Trądzik na klatce piersiowej. Jak się ich pozbyć?

Zawartość:

Wysypka może występować całkowicie w dowolnym miejscu w organizmie, w tym w skrzyni. Oczywiście, klatka piersiowa nie jest osobą, ale mimo to, większość kobiet nie są skłonni zrezygnować z dekoltu. Aby pozbyć się trądziku na piersi jest całkiem realne, a wcześniej zaczniesz sobie z nimi radzić, tym szybciej wróg zostanie pokonany.

load...

Oczywiście, mądry, aby udać się do dermatologa, który będzie w stanie ustalić przyczynę trądziku i wybierze najlepszą kurację. Jednak w praktyce sytuacja jest zupełnie inna, a prawie żadnej z piękne panie znaleźć plamy na klatce piersiowej, idź do kliniki. To kobiety wolą być traktowani siebie. Sytuacja Moralność jest mało prawdopodobne, aby naprawić, więc postaramy się pomóc zrozumieć, co najmniej, jak nie zranić.

Przyczyny trądziku

Trądzik na piersi nie przychodzi ot tak, więc trzeba najpierw zrozumieć przyczyny. W przeciwnym razie walka z trądzikiem mogą być opóźnione w nieskończoność. Najczęstsze przyczyny są następujące:

  • Reakcja alergiczna

Jeśli przyczyna trądzik na klatce piersiowej jest uczulony, objawy są dość specyficzne. Po pierwsze, trądzik na klatce piersiowej pojawiają się nagle, że są wystarczająco liczne, że skóra wokół trądzik zaczerwienionej i spuchnięte. Po drugie, wysypki skórne towarzyszy świąd. Jeśli masz do czynienia z takim zjawiskiem, analizy – to niezwykła jadłeś w ostatnim dniu? Najczęściej przejawia się jako alergia pokarmowa.

load...
  • Choroby zakaźne.

Innym powodem, dla którego chcesz wykluczyć – wiele chorób zakaźnych. Tak, nie uśmiechają się, ale odra, różyczka czy ospa często borykają się nawet dorośli. W tej sytuacji, trądzik na klatce piersiowej – nie jest jedynym objawem. Gorączka, zmęczenie – to wszystko nie może pozostać niezauważone.

  • Problem skóry

Jeśli masz problem tłustej skóry – trądzik i trądzik – pierś też jest mało prawdopodobne, aby pozostać na uboczu. Nie znajdzie się przyczyny problemu skóry – wiele z nich: predyspozycje genetyczne, stan hormonalny i inne.

Jak walczyć z trądzikiem

Próbując poradzić sobie z trądzikiem na klatce piersiowej mogą być stosowane tylko wtedy, gdy przyczyny zakaźne i alergiczne wykluczone. Proponujemy Ci kilka improwizowanych środków, które w większości przypadków są bardzo skuteczne:

  • Alkohol salicylowy

Salicylowy alkohol można kupić w każdej aptece. Każdego wieczoru, po wzięciu prysznica wytrzyj cały obszar problem skórę wacikiem nasączonym alkoholem salicylowym. Jeśli trądzik jest bardzo procedurę można powtarzać nawet w godzinach porannych. Suma tygodniach takiego traktowania – i znacząco poprawia stan skóry. Nawiasem mówiąc, to samo alkohol salicylowy można czyścić i skóry.

  • Nalewka mniszka

Jeśli problem zakłada katastrofalne rozmiary, można spróbować pozbyć się trądziku z zastosowaniem nalewki alkoholowej mniszka lekarskiego. Przygotowanie go w następujący sposób: drobno posiekać świeże liście mniszka lekarskiego, umieścić je w szklanej butelce, wypełnić go z wódką w proporcji 1 do 3. Pojemność szczelnie przykryć rondel i umieścić w lodówce przez tydzień.

Przed użyciem należy przecedzić napar, dodać jedną trzecią objętości czystej przegotowanej wody. Uzyskaj nalewki, przetrzyj skórę na piersi tak często, jak to możliwe – ale co najmniej trzy razy dziennie. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej dziesięć dni. Jeśli to konieczne, może zostać przedłużony o dokonanie przerwy pięć dni.

  • Aloes z miodem

Jeśli pryszcze są stale stan zapalny, można spróbować mieszankę aloesu i miodem. Należy jednak pamiętać, że miód często powoduje reakcje alergiczne. Dlatego należy mieć absolutną pewność, że organizm nie reaguje na medycznych procedur alergii. Sam zabieg jest następująca: obrać i izomnite do puree status liści aloesu, dodać jedną trzecią łyżeczki miodu, dobrze wymieszać i umieścić powstałą masę na obszarach problemowych. Po 15 minutach spłukać skórę obficie dużą ilością wody.

  • Maść cynkowa

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest maść cynkowa – szczególnie jeśli skóra jest bardzo tłusta. Każdego wieczoru, stosuje się na powierzchni skóry cienką warstwą maści cynkowej, pozostawić tak długo, jak nie wysycha. Potem, jak należy przemyć skórę maścią. Tylko jeden tydzień tego zabiegu skóra staje się znacznie czystsze. Ale jeśli nie, poszukaj innego sposobu leczenia – maść cynkowa wysusza skórę wystarczająco źle.

Bez względu na metodę leczenia wybrać, należy pamiętać, że nie powinno być punktem odniesienia – jeden miesiąc. Jeżeli w tym czasie nie będzie widać poprawy, trzeba jeszcze, aby skonsultować się z lekarzem, dermatologiem. Albo nadal ukryć skrzynię dla „głuchych” stroje.

load...