Ten popularny Dieta Dukana

Zawartość:

Za Dyukan – francuski lekarz, do 1975 roku był zaangażowany we wspólnej terapii. Jednak jest to rok po raz pierwszy zetknął się w swojej praktyce z poważnym przypadku otyłości. Przed że otyłość potraktowano zbilansowane menu oraz żywności z minimalnymi kalorii. Jednak dietetyk przyszedł do leczenia doskonale z drugiej strony. Zasady jego diety opiera się na wykorzystaniu produktów białkowych i mają aż cztery an_1, po których pacjenci nie przytyć ponownie.

load...

Jego ponad 20 lat badań i doskonalenia tego sposobu zasilania dr Ducane opisanej w książce „Nie potrafię schudnąć”, opublikowanej w 2000 roku. Książka zawiera szczegółowy receptur dietetycznych posiłków, zdobył wielką popularność, był wielokrotnie przedrukowywane w wielu krajach. Po książce Dieta Pierre Ducane rozprzestrzenia się i przynosi pozytywne rezultaty na całym świecie. Kolejny wzrost zainteresowania w diecie był ślub księcia Williama w Wielkiej Brytanii, gdzie panna młoda Keyt Middlton znacznie schudła na ślub ze względu na sposób zasilania francuskiego dietetyka.

Zasada dieta Ducane

Zasady Żywności francuskiego dietetyka łatwy w użyciu, nie wymaga żadnych egzotycznych lub twardych produktów. Ta dieta, która polega na znaczne zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów. Takie podejście pozwala na rozszczepiania tłuszczów w organizmie. Dietę, można złożyć do 5 kg masy ciała na tydzień. Jak widać, francuska dieta nie jest trudne, szczególnie ostatni etap ma na celu zabezpieczenie wynik, więc po diecie nie będzie przytyć ponownie.

Pierwsze dwie fazy żywnościowym, przeznaczony do regulacji ciała zrzucenia wagi i rozkładania tłuszczu. A ostatnie dwa kroki w celu ustabilizowania systemu zasilania, efekt wiązania i zapisuje wynik. To korzystnie w porównaniu z dietą lekarza Ducane z podobnej diecie białka. Ostatnim krokiem jest proste i wygodne, zawiera wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji ciała, więc przestrzegać zasad ostatniego etapu Ducane diecie może być całe życie. Całej diecie powinno pić dzisiaj co najmniej 1,5 litra oczyszczonej wody łatwe. Ponadto, jeśli połączyć dobre odżywianie i ćwiczenia fizyczne aktywności, codzienne spacery, rezultaty nie trzeba było długo czekać i będzie bardziej owocne.

Jednym z żądanego produktu, który zawiera francuski żywnościowym, otręby owsiane, owsa zawierający powłokę. Są to konieczne, przede wszystkim, do naturalnego oczyszczania ciała i normalizacji przewodu pokarmowego. Otręby owsiane zawierają organizm potrzebuje witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, ugasić wyraźne oznaki głodu, zapobiegania asymilacji dużych ilości tłuszczu z pożywienia. W tym przypadku, ich stosowanie jest bardzo ważne dla przebiegu diety, nie jest konieczne, aby zastąpić otręby owsiane, otręby pszenne lub owsiane.

load...

Etapy Ducane diety

Jak już wspomniano powyżej, Dieta Dukana – białko lub białko. Oznacza to, że obejmuje stosowanie pokarmów białkowych, zamiast węglowodanów. Wszystko Dieta jest podzielona na cztery an_1. Codziennie w ciągu czterech etapów należy je 1-2 łyżki otrębów owsianych i napojów w ciągu dnia co najmniej 1,5 litra czystej wody.

„Atak”

Czas trwania fazy diety konieczne jest obliczenie najbardziej, w zależności od ilości dodatkowej wyściółki, która musi zostać zresetowany. Tak więc, jeśli masz nadwagę:

 • 10-20 kg, przy czym pierwszy etap trwa od 3 do 5 dni;
 • 20-30 kg – 5-7 dni;
 • 30 i powyżej – 7-10 dni.

