Tak proste, aby obliczyć dzień owulacji?

Zawartość:

Dla wielu par, które chcą mieć dziecko, lub odwrotnie, do powstrzymania się od niechcianej ciąży, istnieją różne sposoby, aby coś zrobić, i wiele innych. Jednym z nich jest zdolność do obliczania dzień owulacji, które sugerują, kobieta za pomocą jednej z tych metod, które są znane jako kalendarz owulacji.

load...

Aby powiedzieć, że wiele rodzin odpowiedzialne podejście do kwestii planowania ciąży – wtedy slukavit. Kwestia, jak poprawnie obliczyć owulację począć dziecko, podane są tylko wtedy, gdy są jakieś problemy i przez długi okres czasu nie może począć dziecka.

Patrząc w przyszłość, warto zauważyć, że wiarygodność tej metody został skrytykowany zarówno przez tych, którzy chcą, aby poczęciem dziecka, a ci, którzy mają wiedzę o okresie owulacji używanego do zapobiegania niechcianej ciąży lub ochrony przed nim. Oblicz dzień owulacji możliwe jest niezależnie, bez użycia zautomatyzowanych usług internetowych.

Jednak specjalnie zaprojektowane kalkulatory są w stanie znacznie bardziej ułatwić to zadanie.

Ale dla siebie, należy wiedzieć, jak obliczyć owulację i na którym umieszczony jest taką zapłatę, a nie do rozważenia takiego kalkulatora wynalazczych szamanów, magów i szarlatanów.

load...

Powrót do spisu treści

Mechanizm kalkulator owulacji

Co jest podstawą kalendarza owulacji? Metoda ta jest naturalna metoda planowania pożądaną koncepcję, która jest dodatkowym atutem. Polega ona na tym, że kobiety w cyklu miesiączkowym oblicza „bezpieczne” (gdy jest to niemożliwe, aby wyobrazić) i „Dangerous” (prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo wysokie) dni.

Teraz weźmy pod uwagę mechanizm kalkulatora owulacji w kategoriach procesów zachodzących w organizmie kobiety. Wystarczy wspomnieć, że stosowanie tej metody zapłodnienia jest tylko kobiety, które mają regularne miesiączki. Musisz znać swój cykl dokładnie. To będzie poprawnie korzystać z kalendarza i dokładnie wiedzieć, w jaki sposób kobieta odpowiedni czas i datę. Z owulacji z nieregularnym cyklu, jeśli jest to niemożliwe, aby mieć dokładne dane, gdy rozpoczyna się następny okres, należy ten kalendarz nie jest zalecane.

Tak więc, jeśli regularne miesiączki co 28 dni, owulacja najprawdopodobniej w 15. Dniu cyklu miesiączkowego. Jednakże, należy brać pod uwagę prawdopodobieństwo dwa dni wcześniej lub później, to jest 13, 14 lub 16, 17 dni cyklu. Oblicz owulacja wymaga również wziąć pod uwagę fakt, że plemniki mogą żyć dłużej niż 3 dni, a komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia w ciągu dnia. Aktywna okres 5 dni okres możliwej owulacji plus 4 dni życia możliwie spermy plus 1 dzień, gotowe do zapłodnienia komórki jajowej. W rezultacie, aby otrzymać 10 dni w okresie, na który trwa od 9 do 18 dni cyklu menstruacyjnego, okres ten jest stosowany do zapłodnienia.

Bez względu na długość cyklu miesiączkowego u kobiet, i może wynosić od 21 dni do 40 dni, na kalendarz zastosowanie owulacji należy aktywne stosowane do płci w ciągu 10 dni, w pierwszym dniu, w którym rozpoczyna się przez dwadzieścia dni przed menstruacją. Na przykład kobieta wie, że jej okres rozpoczyna się w dniu 28 stycznia. Oznacza to, że jego „specjalny termin” rozpoczyna się 09 stycznia i trwa do 18 stycznia włącznie.
Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania

Korzystanie z kalkulatora owulacji, można uzyskać korzyści, takie jak to jest darmowe, dostępne w każdym środowisku, bez potrzeby interwencji medycznej, ale ma również poważne wady.

