Trądzik na policzkach – łatwo pozbyć

Trądzik na policzkach pojawiają się coraz częściej. Plamki te wyrażone są bardzo silnie – stają się gorące, mają jasny kolor i dużej wielkości. Oczywiście, taka sytuacja nie zgadza się postawić jeden. Ludzie są stale poszukują sposobów, aby pozbyć się trądziku – zabiegów kosmetycznych, drogich leków, tradycyjnych leków.

load...

A co najciekawsze, w rzeczywistości wyrzucać! Ale, oczywiście, na poparcie tego, będzie musiał pracować – do ponownego ich stylu życia, zmiana diety regularnie i starannie dbać o skórę.

Przyczyny trądziku

Zapewne nie jeden człowiek, który nie wiedziałby przyczyny trądziku. Ale mówi się, że powtórzenie – matką nauki! Daj nam ponownie zaktualizować tę wiedzę:

  • Dieta

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę, jeśli masz pryszcze na policzkach – to, co jest na talerzu i wlewa się do swoich kubków. Powiedzieć „nie” tłuszczu i smażonych potraw, sztucznych barwników i konserwantów, zwłaszcza słodyczy i czekolady.

Powiedz „tak” na owoce, warzywa, ryby i mięso, parzona. Unikaj napojów alkoholowych i napojów gazowanych, pakowane soki, kawa i kakao. Wolę czystej wody i zielonej herbaty, naturalne świeżo wyciskane soki. I pamiętaj, aby śledzić prace swoich jelitach – Lekarze mówią, że zaparcia – pierwszy krok do trądziku.

load...
  • Hormony

Nie ostatni rolę odgrywają i stanu hormonalnego człowieka tle. Jest to bardzo dobry powód do pojawienia się wyprysków i zaskórników. Uwaga – pryszcze na policzkach pojawiają się często młodzież, przyszłą matkę i kobiet w określonej fazie cyklu miesiączkowego. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ hormony radykalnych zmian.

To samo dzieje się w przypadku chorób, które powodują zakłóciło normalnej równowagi hormonalnej. Dlatego też, jeśli pryszcze na policzkach nie chce zniknąć, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem-endokrynologa. Może być konieczne badania krwi i późniejsze specjalnego leczenia. W przeciwnym razie nie uda się zrobić.

  • Tłusta skóra twarzy i brak odpowiedniej opieki

Trądzik może pojawić się na policzkach, a jeśli masz tłustej lub kombinacji skóry twarzy, a ty opiekujesz się nim prawidłowo. Zatkane pory – Pierwszy sposób do procesu zapalnego i wygląd nie tylko trądzik, ale również czyraki. Dlatego też, jak tylko pryszcze ogłoszeniowych na policzkach, iść do kosmetyczki i poproś, aby wybrać najlepsze dla Twojego programu pielęgnacji skóry. Prawdopodobnie powodem jest to, że.

Dziennie oczyszczenie skóry twarzy

Najważniejszą rzeczą, którą trzeba dla Twojej skóry – jest to prawidłowe czyszczenie. Wystarczy myć w większości przypadków nie jest wystarczająco – mieć trochę kłopotów. A zaczynamy od codziennego czyszczenia – w godzinach porannych i wieczornych. Można kupić gotowe elementy do tego, i można gotować samemu.

  • Owsianka mydło

Na drobnej tarce ruszt łyżkę mydła jakichkolwiek dzieci. Korzystanie z młynkiem do kawy zmielić jedną łyżkę płatków owsianych. Stopić w kąpieli wodnej, dodać płatki owsiane i mydła, dokładnie wymieszać. Następnie umieścić powstałą masę w jakiejkolwiek formie i ostudzić. Myć wodą z mydłem dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Skóra jest czyszczony bardzo miękka, a jednocześnie bardzo ostrożnie.

  • Rumianek mydło

Umieść w garnku szkliwa 100 ml Pianka do kąpieli małych dzieci i na małym ogniu doprowadzić do wrzenia. Kiedy zacznie wrzenia, wymieszać dwie łyżki rumianku (może być używany jak świeże kwiaty i suche). Natychmiast wyłączyć grzanie i schłodzić pianę. Wlać środek do jakiegoś napięty zamykanego naczynia. Użyj go na wieczór i mycia rano.

Głęboko oczyszczająca

Pamiętaj, że Twoja skóra okresowo potrzebują głębokiego czyszczenia – w przeciwnym razie nie byłby w stanie pokonać trądzik i pryszcze na policzkach. Można użyć gotowych zarośla, a to jest możliwe w tym czasie zrobić z improwizowanych środków.

  • Pomarańczowy peeling

Umieść w nagrzanym piekarniku skórka z jednej pomarańczy i miejsce na 30 minut. Następnie ostudzić i zemleć na proszek. Wymieszać skórkę pomarańczową z pięcioma łyżkami jogurtu i nanieść na uprzednio parze skórą. Masuj twarz i pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać zimną wodą. Takie oczyszczanie należy wykonywać dwa razy w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że owoce cytrusowe często powodują reakcje alergiczne.

  • Scrub winogron

Jedz winogrona? Nie odpisuje rzucić kamień – zgnieść je i wymieszać ze śmietaną: pół łyżeczki nasion trzema łyżkami kwaśnej śmietany. Rasparte peeling skóry i stosować na obszarach problemowych. Wmasować i pozostawić na kilka minut. Następnie umyj twarz wodą.

Maski do skóry tłustej

Czy bez masek medycznych nie można – to złagodzić stan zapalny i zapobiegają nawracające wysypki. I niech wiele powiedzieć, że wystarczy i proste oczyszczanie, nadal zaleca, aby spróbować najbardziej odpowiednią maskę dla Ciebie.

  • Maska Migdał

Jeżeli stan zapalny jest bardzo wyraźny, warto spróbować maskę migdałów. Oczyścić pięć orzechy migdały, starannie posiekać i wymieszać z jedną łyżką miodu każdego. Powstałą mieszankę nałożyć grubą warstwę na wysypki, pokrywę górną folią i położyć się spokojnie przez około 15 minut. Resztki an_3 Następnie spłukać ciepłą wodą. Przybrać maskę trzy razy w tygodniu, a zaledwie miesiąc można zauważyć, dramatyczne wyniki. Ważne! Strzeż się reakcji alergicznej na miodzie.

  • Maska z aloesu

Najprostszym, ale przynajmniej skuteczne an_3 – maska ​​zwykłego aloesu. Poświęć kilka liści aloe z więcej niż pięć lat, skórki i zmielić dokładnie widelcem, aż do uzyskania konsystencji w postaci pasty. Czyste i rasparte skóry, stosuje się okazało ciężar i pozostawić na 20 minut. Następnie spłukać wodą. Ta maska ​​może być wykonywane co najmniej raz dziennie.

Tak, niech podsumować. Torturowany trądzik? Najpierw zobaczyć się z lekarzem, który wykluczy obecność niektórych chorób. Następnie zmiany diety – zdrowa żywność nie zaszkodzi nikomu. I, oczywiście, prawidłowo dbać o skórę. I pamiętaj – mały, aby pozbyć się tego problemu – jest to niezbędne, aby zapobiec jego ponownemu powstawaniu. Jak mówią lekarze, najlepsze leczenie – jest profilaktyka!

load...