Więcej niż 10 dni w celu spełnienia pierwszej fazy diety nie jest zalecane. W pierwszym etapie diety, która zawiera dr Ducane diety zdominowany przez protein. Można korzystać z następujących produktów:

 • Chude mięso kurczaka;
 • Chude mięso indyka;
 • Wątroby cielęcej;
 • Chude szynki;
 • Mięso ryb;
 • Owoce morza;
 • Jaj;
 • Produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.

Warzywa można było używać cebuli i czosnku, ocet, przyprawy, sól w małej ilości. Należy wykluczyć z diety:

Mięso kaczki i gęsi, króliki i jagnięcina, wieprzowina i wołowina, cielęcina i jagnięcina;
Cukru we wszystkich postaciach i produktów cukru;
Alkohol w każdej postaci.
Przepisy mogą być zróżnicowane, ale warto pamiętać, że w pierwszej fazie – najtrudniejszy, więc należy unikać smażenia i smażenia. Jest możliwe, gotować na parze żywności w kuchence mikrofalowej, multivarka i zagotować i dusić.

„Rejs”

Kolejna faza diety opiera się na przemian dwóch zasad żywienia – białka i warzyw. Czas trwania drugiej fazy jest również liczony indywidualnie. Jeżeli masa, że ​​trzeba stracić mniejsza lub równa 10 kg, przemienności produktów odbędzie się w ciągu jednego dnia, a jeśli więcej niż 10 kg, a następnie kilka dni później:

 • Do 10 kg: przeplatania białka / warzyw. 1/1 lub 3/3 dni;
 • Ponad 10 kg białka AlterNation / warzywa: 5/5 dni.

Podczas tej fazy, dzienna spożywane owies otręby wzrostu (2-3 łyżki). Nie zapomnij o 1,5 litrów czystej wody dziennie.

Dni białkowe obejmują zastosowanie tych produktów w pierwszym etapie, który obejmuje diety dr Duc. Ale dzień roślinne obejmują jeść wszystkie warzywa, z wyjątkiem:

 • Ziemniaki;
 • Rośliny strączkowe (fasola, groch, soczewica);
 • Awokado;
 • Ryż i zboża.

Warzywa można jeść świeże, gotować, dusić, piec, gotować na pożar. Nie należy smażyć na oleju roślinnym lub smażone. Przez wiele potraw mogą być włączone do receptur takich produktów:

 • Przyprawy i ostra papryka;
 • Adżika i keczup;
 • Skrobia i żelatyna;
 • Czosnek i korniszony;
 • Krem o niskiej zawartości tłuszczu;
 • Kakao;
 • Wino wytrawne.

Jednakże wszystkie te produkty powinny być używane tylko jako dodatek do głównego menu. Nie można używać więcej niż 1 łyżkę Produkty te, jak również potrzeba, aby wybrać z listy tylko dwa w każdym z produktu dziennie.

„Mocowanie”

Pierwsze dwa an_1 utraty masy występuje. Ale na trzecim etapie konsolidacji wyników osiągnięty, programowanie organizmu na zakaz składu czcionek nowych kilogramów. Czas trwania tego etapu jest również obliczany indywidualnie i zależy od tego, ile kg jesteś wyrzucony podczas pierwszych dwóch faz diety. Na każdy kilogram masy ciała spada stracił 10 dni od trzeciej fazy diety.

Dieta w trzecim etapie jest dość zróżnicowana. Ilość zużyta otręby owsiane powinna wzrosnąć do 3-4 łyżek dziennie. Nie zapomnij o wodzie (nie mniej niż 1,5 litra dziennie). Można swobodnie korzystać ze wszystkich produktów z drugiej i trzeciej fazy diety, czyli białko i pokarmy białkowe i warzywa. Oprócz tego, można uwzględnić w diecie:

 • Owoce (z wyjątkiem bardzo słodki: banany, winogrona, wiśnie);
 • Chleb (korzystnie pełnoziarnistych mąki i nie więcej niż 2 plastry na dzień);
 • Sery (nie więcej niż 40-50 g na dobę);
 • Produkty zawierające skrobię, ziemniaki, ryż, zboża, rośliny strączkowe, makaron durum (ale nie więcej niż dwa razy na tydzień).

