Tar mydła do higieny osobistej: wybierz delikatny makijaż

Zawartość:

Używamy kosmetyków do twarzy, rąk i stóp, włosów; ale także miejsc intymnych tu i tam. Wysoki popyt, który jest stosowany do higieny kosmetyki wrażliwych miejscach, potwierdza potrzebę. Obecnie istnieje wiele rodzajów żeli i mydeł do pielęgnacji delikatnej części ciała; ale nie traci swoją drogę w ciągu newfangled narzędzi i smoły mydła do higieny osobistej. Ale zanim zaczniemy historię o tym, chciałbym porozmawiać o tym, co jest ważne dla opieki zdrowotnej własnych ciałach.

load...

Wartość higieny dla zdrowia ludzkiego

Higiena jako nauka zajmuje się obserwacją i badaniem relacji pomiędzy zdrowiem człowieka i różnych czynników, że może to mieć wpływ. Kilka rodzajów opieki są: zdrowie psychiczne, środowiskowe i osobiste; i na właściwym zgodnie z każdego z nich zależy od stanu zdrowia. Higiena osobista ma szczególne znaczenie dla zdrowia; nabyte w specyficznych nawyków z dzieciństwa i umiejętności, które nie tylko pomoże zapobiec wielu chorób i problemów, a nawet może mieć wpływ na sposób dana osoba będzie traktowana w ich środowisku społecznym.

Szczególnie ważna jest pielęgnacja skóry. Skóra – to główne bariery naturalne, że chroni nasze wewnętrzne narządy i układy od wpływów zewnętrznych. Skóra zapobiega inwazji organizmie bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów. Ona sama jest chronione przez cienką warstwę tłuszczu. „Long-standing” tłuszczu, miesza się z potu i brudu, tworzy idealny grunt, w którym szybki wzrost bakterii i zarazków.

Czysta skóra spełnia swoją funkcję znacznie lepiej niż brudne. Żele mydła i brudu są łatwo wymywane z powierzchni ciała; Skóra jest zwolniony nie tylko zanieczyszczenia, ale także przez nieprzyjemny zapach. Dlatego konieczne jest, aby umyć wszystkie części ciała, na co dzień, które gromadzą się zabrudzenia, tłuszcz, i wszelkiego rodzaju separacji: ręce, nogi, pachy, fałdy skórne i wszystkich, oczywiście, okolicy narządów płciowych i odbytu. Należy pamiętać, że obszar intymny muszą być czyszczone za pomocą specjalnie opracowanych narzędzi do tego.

load...

Dlaczego delikatne kosmetyki?

Fakt, że normalnej flory pochwowej 90% bakterii kwasu mlekowego, które wytwarzają kwas mlekowy. Środowisko, które tworzą, zabija większość zarazków. Mydło szkodliwy wpływ na pałeczki kwasu mlekowego, niszcząc je. Średniej pochwy staje się zasadowy. W tym środowisku, zaludnionym przez drobnoustroje, a nie zawsze pomocny. Konsekwencja – dysbioza. Stąd występowanie różnych chorób kobiet: pleśniawki, zapalenie pochwy, choroby, chorób przenoszonych drogą płciową. Kameralny samo oznacza sklepów oraz pomaga utrzymać normalną pH (3.3).

Intymnej mydła mogą być ciekłe lub stałe. Nawilża i mogą zawierać substancje pomocnicze, środki konserwujące, a tym samym zapobiega możliwości pewnych chorób zapalnych. Mydło może zawierać ekstraktów ziołowych, minerałów i witamin. Takie dodatki mikrotreschinok wspomagania gojenia i zwiększa ukrwienie tkanek.

Intymnej żel służy głównie do nawilżania śluzowych narządów płciowych, na jego skuteczne tonowania. W żelu są bardziej skuteczne właściwości przeciwbakteryjne. Dlatego należy je stosować po każdej wizycie w stawie, wanną, umywalką, prysznicem. Większość żele zawierają składniki roślinne, zioła lub oleje. Przy zakupie żelu, należy zwrócić uwagę na skład, ponieważ stężenie ekstraktów roślinnych w nich jest zazwyczaj bardzo duża.

Żele, smary przeznaczone do nawilżania strefę intymną, nie wymaga spłukiwania. Aby korzystać z nich musi być bezpośrednio przed kontaktem seksualnym, które powinny odbywać się bez różnego rodzaju dolegliwości, które mogą zabić zabawy. Brak naturalnego nawilżenia pochwy podczas stosunku może wskazywać, że kobieta nie ma jakiejkolwiek choroby lub zaburzenia psychiczne.

Ponadto mydła, żele, są inne środki do higieny intymnej: intymnej pianka na bazie wytworzonych na różnych olejów; intymnej sprayu, które nie zawierają alkoholu; chusteczki zaimpregnowane roztworem ekstraktów ziół, takich jak rumianku i nagietka; Aplikatory zawierające żel o działaniu przeciwbakteryjnym.

