Taniec towarzyski dla dzieci

W życiu każdego rodzica prędzej czy później przychodzi czas, kiedy musisz zdecydować, gdzie dziecko będzie robić – w dziale sportowym, szkole teatralnej lub szkoły artystycznej. Jesteś rodzice miłym chłopcem, ale trochę nieśmiały i niepewny? Lub dziecko – dziewczynka, która marzy o zostaniu księżniczką? W tym przypadku należy wziąć pod uwagę możliwość tańców dla dzieci.

load...

Z pewnością bez wyjątku, co najmniej raz w życiu widział spektakl taneczny. Zgadzam się, że jest to bardzo ekscytujące widowisko – elastyczność, plastyczność, wdzięk partnerzy wzbudzać podziw. Ale wszystkie gwiazdy tańca towarzyskiego rozpoczął swoją drogę na szczyt sukcesu było w młodym wieku, kiedy otworzył drzwi do szkoły tańca towarzyskiego dla dzieci.

Taniec towarzyski jest idealny dla romantycznych panien – w rzeczywistości są one wspaniałym sposobem rozwijania elastyczności, nauczał nie tylko słuchać muzyki, ale również poczuć. Zbyt wiele dziewcząt poszukuje pary oświadczenie w telewizji, całkowicie się z rozkoszy świty otaczającej tańca towarzyskiego – muzyka, wirujące pary, piękne sukienki. Kilka dziewczyn jest w stanie pozostać obojętnym wobec spektaklu – dlatego prawie wszystkie z nich z wielką przyjemnością wizyta tańca towarzyskiego studio.

Chłopcy, częściej niż w studiu tańca towarzyskiego doprowadziły moms, którzy chcą się rozwijać z tym dobrze zaokrąglonymi synów ludzkich. I to jest prawda – nie tylko, że zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci są poważne ćwiczenie, które pomaga chłopcu w celu utrzymania dobrej kondycji, nadal towarzysko wspaniałą osobą w przyszłości. Wierzcie mi, to człowiek, który wie, jak się dobrze tańczyć, będzie czuć się komfortowo w każdej firmie.

Ogólny rozwój kształcenia tanecznego dziecka ma również bardzo korzystny wpływ, jako doskonały sposób zarówno fizycznych i moralnych – edukacji moralnej. Ponadto, ujawnia niezwykły sposób cały potencjał twórczy dziecka.

load...

Ponadto, jak już wspomniano, taniec towarzyski pomóc fizycznego rozwoju dziecka – Pociąg i wzmocnienie różnych grup mięśni, zwiększyć cardio – układ krążenia i oddechowego ciała dziecka. Dziecko uczy się opanować swoje ciało, użyj go, aby przekazać swoje uczucia i emocje. Ponadto, zajęcia z tańca towarzyskiego korzystny wpływ na stan emocjonalny dziecka i nauczyć go, aby utrzymać swoje emocje pod kontrolą.

Taniec – Być albo nie być?

Taniec jest bardzo, bardzo piękne. Zanim jednak spieszyć oślep w pobliskim studio tańca towarzyskiego, konieczne jest, aby dokładnie określić, czy jesteś gotowy, aby dziecko w niej uczestniczył. Więc, co należy wziąć pod uwagę?

Taniec towarzyski – jest sztuką, ale jednocześnie jest to też sport. Tak – tak, tańca towarzyskiego uznany jako oficjalny sportu, tak, że tancerze są nie tylko artyści, ale także sportowcy równocześnie. I dzieci uczestniczących w tańca, nie tylko rozwijać kreatywność i artyzm, ale także sprawność i wytrzymałość.

Ponadto, tańca towarzyskiego, jak w każdym innym sporcie, duch rywalizacji jest bardzo wysoki. Dlatego też odgrywa ważną rolę w kształtowaniu charakteru dziecka, uczy go być oddany i pracowity, wyznaczać cele i je osiągnąć – w skrócie, pomaga dziecku rozwijać jednomyślna i silną osobowość.

Od tańca towarzyskiego – to prawdziwy sport, podobnie jak reszta jego gatunku, wymaga to dość poważne podejście. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko uczestniczy w tańca profesjonalnie, być przygotowany na to, że, podobnie jak w każdym innym sporcie, w cenie sukcesu może być tylko częste i dłuższe treningi i najbardziej poważne podejście i nastawienie, zarówno ze strony dziecka, i przez rodziców.

Oczywiście, zanim zdecydujesz się wysłać swoje dzieci do udziału w tańca w klubach, trzeba wiedzieć dokładnie, jakie są. Tak, tańców są podzielone na dwa programy:

  1. Program Europejskiej. Europejski program obejmuje tańce takie jak Foxtrot, Walc, walc wiedeński, tango, Quickstep.
  2. Latynoamerykańskie programu. Latynoamerykańskie program jest najbardziej zapalającymi i obejmuje tańce takie jak cha-cha-cha, Samba, Rumba, Jive i pasodoble.

Oprócz tych dwóch obszarach, jest też sport rock-n-roll – dość ciężki i skomplikowany taniec, rodzaj mieszanki najtrudniejszych ćwiczeń sportowych z elementami ruchów tanecznych. Ponadto, istnieją również elementy ludowego tańca etnicznego.

