Torby patchwork – modny z rękami

Zawartość:

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić sobie torebkę, może warto spróbować dla tych celów są popularne i modne technika patchworku? Po tym wszystkim, patchwork, nie tylko pozwala zaoszczędzić, wykorzystując stare ubrania i skrawki tkanin, ale również ekskluzywną akcesorium, jakiego na pewno nikt nie zobaczy.

load...

Torby, w technice patchworku, urocza! A tak wiele możliwości tutaj do realizacji najśmielszych pomysłów! Można zrobić duży bagaż lub torba na plaży, można zrobić mały woreczek makijaż lub dziecko i chcą – szyć eleganckie sprzęgła lub codzienne torebki. Tak, jak i techniką patchwork pozwala eksperymentować z tkaniny szwem i modele: może to być tradycyjna kołdra angielski z wzorami geometrycznymi i japoński pikowania z kwiatem aplikacja i pikowania ściegiem ze swoim luzem i nieprzewidywalny crazy patchwork. Ogólnie rzecz biorąc, mamy przyjąć jako podstawę pikowania na którykolwiek z jego interpretacji, tkanek i narzędzi do przechowywania i rozpocząć pracę. Prace autora, przeszkadza ci!

Kosmetyczka w technice pikowania

Zacznijmy szycie, zgodnie z oczekiwaniami, z małym modelu. Aby rozpocząć, uszyć trochę (lub nie tak mało) kosmetyczka – torebkę, która powinna być każda szanująca się dama. Model ten charakteryzuje się imponującą objętość w małym opakowaniu, a to jest bardzo łatwe do szycia. Biorąc pod uwagę niezbyt skomplikowany model takich kosmetyków, pozwoli jej techniki pikowania, który łączy patchwork (patchwork), a większość szwów. W tym celu musimy kosmetyk:

 • Suwak dwudziestu centymetrów długości;
 • Dwa wielokolorowe Odcięta tkanka, np plaschevki;
 • Gwint tonu lub kontrastowych tkanin kolorowych;
 • Watolina cienką lub warstwy mrugnięcia;
 • Kołki do szycia;
 • Maszyna do szycia.

Najpierw zebrać patchwork tkaniny. Szycie tkanin odbywa się w następujący sposób. Wyciąć dwanaście łat kwadratowych w tym samym kolorze i te same dwanaście łaty innego koloru. Boku kwadratu – pięć centymetrów dodatku na szew. Podejmuje dwa płaty o różnych kolorach, dodawać je zmielić w dół do przedniej strony i jedną krawędź. Poszerzyć i wyprostować. Tylko przyszyć dwa różne kolorowe łaty. Teraz te dwa elementy są połączone w pasie przez składanie im twarz i dopasowując dwa skrajne boki kolorowych kwadratów z obu przedmiotów. W rezultacie powinno się zespół czterech kwadratów przemiennych: dwa w jednym kolorze i dwa drugiego. Również pięć zespołów szyć.

Następnie zrobić patchwork tkaninę – a raczej dwa do dwóch boków kosmetyczek. Dla każdego materiału do szycia trzy paski, wprowadzania kolorowych kwadratów w szachownicę i dobre otutyuzhivaem szwów. Teraz wyciąć dwa kawałki wielkości syntepon tkaniny patchworku. Umieścić twarz tkaniny na stole, możemy nałożyć na niego Sintepon i szpilki na ścinanie w centrum kwadratów. Na co ściegu maszyna do szycia „szew na szwie” pristrachivaya Sintepon do sieci poprzez podłączenie szwy między łatami. Z jednego kawałka materiału wyciąć dwa kolejne szczegóły dotyczące wielkości partii przyszłych kosmetyczek, stosując je do niewłaściwej stronie mrugnięcia i dokonywania łączącego linię wzdłuż krawędzi szczegółów. Otrzymujemy dwie spacje: pikowane i pikowania po jednej stronie i gładkie na odwrocie i monochromatycznych.

load...

Teraz z jednym długim boku każdej strony robi zamek hem i zauyutuzhivaem go. Zamek Tack i przyszyć je na maszynie. Otrzymaliśmy prawie gotowe do wdrożenia kosmetyczki. Następnie sumujemy oba szczegóły prawej strony i szyte przez dnie torebki. Otrzymany rury dodać ponownie wyrównując dolny szew z zamka zamek, i zszywane siebie. Pociągnięcie szwu dolnego, a zamek zerwania części naroży stanowiące i sworzeń swoje szpilki, a następnie do jednego szwu w każdym z czterech narożników, kładąc go prostopadle do szwów bocznych kosmetyczki. Dodatkowe rogi odciąć i sekcje zachmurzone. Rozebrać cały nadmiar skóry, jelita wstrząsających makijażu i podziwiać swoje dzieło.

Torba z resztek tkanin

Elegancki i zwięzły torba patchwork, nadaje się raczej do celów gospodarczych. Jednakże, w zależności od użytych materiałów oraz ozdobnych szwów lub stawów dla taśmy maskującej, torbę lub może pozostawić glamurno romantyczny lub złośliwy. Do produkcji używamy znanych technik crazy patchwork i przygotować następujące materiały:

 • Plamy kolorowe szmatki dowolnym kształcie;
 • Nić do haftowania lub plecionki maskowania stawów;
 • Grubość tkaniny na dnie worka;
 • Pasek grubości skóry do uchwytów.

