzenia łopianu. Jego wytwarzania, umieścić w pojemniku szkliwa pięć łyżki mielonego korzenia łopianu, wlać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia. Po tym, zmniejszyć ogień i gotować przez 10 minut.

Następnie szczep bulion ściereczką gazy i wlać do pojemnika szklanego być przechowywane tylko w lodówce nie dłużej niż trzy dni. Bulion musi trwać 10 minut przed każdym posiłkiem, na trzeciej filiżanki. Czas trwania leczenia – 30 dni. Z reguły pierwsze zmiany są zauważalne już po pierwszym tygodniu leczenia.

 • Napar z fiołka

Jeśli trądzik towarzyszy duża liczba owrzodzeń, zalecamy leczenie wlewem trójkolorowy fioletu. Jego wytwarzania jest bardzo prosty – umieścić go w termosach trzy łyżki suszonych fiołki, wlać dwie filiżanki wrzącej wody do zaparzania i opuszczać w ciągu trzech godzin. Następnie szczep bulionu przy użyciu ściereczki gazy.

Otrzymany napar od osoby cierpiącej na trądzik powinny pić w ciągu dnia. Następnego dnia – przerwa, a następnie ponownie wlew fiołków. Czas trwania leczenia – jeden miesiąc. Jeśli to konieczne, po dwóch tygodniach leczenia można powtórzyć. Chociaż, w zasadzie, to nie musi powstać – trądzik znika przez około sześć miesięcy.

 • Napar z pokrzywy

Nie mniej skuteczne w leczeniu trądziku, i wlewu liści pokrzywy. Umieścić w pojemniku szkliwa trzy łyżki suszonych liści pokrzywy, wlać litra wrzącej wody i pokrywę. Szczelnie owinąć ręcznikiem, pozostawić do zaparzenia na trzy godziny.

Następnie szczep wlewie stosując szmatkę gazy, wlać do pojemnika szklanego. Konieczne jest, aby wziąć na pół szklanki przed każdym posiłkiem. Czas trwania leczenia – 21 dni. W większości przypadków znika, nawet najbardziej poważne trądzik.

 • Malina Rosół

Liście malin zawierają duże ilości kwasów organicznych, taniny, sole mineralne, karoten i witaminę C. Wszystkie te substancje najbardziej korzystny wpływ na skórę, zmniejszają przejawy trądzik, zapobiegając nowych zmian.

Miejsce puli szkliwa pięć łyżki suszone maliny liści, pokrycia z jednym litrem wody i doprowadzić do wrzenia. Po brzeczkę gotuje, zmniejszenie ciepła i gotować przez 20 minut, mieszając od czasu do czasu. Wyłączyć grzanie, pozostawić do zaparzenia na kilka godzin, a następnie odcedzić używając szmatki gazą.

Otrzymany bulion powinien wziąć na pół szklanki dwa razy dziennie – rano i wieczorem, pół godziny przed posiłkiem. Pierwsze poprawki będą zauważalne nawet na piątym – siódmy dzień, a czas trwania cyklu leczenia powinien wynosić co najmniej 21 dni.

Ekstrakt malinowy trądziku jest bardzo użyteczny do wycierania twarzy co najmniej dwa razy dziennie. W celu przygotowania bulionu, umieścić w termosach trzy łyżki liści malin, wlać do szklanki wrzącej wody i pozostawić na trzy godziny. Następnie wlać nalewki w szklanej misce, dodać łyżkę de łyżki wódki.

 • Wywar z rumianku

Lecznicze właściwości rumianku są również bardzo skuteczne w walce z trądzikiem. Aby to zrobić, trzeba przygotować następujące bulion. Umieścić w pojemniku szkliwa pięć łyżki suchych kwiatostanów rumianku, wlać jednego kubka wrzącej wody. Strome przez trzy godziny, a następnie wlać do pojemnika szklanego. Istnieje również dodać dwie łyżki wódki i ½ łyżeczki każdego z miodu, dobrze wymieszać.