Dlaczego tańca towarzyskiego uznawany za sport?

Nie tak dawno temu, taniec towarzyski zostały uznane tylko jeden z kierunków w sztuce, a dziś uznawany za niezależnego sportu. Dlaczego tak się stało? Wyjaśnia to fakt, bardzo, bardzo proste. Sport tańców wymagają tancerzy wyświetlanie dokładnie tych samych cech, które są właściwe dla tych sportowców: zwinność, wytrzymałość, zaangażowanie, codziennej ciężkiej pracy i tym podobne. Poniżej znajdują się główne kryteria, które rozpoznają tańca towarzyskiego niezależny rodzaj sportu:

  • Siła fizyczna.

W tańca towarzyskiego, istnieje ogromna liczba różnych złożonych podporach, takich jak te, które mogą być postrzegane w łyżwiarstwie figurowym. Nawiasem mówiąc, właśnie z powodu tańca towarzyskiego i zapożyczono wiele podstawowych wsparcia używany w łyżwiarstwie figurowym. I dla ich pomyślnej realizacji często potrzebują niezwykłą siłę fizyczną.

  • Elastyczność ciała i koordynację ruchów.

W celu swobodnego przemieszczania się na podłodze, nie tracąc przy wykonywaniu linii tańca i kształtów, partnerzy muszą być dobrze rozwinięte koordynację ruchową i elastyczność ciała. Nawiasem mówiąc, te cechy są potrzebne w większości dyscyplin sportowych, a nie tylko tańca towarzyskiego.

  • Ucho muzyczny i poczucie rytmu.

Ponieważ mówimy o tańcu, to jest naturalne, że obaj partnerzy powinni być muzyczne ucho i poczucie taktu. W przeciwnym razie nie mogą komunikować się prawidłowo.

  • Endurance.

Endurance jest bardzo ważne dla tancerzy. I nic dziwnego – wszystko w konkursach tańca towarzyskiego odbywają się w kilku etapach – od zakwalifikowania do finału. I w każdej rundzie porcji pary musi wykonać pięć tańców, które trwają średnio dwie minuty każda. Zgadzam się, że jest to łatwo sobie wyobrazić poziom stresu na elemencie ciała. Ale życie tancerzy – to nie tylko wydajność, jest to również regularne ciężkie wyczerpujące godziny treningu.

  • Ścisła dyscyplina i praca zespołowa.

Taniec towarzyski, nawiasem mówiąc, jest to sport zespołowy. Ponadto, zespół może składać się nie tylko z dwoma partnerami. Ballroom to największy zespół składa się z 16 osób, lub 8 par. Sam ocenić, jaki powinien być poziom dyscypliny tancerzy skutecznie oddziaływać bezpośrednio ze wszystkimi członkami zespołu.

Odzież i buty do tańca towarzyskiego

Przy podejmowaniu decyzji, czy nie może być tańca towarzyskiego w życiu dziecka, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę aspekt aspekt finansowy. Taniec jest jedną z najdroższych sportów. I nie chodzi nawet koszt nauki tańca towarzyskiego, chociaż nie jest to na tyle tanie. Jednak najdroższe – ubrania do tańca towarzyskiego dla dzieci.

Poza faktem, że dziecko musi być co najmniej dwa dresy i parę butów treningowych również potrzebują kostiumy do spektakli. Kupić stroje do szkolenia może być w sklepach specjalizujących się w sprzedaży ubrań dla tańca. Jednak z kostiumów do przedstawień sytuacji jest trochę bardziej skomplikowane – mają uszyć jedynie kolejności. I dotyczy to zarówno chłopców i dziewcząt. A koszt takiego stroju mogą być bardzo różne – od kilkuset dolarów.

A ponieważ ten artykuł odnosi się do dzieci uczestniczących w tańca, trzeba przypominać rodzicom, że kostiumy do przedstawień wystarczy na maksymalnie jeden rok. Ponieważ dzieci w przeciwieństwie do dorosłych, rosną bardzo szybko, rośnie od kosztownych strojów.

Oprócz tych wszystkich niuansów nie można pominąć jako takich pozycji, jak na wycieczkę do konkurencji. Nie tylko trzeba płacić składki, trzeba także płacić za drogi na miejsce konkursu, zakwaterowania i posiłków. I to jest również znaczna ilość. Jest o wiele mądrzejszy, aby ocenić z góry środków finansowych rodziny, niż położyć dziecko sobie sprawę z faktu, że nie masz pieniędzy. Wierz mi, to będzie najbardziej dotkliwe rozczarowanie dla niego i ciosem na psychikę dziecka.

W jakim wieku, aby przejść do podłogi?

W związku z tym podjęto decyzję, i tańca towarzyskiego jest jeszcze być. I tu pojawia się kolejne pytanie – w jakim wieku powinna dać dziecku do tańca towarzyskiego studio? Prosta odpowiedź na to jest trudne. Z jednej strony, tańca towarzyskiego, jak w każdym innym sporcie, w celu osiągnięcia rezultatów niezbędne do doprowadzenia dziecka do wieku przetargowej. Z drugiej strony, dzieci, które nie osiągnęły co najmniej pięć – sześć lat, trudno wystarczy dostrzec i ocenić wymagania trenera.