Po pierwsze, jest wycięty z tkaniny podstawowej z dwóch części w postaci kolejnych worków: prostokąty, delikatnie zwężane w górę, a z zaokrąglonymi dolnymi narożnikami. Teraz przystępujemy do zbierania crazy-szmatki. Aby to zrobić, musimy rozwinąć dużą część na przedniej stronie blatu. Następnie wziąć szmatkę i umieść to nieznacznie przesunięta od części tselnokroynoy center i oddanie również stawić czoła. Mówiąc strzęp (niekoniecznie łączą krawędzi) spodu w górę. My ścinanie szczegóły i co Podczas szycia ściegiem dwie klapy do podstawy w górnej krawędzi. Rozkładanie i wyprostować górną i rozdrabniania otutyuzhivaem szew. Nadmiar tkanki dolnego rag (skrót dla swobodnego szew) odcięty.

Następnie położyć kolejną łatę na dwóch pierwszych – również zakryte. Ponownie przyszyć do wstęgi i do klapki rozkłada prasuj się szew, odciąć nadmiar materiału. W ten sposób możemy wypełnić wszystkie klapy podstawy wzoru. Druga część może być worek jednego koloru i tselnokroynoy i mogą być również składane z poszczególnych klapek na sztuki Szalony szachownicę. Otyuzhivaem szczegóły patchwork ozdobienia torby i klejone szwy lub dekoracyjnym haftem. Złożyć oba szczegóły prawej strony i szyte przez na dole i po bokach. Wyprostować szwach i gut-bolesnym wynikającą woreczek.

Teraz musimy wyciąć dwa kawałki na podszewce (szczegóły rozmiar torby, dodatku szew), dodaj je prawe strony razem i szyć wzdłuż dna i boków. Wyprostować szwów, ale nie usunąć. Umieścić wyściółki do poduszki i podlać krawędzie dwóch części (na górze następnej torby). Następnie wyciąć pas tkaniny do krawędzi lub wykorzystanie zwykłej bek. Traktować z najlepszymi torby krawędź inlay.

Zakończyć produkcję szycia i uchwyty mocujące. Gruba skóra wyciąć dwa uchwyty pożądanych długości i uszyć jeden uchwyt do przedniej ściany worka, a drugi do tyłu. Tutaj, rzeczywiście, to wszystko. Torba w stylu Crazy Patchwork gotowy. Jeśli jesteś wystarczająco dobry własny cięcia i szycia, można uszyć podszewkę z kieszeniami i uszyć torbę na zamek błyskawiczny. Zamiast skóry uchwyty sostrochit może obsługiwać wiele warstw tkaniny.

Torby skórzane sztuk

Jeśli masz gdzieś w szafie wisi z mody skórzanej kurtce, starają się przekształcić go w torbie, łącząc pikowania i patchwork dzianiny. A jeśli używasz do tego celu skórę różnych kolorach, torba zamieni więcej zabawy niż z jednokolorowych skórzanymi klapami. Tak więc, do produkcji takich worków, trzeba będzie:

 • Kwadratowe płaty skóry (o boku około siedmiu centymetrów) – 32 sztuk
 • Podszewka;
 • Przędza do szycia związek klap oraz uchwyt;
 • Szydełko;
 • Zamek błyskawiczny.

Przygotowanie do skrawków skóry, dzięki czemu obwód każdego związku do nakłuć: za pomocą szycia w równej odległości od krawędzi i od siebie otwory perforowanej. Teraz związać wszystkie skrawki przędzy w kolorze tonowym lub kontrastującym kolorze (tak będzie jeszcze bardziej interesująca). Następnie montaż dwóch wstęg (szesnaście kwadratów każdy), łączące płaty poprzez przędzy i szydełkiem. Dodanie dwóch wstęg ze sobą (lewa strona) i połączyć je do dolnej krawędzi i na boki, a także za pomocą haczyka i nici.

Podszewka wyciąć dwie części (wymiar boczny dodatku worka oraz szew), umieścić je w prawo boki i prostrochite na bokach i dnie. Włożyć (bez odwracania) Get worek w worku i podlać brzegi torby i błony śluzowej, a następnie sostrochite im. Szydełka ściągu torebki za pomocą dowolnego ozdobny, ale zwarta wzorca. Tie pokrętło (lub uchwytu) o pożądanej długości i dołączyć je do opakowania. Ewentualnie szyć worek suwak i dekoracji szydełkowana lub wytworzone z kolorze skóry. Nawiasem mówiąc, zamiast skóry, można użyć kawałków filcu (ten materiał nie kruszy się przy krawędziach) lub link Szczegóły patchwork tkaniny.

Jak widać, do produkcji toreb patchworku niekoniecznie jest stosowany wyłącznie pikowania w tradycyjnym sensie dla nas. Worki te mogą być połączone, a następnie będziesz mieć dzianiny patchwork. Lub nawet łączyć różne techniki: patchwork i pikowanie, dziania i aplikacja. Najbardziej odpowiednie dla pojedynczych worków uważa się gęsty materiał: drelich, płótno, plaschevka, gobeliny Serweta. Jeśli twoim zamiarem jest szycie pikowane torebki, zużywają mniej gęstą tkankę, a do torebki w stylu Crazy kołdrą można łączyć praktycznie żadnej tkaniny, koronki, skóra i ręcznie dzianiny.

Pikowanie, dla tej sprawy, wszelkie inne robótki daje niemal nieograniczone możliwości dla kreatywności. I choć nie wszystkie na raz, aby uzyskać doskonały, nie rozpaczaj i nie zatrzymać się w połowie drogi – umiejętność przychodzi z doświadczeniem. Ktoś mądrze powiedział, że sens życia w budynku. Czy szycia, dziania, tkania, rzeźba – to nie jest stworzenie? Tak tworzyć, tworzyć i bawić się z procesu i wyniku. Powodzenia!

load...