Trądzik na plecach. Jak sobie z nimi radzić?

Zawartość:

Trądziku i trądziku z tyłu jest nie mniejsza niż powierzchnia. Należy jednak pamiętać o nich, co do zasady, wraz z nadejściem ciepła – w rzeczywistości nosi sundresses i stroje kąpielowe wszyscy chcą. A jak to zrobić, jeśli wysypka na plecach? Tak więc, gdy są konieczne jak najszybciej pozbyć. I zacząć walczyć z trądzikiem z dużym wyprzedzeniem, a nie wtedy, gdy słońce zaczyna piec, bo leczenie trwa bardzo długo – od kilku tygodni do kilku miesięcy.

load...

I pamiętaj – wizyta u dermatologa jest koniecznością, przynajmniej na początku leczenia. Po pierwsze, w niektórych przypadkach może wystąpić trądzik z tyłu danej choroby narządów wewnętrznych. I w tym przypadku, ich pozbyć jest po prostu niemożliwe dopóki choroba sama nie będzie utwardzony. A po drugie, lekarz może pomóc wybrać plan opieki tylko dla skóry, jak również optymalny przebieg leczenia.

Jednak chirurg, ale również zależy od was bardzo – właściwej pielęgnacji skóry pleców, szacunek dla optymalnej diety, prowadzenie procedur medycznych. I, przy okazji, nie zapomnij receptury tradycyjnej medycyny – często okazują się bardzo skuteczne – nie gorzej niż w gotowych produktach kosmetycznych leczenia. Najważniejsze – do wyboru środków, w ramach których nie ma składnik, który może wywołać reakcje alergiczne rozwijać.

Przyczyny trądziku na plecach

Tak więc, zanim rozpocznie się leczenie trądziku i trądziku, trzeba znaleźć przyczynę tego nieszczęścia. Jak już wspomniano, na pewno można to zrobić tylko dermatologa, ale podstawowe informacje, które nie będą przeszkadzały, bo kto wie lepiej niż ty swoim ciele? Często jest to wystarczające, aby analizować ich stan, do ponownego przyzwyczajenia i powód staje się jasne.

load...
 • Problemy z trawieniem

Pojawienie trądziku może być wywołane przez prawie dowolnej choroby przewodu pokarmowego. Ale to jest szczególnie prawdziwe w przypadku problemów z jelitami – pryszcze w takich przypadkach są prawie stałymi towarzyszami.

 • Problemy z hormonalnymi

Każda zmiana poziomu hormonów może prowadzić do pojawienia się trądziku na plecach. Nie wiem z pierwszej ręki na temat młodzieży, kobiet w ciąży i karmiących matek – to w tym okresie istnieje silna dysproporcja w poziomie hormonów. Iw związku z tym, trądzik i pryszcze pojawiają się często. I, oczywiście, nie możemy zapomnieć o chorobach układu hormonalnego, co także nieuchronnie pociągają za sobą awarię tle hormonalnej organizmu.

 • Niedożywienie

Wielu ludzi, którzy cierpią na trądzik, a nie tylko na plecach, ale na jego twarzy, nie zdaje sobie sprawy, że sprawcą ich nawyków żywieniowych. Tłuste i potrawy smażone, wędzone, solone, pikantne przyprawy, słodycze, czekolada, napoje gazowane i alkoholowe, kawa – wszystko to zwiększa ryzyko wystąpienia wysypki w czasie.

 • Niewłaściwie wybrana odzież

Przyczyną trądziku może stać nawet błahe na pierwszy rzut oka rzeczy jak ubrania wykonane z tkanin syntetycznych, zwłaszcza zbierane poza sezonem. Po pierwsze, korpus ogrzewa się ubrania takie zbyt wiele, a co za tym idzie, bardziej potu. Po drugie, powietrze nie jest przekazywana tkaniny syntetycznej, które również zdrowa skóra nie przyczynia.

 • Reakcja alergiczna

W niektórych przypadkach, wysypka na plecach może być spowodowane przez reakcję alergiczną banalne. To prawda, że ​​w tym przypadku opadów są specyficzne – przypominają ślady pokrzywy. Ponadto, wysypki alergiczne wystarczająco silne swędzenie najczęściej. Tak, i nie można robić interesy z powrotem – pryszcze pojawiają się na plecach i brzuchu, a ręce człowieka.

