Thalassoterapii

W najbardziej cudownych zabiegów są zazwyczaj pochodzenia naturalnego. Kąpiele błotne i thalassoterapii są dwa prime przykłady tych procedur. Pomagają one z wielu różnych chorób skóry i organizmu jako całości, a także promować relaks, detoksykacji ciała i zachować zdrowie i piękno skóry.

load...

Ale jeśli kąpieli błotnych przez długi czas na ustach i w praktyce thalassoterapii nadal budzi wątpliwości, a po zabiegu dla zdrowia i urody zasługuje na szczególną uwagę. Mimo wszystko życie na Ziemi powstało w wodzie. A według legendy, ze względu na lazurowych wodach Morza Śródziemnego przyszedł bogini piękna i miłości – Afrodyty. Moc życiodajne wody morskiej od czasów starożytnych jest nie tylko wyleczyć, ale także odmładza ludzi, choć dopiero niedawno, że ludzie mają pochodzić z uzdrawiającą moc nazwą – thalassoterapii.

Co jest thalassoterapii

Określenie „thalassoterapii” ukuty w 1869 roku przez francuskiego lekarza de la Bonader. To słowo pochodzenia greckiego: „Thalassa” tłumaczy się jako „morze” i „therapei” – „terapii”, czyli w rzeczywistości thalassoterapii oznacza „działanie na morzu.”

Mówiąc językiem nauki, thalassoterapii nazwie sekcja klimatoterapia, która obejmuje całą gamę climatotherapeutic procedur, takich jak ekspozycja do morza, powietrza, kąpiele helioterapii lotniczych oraz zabiegi hydroterapii: kąpieli morskich.

Lub, innymi słowy, kompleks nowoczesnych zabiegów, które opiera się na wykorzystaniu wody morskiej, alg i morskie powietrze w celach kosmetycznych i leczniczych – to thalassoterapii.
Woda morska jest źródłem wielu ważnych mikroelementów, takich jak jod, brom, mangan, selen, cynk, fosfor, miedzi, żelaza, potasu, siarki, wapnia, magnezu. Algi – jest głównym składnikiem talasoterapią terapeutycznego, która posiada zaskakującą zdolność kompensowania dla substancji biologicznie czynnych, które są pozbawione ludzkiego ciała. Szacuje się, że około 150 pierwiastków śladowych mineralnych obejmują talasoterapii: opinie zadowolonych kobiet, jak liczne i przekonujące, jak wpływ tych substancji.

load...

Dziś thalassoterapii jest powszechnie praktykowane w najbardziej luksusowych kurortów we Włoszech, Francji, Szwajcarii i na wyspie Bali, Malediwy i wiele innych. Należy zauważyć, że nowoczesne centra thalassoterapii nie mają za główny cel wyleczenia każdej choroby i są skierowane przede wszystkim do radzenia sobie ze stresem, przewlekłego zmęczenia, niedożywienia i, oczywiście, starzenia się. Jedną z zalet kompleksu thalassoterapii jest również to, że zawsze jest to możliwe, jeśli chcesz połączyć wakacji nad morzem lub na przykład uzupełnić swoje letnie wakacje z powrotem w jesieni lub wiosny tempie thalassoterapii.

Historia thalassoterapii

To dziwne, że duże zainteresowanie thalassoterapii nie pojawił się tak dawno, bo ten kompleks nie jest wynalazek ludzkości dzisiaj. Uzdrowienie i właściwości odmładzające morskiego powietrza i wody morskiej zostały docenione przez starożytnych Rzymian i, w dużej mierze, rzymski. Nic więc dziwnego, Platon pisał, że „popłuczyny morskie oddalony bolączki i powraca młodzież”. W dzisiejszych czasach pierwsza thalassoterapii zaczęli używać obojętny na ich wygląd Francuzów. W rezultacie, kursy mody Talasoterapii szybko rozprzestrzeniać wśród całej francuskiej elity, a Lazurowe Wybrzeże były pierwszym uzdrowiskiem. Dziś, jak już wspomniano, stał się bardzo popularny talassoterapeutycznym SpA, która jest dostępna dla niemal wszystkich, ale we Francji jest droższe niż na przykład w Tunezji. Ale, niestety, nie każdy ma możliwość i czas, aby odwiedzić ośrodek spa dla tej dobrej przyczyny firma kosmetyczna zmodyfikowanej metody thalassoterapii. Oczywiście, nie jest możliwe, aby przejść do morza, z jej zdrowy klimat, ale może być skoncentrowany sól, ekstrakty z alg i dostarczać wodę morską. To wszystko w połączeniu z folią, masaż i thalassoterapii gidroprotsedury zamienia przystępnej procedury dla zdrowia i urody. Wystarczy, aby odwiedzić najbliższą spa.

