Torba do szpitala

Jest to ważny aspekt, jak worek w szpitalu, nie tracą swoje znaczenie, odkąd odnotowano pierwsze macierzyństwo. Chociaż, szczerze mówiąc, nasze matki decydują się na liście rzeczy, które będą potrzebne w szpitalu, było o wiele łatwiejsze. Po pierwsze, wcześniej w szpitalu położniczym nie wolno było brać coś z domu, z wyjątkiem, być może, szczoteczki do zębów – wszystko, czego potrzeba młodym matkom dostarczony do szpitala. A po drugie, w sklepach nie jak zasięg, więc wybór nie był tylko problem.

load...

Czy to jest teraz – w oczy przechowują żadnych dzieci po prostu uciec. Chcę wszystko naraz. I szczęśliwi rodzice, zapominając wszystko w świecie zaczynają wykupywać wszystko, co przychodzi im na drodze. I zaczynają oczywiście z rzeczy, które potrzebują kobietę i dziecko w szpitalu położniczym. Ale jeśli rodzice nie wiedzą dokładnie, co kupić, mogą zdobyć dużo zbędne, bez konieczności zakupu podstawowych potrzeb. Dlatego, jeśli zdecydowaliśmy się „wszechczasów! Umieszczenie worek w szpitalu”, odczekaj chwilę i nie spiesz się bezpośrednio do sklepów. Inaczej torba do szpitala skręcić w ogromnej walizki, z których połowa nie jest to absolutnie konieczne.

W celu prawidłowego zbierania worka, dobrze pomyśleli o wszystkim. Spokojnie zrobić listę potrzebnych przedmiotów, które mogą być potrzebne do Ciebie i Twojego dziecka. A my postaramy się pomóc w tej trudnej materii. Pierwszą rzeczą, którą trzeba sprawdzić – czy potrzeb szpitala położniczego, w którym masz zamiar spotkać się z jego okruchów, koniecznie przynieść niczego. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku, gdy kobieta rodzi w szpitalu, a nie zwykłej prywatnej klinice. Nie trzeba niczego? Wielki. Mimo to, coś będą musieli kupować? To również nie jest problemem – wziąć listę i kupić wszystko, czego potrzeba w ścisłej zgodzie z listy.

Gdy to zrobisz, możesz zapakować wszystko, czego potrzebujesz w jednym pakiecie – to pomoże uniknąć gorączkowego poszukiwania żądanych elementów na wszystkich worków. Następnie trzeba listę co trzeba jest dziecko. I zacząć tę historię, oczywiście, z tym, że moja mama może potrzebować.

Ubrania dla mamy

Więc idziesz do szpitala macierzyńskiego. I pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby dbać o ubrania. Najwygodniejszym sposobem, będzie w koszuli i bezpłatny szlafrok. Niektóre matki wolą wziąć do dresu szpitala. Jednak najczęściej rozczarowany i pierwszego dnia pytając gospodarstw domowych, aby połączyć wszystkie taką samą suknię. Wyjaśniono to wszystko jest bardzo proste – w szpitalu, lekarze często badać kobiety. A w jego szlafroku jest o wiele wygodniejsze niż w dresie.

load...

Ponadto, należy zadbać o trampki. Oczywiście, miękkie i przytulne kapcie wyglądają bardzo atrakcyjnie. Ale nie zapominajcie, że bez względu na to, jak wspaniałe nie było szpitala położniczego, to nadal pozostaje instytucją medyczną. W związku z tym konieczność przestrzegania norm zdrowotnych nie należy zapominać – trzeba kupić zmywalne pantofle.

I, przy okazji, ten but jest wymogiem większości szpitali położniczych. Idealnie byłoby mieć dwie pary kapci – jeden z nich dla duszy. Nie jest konieczne, aby odpisać grzyba – on jest bardzo przebiegły i są bardziej skłonne do czyhają na nieświadomych młodych matek pod prysznicem. Nie chcesz zasmucić sobie to ważny etap swojego życia, jak narodziny dziecka, banalnej nieprzyjemnego grzyba?

Nie zapomnij o bieliznę. W takim przypadku, jeśli idziesz do szpitala położniczego trochę przed przewidywanym terminem dostawy, trzeba wnieść kilka par czystą bieliznę. Cóż, w takim przypadku, jeśli idziesz do szpitala położniczego już w pracy, na pewno warto poświęcić kilka paczek jednorazowe majtki po porodzie – na pewno docenią ten wynalazek ludzkości. Co do zasady, na sobie zwykłe ubranie po dostarczeniu w większości szpitali położniczych nie jest praktykowane. Jednak lekarze zwykle nie protestują przeciwko jednorazowej bielizny.