 • Zakażenie bakteryjne

Najbardziej frustrujących przyczyna trądziku na plecach – zakażenie bakteryjne. W tym przypadku, zapalenie pryszcze, nagnivayut bólu. W ciężkich przypadkach nawet temperatura może zostać podniesiona. W tym przypadku brak działań na własną rękę podjąć w żadnym wypadku nie może być – należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Ogólne zasady w celu ułatwienia leczenia trądziku

Jeśli poważnie zamierza wyeliminować trądzik na plecach, nie można zrobić bez przestrzegania szeregu zasad. Oczywiście, można je ignorować, ale nie to zastanawiam się, dlaczego trądzik i nie sądzę, by zniknąć. Są dość proste, wymagane byłoby tak wiele wysiłku Te wymagania.

 • Wczesne rozpoznanie i leczenie

Pierwszym i najważniejszym wymogiem – rozpoczęcie leczenia trądziku, jak tylko się pojawił. Im szybciej to zrobisz, tym łatwiej będzie traktowany, a tym mniej czasu to zajmie. Więc nie sądzę, że dwa lub trzy pryszcze nie zasługują na uwagę, jeśli nie chcemy potem przewlekłą zwalcza trądzik z całej armii.

 • Dostosowanie podaży

Bardzo trudno jest z powodzeniem w leczeniu trądziku na plecach, jeśli jest obecny zabronione pokarmów w diecie. Powyżej już otrzymali listę zakazanych produktów – ponownie starannie ponownie przeczytać. Ale zamiast tego dodać produkty Menu mleczne, zboża, warzywa i owoce. Nawiasem mówiąc, to dieta jest najbardziej korzystny sposób wpływają nie tylko na kondycję skóry, ale także w postać, która również nie może zadowolić płeć piękną.

 • Reżim picia

Prawidłowe odżywianie – to bardzo ważny element leczenia trądziku. Ale nie mniej ważne jest reżim picia – najlepiej należy pić co najmniej litr i pół, a następnie płyn. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do czystej niegazowanych picia wody lub niesłodzony kompot. Nawiasem mówiąc, nie należy zapominać o biodra bulionu – napój ten jest bardzo przydatny dla całego organizmu.

 • Zasady higieny

Nie będziemy się powtarzać i jeszcze raz powiedzieć, że czystość – gwarancja zdrowia. Ale nie będzie to możliwe bez odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przynajmniej dwa razy dziennie, wziąć prysznic, i zawsze z mydłem. Wieczorem, przed pójściem do łóżka, należy leczyć trądzik i pryszcze na plecach słabym roztworze nadmanganianu potasu – doskonale dezynfekuje i wysusza wykwity trądzikowe. Ale nie musi iść zbyt daleko, aby być roztwór blado różowym.

I trzeba go gotować prawidłowo – Rozpuścić kilka kryształków nadmanganianu potasu w szklance wody, a następnie wlać do głębokiego pojemnika, za pomocą szmatki z gazy. Więc wyeliminowanie kontaktu ze skórą kryształów nierozpuszczalnych, ponieważ może to spowodować oparzenia. W otrzymanego roztworu namoczyć wacik i przetrzyj całą powierzchnię obszaru problemowego. W wyniku tej procedury, można zauważyć bardzo szybko – po zaledwie tydzień trądziku będzie znacznie mniej.

Co nie jest zalecane?

Więc zorientowaliśmy się do zaleceń. Pozostaje pamiętać, czego nie robić w przypadku gdy masz jakieś pryszcze na plecach. Jeśli zignorujesz ten zakaz, może czasem pogorszyć sytuację.

 • Nie należy przyjmować żadnych leków

Największym błędem można uniknąć – jest zażyciem jakichkolwiek leków nie ponosi jakiejkolwiek samodzielnie, bez recepty. Nawet jeśli jest to idealne narzędzie pomogło swoją dziewczynę, przyjaciela lub kolegi z pracy – absolutnie nie fakt, że to pomoże. Bardzo wysokie ryzyko, że taka farmakoterapia na trądzik nie dostarczają, ale problemy z wątroby, nerki i inne narządy wewnętrzne mogą zarobić bardzo duże prawdopodobieństwo.

 • Nie nadużywaj słońce

Argumentował on, że opalanie pomaga szybko pozbyć się wysypki skórnej. Ponadto – w szczególności kobiety często zaczynają odwiedzić solarium. W wyniku tego uproszczenia nie zostały spełnione. Ponadto – trądzik na plecach może stać się stan zapalny. Oczywiście, aby całkowicie zrezygnować słońce nie jest konieczne, ale nie powinny być nadużywane – nie więcej niż 15 minut dziennie. Solarium od czasu leczenia lepiej uniknąć. Albo przynajmniej, należy skonsultować się z lekarzem.