Wskazania do thalassoterapii

Talasoterapii służy do:

 • Rozwiązywania problemów z nadwagą i cellulitu
 • Wzmocnienie krawędzi i zmniejszenie objętości korpusu
 • Wyeliminować zwiotczenie i sucha skóra
 • Przywrócić piękno, gładkość, elastyczność i skórę ciała
 • Usuwanie nadmiaru cieczy z podskórnej tkanki tłuszczowej
 • Oczyszczają skórę i dostarczyć go z mikroelementami
 • Pozbyć przekrwienia i obrzęku żylnego
 • Efekt anty-stres i obscheozdoravitelnogo

Bardzo popularne thalassoterapii, gdy kursy kosmetyczne „anti-aging”.

Oprócz właściwości leczniczych, thalassoterapii jest najprzyjemniejsza rzecz na świecie. Po tym wszystkim, jest to bardziej piękny rytuał i relaks, a nie leczenie. Wy uzdrawia i młodszy porządek, nawet niezauważalnie, w kokonie z wodorostów i błota. To wszystko jest niezwykle odnawia i odświeża skórę, wzmacnia mięśnie i uspokaja nerwy, i odpowiednio cienki sylwetka i usuwa wiek, poprawia ciało, a nawet duszę.

Odmian thalassoterapii

Hydroterapia – leczenie wodą morską. Wanna do hydromasażu i mają działanie uspokajające i relaksujące działanie. Zalecany dla żylaki, cellulit, obrzęki. Różne rodzaje prysznicem morskiej zaleca się stymulację krążenia krwi i napady abstynencyjne tonację. Wszystkie te procedury są przeprowadzane tylko na bazie wody morskiej, który ogrzewa się do 32-35 °.

Na bazie alg – zabieg oparty na błota i wodorostów, które są bogate w jod i mikroelementy i mają działanie antyseptyczne i przeciwbólowe. Główne procedury: zastosowanie glonów, wodorostów okłady, okłady cieplne, lub termopotenie gdy aplikacja na bazie olejków eterycznych na całym ciele i pod kocem elektrycznym. Sprzyja szybkiemu zawarcia toksycznych substancji z organizmu.

Kinezyterapia – fizjoterapii i masażu.

Podstawowe talassoterapeutycznym

 1. Masaż z zastosowaniem kremu na bazie alg
 2. Shiatsu
 3. Refleksologia
 4. Gimnastyka lecznicza w wodzie
 5. Terapia ciśnienia (mechaniczne oddziaływanie powietrza pod ciśnieniem na nogi, co zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie żylne)
 6. Manualny drenaż limfatyczny.

Składniki trakcie thalassoterapii z wodorostów:

Wodorosty od dawna zdobył wystarczającą dłoni wśród wszystkich innych zabiegów antycellulitowych. Owoce, ponieważ jest bardzo bogate w jod, pozytywny wpływ na wszystkie warstwy skóry – naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej – pobudzania również oczyszczenie całego ciała. Jedną ze zmian jest talasoterapii okłady, które są wykorzystywane na cellulit. Gdy stosuje się do obszarów problemowych glonów biomasy, a następnie korpus jest owinięty stałych. W procesie, w związku z rosnącą temperaturą, zaczynają penetrują skórę substancje czynne, jod. Procedura ta poprawia krążenie krwi, redukuje obrzęki i usuwa „skórki pomarańczowej”.

