Tilda lalki. Tajemnice uroku

Tilda lalki – owoc wyobraźni i umiejętności z szwaczka norweskiego Tone Finanger. Prawdopodobnie gdy norweski szyła swoją pierwszą lalkę, a ona nie mogła sobie wyobrazić, że to umieścić początek tak zwanego „tildomanii”. Tilda lalki, szyte w tej technice (lub w tym konkretnym stylu) szybko zyskał fanów na całym świecie pastę po książki Tone Finanger „Tilda Boże Narodzenie” i „Wielkanoc Tilda”. A następnie określenie Tilda stał się znany nie tylko lalki, ale również wszystkie inne zabawki: anioły, króliki, tancerze, foki, niedźwiedzie, kwiaty i inni tego pokroju.

load...

Co jest takiego specjalnego w tym prymitywnym lalka? Dlaczego stało się tak popularne i modne? Czy łatwo szyć lalki Tilda swoje ręce? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania.

Sekret Tilda urodzin

Twórca tego prymitywnego ocharovashka jeszcze młodą dziewczyną. Ona mówi, że inspiracją dla jej pracy służył jako sklep, że sprzedawany towar ręcznie. Pierwszy impuls Tone Finanger była chęć pisać książki dla dzieci i tworzenia karykatur. Jednak świat robótek artysty zrobione tak, że wpadł Tildy.

Inspiracją dla Tone (według niej) służył jako skandynawskich folklorystycznych i wspomnienia z dzieciństwa. Wkrótce potem (w 1999 roku), Tone napisał książkę o jego hobby, podpisał kontrakt do jego publikacji i otworzył swój pierwszy sklep. W następnym roku firma Panduro Hobby już zaczął produkować wyroby pod marką „Tilda”. Spektakularny sukces książek i produktów do robótek i rozsławione Finanger Tonya i jej lalki Tilda.

load...

Niesamowita popularność Tilda wlewa się do tego projektu koncepcji, zgodnie z którą są połączone kilka stylów, ale bezpretensjonalny Tilda lalki lalek zabawki przekształcony w wystroju wnętrz.

Tajemnica uroku Tilda

Tone Finanger mówi, że ona sama kocha Tilda jej niezwykłej kobiecości i celowego flawlessness. Jej zdaniem Tilda łatwo wychodzić z domu, ubrana w sukni balowej i buty gumowe. Tilda umieścić róże w stary pęknięty dzban, aw krystalicznie wazonie – pęczek chwastów. Tilda szczególności idea piękna, w jej świecie nie może być poważne podejście do życia. Wszystkie lalki są indywidualnie Tone. Każda osoba ma umyślnego charakteru Tildy. Tilda – ornament życia i ucieczka od monotonii codziennego życia.

Jaka jest tajemnica urok Tilda lalki? Podobno w zamierzonego prymitywizm wykonania, wstydliwy rumieniec i oko-perełek. Pojawienie się tych lalek wywołuje uczucie ciepła, czułości i komfort. Dlatego te unikalne lalki stają się domem i modne elementy wnętrza.

Produkcji tajny Tilda

Tilda jest bardzo łatwe do wykonania. I to jest – jednym z powodów jego spektakularnym sukcesem. Szyć lalki ręcznie lub użyć maszyna do szycia – nie ma znaczenia. Chociaż ręcznie, co dziwne, wygląda schludniej. Podczas tworzenia tildikov (jak nazwano w Polsce) za pomocą naturalnej bawełny, lnu lub wełniane. Lalka-panienki, jak i dla zwierząt, lalki, nadaje flanela, polar, bawełniane, lniane, bawełniane. Tkaniny te podejmują produkcję ciała lalki, która jest ubrana w ubrania już z dowolnej tkaniny (bawełna, jedwab, NJ – kogoś takiego). Rysunek tkaniny do ubrań może być dowolna, ale musi być w porządku.