 • Nie boli skórę

Wysypki skórne w miejscach, jest bardzo wrażliwa, więc jest bardzo łatwo zranić. Kontuzja skóra będzie nieuchronnie prowadzić do rozwoju stanu zapalnego, co znacznie komplikuje leczenie. Dlatego staramy się tego uniknąć – pod prysznicem, nie należy używać twardej gąbki, wybierz ubrania wykonane z miękkiej tkanki, odcięty.

 • Wyrzucić środki kosmetologii

Żele pod prysznic, pianki, kremy do ciała – z wykorzystaniem tych funduszy najlepiej jest zrezygnować z leczenia. Wziąć prysznic z mydłem zwykłym dzieci, bez jakichkolwiek otworów wentylacyjnych. Tłumaczy się to tym zakazem prostu – skóra jest bardzo wrażliwe, a więc mogą wystąpić podrażnienia, nawet przy użyciu konwencjonalnych środków.

Tradycyjne metody leczenia trądziku

Lekarz ma obowiązek wybrać odpowiednią kurację. Ale także o środkach zaradczych ludowych leczenia nie należy zapominać, ponieważ są one bardzo skuteczne. Jednakże, lekarz prowadzący powinien skonsultować jeszcze.

 • Sól do kąpieli

Prysznice wieczorne można zastąpić kąpieli solnej. Do jego przygotowania trzeba 50 gramów jodu i soli fizjologicznej kilogram dużym, chociaż, jeśli chcesz, możesz użyć już kupić sól morską – wystarczy rozpuścić sól i jod w ciepłej wodzie. Czas trwania tej kąpieli nie powinna być mniejsza niż 15 minut. Nawiasem mówiąc, najlepiej po kąpieli nie przemyć skórę czystą wodą i wytrzeć nie – niech sól pozostać na skórze przez kolejne 10 minut. Cóż, można wziąć prysznic.

 • Niebieski gliny

Zakup na suchym niebieskiej gliny aptecznym – jest również bardzo dobrze wysusza pryszcze na plecach i przyczynia się do ich wyeliminowania. Do przygotowania masek medycznych, trzeba będzie niewielką niemetalicznych pojemnik, pięć lub sześć łyżek niebieskiej gliny i wodę mineralną. Dodać wody do gliny i dokładnie wymieszać, aby uzyskać mieszankę, konsystencja przypomina śmietanę.

Maska gliny umieścić na obszarach problemowych skórze jak grubszej warstwy można pozostawić aż do całkowitego wyschnięcia. Następnie spłukać go ciepłą wodą, pat skóry, tłuszcz dziecko śmietanę. Jeśli to zrobić maskę każdego dnia, w ciągu tygodnia trądzik zacznie wysychać i blaknięcie.

 • Miód Aloe

W przypadku, że trądzik zaczął rozpalać, przyjść z pomocą aloesu i miodem. Głównym warunkiem jest to, że zakład został więcej niż trzy lata. Pięć liści aloesu, umieścić w zamrażarce na 5 dni, a następnie rozmrozić i mielone. W kąpieli wodnej stopić żadnych pięć łyżek miodu, dodać posiekaną aloes i, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia.

Gdy mieszanina dojdzie do wrzenia, wyłącz go, lekko ostudzić i przenieść do szklanym słoiku z pokrywką. Ukończony Lek należy przechowywać tylko w lodówce i nie więcej niż dwa tygodnie. Każdego wieczoru, przed zabiegami higienicznymi, nasmarować mieszankę aloesu i miodem wszystkimi zaczerwienienia. Mieszanina powinna być stosowana gęsto pokryte tkaniną gazy na górze i pozostawiono na 15 minut. Nawiasem mówiąc, na własną rękę, aby to zrobić nie jest bardzo wygodne, więc najlepiej jest poprosić o pomoc gospodarstwom domowym. Powtórz ten proces, co noc, tak długo, jak proces zapalny nie odbywa się całkowicie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że miód – produkt jest bardzo uczulony. W związku z tym dokładnie obserwować reakcję organizmu.

Pozbycie się trądziku jest całkiem realne, ale tylko pod warunkiem, że będzie przestrzegać wszystkich zaleceń i ściśle przestrzegać rozkazy lekarza. Ale w tym przypadku, nie szukają szybkich rezultatów – najważniejszą rzeczą nie jest do rozpaczy, a nie przerywać leczenia. I trzeba wyjść.

load...