Tłuszcz gęsi: wszystkie tego magicznego narzędzia

Zawartość:

Niestety, w dobie antybiotyków i antyseptyczne ludzkość traci dużo wiedzy, które pomogły naszym przodkom przetrwać. W szczególności, tradycyjnych leków, które udowodniły swoją skuteczność kilka tysięcy lat z rzędu. Teraz wydaje się nam czymś błahe i bezużyteczne. Ale nie tak dawno temu, jakieś sto lat temu, uciekli z wielu poważnych problemów. Dotyczy to nie tylko zioła i korzenie, ale także popularne niegdyś gęsim tłuszczem.

load...

Co jest najbardziej interesujące, te ptaki hodowane ludzi w dawnych czasach. Gdzieś prawie deifikowani. Pamiętaj, nawet Rzym, która uratowała gęsi żyjących w świątyni bogini Juno. Nawet w oblężeniu pierścienia głodującego Rzymian nie odważył się zabić! A gęsi zwrócona ludzi, podnosząc odgłos zbliżających się wrogów. Zrobili to przed psów strażniczych. Ale przekonania religijne – to jedno, gastronomii i medycyny – więcej. Jest mało prawdopodobne, że będzie korzystać z gęsi jako alarm. Ale ich tłuszczu można się przydać.

Stosowanie tłuszczu gęsi: jak to było w przeszłości

Gęsi i kaczki tłuszczu – to doskonałe narzędzie, które pomoże Ci uporać się z wielu znanych chorób. W niektórych krajach jest to aż do 21 wieku był używany wszędzie: i pozbycie się gruźlicy, a zajmować się zmianami skórnymi. Gęsi hodowane na mięso, smażone, wędzone. W dół i pióra są gromadzone na pościel, a tłuszcz się rozpuści i przechowywane w specjalnych pojemnikach w celu późniejszego wykorzystania do gotowania lub medycyny.

  • Tłuszcz i Sex

Sądząc po raportach, które przychodzą do naszych dni, olej był kiedyś uważany za najważniejszy afrodyzjak. Dla nowożeńców niego przygotowaliśmy specjalne ciastka gryka, które następnie było jeść przez tydzień. Zapewniło szybkiego początku ciąży. Mężczyźni leczeni przez prostaty, stosowanie okładów na krocze z tłuszczem.

load...

A w Rosji, było niesamowitym sposobem na zwiększenie potencji i zwrotu utraconej potęgi męskiej. Aby rozpocząć wymagane parzona w kąpieli wzmocnić krążenie krwi jak najwięcej. Następnie – do nacierania tłuszczu pachwiny i pośladki gęś, roll up „bolączką” kożuch, weź kilka okrążeń w łaźni parowej.

Oczywiście, nasi pradziadkowie byli wytrwałych ludzi. Po całkowitym takiej obróbki składa się z kilkudziesięciu „zbliża”. Ale po prostu takiej manipulacji, która nie wiele odważysz, wszystko wróciło do normy. Zawody i uzdrowicieli gwarantuje chłopom niezwykłą gorliwość w sprawach miłości.

  • Tłuszcz i kaca

Wcześniej fani wielu świąt byli pewni, że tylko jedna łyżeczka tłuszczu, pijany przed snem, jest w stanie pozbyć się bólu głowy i kaca rano. Osoby z zaburzeniami przewodu pokarmowego pić nocy tłuszczu w małych dawkach. Jego zastosowanie pozwala zapomnieć o zaparć i hemoroidów.

Czy warto tłuszcz gęsi? W zasadzie, można sprawdzić. Po tym wszystkim, jak twierdzą lekarze, w umiarkowanych ilościach, że nie szkodzi organizmowi. Wręcz przeciwnie, jest on przedstawiony do tych, którzy chcą mieć zdrową skórę, włosy, mniej niż zamrażać w mroźnej zimy. Dzięki niemu twoje ciało będzie z powodzeniem oprzeć chorób wirusowych w czasie epidemii ARI.

Gęsi w medycynie zagranicznej

Niektórzy ludzie uważają, że tylko w Rosji, były traktowane w ten sposób. W rzeczywistości to nie jest. Unikalne właściwości tłuszczu gęsi opisał Hipokrates i Awicenna, maści i okładów w oparciu o to miało miejsce w starożytnym Egipcie. Gęś w Azji do tej pory – główny pokarm dla chorych i osłabionych ludzi. Zaintrygowany powodu takiej popularności, amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania i stwierdzili, że tłuszcz ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Dlatego też, jeśli są stosowane prawidłowo, może dostarczyć następujące efekty:

  • Podczas wiosennej i jesiennej melancholii osłabienie ten naturalny środek przeciwdepresyjny jest w stanie podnieść nastrój, wzmocnić wszystkie mechanizmy obronne organizmu, beat chroniczne zmęczenie, poprawia sen;
  • Dla osób starszych tłuszcz gęsi może być środkiem starości, osłabienie, zmniejszenie inteligencji. Jego stosowanie jest korzystne dla zdrowia. To zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu;
  • Szczególne właściwości tłuszczu gęsi raczej promować szybkie gojenie się ran, oparzeń i odmrożeń. To nie przypadek, że dziś jest częścią wielu produktów kosmetycznych. Miejscowe stosowanie pozwala pozbyć trądziku.

