Torf tabletki dla sadzonek – ogrodniczych know-how

Więc co? Słońce jaśniej, w okresie świątecznym jest coraz bliżej, a jego ręce i swędzenie zacząć teraz? Zrozumiałe, ogrodnik (amator lub profesjonalista) będą biernie czekać na początku sezonu? Nie, po prostu nie będzie czekać, przygotujemy dla niego. Albo raczej, aby ugotować coś, z którymi wchodzimy w sezonie. I to nie tylko gotować i używać do tego ogrodniczej know-how – dla tabletek sadzonki torfu.

load...

To nowe urządzenie pojawiło się w naszym kraju w ostatnim czasie, a wiele ogrodnicy ogrodnicy o nim nawet nie wiem. Ale miał czas do wypróbowania zaawansowanej i torfu tabletkę w praktyce pozostawia im tylko podziwiali opinie i silnych zaleceń dotyczących stosowania. Co jest takiego magicznego w tym know-how? Co to naprawdę wygodne dla tabletek sadzonki torfu oraz jak ich używać prawidłowo? Odwołując się do doświadczeń tych, którzy mają do czynienia z nimi i dowiedzieć się o nim więcej.

Co to jest tabletek torf?

Torf tabletek – jeden z nowych rozwiązań dla amatorów i profesjonalnych ogrodnictwie. Są one przeznaczone do kiełkowania nasion, sadzonek, ukorzenienia i propagacji liści. Torfu tabletki podobne duże tabletki musującej aspiryna i składają się ze sprasowanych torfie z pierwiastków śladowych i środki pobudzające wzrost. Poza Taka tabletka jest klejony w cienkiej powłoki endoplazmatycznego.

Początkowy rozmiar tabletek torfu o około trzy centymetry i ośmiu centymetrów. Z jednej strony tabletki torfowego ma małe zagłębienie do zaprawiania nasion (czyli jej część górną). Skąpane w ciepłej wodzie torfu pęcznieje tabletek i wznosi się na wysokość, przy zachowaniu średnicy (mesh nie pozwalają na pełzanie do siebie). Przekształcając odżywczego wypełnionej mieszaniną torfu cylindra szklanego, tabletka torf zostaje pierwszy statek etap wzrostu roślin.

Dzięki wygodnym tabletki torfowe?

Jak tylko pierwszych odważnych ogrodników, ogrodnicy próbował tabletkę torfu w akcji, gdy stało się jasne, że oni pozbyć się zbędnych ceregieli z ziemi do sadzonek (jak w mieszkaniu jest szczególnie irytujące) oraz oszczędność miejsca. Była to pierwsza z zalet otwartych przyrodników torfowych pelet. Dalsze zalety i użyteczność staje się coraz bardziej oczywiste:

load...
 • Tabletki niemal niezastąpione torf przy uprawie roślin o delikatnych korzeni, jak torf kruchy i nie uszkodzić systemu korzeniowego;
 • Tabletka torf jest bardzo wygodne dla małych nasion, kiełkujących nasion lub kosztowne, ponieważ procent kiełkowania granulatem torf jest bardzo duża;
 • Gdy rośnie sadzonki w pelet torfowych jest bardzo łatwy i wygodny do regulacji wilgotności, ponieważ nadmiar wilgoci pigułki nie wchłaniają;
 • Stosując granulki torfu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych promotorów wzrostu nawożenia we wczesnych etapach produkcji rozsady;
 • Torfu jest porowaty i umożliwia korzenie „oddychać”, co sprawia, że ​​są silniejsze i bardziej odporne na rośliny;
 • Tabletki są umieszczone w specjalnej sieci, która utrzymuje swój kształt i pozwala zanurzyć roślin do gleby bez szkody korzenie;

W skrócie, uprawa sadzonek kwiatów w pelet torfem lub kiełkujących nasion lub warzyw hodowli i upraw hybrydowych ma wyraźne zalety w porównaniu do konwencjonalnej metody uprawy. Ale zasady siewek rosnących na pelety torfu nie są bardzo różne konwencjonalne i znajome. Jednakże, oto cechy, too.

Jak korzystać pellet z torfu?

Najpierw przygotowuje się tabletki do stosowania:

 • Szufladzie i umieścić ją na żądaną liczbę tabletek do góry zagłębienia;
 • Wlać tabletki obrony wody ciepłej wody (dwa, dwa i pół łyżki);
 • Czekać pęcznieje w tabletkach, jak to ma miejsce w ciągu około piętnastu minut;
 • Odprowadzana z nadmiarem zasobnika wody.

A następnie przystąpić do siewu i kiełkowania nasion:

 • Każda tabletka umieścić na jeden (lub dwa), nasiona, która ma rosnąć sadzonek;
 • Nasiona usnąć z cienką warstwą próchnicy (które mogą rozwijać się w świetle, pozostawiając otwarty);
 • Przykryć tacy tabletki przezroczystego materiału (szkła lub tworzywa sztucznego) do tworzenia efektu cieplarnianego;
 • W procesie kiełkowania okresowo „wentylowanym” mini-parnichok.

Po kiełkowania powinny się nimi zająć na konkretnym wymaganiom uprawnych. I w tym momencie podnosi wystarczy przesadzić sadzonki do gleby bez wyjmowania rośliny z tabletem. W przyszłości powłoki oczek rozpuszczonego w ziemi, a sama tabletka będzie częścią nawozu.

O czym należy pamiętać podczas korzystania granulki torfu? Ten materiał jest „jednorazowego użytku”, więc dodać koszt tabletek do kosztów nasion, w celu oceny rzeczywistych kosztów. Wolą tylko ugruntowane marki pellet z torfu, na przykład tabletek „Jiffy”. Ale nawet jeśli sadzenia sadzonka w tabletce torfu, aby radzić sobie całkiem nowy, spróbuj zacząć z nich korzystać równolegle z tradycyjnej metody uprawy sadzonek. A potem, dzięki czemu można dokładnie ocenić zalety i wady tego i ogrodnicy rynku know-how.

load...