Faza konsolidacji jest dość długa. Po tym wszystkim, jeśli pozbył, na przykład, 7 kg wagi, a następnie wszystko faza ta będzie trwać około 70 dni. Dlatego też, w trzecim etapie diety pozwoliło dni, kiedy można zorganizować swój rodzaj żołądka wakacje. Może to być również święto gala, gdzie trzeba poddać się wszystkim. Jednak po „święto” dzień powinny być przeznaczane na pokarmów białkowych.

„Stabilizacja”

Jest to ostatni etap diety dr Duc. Ten krok jest bardzo prosta do wykonania, to nie ma żadnych ograniczeń, ale tylko niektóre z zaleceń. Nadal jeść 3-4 łyżki otrębów owsianych i pić przynajmniej 1,5 litra oczyszczonej wody dziennie. Raz w tygodniu zorganizować dzień na czczo – dniową tylko pokarm. Na wszystkich innych dni ograniczeń żywnościowych nie. Ten etap można obserwować przez całe życie, ponieważ nie zawiera żadnych ograniczeń ani przeciwwskazań.

Przestrogi

W oparciu o czas trwania tej diety nie byłoby źle dać kilka przydatnych wskazówek i wytycznych, które powinny przylegać do podczas wszystkich czterech faz.

Stoisko

Trzymanie się tej diety, jak każdy inny, żaden z nas nie jest odporny na uszkodzenia. Jeśli błąd wystąpił z jakiegokolwiek powodu, nie rozpaczaj. Można nadal trzymać się diety, nie zaczyna od zera. Jednakże, należy:

 • Po dniu, w którym nastąpiła awaria, aby spędzić następnych czterech dni od pierwszego etapu, czyli menu jeść tylko pokarmy białkowe;
 • Zwiększenie ilości zużywanej wody do 2-2,5 litra na dobę;
 • Z wytworzeniem soli w tych czterech dni;
 • Zwiększenie dziennego czasu pieszą lub dodać ćwiczenie.

Po tych czterech dni, można kontynuować dietę etapu na którym znajdował się porażką.

Zmęczenie i senność

Nie bój się pozorne nadmierne zmęczenie w ciągu pierwszych kilku dni od diety. Nasz organizm produkuje ketonowych, które powodują zmęczenie i senność. Jest to całkowicie normalne, a później opisane objawy przejścia.

Przydatne substancje

Podczas tej diety, tak jak każdy inny organizm przeżywa niedobór tłuszczów i witamin. W związku z tym, można użyć trochę oleju roślinnego, na przykład, sałatki ze świeżych warzyw na drugim etapie diety. A także konieczność zakupu kompleks witamin i minerałów.

Przeciwwskazania

Dieta jest absolutnie przeciwwskazane u kobiet w ciąży, kobiet w okresie karmienia piersią, osoby z chorobami przewlekłymi, niewydolności nerek i wątroby, choroby serca, układu mięśniowo-szkieletowego i stawów i młodzieży poniżej 16 roku życia, osoby starsze.

Korzyści Ducane diety

Na podstawie opisu w diecie, można zrobić jeden wniosek. Ducane dieta ma wiele zalet.

 • Bezpieczeństwo

Menu dieta dieta oparta na produktach naturalnych, nie zawierają składników chemicznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Szczególnie dieta nie jest trudne i nie agresywne, że nie spowoduje swoje ciało do różnych zaburzeń, takich jak pokarmowego i układu nerwowego.

 • Skuteczność

Dieta spowoduje nawet jeśli dana osoba już próbował schudnąć przez innych sposobów, a nie widać żadnych wyników. Dieta Dukana – jest gwarantowany sposób na utratę wagi.