To unikalne narzędzie zawsze cieszył się dużą popularnością w Korei, Japonii i Chinach. Oczywiście, orientalne medycyny – dobra rzecz. Ale były też pewne powody, by sądzić, że skórkę tłuszczu toksyn i trucizn, oczyszcza i upłynnia żółci, łagodzi skutki stresu, prowadzi do normalnej równowagi hormonalnej, a nawet skutecznie chroni przed rakiem problemów! Jak wiecie, nie ma dymu bez ognia.

Goose tłuszczu i ludowych środki zaradcze: stosowany w Polsce

W zasadzie, nie ma nieszkodliwe leków. Stwierdzenie to odnosi się także do tradycyjnej medycyny. Z tego powodu, każde leczenie należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. Nie zażyciem tłuszczu bez uprzedniego mówi o tym lekarza. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, zaostrzenia choroby. Jeśli pozwolisz ekspertem, by korzystać z tego składnika, można spróbować niektóre z przepisów, które były używane jeszcze przez nasze prababcie.

  • Odmroziny

Gdy odmrożenia uszkodzoną skórę szczególnie obficie posmarowane tłuszczem gęsim, a następnie wcierać w policzek chorej kończyny lub w nocy. Nawet Suvorov stwierdził, że przejście jego armii przez Alpy byłoby niemożliwe bez tego narzędzia. Tylko tłuszcz żołnierz uratowany przed skutkami zimy zimno.

Dlatego też, jeśli zamierzamy wędrować w zimie, należy chwycić słoik Ten magiczny sposób. Również płeć piękna może dodawać tłuszcz gęsi w kremy do rąk, aby chronić delikatną skórę przed wiatrem i zimnem. W szczególności mogą być smarowane na zimno nawet twarzy.

  • Pielucha wysypka i wypryski

Gdy odleżyny, otarcia i nawet mokre maści wyprysk stosowane, co jest 2 łyżki gęsiego tłuszczu dodać 1 łyżeczkę olejku sosnowego. Dokonać konwencjonalnych opakowań lub ona wcierać w objętych stanem zapalnym (wacikiem) z mieszaniny. Ale nie zapomnij, aby wstępnie przetestować trochę, aby uniknąć reakcji alergicznych. Na zakręcie łokcia, nanieść niewielką ilość środków otrzymanych, odczekać 15-20 minut. Jeżeli w tym czasie żadnych zmian, to znaczy, że skóra staje się czerwona, a nie pokryte plamami i wysypka maści mogą być stosowane. W przeciwnym razie konieczne jest poszukiwanie bardziej bezpiecznego obiektu.

  • Burns

Oparzenia gęsi tłuszcz jest stosowany do smarowania skóry – pomaga uniknąć pojawienia surowca blizn. Wydawałoby się, dlaczego nie skorzystać z tej boczku? Faktem jest, gęsi i ludzie, nie cierpi na jedną z chorób, tak tłuszcz ptaka nie wywołuje zapalenia. Jednak zaleca się, aby używać tej samej aptece Wszystkie produkty muszą być pewni jego jakości.

  • Zapalenie płuc, gruźlica

W chorobach płuc język gniazdo wsadowe tłuszczu gęsi, sok z aloesu i miodem. Wszystkie te składniki są mieszane w naczyniu szkliwa w równych proporcjach. Przechowywać dozwolone tylko w pojemnikach szklanych. Nocą, jedna łyżka medycynie ludowej można popić szklanką gorącego mleka. Jeśli to osoba lub zbyt wrażliwy emocjonalne, można rozpuścić bezpośrednio w mieszaninie cieczy i wypić „koktajl”. A z silnym kaszlem tłuszcz gęsi potarł plecy i klatkę piersiową, a następnie owijając pacjenta dobrze. Zdaniem ekspertów, choroba przechodzi wraz z potem.

Gdzie kupić jakości tłuszczu

To narzędzie można kupić w zwykłym wiejskim rynku, ponieważ w wielu częściach hodowli tego ptaka jest stałym rodzaj zarobków. Najważniejsze – aby zwrócić uwagę na wygląd i zapach. Dobry tłuszcz nie może „oddychać” spalony boczek, a jego kolor powinien być złoty, lekki. W przeciwnym razie, tłuszczu lub stare i zjełczały lub nieprawidłowo przygotowane.

Zrób swój własny tłuszcz

Ogrzewa się tłuszcz gęsi i może być samodzielnie – to odbywa się w kąpieli wodnej lub w kuchence, lecz powoli, w bardzo niskiej temperaturze. W przeciwnym razie będzie palić i tracą swoje właściwości. Więc kupić całej tuszy gęsich piór i usunąć resztki, umyć go w ciepłej wodzie. Aby wyciąć wszystkie zasady. Należy uważać, aby nie uszkodzić śledzionę i jelita. W przeciwnym razie, mięsa, tłuszczu i wnętrzności będzie gorzki smak.

Cut tłuszczu, opłukać go ponownie. Postawił wszystko na durszlak, umieścić jakąś solidną danie pod nim (może być mała miska). Taka konstrukcja ustawiona w garnku z wodą. Stoke będzie musiał długo – aż do 8 godzin, więc proszę o cierpliwość. Nie zapomnij dodać wodę okresowo. Gotowy płynu do schłodzenia, wylano do butelek. Przechowywać w lodówce lub spiżarni.

load...