Taniec brzucha: Oriental tradycji tańca i master class uczyć

Wschód, jak wiemy, jest sprawą delikatną i taniec brzucha i taniec brzucha – to jest jeszcze bardziej delikatna. W starożytności wraca do historii tańca brzucha – tzw taniec brzucha, w rzeczywistości Ballydans – to grupa tradycyjnych ruchów Wschodu, po prostu koncentruje się na ruchach brzucha i ud. Dzisiaj, taniec brzucha – hobby wielu kobiet. Cudowne ogłoszenia liczne szkoły tańca obiecują nauczyć taniec brzucha każdego, niezależnie od wieku i konfiguracji. Czy rzeczywiście? Czy to prawda, że ​​opanowanie sztuki tańca orientalnego jest każda kobieta?

load...

Zawartość:

Tajemnicza historia Wschodu w tańca

Pamiętaj frazę z ulubionym numerem filmu „Romans biurowy”? W zasadzie może i zając nauczyć palić. A Belly Dance – dowiedzieć się, jak to możliwe, jeśli masz chęć. Orientalne Nauka tańca w magiczny sposób przekształcić figurę, ale to nie jest ważne, a nie jedyną zaletą. Odwiedzanie tańce szkolne dodać wdzięku ruchy kotów, i swój wizerunek – tajemnicą. Łapanie Ballydans, można dowiedzieć się więcej o sobie, aby pozbyć się wielu chorób, w celu opracowania ich koordynację, aby odsłonić wewnętrzną siłę, aby dodać do swojego życia, poczucie harmonii.

Tradycja i historia tańca orientalnego

Dlaczego taniec brzucha zawsze był kojarzony z tańcem brzucha? To tańczyć po raz pierwszy wykazano na początku ubiegłego wieku w Europie. On dość szybko złapał publiczną, ponieważ reżyserzy i producenci z Hollywood nie przegap okazji, aby ozdobić podobnych Twist ich historie. Wielu wierzy, że strój do tańca orientalnego – zawsze jest otwarte ramiona i brzuch i klatka piersiowa obejmuje tylko niewielką stanik (temat). W rzeczywistości, w tradycyjnych tańców orientalnych otwarte nadwozie nie zawsze jest wykazana. Kombinezon z otwartym brzuchu – innowacje Europejskiej, która ma określony cel – aby dodać proces rozrywki.

load...

Oriental Pochodzenie tańca podsycane przez wielu legend i sprzecznych informacji. W tym przypadku nie ma dowodów na to, że to wszystko było tak, być może, rozwój kultury tanecznej nie uznano za tak ważne wydarzenie, aby utrzymać je udokumentować. Taniec orientalny jest mieszanką stylów i kultur kilkudziesięciu różnych krajów, z których wielu nawet nie istnieją. Opcję taniec orientalny, który jest nam znany jako taniec brzucha, okazało się, ze względu na mieszanie różnych stylów.

O tańcu, które ze względu na ich treść przypominają taniec brzucha, jest ona wymieniona między narodami Himalajów i Tybetu, starożytnych egipskich rysunkach, starożytnego piśmie. Elementy tańca brzucha występują w starożytnych etnicznych tańców ludów, które żyły na Hawajach.

Starożytni klasyfikacja tańca w

Wschodniej. Ocalała historyczne dowody sugerują, że taniec brzucha po podzielone na dwa podgatunki. Najniższy – to taniec wykonywany przez tancerzy, którzy Gavazi (Cygan) i dziewczyny, którzy nie byli muzułmanami. Tańczyli do publicznej wiadomości, w tym za opłatą. Dla tego tańca ubrania były szczere, a ruchy były erotycznymi podtekstami. Wyższa tańca uczył tylko dziewcząt z bogatych rodzin i kapłanki świątyń. Ruch pomaga rozwiązywać problemy duchowe i kierowane do regulacji przepływów energii. Odzież do tańca była taka zamknięta, co oznacza, że ​​w czystości tancerzy. Ten taniec to kobieta może wykonywać w rytuale świątynnym, czy tylko do jednego mężczyzny – męża. Celem wyższej tańca brzucha – pobudzić lub uspokoić energię.

Istnieją dowody na to, że niektóre ruchy taniec orientalny pochodzi z rytualnych tańców z Afryki. Tańce te zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić poród. Być może ruch uderzyć taniec brzucha, dzięki Afrykanów, którzy często są uchwycone i sprzedany do niewoli w Eurazji. Uważa się, że pewien wkład w rozwój kultury orientalnej tańca mają słowiańską więźnia, który również po ich ojczyzny wbrew ich woli.

