Tłuszczaki: fizyczne i estetyczne niedogodności

Zawartość:

Podskórne talk (tłuszczak, guzy tłuszczowych) – łagodne guzy pochodzące z podskórnej tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka.

load...

Guzy te są bezbolesne i nie są związane z otaczających tkanek. Człowiek tłuszczaki nie powodują zakłóceń w miejscu, aż do osiągnięcia średnicy 1 cm. Talk rosną powoli, w czasie, osiągnięcie imponującą wielkość. To wtedy zaczną dostarczać swoje przewoźnika zarówno niedogodności fizyczne i estetyczne, ponieważ tłuszczak może wystąpić nawet w twarz. Czasami zdarza się, że talk utworzony w miejscu niedostępnym uczucie grunt (w zaotrzewnowej tkanki, płuc, piersi, etc.) Czasami pacjenci, których to dotyczy wielokrotnego wykształcenie.

Najczęściej występują średnica talk od 1 do 5 cm, ale czasami są dość duże – .. Więcej niż 10 cm u tych pacjentów tłuszczaki opadają i tworzą w dolnej części stopy ze skóry, co prowadzi do zastoju krwi, martwicę i pokrycie jego wrzody. Wen wielkości ciała może również zależeć od masy ciała pacjenta. Na przykład, jeśli waga pacjenta wzrasta, a także zwiększa wielkość guza. Częściej jednak wzrost Wen nie jest zaznaczona.

Powstanie i rozwój tłuszczaki wystąpić bez objawów, ale zdarza się również, że przyczyną bólu u pacjentów, przyczyną dyskomfortu, kompresować otaczających narządów. Chociaż większość skarg to defekt kosmetyczny. Pozbądź Wen może być chirurgicznie, ale operacja jest konieczna, aby zapewnić łagodne metody biopsji.
Powrót do spisu treści

Diagnoza podskórnej wen

Tłuszczaki częściej diagnozowana na ciele u kobiet w wieku od 30 do 50 lat. Zazwyczaj tłuszczak utworzona pod skórę w miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa jest obecny. Ulubione miejsca wen – pleców, ramion, nóg, głowy, jak owłosionej części i twarzy.

load...

Tłuszczaki są klasyfikowane w zależności od składu komórkowego z następujących typów:

 • Lipofibroma – soft wen, składający się głównie z tkanki tłuszczowej;
 • Fibrolipoma – gęste tłuszczak, składający się głównie z tkanki łącznej włóknistej;
 • Angiolipoma – tłuszczak, który zawiera dużą liczbę naczyń krwionośnych;
 • Miolipoma – nowotwór, który składa się z włókien mięśni gładkich;
 • Mielolipoma – najrzadszy rodzaj Wen, składający się z tkanki tłuszczowej i krwiotwórczego.

 

Powrót do spisu treści

Przyczyny tłuszczaki

Do tej pory przyczyny Wen ostatecznie wyjaśnione. Ale naukowcy mają pewne sugestie. Uważa się, że pojawienie się Wen związane z ogólnymi procesów metabolicznych zachodzących w tkance tłuszczowej. Nie należy wykluczyć prawdopodobieństwo wystąpienia tłuszczaki spowodowane zaburzeniami hormonalnymi w organizmie. Należą do menopauzy u kobiet, w którym znajduje się reorganizacja funkcji narządów i uszkodzeń mózgu odpowiedzialnych za procesy metaboliczne w organizmie.

Wen może wywołać rozwój wątroby i trzustki problemów związanych z funkcjonowaniem tarczycy i przysadki mózgowej. Talk często rozwija się z powodu cukrzycy złośliwych struktur oddechowych, a na tle uzależnienia od alkoholu.
Powrót do spisu treści

Przeprowadzenie badań z tłuszczakiem

W celu pozbycia tłuszczaki na ciele, należy najpierw postawić diagnozę. Diagnoza wen rozmieszczone na powierzchni ciała nie jest trudne. Jednocześnie biorąc pod uwagę następujące czynniki:

 • Tłuszczaki miejscu;
 • Spójność;
 • Relacje z otaczającymi tkankami;
 • Bezbolesne w badaniu palpacyjnym;
 • Edukacja odsunięcie skóry nad wen sznurka.

