Tłusta włosy: co jest powodem

Zawartość:

Każda kobieta wie, że jest zdrowy, pięknie uczesana włosy są najlepszym dekoracji. Chcąc mieć stylową fryzurę, spędzają dużo czasu i pieniędzy na Salony piękności, maski, balsamy i szampony. Od czasu do czasu wielu z nich do czynienia z nieprzyjemnej sytuacji, gdy koniec dnia włosy stają się matowe, tracą objętość, trzymać się razem. Dlaczego włosy szybko się tłuszczu? Przemiany te są związane ze zwiększoną rozdzielania łoju.

load...

W głębszych warstw skóry w pobliżu cebulek włosów, gruczoły łojowe znajdują, a na powierzchni główki są w jamie ustnej, w połączeniu z subtelną gruczołów wydzielniczych kanałów. W normalnej eksploatacji, są one użyteczne tylko jako niewielka ilość sebum wzmacnia i chroni włosy. Czasami, w wyniku wystawienia na działanie różnych czynników, może występować wadliwe działanie gruczołów.

Zwiększona aktywność sebum może prowadzić nie tylko do włosów przetłuszczających się, ale również powodować wypadanie włosów, łupież.

Aby pozbyć się tego problemu, konieczne jest przede wszystkim, aby dowiedzieć się, dlaczego włosy tłuste.

Istnieje kilka powodów, zewnętrznych i wewnętrznych, co powoduje zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. Rozważmy każdy z nich.


Powrót do spisu treści

load...

Niewłaściwa pielęgnacja

 • Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiednie produkty kosmetyczne – muszą być zaprojektowane specjalnie dla włosów przetłuszczających się. Dobry efekt ma szamponu i maski z alg, ekstrakt z kory dębowej, pokrzywy, lawendy, nagietka, zawierające kompleks witaminy A, B i E. W ciężkich przypadkach należy szukać w aptekach szamponach leczniczych.
 • Regularne stosowanie suszarki do włosów i produktów do stylizacji może również prowadzić do pogorszenia ich stanu. Właściciele włosów przetłuszczających się lepiej wysuszyć je w sposób naturalny, a jeśli to konieczne, należy używać tylko lekkich produktów do stylizacji, nie przytłaczać włosy.
 • Częste czesanie włosów tłustych, zwyczaj stale korygowania włosy z jego rąk i masaż głowy przyczyniają się do rozprzestrzeniania się tłuszczu z głowy po włosach.
 • Istnieje błędne przekonanie, że walka z włosów przetłuszczających się sprawia, że ​​częste mycie szamponem. To nie jest tak. Ze względu na bardzo częste stosowanie szamponu włosy mocno wysusza, powodując gruczoły łojowe do zintensyfikowania prac.
 • Nie należy lekceważyć czapki zimy i gorące lata. Wpływ zmian temperatury może negatywnie wpłynąć nawet zdrowe włosy, nie wspominając problem i tłustej.

Powrót do spisu treści

Ogólny stan organizmu

 • Jednym z powodów, że włosy stają się tłuste szybko, może być dziedziczna. Tendencja do włosów przetłuszczających przekazywana genetycznie, w tym przypadku, nie jest całkowicie pozbyć się problemów będzie, ale jest to możliwe za pomocą dobrze dobranych produktów do pielęgnacji znacząco poprawia kondycję włosów.
 • Zwiększone wydzielanie gruczołów łojowych mogą być skutki uboczne powodowane przez biorąc niektóre leki, dieta i włosy łamią gruczoły skóry głowy praca. W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. W każdym razie, po zakończeniu leczenia włosy najprawdopodobniej wróci do normy.
 • U młodzieży i kobiet, menopauza u kobiet w ciąży są zmiany hormonalne, które mogą spowodować gwałtowny zawartość tłuszczu włosów, między innymi występy, które w odpowiednim czasie odbędzie się. W przypadku chorób związanych z układu hormonalnego, jest konieczne w celu uzyskania pomocy – tylko w tym przypadku, że włosy staną się znów zdrowa.
 • Migracji stres, stałe napięcie, zwiększenie bezsenności zawartości organizm męski hormon – androgenowego. Jego znaczący wzrost powoduje wzrost prędkości wytwórczej sebum przez kilka razy.

Powrót do spisu treści

Niedożywienie

 • Tłusta włosy mogą być wskaźnikiem problemów z przewodu pokarmowego, spowodowane niewłaściwym lub niesymetryczne diety lub nadużyć diet.
 • Przede wszystkim powinny być ograniczone do minimum w diecie tłustych i smażonych potraw, słodyczy. Nie zaleca się również do spożywania dużych ilości różnych mięs i marynat, ciast, białego chleba, kiełbasy i salami.
 • Należy starać się całkowicie zrezygnować z kawy, alkoholu i fast food – produkty te będą na pewno aktywacji gruczołów łojowych.
 • Skorzystają z zastosowania produktów, które zawierają witaminy z grupy B: ryby i owoce morza, wątroba wołowa, jaja, mięso, nabiał, rośliny strączkowe, chleb pełnoziarnisty, zielonych warzyw.
 • Poprawy stanu włosów olejowych spożywczych o wysokiej zawartości cynku, żelaza i siarki. Na przykład, kukurydzy i zbóż pszenicy są doskonałym źródłem cynku i czerwone mięso, drób, króliki, płatków owsianych i suszonych owoców o wysokiej zawartości żelaza. Regularne spożywanie orzeszki ziemne, migdały, nasiona sezamu, kapusta, cebula, warzywa, rośliny strączkowe, jabłka, winogrona i pomóc uniknąć niedoboru siarki w organizmie.
 • Bardzo często szał wszelkiego rodzaju dietach dla utraty wagi prowadzi do pogorszenia ogólnego stanu organizmu, włącznie z tłustymi włosami. Aby uniknąć takiego warunku, należy podjąć podczas ograniczonej podaży witamin i minerałów.

load...