Przyczyny ożywienia orientalne sztuki

wykończenia wykonane Europejczyków, którzy mają swoje własne pomysły na temat tańca orientalnego, i wprowadzają je, aby zaspokoić turystów, wczasowiczów w klubach. To miejsce, gdzie dziewczęta zaczęły wykonywać taniec w formie, w jakiej jest dziś uważana za klasykę. Więc taniec brzucha można bezpiecznie założyć, że domena międzynarodowym. Nic więc dziwnego, magiczny i niepowtarzalny taniec brzucha jest obecnie wykonywane na całym świecie.

Tak więc, taniec brzucha – to seria ruchów tradycyjnych tańców Wschodu, mieszanina różnych stylów. Ruchy są akcentowane na ruchu bioder i brzucha. W konsekwencji, kostiumów do tańca orientalnego powinny być całkiem szczery i nagi brzuch. Tak wielu ludzi myśli kobietę iz tego powodu, wahając niedoskonałości własnych formularzy, odmówić lekcje tańca brzucha. W rzeczywistości, wiele opcji odzieży, a nie koniecznie otwierano brzuch.

Orientalny Taniec w nowoczesnym przetwarzania

Obecnie najbardziej popularne są alternatywne wersje tańca brzucha – Tribal taniec brzucha i tribal taniec brzucha Fusion (plemienny taniec brzucha i tribal fusion, taniec brzucha).

Taniec brzucha „tribal” wykonywane przy akompaniamencie tradycyjnych orientalnych instrumentów i oczywiście pod muzyki etnicznej. Tłumaczone plemiennych oznacza „należący do rodzaju, do pokolenia”. Taniec ten, który przyjmuje grupę. I kostiumy oraz motywy afrykańskich i azjatyckich ruchów tanecznych są używane. Choreografia Tribal dość demokratyczne – są dozwolone w dowolnej kombinacji ruchów różnych tańców Wschodu. Ruch „naturalne”, tym lepiej. Plemienne tańce zauważyć pewne playfulness, ale główną cechą, która odróżnia ten styl tańca – silne ruchy rąk i postawy królewski taniec. Kostiumy dla Tribal Belly Dance postanowili wykorzystać różnorodne biżuterii, koraliki, koraliki, pióra, kolorów, ciężkich tkanin. Jest to znacznie różni się od klasycznego plemiennego tańca brzucha, gdzie stroje wykonane wykorzystanie światła prześwitującej tkaniny.

Tribal Fusion belly dance – jest to nowy trend, który nabiera tempa, ale jeszcze nie zyskał dużą popularność. Elementy tańca współczesnego Europejskiej stosowane są w ruchu. Wykonywane taniec jako grupa i Solo syntetyzowane przez muzyki etnicznej, a nawet muzyki etnicznej, ale dość ciężki. Biżuteria i kostiumy są kombinacją różnych narodów i kultur, a bardzo zależy na skonstruowaniu tańca.

Szkoły tańca brzucha, który jest w wielu dużych miastach, poprzednio ujęty taniec brzucha jako uzupełnienie programu ogólnego orientalnego tańca. Ale teraz, tribal i tribal belly dance fusion samodzielnie w oddzielnym zasilaniem i jest traktowany jako samodzielny rodzaj tańca orientalnego. Dla tych typów spędzić kilka programów konkurencyjnych. Ale w tych obszarach jest tak dużo węższe prądy, które Group specjalizuje się, co do zasady, tylko w jednym z tych prądów.

Muzyka do tańca orientalnego

Taniec orientalny jest stałą gra uczuć i emocji, niekończące się improwizacja. Muzyka pomaga widzom w pełni doświadczyć magii tańca. Tańczyć każdy naród ma swój własny, niepowtarzalny tradycyjną muzykę rytmy, które nadają się do tańca brzucha. Zawodowi tancerze i tancerki często sami uzupełniać jingle bells muzyka na naszyjnik lub kostiumy. Instrumenty muzyczne stanowią jedynie tło w tym przypadku i w minimalnej ilości niezbędnych do tworzenia wyłącznie rytm.

Ale najczęściej muzyka do tańca orientalnego – tradycyjna pieśń ludowa szybkich melodii. Osobliwością tych utworów jest to, że zaczynają i kończą się w szybkim tempie, a także charakteryzuje się ostrymi przejściami z udziałem tradycyjnych bębnów (dumbek, dambuka, tabla) lub bębnów (Mazhar, amatorskie) dla tej muzyki.