Jeśli chcesz usunąć guz tłuszczowy znajdujący się niedostępna dla kontroli i czując na ziemię, a następnie mianowany przez radiografii i ultrasonografii. Badanie rentgenowskie tkanek miękkich tłuszczaki oparte na zastosowaniu długości fali promieniowania rentgenowskiego, które pozwala na ocenę struktury na tworzenie tkanki.

Najbardziej niezawodny sposób diagnozowania głębokiego tłuszczaki – tomografii komputerowej, która może być używana do odróżnienia tkanki tłuszczowej od gęstsze. Jeśli podczas badania nie ma żadnych wątpliwości w guzach niezłośliwych, po czym uciekają się do metod biopsji i cytologii.

Zanim przeprowadzono badania laboratoryjne chirurgii usunąć tłuszczaki, która obejmuje:

 • Morfologia krwi;
 • Moczu;
 • Biochemicznych krwi;
 • Poziom glukozy we krwi;
 • Badania na HIV, zapalenie wątroby, syfilis.

W niektórych przypadkach przed Wen pozbyć, konieczne jest w celu wykluczenia innych chorób. Aby to zrobić, należy wykonać cytologię.


Powrót do spisu treści

Leczenie podskórnego wen

Pozbądź Wen może tylko operacyjnie. Aby to zrobić, znajdują się następujące oznaczenia:

 • Gwałtowny wzrost rozmiaru lampy olejowej;
 • Duży rozmiar guza;
 • Ból związany z uciskiem na otaczające tłuszczaka tkanki;
 • Defekt estetyczny.

Jeżeli podskórnego guza tłuszczowych jest mała i mieści się w dostępnym miejscu, to może być usunięta w znieczuleniu w warunkach ambulatoryjnych. Jeśli duża tłuszczak lub znajdujące się na korpusie w złożonych obszarów anatomicznych (szyja, pachy), przy czym pacjent jest hospitalizowany i obróbkę prowadzi się w szpitalu.

Istnieją 3 sposoby na chirurgiczne usunięcie Wen:

 • Usuń wraz z kapsułą – najbardziej radykalną metodą leczenia. W znieczuleniu miejscowym, zrób nacięcie skóry, plewy tłuszczak i usunąć go wraz z kapsułki. Po tym, skóry, tłuszczu podskórnego są zamknięte za pomocą szwów. Ta metoda jest najbardziej skuteczna, likwiduje objawów nawrotów, ale estetycznie zadowalające.
 • Mini-inwazyjne usunięcie Wen – sposób, w którym cięcie mniejszą niż 1 cm tłuszczak zniszczone i usunięte w kapsule na skórze .. Zaletą tej metody – dobry efekt kosmetyczny, ale sposób ten nie jest radykalny.
 • Tłuszczak Liposukcja – sposób, w którym cięcie jest mniejsza niż 5 mm długości na skórze. Tłuszczak usunięty wewnątrz kapsuły przy użyciu lipoaspiratora. Dzięki tej metodzie chirurgii osiągnąć dobry efekt kosmetyczny, ale jest prawdopodobieństwo nawrotu. 

Powrót do spisu treści

Powikłania tłuszczaki

Komplikacje w Wen obserwowano rzadko. Oto najważniejsze z nich:

 • Zapalenie – wen rumieniec, rośnie i zaczyna boleć. Naciskając filcu w obecności guzów ciekłych;
 • Tłuszczakomięsak – złośliwy tłuszczak, które w rzadkich przypadkach może regenerować normalne wen;
 • Przemieszczenie otaczających tkanek wokół tłuszczaki.

Pozbądź tłuszczaki – to tylko połowa sukcesu, w okresie pooperacyjnym konieczne jest przeprowadzenie starannego monitorowania obszaru ciała na którym operacja została przeprowadzona w celu uniknięcia komplikacji.

Tłuszczak – łagodny guz, który jest bardzo długi okres czasu nie może zakłócić jej nośnika pozostają niezmienione w rozmiarze i rosną bardzo powoli. Oczywiście wygląd to nie różni się atrakcją Wen, więc co chore sny jak najszybciej pozbyć się guza. Ponadto, urazy lub uszkodzenia tłuszczaki mogą spowodować, że zmieni się do degeneracji do złośliwego guza.

Leczenie Rokowanie jest zwykle korzystne wen na ciało i pozbyć się z nich jest bardzo proste, zwłaszcza dla doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza. Najważniejszą rzeczą – nie opóźniać leczenia i jak zrobić test szybko, tak aby lekarz mógł wybrać najbardziej odpowiednią metodę usuwania.

load...