Tour of Beijing

Zawartość:

Chiny – kraj, który zaskakuje swoich gości. Oto tajemnicza historia boczne ramię z żywą teraźniejszością. Tradycja, nagromadzone przez wieki, zafascynowany, jak pokolenia kultury współczesnych czasem zdumiewające. Wiele z tych „rzeczy” – to największy, najstarszy, najbardziej popularne na świecie. Swoistym wizytówką Chin można nazwać centralnym miasta Pekin, którego nazwa dosłownie oznacza „północnej stolicy”.

load...

Zwiedzanie w Pekinie nie mogło być lepiej oddaje istotę współczesnych Chin.

Sam układ Pekinie, mimo licznych zniszczeń i ruin, zachował kształt prostokąta, jest ściśle zorientowany do punktów kardynalnych, budzi ciekawość. Rozliczenia Age, która stała się podstawą dla miasta, ma ponad 4 tysięcy lat. Mamy przetrwały niektóre z atrakcji, zbudowany w X wieku. I jeden z najlepszych młodych dzieł architektonicznych, które przyciągają turystów, to kompleks Olimpijski, zbudowany na konkurs 2008.
Powrót do spisu treści

Rynek Główny

Centrum i sercem Pekinie można nazwać placu Niebiańskiego Spokoju – Tiananmen.  Jest on uważany za największy obszar na świecie. To właśnie w jej miejscu wszystkie ważne wydarzenia w kraju. A podczas uroczystości ludowych i debaty politycznej, to nie jest do jego nazwy. Codziennie na placu znajduje się uroczyste podniesienie flagi państwowej i opadania. Okolic ważne dla obiektów Miasto: Aula Chińskiej Ludowej Mauzoleum Mao Zedong, Chińskie Muzeum Narodowe. Ten ostatni konieczne jest powiedzieć coś więcej. Po tym wszystkim, to jest największym i najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie. Istnieje ponad 600 tysięcy eksponatów można powiedzieć o historii Chin, przedawnieniu w ciągu 5 tysięcy lat.

Szczególnie znane są ze statywu Dean – największe starożytne brązu ware wieku 3000 lat. Jego waga wynosi 833 kg. Innym brązu – kwadratowe naczynie wina z wizerunkami 4 głowy owiec, odnosząc się do czasów dynastii Shang. Muzeum atrakcji, starsze niż 2 tysięcy lat, jest strój pochówku wykonane z jadeitu, traktowano złotem warkocz. Do znaczących wydarzeń Czas tyka zegar na fasadzie muzeum.

load...


Powrót do spisu treści

Długi Mur 10000 Do

Będąc w Pekinie, nie można nie odwiedzić Wielki Mur Chiński. Ta wspaniała budowla, której budowa trwała przez prawie 2000 lat. Mur miał chronić kraj przed obcych wrogów i chronić od wymieszania z sąsiadami chińskich obywateli. Wymiary architektonicznych atrakcji rozłożyć wyobraźnię: długość jej wszystkich oddziałach jest 8850 km. Wieże na nim umieszczone w pewnej odległości, tak aby każdy z nich zostały zaobserwowane 2 sąsiadów. Tak więc system ostrzegania został utworzony, na której bardzo szybko można umieścić do zbliżającego się wroga.

Oczywiście, duża część ściany nie przetrwał do naszych czasów w dobrym stanie. Jednak niektóre jej części zostały odrestaurowane i otwarte dla publiczności. Najbardziej dobrze zachowane fragmenty muru znajdują się w pobliżu miasta Beijing. Około 60 km od najbardziej odwiedzanym miejscu – Badaling. Jej długość 50 km, a został zbudowany w 1505 roku. Wysokość ściany około 8 m, szerokość -. 5,5 m jest zawsze bardzo zatłoczone. A większość odwiedzających to Chińczycy sami. Dla większości z nich jest to rodzaj „świętej” obowiązek. Badaling znajduje się w Yanqing County. Na jego terenie znajdują się również jaskinię, w której mieszkał od najdawniejszych czasów ludzie. Aby dostać się do zabytków można na pociąg elektryczny z Pekinu.

W niewielkiej odległości od Pekinu wiele Tszinshanlin i Symatay i Mutyanyuy. Ostatni zainteresowany obecnością odrestaurowanym i dziewiczych części ściany. Aby dostać się do niego już z transferów. Może dlatego, że nie jest tak popularne jak Badaling, ale wielu turystów, że Mityanyuy o wiele ładniejsza. Ale Symatay Tszinshanlin i dobre dla tych, którzy chcą w pełni zanurzyć się w historii. Są one najbardziej odległe od stolicy i nie są poddawane renowacji. Istnieje niewielu turystów. Gdziekolwiek odwiedził, w jakimkolwiek miejscu i wspiął się na Wielki Mur Chiński, prawie na pewno będzie to jeden z najsilniejszych wrażeń z podróży.


