Top 5 słynny business-lady

W tym artykule proponujemy top 5 udane, sławnych i bogatych kobiet w biznesie. Co więcej, na całym świecie. Więc zacznijmy?

1. Koko Shanel: nigdy nie zwracał uwagi na tradycje

Gabriel (Coco) Chanel podniesione w schronie. Teraz jej dom „Chanel” jest naprawdę model luksusu i elegancji. Coco umiał zrobić modę, nie zwracając uwagi na żadnej tradycji. Zmarła w 71 th i zostawili spadkobierców. Karl Lagerfeld ale może nie tylko „ożywić markę”, ale również podnieść go na nowy poziom i jakość.

load...

2. Ruth Handler: Świat Barbie

Zwyczajne amerykański kobieta imieniem Ruth Handler rozpoczął pracę, gdy miała tylko 10. Później, w 1945 roku, była w stanie zorganizować firmę, która produkuje meble ramki do zdjęć i zabawki. Ta sama Meble Ruth mistrzami resztek drewna. Ale później – i lalki Barbie, które są głównie wynalazek tej kobiety. W tej chwili jej firma jest światowym liderem na rynku zabawek i produktów rodziny.

3. Opra Uinfri: mówić wszystko

Ta kobieta jest jedną z najbardziej wpływowych osobistości w świecie. Co mogę powiedzieć, „Oprah”, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych, trwała do 1986 do 2017-ty. Teraz w jego własności – spółka kanału i produkcyjnej, która ma swoje własne studio, czasopisma, radio i zasobów internetowych. Obecnie stan Winfrey szacuje się na około 3 mld zł. Dolarów.

4. Indra Nooyi: Pepsi i sari

Ona jest prezesem spółki „PepsiCo”, a ona urodziła się w Indiach. W momencie, Indra udał się do Stanów Zjednoczonych na studia w Yale School of Management. Utalentowane kobiety zauważył. Do tej pory szef „PepsiCo” jest na 10. Pozycji w rankingu najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Tylko dzięki jej „Pepsi” szybko rozszerzył swój zasięg, zaczął produkować przekąski, a w rezultacie, przychody spółki osiągnęły 13 mld. Dolarów. Tak, Nooyi i nadal często muszą pracować w sari.

5. Elena Baturin, „Inteko” podyktowane rozwój rynku

Były pierwsza dama polskiego kapitału Elena Baturina szacuje jego majątek na ponad 1 mld. Rub. W tym czasie była w stanie stworzyć nową firmę „Inteko”, który już w 2000 roku kształtować rynek, dyktując jej rozwój. Uwaga Elena rozpoczęła swoją karierę przed spotkaniem z byłym burmistrzem stolicy. Po odwołaniu męża ze stanowiska prezydent Warszawy, Baturina nadal rozwijać swoją działalność w skali międzynarodowej. Teraz zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości i hotelarstwa.

load...

Materiał został przygotowany przy wsparciu ZHAZHDA.BIZ Business Magazine

load...