Tam studio tańca towarzyskiego, które przyjmują dzieci od około trzech – czterech lat. Zanim jednak wziąć swoje dziecko, aby naprawdę docenić jego moc. Jeśli maluch nie jest jeszcze w stanie się skupić, koordynować ruchy i szybko zmęczony, nie spieszyć rzeczy i dać go do studia tańca towarzyskiego.

Jednakże, jeśli dziecko jest na tyle rozwinięty, aby dostrzec trener ma dobrą pamięć, zdolność do koordynowania ich ruchy dobrze i ma muzycznego ucha, można spróbować i dać bułkę do tańca. Jednak eksperci nadal sugerują, że optymalny wiek do rozpoczęcia zajęć w tańca towarzyskiego – to sześć lat.

Zasada działania autokaru z dziećmi

Oczywiście, rodzice nie są zainteresowani, aby wiedzieć, w jaki sposób studio tańca towarzyskiego wykonywał pracę z dziećmi. Tak więc, dziecko jest dopuszczone do studia tańca – co dalej? Zwykle na początku treningu trener odbędzie się spotkanie rodzica gdzie rodzice odczyta listę co trzeba kupić dziecku do dalszego szkolenia.

Podczas pierwszego roku nauki dzieci często tańczą na jednego. Dzieci są wprowadzeni w podstawy tajemnic tanecznych. Na tym etapie zadaniem szkolenia trenera jest nauczenie dzieci podstaw rytmu i choreografii, a także podstawowe ruchy tańca towarzyskiego. Nauczyć się podstaw tańca głównej – Cha-cha-cha, walc Powolny, Jive, Quick Step, jak również niektóre tańce pomocnicze, takie jak Blues, Polka, dyskoteka.

W drugim roku, gdy dziecko kończy 6 – 7 lat trener stawia dzieci w parach. W szkoleniu, dzieci zaczynają uczyć się wykonywać te same ruchy, których nauczyli się w ubiegłym roku, ale w parach. Jest to drugi rok dzieci zaczynają brać udział w swoim pierwszym konkursie w tańca towarzyskiego.

Konkursy tańca towarzyskiego

W drugim roku, kiedy dzieci są umieszczane w parach i udać się do swoich pierwszych zawodach w życiu, zaczynają swoje występy w kategorii „Beginners”. Aby ocenić konkurencję jak dzieci mają trochę więcej wyrozumiałości niż dla reszty uczestników – nie są one po prostu zaczyna się na parkiecie, ale również od wieku młodszym niż wszyscy.

W przypadku, gdy rok był dobry, ale para młodych tancerzy pokazał dobre wyniki, to jest przypisany „E -4” class taniec. W tej klasie, dzieci biorą udział w konkursie na cztery tańca towarzyskiego: Quick Step, Slow Waltz, Jive i Cha-Cha-Cha. Dzieci tańczące pary, którzy uzyskali taką klasę jest uważany za pełnoprawnego sportowców. Są one zaangażowane w różnego rodzaju konkursach, zarówno w klasie jak iw otwartej grupy w konkursach dziecięcych w tańca towarzyskiego w grupie dzieci – 1.

W przypadku, gdy w tym roku co najmniej jedna z tancerek w parze dziesiątej rocznicy, para automatycznie przechodzi do następnego w kolejności grupa wiekowa „Dzieci – 2”. W tej grupie, konkurencja jest już o wiele bardziej poważne niż dzieci. A największą zaletą są te pary, które w momencie przejścia w grupie dzieci – 2, dotarł do klasy D, co oznacza, że ​​dzieci w konkursach tańca to nie cztery, ale osiem taniec 4 taniec z Europejskiego programu – powolny i walc wiedeński, Tango i Quick Step, a 4 z Ameryki Łacińskiej programu Dance – Rumba i Jive, Cha-cha-cha, samba.

Dzieci uczestniczą w konkursach tańca towarzyskiego u dzieci klas – 2 tylko przez dwa lata. Jak tylko jeden z partnerów w ciągu kilku lat 12, para zostaje automatycznie przeniesiony do grupy Juniors tanecznych – 1. W tej grupie wiekowej dzieci tańczyć tańca towarzyskiego dla dorosłych praktycznie programu tanecznego. Sędziów i wymagania dla takich par jest również bardzo rygorystyczne – jak dorosłych. Ponadto w tej grupie wiekowej jest radykalnie zmieniających się wymagań dotyczących wyglądu tancerzy – ich buty, ubrania i fryzury.

Oczywiście, daleko od wszystkich dzieci, które przychodzą do studia tańca towarzyskiego, rosną Alexander Berezin lub Victoria Rudkovsky. Jednak w każdym przypadku, lekcje tańca towarzyskiego dla dzieci nie pójdzie na marne. Elegancja i wdzięk twojego syna lub córki pozwoli im pozostać w centrum uwagi!

load...