 • Motywacja

Podczas pierwszej i drugiej fazy kilogramów dieta zacząć iść bardzo szybko, więc to motywuje do kontynuowania diety i w kolejnych etapach, a tym samym do umocnienia osiągniętych wyników.

 • Brak ograniczeń

Dieta nie ma ograniczeń w spożyciu żywności, ale tylko w jego formach. Ponadto, nie ma żadnych ograniczeń w czasie posiłków, można bezpiecznie zjeść kiedy chcesz lub gdy masz okazję.

 • Różnorodność

Produkty wchodzące w skład menu diety, pozwalają gotować różne potrawy, nawet skomplikowane. Receptury może zawierać przyprawy, przyprawy, skrobia lub żelatyna, sosów. Ta dieta będzie odpowiadał nawet smakoszy, którzy lubią jeść.

 • łatwość

Menu dieta jest prosta i łatwa do przestrzegania. Przepisy na dania kuchni można przygotować samemu. Brak kalorii liczenia lub długie obliczenia.

Przepisy na Dieta Dukana

Jak widzieliśmy w opisie faz dieta, dieta zawiera wiele produktów spożywczych. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące liczby stosowania dopuszczonych produktów. Bardzo smaczne składniki dieta dieta pozwalają gotować różne receptury wielu potraw, takich jak sałatki lub galarecie. Oto na przykład niektóre przepisy, które mogą być wykonane nie tylko w dni powszednie, ale także na uroczyste święto

Zupa rybna z łososiem

To danie jest idealne dla pierwszej fazy diety, zwany „atak”, stosowane produkty są ograniczone do białka i białka. Wszystkie dania są odpowiednie dla pierwszego etapu, można swobodnie korzystać w późniejszych etapach diety.

 • Potrzebujesz: kawałek łososia lub pstrąga (może być z kością, jak stek), krewetki, sól, pieprz. We wrzącej soloną wodę umieścić kawałek łososia lub pstrąga i gotować przez 15 minut. Po tym, dodać obrane krewetki i obficie pieprzem i gotować przez kolejne 5-7 minuty. Daj ucho nieco ostygnie, a następnie wyjąć kawałek łososia lub pstrąga, oddzielone od kości i pokroić rybę na kawałki, wrzucić z powrotem do ucha. Należy gotować go w uchu wszystko jedno z kością, bulion uzyskuje z tego bogactwa i aromacie.

rolka z kurczaka

To danie jest również odpowiednia dla pierwszego etapu, ale mimo wszystko jest korzystne dla drugiego, ponieważ zawiera dużą ilość przypraw korzennych i po dodaniu do diety może być druga faza diety, zwany „Rejs”.

 • Potrzebne są: filety z kurczaka lub mleka matki, woda, sól, przyprawy (gałka muszkatołowa, chili, kurkuma, kolendra), sos sojowy i czosnek. Mięso powinno być moczony przez noc w solance wykonane z mleka, wody i soli. Po tym, suche, rolka rolka, płaszcz z przyprawami, zmiażdżony czosnek i sos sojowy. Piec w piekarniku w temperaturze 200-220 stopni około 15-20 minut. Po tym, wyłączyć piekarnik i pozostawić do całkowitego ostygnięcia rolkach, bez otwierania piekarnika.

W dodatku do tych przepisów, można również gotować różne sałatki, na przykład, świeże warzywa, kurczak, owoce morza. Pierwsze potrawy można przygotować na bazie mięsa lub ryby, non-skrobię warzywa – kapusta, marchew, buraki, grzyby. Dania główne może zawierać dowolną chudego mięsa lub ryby, grzyby, warzywa (bakłażan, cukinia, etc.). Na Dieta Dukana jest nawet możliwe do przygotowania ciasta i desery, takie jak twaróg i mleko o niskiej zawartości tłuszczu, mąki pszennej.

Jak widać, wiele przepisów kulinarnych z różnych potraw można przygotować w menu Ducane diety. Ten system zasilania nie można nawet nazwać kompletna dieta. Obejmuje on wszystkie podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, które mogą stosować się do życia!

load...