Taka mieszanka jest konieczne, aby wytrzeć twarz dwa razy dziennie. Czas trwania leczenia – 14 dni. Potem trzeba zrobić przerwę pięć dni. W razie potrzeby leczenia można powtórzyć. Jedyną wadą tej metody leczenia – lepkie ponieważ skóry miodu. Dlatego pół godziny po zabiegu, należy dokładnie umyć twarz zimną wodą.

 • Nalewka z nagietka

Mówiąc o leczeniu trądziku na twarzy, nie wspominając o nagietka. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, uspokajające i normalizujące działanie procesów metabolicznych. Przez to Calendula jest bardzo skuteczna nie tylko eliminuje trądzik, ale trądzik na twarzy.

Leczenie prowadzi się z użyciem alkoholu, nalewki z nagietka. Oczywiście, można kupić gotową Calendula nalewki w aptece. Ale jest o wiele bardziej skuteczne niż działając nalewki przygotowywane w domu. Aby to zrobić potrzebne są następujące składniki:

 1. 2 łyżek suszonych kwiatów nagietka.
 2. 1/4 szklanki alkoholu.
 3. 1/3 szklanki wody kolońskiej.
 4. 3 ml gliceryny.

Wszystkie składniki są umieszczone w szklanej miski i dokładnie wymieszać. Miejsce na 10 dni w lodówce do zaparzenia. W leczeniu trądzika wycierania twarzy otrzymując roztwór tak często, jak to możliwe, – co najmniej 5 razy dziennie. Nawiasem mówiąc, takie narzędzie może być stosowany jako leczenie, nie tylko trądzik, ale blizny na skórze. Czas trwania tego leczenia zależy od osoby chorej, ale nie mniej niż 14 dni.

 • Aloes

Leczenie trądziku za pomocą Aloe – niemal klasyczne medycynie ludowej. Aloes zawiera środek bakteriobójczy i silne właściwości przeciwzapalne, więc z powodzeniem stosowany w leczeniu trądziku na twarzy. Aby to zrobić, są dwa najbardziej popularne an_2.

Pierwszy – balsam z aloesu. Potrzebne będą trzy łyżki świeżego soku z aloesu i mała – wielkość paznokcia – gazę. Te chusteczki należy zwilżyć i sok z aloesu na 10 minut, aby dołączyć uszkodzenie skóry na twarzy. Czas trwania kompresu – 10 minut. Idealnie, dzień zrobić co najmniej dwa z tych procedur, a nawet lepszy – trzy. Czas trwania pełnego cyklu leczenia – 14 dni.

Drugi jest bardzo skutecznym środkiem do wyeliminowania trądziku na powierzchni – mieszanina miodu i aloesu. Do jego przygotowania potrzebne są co 5 łyżek miodu, 100 g liści aloesu z roślin starszych niż pięć lat. Wstępnie trzeba umieścić liście w zamrażarce przez pięć dni.

Po tym aloes pozostawia mielone, wycisnąć sok z pomocą gazę i przelać do szklanego pojemnika. Dodać miód i dokładnie wymieszać – w końcu trzeba mieć jednorodną masę. Powstałą mieszaninę powinno być dwa razy dziennie, stosowane do chorobowo skórę. Po 20 minutach płukania obficie wodą. W przeciwnym razie zostanie zatyka porów nawet więcej, ponieważ cząsteczki pyłu osiądzie na skórze lepkiej. Czas trwania leczenia – 20 dni.

Nawiasem mówiąc, takie leczenie jest szczególnie skuteczna w przypadkach, gdy dana osoba na twarzy trądzik oprócz wielu wrzody. Aloe zabija bakterie i dezynfekuje skórę i miód jest bardzo dobra i szybko łagodzi stany zapalne. Jednak w tym przypadku konieczne jest zwiększenie liczby procedur – co najmniej pięć razy dziennie.

Leczenie trądziku, bez względu na to, jak skuteczne może być, jest mało prawdopodobne, aby doprowadzić przynajmniej pewne korzyści, jeśli nie ma odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia, nie leń się iść do kosmetyczki, który będzie odebrać swój indywidualny program pielęgnacji skóry. Zazwyczaj te kompleksowe działania, aby pomóc nawet najcięższych przypadkach. Więc trochę cierpliwości, a skóra będzie czysta i zdrowa!

load...