Zabawki głównie syntetyczna wyściółka lub hollofaybera. Niektóre z poszczególnych części ciała mogą być wypełnione resztkami materiału lub bardzo drobno pociętych rajstop Kapron (golf). Do masy dane mogą być wykorzystane kalcynowanego gryki. Nogi, panie czasami lalki przebite przez kolano – takie nogi są zgięte, a ich właściciel będzie nawet w stanie siedzieć ze skrzyżowanymi nogami. Ale ważne jest, aby pamiętać, że nogi w okolicy uda nie jest konieczne, aby wypełnić szczelnie, w przeciwnym razie nie będzie zginać w kolanach! Po zapakowaniu nezashitye stożkowym część szyte szwem.

Tilda lalki włosy wykonane z przędzy. Dla typowych fryzur tildovskoy odpowiadał przędzy pluszowy. Ale także z każdym innym przędzy miał wspaniałą fryzurę dla Tilda strzyżenia (zwłaszcza jeśli jest to warkocze). Wąsy uszczelki, psy i króliki wykonane z cienkiego drutu, kręte jej nici nici.

Oczy tildikov haftowane francuskie węzłów, lub uszyć małe ciemne perełki i malować farbami akrylowymi. Wymagane dla tych lalek rumienić i zastosować farbę lub konwencjonalnej suchej rumieniec, proszek gaśniczy lub łupków kolorowe kredki.

Inną cechą Tilda – kolor „skóry”. Ten Tilda powinien wyglądać opaloną dziewczynę. W tym celu odpowiedni kolor tkaniny lub kolorowymi. Tilda farby tkaniny na ciele może być konwencjonalnym parzenia herbaty lub kawy instant. Kawałek materiału, który trafi na ciele lalki na dziesięć minut w barwnika są gotowane i suszone. Czasami malować gotowe zabawki. Następnie roztwór herbaty (kawy) wykonane grubsze, a do mocowania dodać do niej trochę kleju PVA. Ale w tym przypadku, szyć wszystkie szczegóły, oczy, dekoracji, trzeba uszyć lalkę po barwieniu. Inne rozwiązanie do barwienia TILDA 1 litra wody, 50 g. Kawa, 1 łyżka. łyżka soli. W tym rozwiązaniu, materiał musi być ciągle mieszając, a następnie lekko przemyć zimną wodą. Kolorowych tkanin dokładnie wyschnięcia bez gięcia, pociągając za jedną z krawędzi.

Sekret różnorodności Tilda

Od momentu narodzin aż do dzisiaj Tilda różniły się znacznie. Jej wygląd był pod wpływem artystów z różnych krajów. Tilda dzisiaj jest nie tylko elegancka dama. Technika tyldy lalka wykonana i uroczy pulchne, małe dzieci i zabawny, i różne zverushki (do kangury i Dragonlings). Nie tildiki jak ciasta, kwiaty, Boże Narodzenie słodycze, bałwanki … Krótko mówiąc, obraz Tilda może mieć absolutną jakąkolwiek pamiątkę lub zabawkę.

Wszystkie one są bardzo różne. Ale w tym samym czasie nie mogą być mylone z jakiejkolwiek innej zabawki tekstylnej. Szczególne proporcje i otrzymano typowe połączenie tkaniny tildovsky wygląd absolutnie wszystkich produktów ze stanu techniki, opracować tonu Finanger. Bardzo ładny, z bardzo pozytywnej energii, lalki ożywić nasz dom (i życie), świeże kolory i dobre uczucia.

Wzór Tilda Mikołaj

Można zrobić wiele oryginalnych, piękne i słodkie zabawki Tildy. Ale my przygotowaliśmy dla Was zabawki wzór na nowy rok. Mikołaj z jelenia, co można zrobić dla siebie i jako prezent dla swoich bliskich. Aby przenieść wzór na tkaninie, wzory zdjęcie lalka zostać zwiększona i drukowane. Nie zapomnij położyć mały dodatek – 4-5 mm.

Broda włosy mogą być wykonane z dzianiny, białe nici lub przędzy syntetycznej w nieładzie. Na odzież i buty czuł lepiej wykorzystać. Nos renifera haftowane wątek różowy nici.

Nogi do Mikołaja są cięte razem z butami. Na dole nogawek wycięty z brązowej tkaniny do butów, górną część nogi tkaniny w paski. W rejonie ud, po stawie kolanowym, nogi nie muszą wypełniać.

load...