Technika z drenażem limfatycznym domu

Zawartość:

Odwiedzając salon piękności i czytać listę usług może być zainteresowany w procedurze drenażu limfatycznego. Co to jest, kto potrzebuje tej procedury i czy jest to możliwe do przeprowadzenia drenaż limfatyczny w domu? Aby odpowiedzieć na te pytania, przeprowadza krótką wycieczkę do anatomii ludzkiego ciała.

load...

Ciało ludzkie (w zależności od wieku) 60-70% wody. „Bez wody – nie są amplituda i nie syudy”! Woda jest wszędzie: w komórkach i w przestrzeni międzykomórkowej. Następnie krew dostarcza komórkom energii, produktów odpadowych (toksyny, produkty przemiany materii) jest usuwana z organizmu poprzez „kanalizacji” sieci ciała – limfy. Zdarza się, że limfa „rzeka” stagnacji, a to prowadzi do bardzo nieprzyjemne konsekwencje, począwszy od obrzęków i cellulitu, a kończąc na takich dolegliwości jak żylaki i wysokie ciśnienie krwi.

Jedzenia dziennie co najmniej dwa litry wody, należy dostarczyć organizmowi terminowe rozliczenie szkodliwych toksyn. Ślady awarii systemu „czyszczenia” można znaleźć przede wszystkim na twarzy – worki pod oczami, obrzęk tkanek i tym podobne. Ponadto wypływ z zatorami chłonnych jest pokazana w kończynach dolnych. Nogi opon łatwo, są ciężkie, tam są defekty skórne, takie jak cellulit, obrzęki i obrzęk żył.

Aby stymulować odpływ limfy i przytrzymaniu tego rodzaju modnej i skuteczny masaż – drenaż limfatyczny. Ponadto, drenaż limfatyczny masaż pobudza krążenie krwi, co ma korzystny wpływ na pracę organizmu jako całości. Wyniki kosmetyczne widoczne w tym, że ta an_0 jest w połączeniu z innymi działaniami, pomaga pozbyć się cellulitu, zapobiega powstawaniu obrzęków i sprawiają, że ciało bardziej pasuje, a więc piękne.

Drenaż limfatyczny an_0

Podobnie jak większość rodzajów masażu, drenaż limfatyczny ma przeciwwskazań. Należy powstrzymać się od drenażu limfatycznego podczas ciąży, zaburzenia skórne, choroby skóry, przewlekłe zapalenie wątroby i nerki, zakrzepowego zapalenia żył, zakażenia różnych rodzajów nowotworów złośliwych. Drenaż limfatyczny procedurę można przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą specjalnego urządzenia i ręcznie, czyli ręcznie.

load...

Mechaniczny drenaż limfatyczny, oczywiście, prowadzone przez ekspertów w salonach kosmetycznych lub zdrowotnych, a z kolei dzieli się na kilka typów: próżniowym, mikroprądowej, ciśnienia i Endermologie. Oddziaływanie zależy również od rodzaju masażu.

Manualny drenaż limfatyczny może być również wykonane w domu. Skuteczność masażu zależy od staranności i pragnień jednostki. Wygodnym sposobem jest, aby stać się partnerem między masaż par lub przyjaciół: ty – ja, ja – ty.

Warunki drenażu limfatycznego Domu

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba spełniać pewne warunki:

  • Drenaż limfatyczny masaż nie powinien być bolesny. Technika masażem obejmuje lekko dotykając i dostrajania w kierunku przepływu chłonki, czyli z dołu do góry.
  • Dla maksymalnego efektu, pożądane jest, aby używać olejków eterycznych lub specjalnych masaż antycellulitowy. Należą do nich olejek z geranium, imbir, pomarańczowy lub cytrynowy i olejek cedrowy. Doskonałym narzędziem do odchudzania są miód i kawa. Miodu jest samo dobry adsorbent, w połączeniu z olejami aromatycznymi promuje tonowania skóry. Do masażu twarzy zaleca się stosowanie fusy, torebki herbaty na parze lub filtrów Opłaty leczniczych ziół.
  • Zaleca się, zanim an_0 drenażu limfatycznego wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem jakiegokolwiek olejku.
  • Podczas całego przebiegu masażu jest konieczna do picia z co najmniej dwóch litrów wody dziennie. I bezpośrednio po sesji nie można pić wody przez dwie godziny. I ostatni spożycie płynów powinna wynosić co najmniej cztery godziny przed snem.
  • Intensywna aktywność fizyczna w trakcie drenażu limfatycznego nie tylko wzmocnienia efektu odwadniania, ale również przyczynić się do zmniejszenia masy ciała i dać swoją jędrność ciała.

Ponieważ zdecydowaliśmy się na drenaż limfatyczny w domu, być spójne i spróbować wypełnić pełny przebieg dwunastu do piętnastu procedur. Masaż powinien być wykonywany co drugi dzień.

Technika z drenażem limfatycznym nóg, ud i brzucha,

Masaż stóp – to prosty i effktivnaya profilaktyka żylaków. Wczesne objawy tej choroby są obrzęki i uczucie ciężkości w nogach, a pojawienie się tak zwanych gwiazd na skórze. Przywracanie odpływ płynu i uaktywnić krążenie krwi pomogą drenaż limfatyczny masaż stóp.

