Torbiel Bakera: etiologia, diagnostyka, leczenie

Zawartość:

Do tej pory wśród wszystkich chorób ludzkich chorób układu mięśniowo-szkieletowego zajmują wiodącą pozycję. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób starszych i dzieci. Grupa ta obejmuje wiele różnych typów chorób. Należą do nich urazy układu mięśniowo-szkieletowego, chorób przewlekłych, niedożywienie, choroby, łagodnych i złośliwych guzów. Szczególne miejsce wśród nich jest tzw torbiel lub dole podkolanowym torbieli Bakera. Wiele z nich występuje u sportowców w wyniku urazów i pada jako powikłanie innych poważnych chorób.

load...

Duże znaczenie ma fakt, że niektóre choroby układu mięśniowo-szkieletowego może prowadzić do powikłań i pacjenta dokonania nieprawidłowy. W związku z tym wszystkim gwałtownie podnosi kwestię wczesnego wykrywania, diagnozowania i leczenia tej choroby. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, co torbiel piekarza stawu kolanowego, leczenie tej choroby, jej etiologii.
Powrót do spisu treści

Definicja i etiologia choroby

Baker torbiel nazywany jest nowotwór łagodny guz znajduje się w dole podkolanowym. Jest gęsta w dotyku, ale w tym samym czasie, miękkie. Otaczającej tkanki w tej chorobie pojawiają się zdrowe. Farbowanie ich fizjologicznych.

Torbiel Bakera jest widoczny tylko wtedy, gdy wyprostował nogi w stawie kolanowym, natomiast zgięty praktycznie znika.

Rozmiar pędzla może być bardzo różna. Największą wartość torbieli może powodować przewlekły obrzęk stawu kolanowego. Kiedy pacjent torbiel może przynieść wiele skarg.

load...

W większości przypadków występowanie torbieli za kolano jest konsekwencją niekorzystnego przebiegu innych chorób, takich jak zapalenie kości i stawów, wspólny urazu, uszkodzenia chrząstki, kości i stawów, zwyrodnieniową menisku, reumatoidalne zapalenie stawów, rzepkowo zwyrodnieniowej stawów, przewlekłe zapalenia błony maziowej, uszkodzenia chrząstki. Często może pojawić się torbiel bez powodu. Najczęściej Patologia ta występuje u ludzi starszych i sportowców w wyniku wielu urazów. Ale może to mieć wpływ na ludzi w każdym wieku. Kolano – jest najczęściej rannych kości. Obszar ten ma wiele więzadeł, ścięgien, które często prowadzi do poważnych konsekwencji (niepełnosprawności, czasowej niezdolności do pracy).


Powrót do spisu treści

Główne objawy torbieli stawu kolanowego

Gdy główne dolegliwości kolana torbiel Bakera są: obecność bólu w tej dziedzinie, obrzęk w dole podkolanowym, powtarzające blokady stawu kolanowego, trudności w ruchu, uczucie ucisku i sztywności w stawie kolanowym. Ponadto, możliwe jest obserwowanie poważne komplikacje choroby podstawowej, takie jak pęknięcia torbieli kolana. Mechanizm jest oparta na działaniu wysokiego ciśnienia w rejonie stawu kolanowego. Jeśli stawu kolanowego duże rozmiary torbieli, może kompresować miękkie tkanki i nerwy.