Nie zapomnij także o skarpetkach. Pamiętaj, aby złapać kilka par z bawełny, jak i cieplejsze. Ponadto, niezależnie od pory roku. Równie dobrze może być to, że oni nie potrzebują. Jednak lepiej niech prolezhat wokół w torbie niż zamrażać.

Pamiętaj, aby kupić specjalny biustonosz dla kobiet karmiących piersią. Jest to o wiele bardziej wygodne podczas karmienia dziecka piersią i pompy niż normalnie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś w stanie go kupić, wybrać najbardziej prosty bawełniany biustonosz, z najmniejszą ilością szwów.

I kolejny ważny punkt w doborze ubrań, które muszą być uwzględnione. Po porodzie, będzie nieuchronnie krwawienia. A wyciek mleka może znacznie drażnić młodą mamę. I możliwe jest, że ubrania mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone. Dlatego doświadczeni mamusie nie polecam kupić specjalnie do szpitala położniczego zbyt drogich rzeczy.

Osobiste produkty higieniczne dla mamy

Tak więc, wszystkie mniej lub bardziej jasne ubrania. Jest to czas, aby zadbać o higienę osobistą. Pamiętaj, aby traktować tę kwestię dokładnie – często już w domu opieki odkrywa, że ​​zapomniane czegokolwiek. Proponujemy Państwu szorstkie liście, które można dostosować do własnych potrzeb:

 • Pasta do zębów i szczotka
 • Szczotka do włosów i gumki lub klipy, jeśli masz długie włosy

Z włosami będzie bardzo niewygodne. Przy wyborze gumki i spinki do włosów, należy pamiętać, że trzeba poświęcić dużo czasu w pozycji leżącej. Oznacza to, że guma powinna być wystarczająco miękka.

 • Zwykłe środki kosmetyczne

Umieścić w kosmetyczki środki, za pomocą których są używane do codziennie. Należy jednak pamiętać, że szpital jest bardzo niepożądana do podjęcia środków, które mają silny, ostry zapach.

 • Szampon i odżywka do włosów
 • Chusteczki

Chusteczki nawilżane – bardzo przydatna rzecz. Dlatego, nawet jeśli ich używać w życiu codziennym nie jest w użyciu, do szpitala położniczego powinien wziąć paczkę. Najkorzystniej nabyć chusteczki bezzapachowe.

 • Klocki po porodzie

Niedawno praktycznie wszystkich szpitali położniczych, lekarze zabronili kobietom używać po uszczelkach dostawczych. Na szczęście, dziś sytuacja się zmieniła. Dlatego też kupić specjalny klocki po porodzie lub zwykle do użytku w nocy, ma wielką chłonność. I nie skąpić na nich – kup 3 – 4 szt.

 • Płatki kosmetyczne
 • Podkładki piersi
 • Dwa ręczniki – jedna kąpiel, a drugi – ręka

Podobne uszczelki często kobiety są po prostu ignorowane. I bardzo dużo na próżno – gdy na drugi – trzeci dzień będziesz mieć mleko, można naprawdę je docenić. Te uszczelki są nie tylko zapewnić Cię przed wyciekiem mleka i plam, ale także na uszkodzenia sutków tkaninie biustonosza.

 • Brzytwa

Ponadto, warto poświęcić nawet jeśli wszystkie niezbędne procedury można spędzić w domu. Włosy rosną bardzo szybko, i dosłownie w ciągu 2 – 3 dni będziesz go potrzebować ponownie.

 • Przeczyszczających świece gliceryną

Zaparcia – to jest problemem dla wielu kobiet w pierwszych dniach po pojawieniu się dziecka na świat. Oczywiście, nie fakt, że napotka ten problem. Ale mądrzejszy jeszcze ubezpieczyć i kupić przeczyszczających świece. Można je kupić w każdej aptece bez recepty.

 • Piersi i brodawki Cream

Karmienie piersią – najlepsze dla dziecka. Jednak w ciągu pierwszych dni po pojawieniu się mleko, kobieta może wystąpić znaczne dyskomfort – obrzęku, popękane sutki. Więc należy zabrać ze sobą do szpitala, poduszki piersi piersi i kremu uzdrawiania za sutki. Choć możliwe jest, aby zastąpić zwykły olej z rokitnika. W takim przypadku, jeśli przyszła mama odwrócone sutki, nie będzie kolidować z nakładkami do karmienia.

