Te pierogi syberyjski

Pierogi na Syberii od wieków zebranych po ustanowieniu silnych mrozów – do wykorzystania w przyszłości. Obrabiany przedmiot jest zwykle uczestniczyli wszyscy członkowie rodziny, młodych i starych, i uznał, że proces kilka dni. Zrozumiałe jest, że pierogi były zamawiane całych worków. Z tego tomu, wszelkie kulinarne „dziwolągi” będzie tylko spowolnić detalu, dlatego ravioli przepis na Syberii tak proste.

load...

Ciasto gotowanie

Aby przygotować test wykorzystuje tylko mąkę i wodę, wszystko, a nie sól. Mąka na szkiełku tabeli w środku małego depresji, który powoli, stopniowo mieszając, wylewa się do wody z lodem. Jest to bardzo ważne w Syberii wiadro wody specjalnie wystawiony na zimno i stosowane tylko wtedy, gdy górna skorupa lodu pojawił grubości palca. Ciasto ugniata się do takiego stanu, kiedy to sam zaczyna pozostawać w tyle rąk, to znaczy, bardzo fajne. Ugniatać, ciasto pozostawić w spokoju na godzinę, po przykryła ręcznikiem.

Gotowanie mielona wołowina

Syberyjskie pierożki z trzech rodzajów mięsa: wołowina, wieprzowina i sohatiny. Zazwyczaj pierożki preform bezpośrednio zależna od skutecznej polowania – po pierwsze silne mróz syberyjski polowania łosia. Miało to wpływ na skład mięsa. W naszych czasach, aby uzyskać łoś jest praktycznie niemożliwe, chyba że w zoo, więc zastąpić sohatinu do baraniny.

Więc – wołowina, jagnięcina, wieprzowina, i znowu bez soli. Stosunek mięsa równe, co jedną trzecią. Wieprzowina muszą być dobrane tak, aby tłuszcz nie więcej niż dziesięć procent całkowitego ciężaru.

Obowiązkowe, nie tylko stan żelazo – mięso mielone musi być posiekany. Nie mielenie! Posiekać farsz do ravioli – ciężko pracować, zwykle to zostało wykonane przez ludzi. Kawałki mięsa muszą być wystarczająco małe i jednakowej wielkości – to jest główny sekret tych pierogów w syberyjskim. Syberyjski kluski – przepis bez wprowadzania cebuli i przypraw każdy w kompozycji mięsa. Jest to nowoczesny wynalazek, niekorzystnie wpływa na smak pierogów. Cebuli na stole będzie trochę później, jako składnik wypełniający.

load...

Rzeźbić pierogi

Ciasto rozwałkować najcieńszy! Jak mówią Sybiracy „ciasto wystarczy, aby zapewnić, że mięso w stos był” szkło „pocięte” plasterki, umieszczone na okręgu ciasta znaczna część mięsa, tak aby można było zaschepit i przekręcić pierogi korporacyjnych „ucho” rozprzestrzenia gotowe pierogi .. Na pokładzie, wstępnie mąką, i na zimno, w naszym przypadku w zamrażarce. Istnieje również zapisać do gotowania.

Przygotowanie:

Gotowane pierogi syberyjskie nie jakoś, a strome bulion wołowy, jest oczywiste, że jest to możliwe i w wodzie, ale zostawmy tę metodę do przechowywania półproduktów. Bulion powinien być dobrze solą – pamiętać, że nie należy umieszczać żadnych soli w cieście lub mięso mielone? W żadnym wypadku nie należy używać kostek bulionowych – wywar z kostki bulionu może być z definicji. Gdy pierogi płynęły, czekając, kiedy bulion zacznie ponownie zagotować – kilka minut i nadszedł czas, aby wyjąć. Bierzemy się ravioli całkowicie ottsezhivaya bulion. Na Syberii „z yushkoy” dostawa pierogi będą traktowane jako oznaka braku szacunku, jeśli nie obraza.

Na stole pierogi są tradycyjnie podawane w dużej głębokiej miski – to hołd dla tradycji, jakby właściciel pokazuje swoją życzliwość dla gości i chęci posiadania ich dłużej. W naszych czasach, ta metoda dostawy mogą być nieodpowiednie dla wielu powodów, dlatego lepiej jest złożyć małym pierogi aromatyczne porcje, lekko podlewać z roztopionym masłem. Ale jako instrument do pierogów powinno być podawane łyżeczką i nie widelce! Nakłuć widelcem kluska, to bluźnierstwo!

Wypełnienie kluskami

Syberyjskie pierożki nie jeść „na sucho”, służą różnorodne nadzienia.

Więc to wszystko łuk:

 • Marynowane Lingonberry sok plasterkach cebuli;
 • Rozdrobnionych cebula, moczone w soku z żurawiny;
 • Cebuli i drobno rozdrobnione ogórki grzyby, zmieszane z kwaśnej śmietany;
 • Smażone cebula w śmietanie.

Naturalnie – krem:

 • W czystej postaci;
 • Ucierano z gotowanej marchwi;
 • Z drobno posiekanym czosnkiem, etc.

Następny kieruje się gustów i preferencji gości i domowników. W każdym przypadku, gdy próby te pierogi w syberyjskiej, nigdy nie kupować w sklepie nieszczęśliwy półfabrykatu, nielegalnie noszący nazwę – pierogi.

Smacznego!

Przepis zwięźle:

 1. Ciasto – mąka ugniata się do ochłodzenia spójność w bardzo zimnej wodzie, bez soli, jajek i innych;
 2. Napełniacz – trzy rodzaje mięsa, drobno posiekanego, bez soli, cebuli i przypraw korzennych, w każdym z przypadków, gotowe mielone nie zawiesza w przyszłości – może być trochę ochłodzenia;
 3. Stosunek farsz testu do około 1: 5, bardzo drobno formowanego;
 4. Gotować niekoniecznie wołowiny, jak solone bulionu;
 5. Cebula i wszelkie przyprawy tylko stacje benzynowe.

Porady:

 • Jagnięcina można zastąpić mięsa królika lub dużych drób, taki jak indyka lub gęś;
 • W niektórych regionach Syberii do farszu niewielką ilość żurawiny lub soku żurawinowego, dodać jagody – maliny moroszki i jagody. Takie dodatki nadają unikalny pierożki posmak.
 • Jeśli posiekać mięso nie chcą, a następnie jako kompromis – największego grill szlifierki. Ale wołowina, kluski, a zatem nie będzie tak bogaty, w rzeczywistości każdy młynek do mięsa „ściska” mięso.
 • Syberyjskie pierożki trzeba rzeźbić tak duża „który byłby umieszczony w łyżce.”

load...