Testosteron u kobiet

Zawartość:

Testosteron hormonu u kobiet jest wytwarzany w jajnikach oraz zapewnia regulację tłuszczu i tkanki mięśniowej, a także libido.

load...

Według badań przeprowadzonych przez ekspertów, poziom testosteronu u kobiet może być różna w zależności od wieku.

Dziewczęta, które nie osiągnęły dojrzałości płciowej, krew zawiera około 10 nanogramów na decylitr krwi – to jest dość niski dla kobiet w wieku rozrodczym. W tym samym czasie po pierwszym miesiącu wartość ta wzrasta do 70 ng / dl. Warto zauważyć, że w pierwszych objawów menopauzy poziom testosteronu u kobiet jest zwiększone. Ciąża również silnie wpływa na poziom testosteronu we krwi: stężenie hormonu może wzrosnąć o 4 razy! Co wyjaśnia te wahania? Fakt, że hormon testosteron jest niezbędny żeński układ rozrodczy.


Powrót do spisu treści

Dlaczego kobieta testosteron?

Dzięki testosteronu jest rozwój pęcherzyków w jajnikach, hormon zaangażowane w tworzenie szkieletu, reguluje pracę gruczołów łojowych, wpływa na pobudzenie seksualne, a nawet poprawia nastrój dziewczynek.

load...

Jakość mięśni jest bezpośrednio zależne od niego. Niskie poziomy hormonów prowadzi do tego, że mięśnie są wyczerpane, ciało się wiotkie i zwiększenia objętości z uwagi na tworzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeśli hormon są normalne, optymalną wymianę substancji oraz ćwiczeń i prawidłowego odżywiania doprowadzi do powstawania pięknych i sprężystych mięśni, a nie tłuszczu.

Zdrowia kości zależy w dużej mierze od poziomu testosteronu. Ten żeński hormon – estrogen – funkcja ochronna zapobiega uszkodzeniom i złamanych kości, i testosteronu u kobiet wpływa na strukturę szkieletową, wzmacniając ją. To z tego powodu, że służy zapobieganiu osteoporozie. Choroba ta jest w większości przypadków wyprzedza kobiet w okresie menopauzy, kiedy ich ciała stracić lwią testosteronu i estrogenów. Jest to konieczne, aby utrzymać poziom tych hormonów w warunkach normalnych, aby utrzymać kości silne i zdrowe.

Testosteron – hormon dobrego nastroju. Hormon ten umożliwia dziewczynka czuć wesoły wesoły, walczyć zmęczenie, zmęczenie. Nawet jeśli systematyczne przyjmowanie witamin, właściwego odżywiania i dobrego wypoczynku mogą czuje słaby i ospały – jest to możliwe objawy zaburzenia równowagi hormonalnej. Możliwe jest, że to zjawisko jest spowodowane brakiem testosteronu w organizmie, a więc musi być ulepszone.

Praca jest niemożliwe bez receptorów płciowych tego hormonu. To aktywuje pociąg seksualny poprzez działanie w pewnych obszarach mózgu. Umożliwia również jego własności na rzecz poprawy aktywności mózgu jako całości, a także w celu zapobiegania depresji i rozproszenia. Dziewczęta, które są stale w złym nastroju, poczucia bezpieczeństwa, należy sprawdzić stężenie tego hormonu we krwi.

Dostosuj jego poziom w organizmie jest możliwe poprzez leków hormonalnych. Jednakże, należy najpierw przejść odpowiednie testy i skonsultować się z wykwalifikowanym personelem medycznym, który będzie mówić o szczegółach hormonów norm.


Powrót do spisu treści

Nadmiar testosteronu

Pomimo wszystkich pozytywnych unikalnych właściwości testosteronu dla kobiet, nadmiar tego hormonu może prowadzić do jeszcze bardziej nieprzyjemne konsekwencje, zamiast deficytu. Zewnętrzne objawy poprawy jego kobiety są objawy męska: zwiększone owłosienie skóry, brak wyraźnego talii i bioder. Nie ma nadmiernego tłustość skóry, występowania trądziku. Wiele kobiet zauważyć zakłócenia cyklu miesiączkowego, jeśli nie brak miesiączki, która może być również oznaką wysokiego testosteronu.

Włosy mogą wypadać, a na klatce piersiowej i brzuchu przechowywania tłuszczu. Ta kobieta może cierpieć na bezsenność, nieuzasadnione zmiany nastroju, ból w okolicy lędźwiowej i jajników. Aby potwierdzić lub odrzucić swoje podejrzenia o wysoki poziom tego hormonu pomaga badanie krwi. Normalne zakresy testosteronu u kobiet poniżej od 0,45 do 3,75 nmol / L. Stawka ta może być różna w zależności od wieku kobiet w okresie ciąży i menopauzy. Nadmiar testosteronu u kobiet może być oznaką choroby układu rozrodczego: zespół policystycznych jajników w guzach nadnerczy i innych. Aby zdiagnozować chorobę pomoże w dalszych badań: USG, MRI, etc.

Czynniki przyczyniają się do wzrostu testosteronu u mężczyzn mogą być środki hormonalne, chemiczne dodatki. Przyczyny tego zjawiska są: predyspozycje genetyczne, długotrwałe stosowanie określonych leków, złe odżywianie, choroby układu wydzielania wewnętrznego, w wyniku czego poziom hormonu do odchylenia od normy.

Zwiększona męskiego hormonu u kobiet nie mogą być ignorowane, aby uniknąć dalszych komplikacji zdrowotnych. Nadmiar hormonów prowadzi do dysfunkcji jajników, prowokując niepowodzeń w czasie cyklu miesiączkowego. Brak terminowej kontroli nad szybkością testosteronu może prowadzić do rozwoju cukrzycy u osób starszych i innych poważnych chorób. Naruszenie owulacji, jest nierozerwalnie związane z aktywnością jajników może prowadzić do niepłodności i poronień nawracających. Wraz ze wzrostem poziomu testosteronu u kobiet ze względu na możliwość nieprawidłowego funkcjonowania otyłości mózgowej.

Powrót do spisu treści

Normalizacja poziomu testosteronu

Niestety, wzrost testosteronu u kobiet jest dziś uważana za jedną z najczęstszych patologii układu hormonalnego. Jednak wczesne wykrywanie i leczenie chorób zminimalizować nieprzyjemne konsekwencje tego braku równowagi hormonów i doprowadzić go do stanu normalnego. Wykwalifikowany endokrynolog dobierze odpowiednie leczenie poprzez stosowanie leków anty-androgenów.

Kobieta może podjąć działania w celu ułatwienia wniesienie do normalnych poziomów hormonalnych jako całości. Konieczne jest dostosowanie mocy, aby dać pierwszeństwo dietetyczna i zdrowa żywność, unikać alkoholu, a złe nawyki. Zwiększono testosteronu u mężczyzn podlega regulacji.

load...