Inne rzeczy dla mamy

Oprócz produktów higieny osobistej kobieta w szpitalu może potrzebne są następujące rzeczy:

 • Telefon

Nie zapomnij w pośpiechu, aby wziąć telefon i ładować go. To wstyd byłoby, gdyby najgorszym możliwym momencie rozładowania baterii. Przy okazji – jeśli planujesz zabrać ze sobą laptopa, i upewnij się, że aby umieścić us0troystvo ładowarki.

 • Kamera

Na szczęście, do tej pory, że aparat jest w prawie każdej rodzinie. Koniecznie weź go ze sobą do szpitala – można utrwalać Pierwsze minuty, godziny i dni z życia swoich okruchów. Znowu – nie zapomnij ładowarkę.

 • Pieniądze

Co do zasady, w domu opieki pieniędzy na cokolwiek, ale niosą ze sobą pewną ilość jest nadal konieczne. Tak na wszelki wypadek. Nikt nie wie, kiedy mogą oni potrzebować.

 • Porcelana

Nie zapomnij o potraw – przynieść kubek, łyżkę i talerz.

 • Dokumenty

Jest to obowiązkowe, aby umieścić w torbie tak ważnych dokumentów jak paszport, dowód wymiana ciąży ubezpieczenie zdrowotne i świadectwa urodzenia. Oczywiście, brak tych dokumentów nie może być powodem odmowy zabrać cię do szpitala w pracy. Jednak to ma większy sens, aby sprawdzić dostępność dokumentów, ułatwiając w ten sposób ich życie.

To zajmie dziecko?

Gotujemy, co jest potrzebne w szpitalu? Tak, nadszedł czas, aby zadbać o to, i przygotować wszystko dla dziecka.

 • Odzież dla niemowląt

Pamiętaj, aby sprawdzić z wyprzedzeniem, które pozwoliły wydobyć z domu w konkretnym domu opieki, a także czy dzieci swaddled, lub bezpośrednio wolno nosić spodnie i suwaki. W takim przypadku, jeśli dzieci w szpitalu Swaddled tendencję, aby dać się pieluchy dla młodych matek. Ale nadal warto co najmniej kilkanaście lat, w zależności od czasu – ciepły lub cienkiego. Cóż, w takim przypadku, jeśli jest dozwolone ubrania, trzeba kupić 10 bluzek i 10 suwaków. I jest to zważywszy, że będziesz używać jednorazowych pieluch. W przeciwnym razie, liczba ubrań jest znacznie wzrosła. Bardzo frustrujące, kiedy ubrania nagle skończyć.

 • Higiena

W związku z tym, że większy sens kupić jednorazowych pieluch. Duży wad nie warto kupić, ale także trochę może nie wystarczyć. Dlatego średnia kupić paczkę – masz po lewej stronie powinna wynosić około 60 pieluch. Wraz z pieluchy kupić paczkę wilgotnych chusteczek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Oczywiście, że nie zauważą wody, ale mogą ułatwić życie mojej mamie.

 • Noc światło

Lista niezbędnych rzeczy potrzebnych do umożliwienia mały nightlight. Co do zasady, w sali szpitalnej pod warunkiem tylko jasne światło. A Twoje dziecko będzie prawdopodobnie budzi się w nocy. A kiedy jasne światło jest trafiony w oko, dziecko będzie się martwić. I tu się przydać miękkim nocne, które nie stworzy żadnego dyskomfortu dla matki lub dla dziecka.

Czas wracać do domu!

Kilka pierwszych dni życia dziecko będzie latać wystarczająco szybko. I trzeba wyodrębnić rzeczy – zarówno dla matki i dla dziecka. Wszystko to jest niezbędne, aby przygotować z wyprzedzeniem, tak szczęśliwym tatą nie mylić. Jednak, podobnie jak wszystko inne. Bardzo często kobiety proszą o na jaki okres zebrać torbę. Ktoś zaczyna to robić bardzo wcześnie, a ktoś się ociągać, myśląc „mam czasu, zbiorę”. Doświadczeni matki powinni przygotować wszystko co niezbędne do około 36 tygodni. Worki powinny być w widocznym miejscu, a nie w pośpiechu, aby spędzić czas poszukiwania.

load...