To nie może być prostsze: trzy kroki do zdrowej diety

Zawartość

Wiesz, czasami wydaje mi się, że wszystkie z tych książek i artykułów napisano o utracie wagi w jednym celu – aby rozwijać inteligencję czytelnika. A gdzie indziej można znaleźć kilka pseudo-naukowych terminów, rozmów i innych oznak czystej nauki? Jeden z moich klientów – biologiem lubił mówić: „Wiesz, Lena, gdybym chciał umieścić eksperyment, Kupiłem partii myszy laboratoryjnych, będzie ich gonić, a nie karmienia, i patrzył, jak będą żyć, ale ja chce angażować się w zdrowiu tak. To nie przeszkodziło, aby żyć długo i szczęśliwie. ” Rzeczywiście, kilka osób chce angażować się w stałej eksperymentów postoju na własnym ciele. W końcu każdy z nas ma prawo do „po prostu żyć”, nawet podczas odchudzania.

load...

[Powrót do spisu treści]

Krok 1 – Maya Michajłowna brytyjski naukowiec

Ostatnio, w tym nauki o żywności, a nie taki, który „Brytyjscy naukowcy udowodnili,” nie doszło do rewolucji – aby schudnąć trzeba jeść mniej niż spędza ciało. Jednak w literaturze na temat odżywiania ponapridumyvali bandą „innowacyjnych technik” – system minus 60 z tezą o powolnym po szóstej wieczorem, co jest metabolizm. Niektóre piszą, że konieczne jest, aby mieć 3 g białka na 1 kg wagi ciała, a tylko 0, 5 g węglowodanów tracić na wadze. Inne – to wystarczy, aby zrezygnować z jedzenia po pewnym „krytycznych godzin”, aw pozostałym czasie nie przejadać, a inni – że węglowodany tuczu i konieczne jest cięcie je do minimum, a czwarty – to przytyje z białka zwierzęcego. Czym jest rodowitym CrossFit z paleo-boom – wystarczy napisać prywatnego bloga, który chętnie zjadł płatki owsiane, jako naśladowców „Stone Age dieta” napostili pęczek linków na temat jego niebezpieczeństw, na odchudzanie, zdrowie i oczekują natychmiastowego upadku pracowników wag i wyników sportowych.

W moim osobistym zdaniem, większość ludzi nie potrzebują „Podsumowanie” nowych perspektyw naukowych i potrzebują czegoś, co można włączyć do swojego stylu życia. Faktycznie, uzasadniona jest tylko jedno stwierdzenie – jeśli masz nadwagę, jesteś zbyt dużo jedzenia. Nie przypominam sobie nieśmiertelną oświadczenie Maja Plisiecka, że ​​delikatnie mówiąc, czasami nie można spożywać 8 porcji użyteczne białko.

Co zrobić: zrobić zdjęcie w telefonie, co jadłeś w ciągu dnia. Następnego dnia, pół jem mniej. Wystarczy mniej pluć na zaleceniach dotyczących kompatybilności produktów, korzyści / zagrożeń węglowodanów w nocy, a innymi inteligentnymi rozumowania. Prawda jest taka, że ​​jeśli przez długi czas, aby celować, to nigdy nie są „hit”, a tym bardziej można wybrać co mogę cofać, tym mniej prawdopodobne jest to, że naprawdę można rozważyć dietę, zamiast usiąść na jogurt, a następnie przez jeden tydzień święto brzucha.

load...

[Powrót do spisu treści]

Krok 2. Ciekawe chronologii

Upewnij się, że kiedy jesz częściej. Nawiasem mówiąc, Catherine Mirimanova postąpiłem słusznie – za siebie. Przypomnijmy, jej historię – pisze, że wcześnie rano, często staje się senny i nie chce jeść zbyt dużo. Oczywiste jest, że przejadać „allow all” nie jest możliwe w każdym scenariuszu. Więc ona je oszczędnie swoją czekoladę z kiełbasą i innych popcorn. Osobiście, ja jeszcze nie wyszło, nie człowiek, a nie mam, że śniadanie nie jest – cokolwiek. Dlatego pierwsze śniadanie Miałem standardowe garść BCAA i filiżankę kawy. Ale jej zegarek na 11 przytul mnie, siedem … Możesz mieć dowolną opcję – twierdzą, że organizm musi chcemy tylko delikatnie mówiąc, uzkomyslyaschy osoba może w pewnym okresie dnia.

Co do zasady, ludzie przejadać:

  • Kiedy jest znudzony i nie mają nic wspólnego, a jedzenie jest w odległości spaceru;
  • Gdy chciałby mieć, na przykład, po treningu lub długim okresie postu, i możliwe jest łatwe trochę czasu na dietę

Co zrobić: monitor i bdit. Ale nie zawsze, w dowolnym momencie, lecz jednym posiłku. Powiedzmy, że przejeść w nocy, wracając do domu z pracy. Radykalne towarzysze, dlatego zaleca się, aby nie zjeść w ogóle. Ale będziemy łatwiej – obiad, zabrać tylko wyobrazić, na przykład, 20 minut od przypadku, oraz planu po zjedzeniu czegoś ciekawego. Albo odłożyć część na talerzu i usunąć resztę żywności. Tak, nawet w restauracji iść z nieruchomymi częściami. Ogólnie rzecz biorąc, niczego, ale kontroluje apetyt „ryzykowne” dla siebie czasie i będzie w stanie wyciąć z powrotem na kalorie bez większych trudności.

[Powrót do spisu treści]

Krok 3. Zapomnienia babci porady

Z pewnością, moja babcia powiedziała, że ​​powinniśmy jeść owsiankę, zupy, makarony nautically, lub coś innego. Ale osobiście lubisz owsiankę, zupę lub coś innego? Nie podoba mi się, ale jeść w ogóle jeść? Chodź, jesteś dorosły, można zapomnieć zalecenia żywieniowe latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

W roli „babci” często służą media. No, na przykład, można dojść do domu, włączyć telewizor, a tam jest „rodzinny obiad bez zupy!” lub „kasza – najzdrowsze jedzenie świata” lub „noc z przyjaciółmi bez czekolady.” 90% z tych zarzutów nie mają nic wspólnego z prawdą, ale całkiem sporo – nauka o promowanie produktów.

Co zrobić: Wyrzuć wszystkie diety, które nienawidzą, ale jeść „, ponieważ jest w porządku.” Załóżmy, że wpajane od dzieciństwa „o korzyściach płynących z pełnego ziarna”, tak jak lubisz jajka na śniadanie lub serem. Tak zostawić tych zbóż do tych, którzy wierzą w ich korzyść, i jeść wszystko, co chcesz, ale nie zapomnij, aby mieć oko na wielkości porcji i liczenia kalorii. Łatwość diecie wzrośnie, a będziesz żył łatwiejsze i bardziej zabawne.

Robi te trzy proste kroki, i mieszkał przez kilka tygodni w nowym trybie, można przywołać „nauki o żywieniu” i dodać je do swojej diety jak najwięcej przydatnych warzyw, owoców i niskotłuszczowych źródeł białka. Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że lepiej jest, aby spróbować kilka razy, popełniać błędy i znaleźć swoją dietę do odchudzania i zdrowego i aktywnego życia niż nieskończoność skacząc z kefirem na gryki, pomiędzy jedzenia łyżkę ciasta. W pierwszym przypadku będzie Ci schudnąć co najmniej, a w drugim – tylko, aby dowiedzieć się wszystkie nowe dietetyka.

load...