Najczęściej cierpi nerwu piszczelowego. Wszystko to prowadzi do bolesnych, czasem unieruchomienia kończyny. Innym powikłaniem jest występowanie zakrzepicy i zakrzepowego w dotkniętych kolano całej kończyny. Ma to wpływ zarówno naczyń głębokich i podskórne. Wszystko to prowadzi do zastoju krwi, obrzękiem, wysokie ciśnienie krwi. Ból w nodze w normalnym toku – objaw przerywany, często występujących powikłań, nie ma zatem zastosowania do pierwotnej. U dzieci, ta patologia jest rzadkością.
Powrót do spisu treści

Rozpoznanie torbieli stawu kolanowego

Jak torbieli Bakera zdiagnozowana? Diagnostyka obejmuje obowiązkowe badanie pacjenta. Bierze się tu pod uwagę główny zarzut ofiary. Duże znaczenie ma gromadzenie historii medycznej i historii medycznej. Obecność urazów, okoliczności pojawienia się choroby, handel dotknięte – wszystkie odgrywają dużą rolę w ostatecznej diagnozy. Po badaniu wskazane jest przeprowadzenie badania zewnętrznego. Szczególną uwagę zwraca się na mobilności stawu i obecność obrzęku. Liczy się to, aby amplituda ruchu kończyn. Kolejny etap – instrumentalne i laboratorium badawcze.

Istnieje kilka podstawowych sposobów. Pierwszy z nich – USA. Równoważność z nim jest stosowanie tomografii komputerowej. Ekran jest określona przez guza dołu podkolanowego. Zalecane i transiluminatora. Ta procedura jest oparta na zastosowaniu związku w celu określenia obecności torbieli w ślinie. Światło przechodzi przez danego obszaru, a wynik wygląda na ekranie. Cennych danych zapewnia rezonansu magnetycznego. Można go używać do definiowania konturów i wielkości torbieli, aby zidentyfikować uraz łąkotki. A ostatnia metoda – artrografii (radiografii kolano), co jest bardzo ważne, aby wykluczyć podobnych chorób, takich jak zapalenie stawów i zmiany zwyrodnieniowe.


Powrót do spisu treści

Torbiel Bakera: leczenie chorób

Po ostatecznej diagnozy choroba powinna być traktowana będzie narażona. Treat stawów rąk może być środki folk i leki. Najczęściej jest on leczony zachowawczo. W tym celu, hormony iniekcji bezpośrednio do wspólnej sobie, pompowania płynu z komory. Ze względu leków hormonalnych należy stosować hydrokortyzon, diprospan. Dobry efekt otrzymuje maści przeciwzapalne, kompresy.

Oddzielnie, jako terapii pojedyncze fizjoterapii. Od folku środki zalecane paczek bzu i malin. Aby to zrobić, trzeba wziąć liściach roślin w równych proporcjach i nalegać w 100 ml wrzącej wody przez pół godziny. Następnie masę usunięto z liści i jest stosowana w obszarze, w przybliżeniu 2 godziny. Procedura jest powtarzana w celu poprawy zdrowia i leczenia pacjenta.

Terapia obejmuje torbiele i stosowania złotymi wąsami. Ta roślina lecznicza (liście) do mielenia i wypełnić je przez dwie trzecie 3-litrowym słoiku. Konieczne jest, aby wypełnić słoik z wodą i utrzymywać bliskie co najmniej 20 dni w ciemnym miejscu. Po tym czasie wlew sączy. Do leczenia kolorze i liści i infuzji. Liście są stosowane w postaci kompresów, a ciekły napój 2 łyżek razy dziennie. Jeśli konserwatywne i tradycyjne metody są nieskuteczne, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Operacja może być konieczne skomplikowane choroby. Jest to dość proste, trwa około godziny. Pacjent może chodzić tylko na 5 dni.

Powrót do spisu treści

Skomplikowany przebieg choroby

W większości przypadków, torbiele nie wymagają specjalnej ostrożności, jest pochłonięta w ciągu 2-3 lat. Jeśli tak nie jest, to może trzeba gojenie i rehabilitację. Należą do odprowadzania płynu z wspólnego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, na ścieranie specjalnego elastyczny bandaż, aspiracji płynu, leków i blokady, oczywiście, operacja. Na podstawie powyższego można stwierdzić, że torbiel – to nie jest trudne, ale możliwe powikłania groźna choroba, która rozwija się na tle już istniejącej choroby, częściej u osób starszych i sportowców.

load...