Z ostrożnego korzystania z intymnych kosmetyków jest konieczne dla tych, którzy cierpią z powodu alergii i ma wrażliwą skórę. Istnieją specjalne narzędzia specjalnie dla skóry wrażliwej. Ludzie, którzy mają uczulenie na środowisku zasadowym i którego zdolność do używania mydła, będzie kameralny hipoalergicznych kosmetyków.

Są ludzie, którzy używają intymnych kosmetyków jest konieczne.

Należą do nich:

  • Ludzie z chorobami jednorodnej kuli uszkodzeń grzybiczych;
  • Osoby o obniżonej odpowiedzi immunologicznej;
  • Ludzie, którzy przeszli leczenie antybiotykami (aby zapobiec dysbioza);
  • Mężczyźni i kobiety napotykają na szczególne trudności w życiu seksualnym;
  • Kobiet w ciąży.

Smoła mydlana i właściwości

Tar mydła do higieny osobistej raczej nie wygrali „konkurs piękności” wśród wszystkich innych środków higieny osobistej. Ma ona brązowy kolor, który jest mało prawdopodobne, aby dodać do niego specjalny apel. To dlaczego mówimy o tym? Co czyni go tak wyjątkowym? Odpowiedzią na te pytania jest prosta – niesamowite właściwości lecznicze tego mydła sprawia, że ​​godne waszej uwagi:

  • Smoła był dobrze znany ze swoich właściwości naprawczej wieków. Jest on stosowany w leczeniu chorób skóry, które tworzą długą listę wrażenie: to jest trądzik, łojotok, łuszczyca, łupież, swędzenie i inne. Tar wspaniały stary złuszcza martwy naskórek i stymuluje odnowę komórkową. Skóra pod wpływem dziegieć staje się płaskie, gładkie, błyszczące i piękne.
  • Smoła to doskonały środek moczopędny, jest ona wykorzystywana do detoksykacji organizmu i oczyścić go. Tar poprawia krążenie krwi i zapobiega gromadzeniu się toksyn w mięśnie i skórę.
  • Jako środek dezynfekujący i środek antyseptyczny, dziegieć może być stosowany na mniejszych ran i skaleczeń, w celu uniknięcia procesów zapalnych i ropnych i przyspieszenia procesu gojenia.
  • Dziegieć poprawia krążenie i stymuluje regenerację naskórka. I lecznicze właściwości substancji smolistych nie są ograniczone do wymienionych tutaj; Jest to nie tylko oczyszczające, dezynfekujące i moczopędne, ale również środkiem przeciwbólowym, antyseptyczne, insektycyd i przeciwgorączkowe.

I prawie wszystkie z tych właściwości są przechowywane w smole mydła do higieny osobistej!

Choć kolor mydło i trudno nazwać przyjemny, zapach bardzo atrakcyjne „dym”, ciepły, lekko cierpki – tylko zapach smoły mydłem. Jej zapach rzuca Ci wspomnienia z ciepłym i przytulnym ogień na polanie zimą, gdybyś był w lesie w zimie. Oczywiście, jeśli nie chcesz, aby taki specyficzny zapach nasączone wszystkich łazience, trzeba będzie uszczelnić kostki mydła lub zakrętką fiolki. Ale jeśli nie przeszkadza zapach dymu i ognia, to można, a wręcz przeciwnie, należy pozostawić otwarte mydło.

W Finlandii, na przykład, gdzie smoła brzoza niezwykle popularne, każdy jest przekonany, że zapach jest dość przyjemny. Wiele lokalnych środki higieny intymnej, a nawet żywności zawiera smołę brzozową lub oleju z jego zawartością. Tak, my nie mówimy tu tylko o szampony, perfumy, mydła i płyny, ale także piwo, lody, a nawet cukierki! Jest nawet fińskie przysłowie, które obchodzi właściwości lecznicze dziegieć i transferu że może być coś takiego: „Jeśli wódka, sauna i dziegieć cię nie wyleczy, to nie masz nic, aby pomóc”

Ale musimy też ostrzec, że smoła brzoza może powodować podrażnienie skóry wrażliwej, zwłaszcza jeśli wzrost jego stężenia. Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć do higieny osobistej smoły mydła, trzeba najpierw mieć „test” na małej powierzchni skóry. Jeśli pojawi się podrażnienie, można bezpiecznie korzystać z tego naprawdę wspaniałe narzędzie, które zostało wykorzystane naszych przodków.

Następnym razem, kiedy iść do sklepu lub apteki dla innego produktu kosmetycznego, nie zapomnij również zakupić mydła do higieny intymnej. I dokonać dobrego wyboru, czy będzie to tar mydło!

load...