Po tańcu brzucha rozprzestrzenił się w krajach zachodnich, w muzyce nowy kierunek, który jest nazywany Sharkey. Jest to unikalna mieszanka stworzona z muzyką Bliskiego Wschodu i tym kompozytorów pisać dla orkiestr. Tancerze w filmach i produkcjach teatralnych, gwiazda tańca Taniec brzucha tuż pod Sharkey.

Taniec brzucha mogą być wykonywane i tradycyjny Oriental muzyka pop i nowoczesny syntetyzowane muzyki etnicznej. Główną zasadą akompaniament do tańca orientalnego – jasny początek, spokojne, środkowym, niespodziewane przejścia pamiętne rytmiczne zakończenia.

Jak tańczyć taniec brzucha?

Czy kiedykolwiek widziałeś na żywo taniec brzucha w filmie? Najprawdopodobniej będzie można zauważyć, że czasami obecnymi poglądami ograniczone do tancerza, nawet w przypadkach, w których taniec, delikatnie mówiąc, nie bardzo. A czasami bezbłędne technicznie taniec wygląda zestaw ruchów, rodzaj opłaty. Dzieje się tak dlatego, że żołądek jest ważne nie tylko dla tańca fizycznego, ale także składnikiem duchowego. Jest to święte boku tańca orientalnego, które widz nie widzi, może tylko poczuć.

Moc wolności i energii

5. Starożytne zapisy zawierają wiele zaleceń jak tańczyć taniec orientalny, aby nauczyć się kontrolować wewnętrzne i zewnętrzne energie ciała. To jest to, co nazywa się reakcji publiczności.

Aby taniec brzucha było fascynujące, energia powinna swobodnie przepływać przez ciało. Tancerka musi puścić swoich lęków, zaciski domowe, opieka doświadczeń. Konieczne jest, aby odpocząć, wyłączyć w momencie myśli i pozwolić organizmowi swobodnie poruszać.

Specyfika ruchów i ich znaczenie

Niezależnie od wybranej części ciała nie poruszył się podczas tańca, pępek powinny pozostać stałe w płaszczyźnie poziomej. Jeśli taniec przedstawiają schematycznie, punkt centralny, który „pokonał” ruch, to pępek – a raczej obszar wewnętrznych kobiecych narządów rodnych. Według starożytnych nauk o przepływach energii, to gdzie skoncentrowana siła ludzka, tutaj dołączył swój duchowy i fizyczny świat. Jeżeli środek tańca porusza się chaotycznie, energia tancerz osiąga maksymalny poziom. Następnie tańczyć się trochę szare i bezduszne.

Każdy ruch w tańcu orientalnym ma swoje znaczenie, nie mniej ważną sekwencję, grono tańca. Zatem, fałdy powinny równomiernego rozprowadzania energii w organizmie, należy przygotować go do dalszego wykorzystania. Ruch kołowy jest skoncentrowana na określonym obszarze przepływu energii, a „uderzenie” wyślij ten strumień do widzów. W przeciwieństwie do szokowej „strug” nie rzucać, i dystrybuuje energię do wszystkich widzów trochę. Jeśli sekwencja ruchów jest poprawna, tancerz będzie mógł zarządzać nie tylko swoją własną energię, ale energia widzów, którzy po prostu nie mogą oderwać się od tańca, czując jego magię.

Taniec brzucha: Być albo nie być?

1. Osoba ma prawo wyboru, czy mu wierzyć, czy nie, że taniec orientalny energii może kontrolować energie. On może nawet nie wierzą w istnienie przepływów energii. Ale to taniec brzucha znacząco wzmacnia zdrowie tancerzy i publiczność nie odrywał oczu od procesu – to fakt. Oczywiście, ta tancerka trzeba wiedzieć o podstawach energetycznych tańca brzucha.

Szkoły tańca uczą się sztuki tańca i ruchu obiektu. Wykorzystuje Szablony – podstawę, która umożliwia rozwijanie umiejętności i zacząć grać ze wszystkimi kolorami. Aby nauczyć się biegać, trzeba najpierw nauczyć się stać i chodzić. Aby poznać tajemnice fascynującego tańca orientalnego, trzeba znać technikę ruchów. To jest nauczana w szkołach tańca. Składnik energia tańca orientalnego – dla Ciebie. Każdy może zarządzać przepływami energii, musimy tylko chcieć.

Film instruktażowy dla przyszłych piękna orientalnych

load...