Top 5 powodów, dla których zima jest lepiej kupić kurtkę na dół

Jesień – nadszedł czas, aby wybrać dla siebie dobre zimowe ubrania, bez czekania na początku silne mrozy. Nadal nie wiem, co wybrać? Wtedy powiemy wam o kilku powodów doskonały – kurtkę.

load...

1. Szeroki wybór modeli

Jeśli przed kurtce był związany z czymś niemodnej, niezdarny i sportu, ale teraz wszystko się zmieniło. Na szczęście projektanci zwrócili dół kurtki w popularnej i stylowego elementu garderoby.

  • Połączone kurtki

Kurtka z wkładek może być futra, skóry, tkaniny dziane elementy lub nawet wełny i drelichu. Głównym plusem tego modelu – niezwykły wygląd.

Pikowane kurtki wizualnie płaski, więc nadaje się do wszystkich kształtów

  • Kurtki pikowane

Z pikowanej tkaniny dzisiaj uszyć wszystko: ubrania, w tym garnitury, torby, buty, a nawet kurtki. Pikowana kurtka puchowa – prawdziwy hit sezonu, kobiecy i nowoczesny wzór.

load...
  • Krótkie kurtki i płaszcze w dół

Dla tych, którzy często podróżuje za kierownicą lub preferują aktywny tryb życia, projektanci wymyślić krótki dół kurtki, wygodne i nie utrudniają ruchu. Dół kamizelki – idealne dla lodowiska lub chodzić na nartach.

  • Jasne kurtki i dół kurtki z nadrukami

Znudzony czarne i białe piórko wzory? Teraz można znaleźć niemal każdą kurtkę koloru i wszelkie wzory (kwiatowy, „miejski”, warzyw, etnicznej, folk, itd.) Ponadto, w dół kurtki mogą być ozdobione jasne wstawki, koronki, zamki błyskawiczne.

W płaszczu jasne i piękne w dół może być piękne nawet w bardzo niskich temperaturach

2. Dobra ochrona przed zimnem

Wysoka jakość w dół kurtki chroni przed zimnem nie jest gorsza niż w futrze z norek. Jest to ułatwione dzięki odpowiedniemu dostosowaniu do konstrukcji i dobrych wypełniacza.

Tak, dół kurtki są jedno- i dwuwarstwowe. Podczas szycia z pierwszych wewnętrznych i zewnętrznych tkaniny wystarczy zszywane razem, tworząc sekcje, które są nadziewane dół. Szwy między sekcjach przyczynić się wielkie straty ciepła. W tym przypadku, osłona nadaje się do luzu na mróz -10 ° C -15 … W drugiej warstwy górna część jest oddzielona od dolnej puchu szwy są przesunięte względem siebie tak, ciepło jest lepiej zachowana nawet w mróz -30 do -50 ° C,

Zwiększenie właściwości osłony termicznej umożliwiają ochronę tkanki głównych i kieszeń na zamek błyskawiczny. Na szyję i nadgarstki były zbyt ciepłe i nie dmuchane, to lepiej, jeśli są ciepłe dzianiny mankiety i kołnierzyk.

Jak dla wypełniacza, to najlepiej wybrać model z naturalnego puchu, a nie z syntetyków. Głównie pióra i puch gęsi i nurków, którzy uprawianych w niskich temperaturach w krajach skandynawskich.

Pierwsze marynarki pojawiła się w zimnej Norwegii w XVI wieku i były nadziewane edredona dół. Pierwszy patent na produkcji takich kurtkach było w 1940 roku, amerykański projektant i założyciel tytułowej marki Eddie Bauer.

3. Trwałość

Zwykle, produkty wykonane z naturalnego puchu są dość drogie, ale są one bardziej trwałe niż alternatyw syntetycznych. Optymalny czas „życia” w dół – 10 lat, oraz z należytą starannością – nawet więcej. Syntetyczne posłuży trochę mniej – 5-6 lat.

Kurtki mają doskonałe właściwości osłony termicznej

4. Praktyczność

Oprócz długiego życia, dół kurtki są praktyczne. Ta szata można nosić wszędzie, nie tylko w mieście, ale także, na przykład, na stokach narciarskich. Pożądane jest, aby górna tkanina była nieprzepuszczalna. Wtedy, nawet jeśli się deszcz, Puchatku zamoczenia i nie zepsuć.

W tym przypadku materiał powinien być trwały i zapewnia oddychalność. Te właściwości są materiały membranowe: Dzięki specjalnej konstrukcji są wodoodporna, wiatroodporna i oddychająca w tym samym czasie.

5. Lekkie

Kolejną zaletą kurtki w dół – waga lekka. Dla porównania: średnia długość norek płaszcz bez osłony waży około 2 kg, podczas gdy płaszcz – mniej niż 1 kg. Wraz z nadejściem nowej technologii jest obecnie możliwe, aby kupić kurtkę w dół o wadze 350-400 g nawet tylko z powodu tego, nawet w ubraniu, nie będzie czuć się niezręcznie.

load...