Powrót do spisu treści

Spuścizna starożytnych Chinach

Kolejną wielką atrakcją jest Zakazane Miasto w Pekinie – największy kompleks pałacowy na świecie. Utworzony w 15 wieku służył przez 5 wieków uroczyste i polityczne centrum imperium: był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Chiński Pałac posiada dwie nazwy Tszytszinchen i KMP. Co to znaczy „fioletowy zakazane miasto” i „pałac dawnych władców”, odpowiednio. Kompleks znajduje się 980 budynków. Ściany tworzą prostokąt, otoczone ze wszystkich stron przez fosę. Można dostać się do środka przez 4 wejść znajdujących się na każdej stronie świata. Fosa przed mostkiem bramy.

Pałac dzieli się na wewnętrznej i zewnętrznej części. Dziedziniec był używany przez cesarza i przybliżona jak w domu i na zewnątrz na przyjęcia i uroczystości. Od południa do północnego wejścia do głównego przedłużenia „wewnętrzną rzekę ze złota woda”, 6 pałaców i cesarskim ogrodzie.

W południowej części Pekinu, nadal jest jednym z miejsc, zbudowany w starożytnych Chinach. Jest to Świątynia Nieba. Jest to kompleks budynków otoczonych podwójną ścianką. Początkowo wszystko w nim było zaplanowane bardzo ostrożnie, a każdy element budynków służył do określonego celu. Na przykład, świątynia sama okrągła, z jednej strony, az drugiej ma kwadratowy kształt. Dokonano tego w celu oznaczenia siły nieba i ziemi elementów. Ołtarz składa się z 9 marmurowymi płytami. Numer 9 jest święte dla Chińczyków, przynosi szczęście i jest symbolem jedności nieba i ziemi sił.

Wzbudzić zainteresowanie efekty akustyczne w niektórych obiektach. Na przykład, ciche słowa, które jest wymawiane przez cesarzy na specjalnej stronie Nieba Ołtarz wielokrotnie powielanego modlitwie. Potrójny echo można usłyszeć podczas gdy w kamieniach, znajduje się na drodze do pawilonu na firmamencie. Nie wszyscy turyści mogą przejść do pokoju, ale wyjątkowość architektury tamtych czasów dobrze można ocenić patrząc na fasadach budynków tylko.

Powrót do spisu treści

Gdzie indziej jest warto odwiedzić?

Nazwa następujących atrakcji – Beihai Park, co tłumaczy się jako „północnej jezioro / morze.” Skład zespołu parku znajduje się wiele galerii, mosty, ogrody, wyróżniającą elegancję. Zawsze warto odwiedzić po mieście na platformie widokowej: oferuje piękny widok na park. Istnieje również posąg Buddy wykonany z białego jadeitu. Naprzeciw Jade to wyspa otoczona stawie. W lecie staw powierzchni jest pokryty mnóstwem różowych i białych kwiatów lotosu. Te same kolory i urządzone most, którym można dostać się na wyspę. Zainteresowania i pawilon 5 i smoków. W godzinach porannych, w parku można obserwować mieszkańców, prowadzenie różnych szkoleń.

Z atrakcji otwartych dla turystów, jest znany ze swojego teatru w 3 piętrze dawnej letniej rezydencji Letniego Pałacu cesarzy, warto odwiedzić Yuanminyuan parku, gdzie znajdują się ruiny jednobrzmiące letniego pałacu. To ciekawe, do zapoznania się z Świątynia Lamy – dom mnichów buddyjskich, rozważmy kompleks grobowców cesarzy 13 – Shisanlin.

Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w atmosferze starożytnego miasta, to jest dobre na spacer w dzielnicy Nanluogusyan. Niektóre z tutejszych domów budowane są w 13 wieku. Znaczące zabytki Starego Miasta są 2 wież – Drum i Bell Tower, po który zastąpił miejscowych ludzi z ich dzwonków muzycznych.

Wyliczanie zabytki mogą być długie. Każdy na swój interesujący i tajemniczy. Ale oprócz zabytków w Pekinie, istnieje wiele ciekawych miejsc. Na przykład, zoo Pekinie. Jest to przede wszystkim przedstawiciele dzikiej i rzadkich zwierząt w Chinach. W tym pandy, co powoduje największe zainteresowanie odwiedzających. Miłośnicy sztuki współczesnej z pewnością przyciągnie Arts District, które są skoncentrowane atelier i sale wystawowe.

Olympic Forest Park jest zbudowany na zasadach Feng Shui, a stadion stał się kolejną cechą współczesnego Pekinu. W stolicy Chin można podziwiać Warszawę z Kremla, Wieża Eiffla, a prawie sto znanych obiektów. Ich pomniejszone kopie prezentowane są w parku rozrywki na świecie. Podróż do Pekinu pokochają nawet samotnie wybredna. Jest to miasto tajemnic, kontrastów. Znany i egzotyczne w tym samym czasie, musi pozostawić niezatarte wrażenia.

load...