Do masażu kończyn dolnych muszą siedzieć na krześle i położył nogi rozciągnięta na otomana nie jest powyżej miednicy. Sytuacja ta zapewni lepsze krążenie krwi przez naczynia. Ruch krwi przez naczynia się niezwykle trudne, a tylko dzięki zaworów, krążenie krwi ma charakter cykliczny.

Masaż powinien zacząć od górnej części nóg (od kolana do uda), stopniowo przesuwając się na dolnej części (od kostki do kolana) – będzie to ułatwienie odpływu krwi z dolnej części. Usiądź wygodnie, rozluźnij nogi i delikatne ruchy okrężne, stosuje się olej lub krem. Ważnym etapem masażu rozgrzewają ruch, z którym „obudzić” kanałów chłonnych. Powoli przesuń krawędź dłoni na udzie, stopniowo zwiększając siłę nacisku. Po ogrzaniu make pat różnym stopniu siły, pobudza krążenie krwi. Po tym następuje intensywny gładząc nogi od dołu do góry, a na końcu, obejmując jej łydki z lekkim nacisku wytwarzają ruch w górę. Sesja dla każdej nogi muszą być od pięciu do siedmiu minut.

Jeśli często czujesz zimne dłonie i stopy, trzeba masażu stóp i rąk, co jest szlifierskich ze wzrostem siły nacisku w kierunku palców do kostki, a w przypadku masażu dłoni – do nadgarstka. Stosuje się także technikę prasowania z ręki, która jest powolna, małe „małe kroki” poruszające się w kierunku ku górze.

Drenaż limfatyczny rąk do masażu nie różni się od masażu stóp i odbywa się w następujących kierunkach: od łokcia do przedramienia i nadgarstka do łokcia od. Przed zabiegiem stosuje niezbędne środki w celu ogrzania skórę i masuje je. Następnie wykonać uderzając o różnej mocy i w końcowym etapie, szczotka owinięty wokół nadgarstka z drugiej strony, powoli wytwarzają ruch ku górze ze stopniowym wzrostem siły prasowania. Wszystkie ruchy powinny być wykonywane z dala od dłoni do łokcia i od łokcia do przedramienia.

Podobnie, masa brzucha jest wykonywana. Przed zabiegiem stosuje antycellulitowy krem ​​na otarcia i niezbędnego ruchu w kręgu dokonać wstępnej masażu. Obserwowani przez zarazki i delikatnego nacisku wzdłuż obręczy.

Drenaż limfatyczny rysy twarzy

Wymagany jest drenaż limfatyczny, gdy osoba objawy takie jak obrzęk, obrzęk, worki i cienie pod oczami, heterogeniczności powierzchni skóry, jej pobłażliwość, a także w innym wieku i kosmetycznych zmian.

Ten rodzaj masażu nie tylko pobudza krążenie krwi i przepływ limfy, ale także przyczynia się do dotlenienia skóry i poprawiają przemianę materii. W efekcie, na skutek masażu limfatycznego, twoja twarz będzie wyglądała znacznie młodziej i bardziej świeżo.

Zaledwie dziesięć minut dziennie, a wkrótce pojawi się wynik „na twarzy i na twarzy!” Tak więc, przed rozpoczęciem trzeba oczyścić twarz makijaż i włosy, aby usunąć bandaż (chusty). Może być wstępnie pokryta olejem lub szczegóły śmietany w razie potrzeby. A jeszcze lepiej – trochę parowy twarz otworzyć naczynia krwionośne i naczynia włosowate.

Technika masażem do różnych części powierzchni składa się z następujących metod:

  • Czoło

Użyj palców powoli przesuń płynący ruchy od środka czoła do skroni. Następnie wykonaj te same ruchy, przypominający stukanie bębna i powtórzyć pierwszą metodę.

  • Oczy

Wyściełane palcu przejść delikatny nacisk na dolnym brzegu oczodołu od nosa do skroni, a uderzeń spiralne przejść do górnej krawędzi bezpośrednio w czole od tyni nosa.

  • Policzki

Masaż odbywa się w trzech etapach. Pierwsze ruchy pompujące wykonać masaż z brodą do połowy płatków uszu, od kącików ust do ucha środkowego ze skrzydła nosa do górnej części uszu. Następnie, według tych samych zasad, wykonaj „bęben” tapping i powtórzyć uderzeń. Fałdy nosowo-wargowe masowane przez naciśnięcie forefingers.

  • Podbródek

Kciuk umieścić w środku brody i naciskając ruchami wykonać płatków uszu.

Drenaż limfatyczny w domu jest prosty, lecz efektywny sposób w celu zapobiegania chorobom związanym z zaburzeniami krążenia i przepływu chłonki. Ponadto właściwy masaż wspiera swoją postać napięty i stonowanych, a nigdy nie będziesz musiał uciekać się do liposukcji i innych operacji. I last but not least, wykonując procedurę w domu, można zaoszczędzić czas i pieniądze.

load...