Tort Praga – przepisy kulinarne i porady

Zawartość:

Ciasto „Praga” Praga lub ciasto – to nostalgia. Nostalgia za dzieciństwie i okresie dojrzewania. Niestety, dzisiejsi piekarze nie sprzyjają ten przepis, a do sklepów w Pradze ciasto spotkać rzadko. Dlatego niezwykle smaczne ciasto czekoladowe „Praga”, wiele z nich jest przygotowany w domu. W przypadku pieczenia ciast z problemami nikogo, przygotowanie śmietany rodzi wiele pytań: co krem ​​z tego, co i jak. I cukiernicy domowe są zainteresowani w kwestii oblodzenia na Pradze ciasto i jak ją ozdobić. Proponujemy Państwu odpowiedź na wszystkie te pytania.

load...

Zacznijmy od tego, że ciasto „Praga” jest przygotowywany z kremem czekoladowym. Krem czekoladowy z oliwek, które są powlekane czekoladowe ciastka – integralną częścią każdej wersji torcie Pradze. A ten krem ​​można przygotować na różne sposoby.

Śmietany z mleka skondensowanego

Składniki:

 • Mleko skondensowane – 1 bank;
 • Masło – 250 g;
 • Kakao w proszku – 3 łyżki.

Przygotowanie:

Ten krem ​​jest wykonany z zmiękczonej masło. Dlatego też z góry, należy go usunąć z lodówki i pozostawić rozmrażania. Olej powinien być miękki (jest to łatwe do rozmaz na chleb), ale to naprawdę nie powinna „pływać”. Pokroić masło na małe kawałki i umieścić je w garnku. A następnie za pomocą mieszalnika ubijania (dosłownie jedna minuta w niskiej prędkości) olej w jednorodną masę puszystej.

load...

Po nim nadal bije śmietanę, dodając do niej mleko skondensowane. Dodać mleko stopniowo: mleko skondensowane wylano łyżkę – bita, inny łyżkę – ponownie bita. A więc – do tej pory nie młotkiem we wszystkich skondensowanego mleka, śmietanki. Następnie dodać kakao i ponownie ubij śmietanę. Gotowy krem ​​powinien przesuwać się łatwo na ściankach garnka, nie pozostawiając śladów.

Custard Cream Oil

Krem ten jest również znany pod nazwą „Charlotte”. Dla niego, najpierw przygotowuje podstawę piwny, który jest następnie dodawany do oleju. Składniki:

 • Mleko – 1 filiżanka;
 • Mąka – 1 łyżka;
 • Cukier – 1 szklanka;
 • Masło – 250 g;
 • Jajko – 1 szt.

Przygotowanie:

Świeży niesfermentowany mleko podgrzewa się do prawie wrzenia. W osobnym garnku wlać cukru i dodać do niego surowe jajko. Wymieszać cukier z jajkiem, wlać do mąki i wymieszać ponownie. Wlej (stale mieszając) gorącego mleka i umieścić naczynie o pożarze. Ugotować budyń, ciągle mieszając. Gotować na małym ogniu, poczekać, aż krem ​​zgęstnieje. Po ugotowaniu podstawą zaparzania natychmiast usunąć szalki z ciepła i roztwór pozostawiono do ochłodzenia śmietanę. Ponadto, pokazał kremu, jak w pierwszym przypadku (z zagęszczonego mleka). Oznacza to, że w zmiękczonym i lekko bity oleju dodaje się w małych porcjach warzenia podstawy.

Pod koniec ubijania umieścić w proszku kakaowym kremem. Uwaga: W przypadku podstawy polewy nie należy stosować miski szkliwa. Można szybko schłodzić budyń, obniżenie rondel z kremem w misce z zimną wodą. Użyj jako dodatki czekoladowe trzeba tylko kakao, a nie gotowe do użycia mieszanki do przygotowania napoju kakaowego. Olej i zaparzyć podstawę do bitej śmietany musi mieć temperaturę. A co najważniejsze – nie zapomnij dodać w kremie waniliowym i piciem: rum, brandy, likier lub wódka (1 łyżeczka lub łyżka).

śmietana

Niektóre przepisy kulinarne ciasto „Praga” Proponuję dodanie do ciasta i kwaśną śmietaną. Co zrobić, jeśli chcesz, aby właśnie taki tort „Praga”, marka i śmietana. Składniki:

 • Kwaśny – 500 g;
 • Cukru – 1 szklanka.

Przygotowanie:

Krem do gruby i soczysty, używać tylko pełnotłuste śmietanę. Dlatego nie należy brać go do różnych „kwaśnych produktów Cream” i kwaśną śmietaną mniej niż 20% tłuszczu. Krem należy pozbyć się nadmiaru wilgoci. Aby to zrobić, należy go umieścić w zawartych sito z gazy i czyste na noc w lodówce. Przycisków „odwodniona” śmietana wlać cukier i ubijać w mieszalniku z dużą prędkością. Stan idealny krem ​​- grube puszyste „cap”.

Glazura tort na Pradze

Klasyczny tort „Praga” górna pokrywa polewą czekoladową. Jest możliwe, aby przygotować się do różnych receptur. Najprostsze – przelać ciasto ze stopionej czekolady. Składniki:

 • Płytka czekolada;
 • Mleko lub śmietana.

Przygotowanie:

Łamiesz czekolady na kawałki i umieścić w garnku. Następnie dodać do czekolady jeden do dwóch łyżek mleka topienia czekolady w kąpieli wodnej. Ciekłej powłoki, która jest w trakcie chłodzenia staje się trudne. Ale oprócz tego sposobu gotowania można gotować lukier mleka i cukru. Jeśli chcesz gotować powłokę czekolada cukier, a następnie podjąć następujące składniki:

 • Kakao w proszku – 2 łyżki;
 • Mleko – 4stolovyh łyżki;
 • Cukru – 4 łyżki;
 • Masło – 50 g

Przygotowanie:

Wymieszać cukier, kakao i wlać mleko. Następnie ogrzewa się do rozpuszczenia cukru (w mieszaninie Process zagęszczać). Chłodzony an_3y i trochę to bicz z masłem.

Praga tort dekoracja

Nie może być żadnych ścisłych ograniczeń. Jeśli pamiętacie ciasto „Praga” w czasach sowieckich, on, co do zasady, został urządzony na szczycie z kremem czekoladowym: tłoczone obręcz i kilka kwiatów. Dlatego, kontynuując tradycje kulinarne czasu, dokładnie ozdobić ciasto. Jednakże, śmietana i bok, a same kwiaty, płatki można wziąć, co chcesz. Jeśli używasz pudru do dekoracji, wstępnie obmazhte ciasto grubego, takie jak dżem morelowy. Jeśli gotować ciasto „Praga” z kwaśną śmietaną, a następnie użyć go do dekoracji, dzięki czemu poszczególne elementy białego śmietanie.

I można ozdobić ciasto „Praga” modne dziś lukier, dodać kakao lub wyrobu biżuterii z roztopionym i ponownie zestalony czekolady. I najprostszy sposób, aby zetrzeć czekoladę na szczycie tortu i posypać oblodzenia lub śmietany. Bądź dobrej myśli! A wszystko dostać.

load...