Talassotherapy zawiera taką glonów:

 1. Laminaria – wąskie wstążki z wodorostów morskich minerałów zawierają unikalne i wytwarzają substancje, które są niezbędne w kosmetologii. W wodorosty ma zdolność do usuwania toksyn. Jest również bardzo skuteczny, gdy niewydolność żylna. Poza tym ma potężne zmiękczające, nawilżające i ochronne. Laminaria bardzo bogate w białka, sole mineralne, witaminy (A, B, C, D, E) zawiera alginiany i – substancję wiążącą beztłuszczowe płatniczego tekstury.
 2. Pęcherz – szczególnie cennym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała. Jednym z głównych dostawców naturalnej witaminy C i jodu, Fucus ma silne właściwości drenażowe. Fibroblasty pobudza to algi – są to komórki, które są odpowiedzialne za syntezę kolagenu w skórze. Dlatego Fucus jest stosowany w wielu zabiegów kosmetycznych, które mają na celu zmniejszenie masy ciała.
 3. Spirulina – jest to jedyny żywy organizm, który żył na Ziemi lub jeden sto milionów rok bez zmian ze względu na swój unikalny skład biochemiczny. Naturalny kompleks witaminy, aminokwasy i minerały zawarte w łatwo przyswajalnych membrany mukoproteinovyh. Jako część tego mikroalg mają dużą ilość niebieskiego pigmentu fikocyjaniny – jest to jedyna znana substancja, która jest w stanie zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. Ponieważ w żadnych innych substancji nie znajduje się na ziemi. Spirulina posiada bardzo silne i regenerujący tonik wpływ na skórę.
 4. Sandy ilo – to wodorosty bogate w witaminy C i B. W większości przypadków jest on używany składniki odżywcze, środki zmiękczające, łagodzące właściwości nawilżające oraz zdolność do uzupełnienia organizmowi niezbędnych minerałów.

Dziś, glony, jak ważnym czynnikiem zapobiegawczym i lecznicze stosowane thalassoterapii szersze i kompensuje wszelkie braki substancji biologicznie czynnych i elementy, które organizm ludzki jest zawsze konieczne dla zdrowego i aktywnego życia śladowe.

Dermatolog Leslie Berman w książce „Rozwiązania dla różnych rodzajów skóry” (typu skóry roztwór) pisze, że są szczególnie użyteczne dla skóry wrażliwej i suchej jest thalassoterapii zabiegi: reakcje mężczyzn, którzy próbowali je, po prostu o tym mówić. Jak dr Berman, potwierdzają one, że procedury z wodą morską i algami pomocy dobrze nawilża suchą skórę i łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Naukowe dowody podobieństwa morskiej i osoczu krwi, rozwój techniki z użyciem alg i wody pozwalają rozwijać Talasoterapia i zapobiegania chorób i starzenia się.

Talasoterapii w domu

Uważa się, że najlepiej jest przejść kurs thalassoterapii zimą i wiosną. Od początku wpływać na „zimowe” zmęczenie, która występuje z powodu krótkich godzinach dziennych, brak ruchu i świeżego powietrza.

Ale, aby przejść do nadmorskiego kurortu w czasie – sen nie zawsze jest łatwe do przeprowadzenia, i nie zawsze mają możliwość zapisania się na kosztownej procedury w salonie kosmetycznym. Chociaż nie jest rozwiązaniem – thalassoterapii domu. Mianowicie „dostarczyć” morze w mieszkaniu, co pomoże nam do tej samej apteki sąsiada, gdzie można kupić skórki, peelingi, etc., które składają się z soli morskiej i kosmetyki na bazie alg i błota. Jednym z najbardziej atrakcyjnych i prostych procedur thalassoterapii są owoce morza kąpieli, które wymagają tylko soli morskiej oraz łaźnię z gorącą wodą (37-38 ° C).

Oczywiście, nie należy zapominać o morzu błota – nie mniej ważnym elementem thalassoterapii niż sól. „Palm zwolniony” w tej kategorii dawna podane mineralny Dead Sea szlam zawierający magnez, wapń, potas, siarkę, jod, brom i inne medyczne elementy śladowe i minerały. To błoto zdeponowane w postaci aplikacji na skórę, tworzy swoje cuda, dzięki czemu świeże skóry i młody: usunięcie odpadów i toksyn, oczyszcza oraz aktywuje przemianę materii w skórze, poprawia jego właściwości ochronne i napina i likwiduje cellulit.

Dla pełnego opakowania muszą 1 kg gliny, ale tylko na obszarach zagrożonych – tyle 250-600 Brud stosować czyste warstwy ciała 0,5-1 cm, a następnie zamknąć folię i lepszą owijane w ciepłym płaszcz lub płaszcz i po 20 minuty reszta płukanie wodą. Wynik przekroczy Państwa oczekiwania!

load...