Po pierwsze, trudno jest zorientowanie kobiet z owulacją nieregularna cyklu. Jeśli nie wiadomo, kiedy zaczniesz w następnym miesiącu, dokładnie obliczyć okres owulacji będzie trudne. Dlatego kobiety, które doświadczają trudności z zajściem w ciążę, a których nieregularny cykl miesiączkowy, nie należy liczyć na pomoc z kalkulatorów.

Po drugie, ta metoda nie jest odpowiednia dla tych par, które mają problemy z poczęciem wystąpić ze względu na różnice w zdrowiu. Nie ma czasu i daty jest obliczana na kalkulatorach, nie może obejść się bez opieki medycznej.


Powrót do spisu treści

Najbardziej nieefektywna metoda antykoncepcji

Metoda obliczania terminu owulacji, zarówno profilaktykę i ciąży jest bardzo zawodna. Przy całej swej prostocie i ogólnego podejścia kalkulator owulacji nie pozwala dokładnie obliczyć swój czas i datę. Ci, którzy korzystali starają się chronić, ubolewają nad faktem, że jego skuteczność jest niska. Zgadza się. Użyj kalkulator owulacji do ochrony – oznacza to możliwość korzystania z najbardziej nieefektywne metody antykoncepcji.

Aby w ciąży chciała mieć dwa paski na teście nie jest zachmurzone nastrój obu partnerów, to wynaleziono metody dość antykoncepcyjne, które są bardziej prawdopodobne, aby skutecznie chroniły kobietę. Że prezerwatywy, samiec i samica, i pierścienie dopochwowe i doustne środki antykoncepcyjne, a antykoncepcyjnych zastrzyków i implantów i IUD, sterylizacji, a nawet jak mężczyźni (wazektomia) i kobiet. Wszystkie te metody antykoncepcji niezawodnego 80-100%.

Mimo swojej popularności, kalendarz owulacji jest bardzo zawodna, choć dość popularne. Jest to popularne nawet tam, gdzie ludność po prostu nie ma pieniędzy dla najbardziej istotnych rzeczy: żywności, schronienia, opieki medycznej, edukacji ogólnej. Potem może przyjść z pomocą kalkulatora lub kalendarza.

Dlaczego jest on najbardziej niewiarygodne? Jako obserwacji specjalistów, każdy z setkami kobiet, którzy korzystali z tej metody, od 9 do 40 kobiet w ciąży. Oznacza to, że jego skuteczność jako sposób antykoncepcji, waha się od 60 do 91%, pomimo faktu, że główne środki antykoncepcyjne daje wynik około 80-100%, a dokładność każdej z tych gatunków nie jest bardzo wysoka.

Na przykład, jeśli skuteczność prezerwatywę 85% jego dokładność może wahać się od 2-3%. To prawda, pod warunkiem, że została kupiona w aptece, a nie w jakimś wątpliwym miejscu. W porównaniu z tym narzędziem, błąd 31%, co daje kalkulator kalendarz owulacji jest bardzo wysoka i zawodne, a jego stosowanie na tej podstawie jest duży problem.

Jak wspomniano powyżej, dla kobiet z owulacją z nieregularnym cyklem, skuteczność tej metody antykoncepcji jest jeszcze niższy, ponieważ warunki vyschityvanie będzie bardzo szorstka i ma kalendarz i kalkulator nie pomoże tutaj.

Powrót do spisu treści

My zważyć zalety i wady

Kalendarz owulacji jako sposób określenia terminu owulacji, mogą być używane jako dodatkowe środki, które pomogą Ci zajść w ciążę i zapobiegania niechcianej ciąży. Po tym wszystkim, czas może być ustawiony bardziej dokładnie, bez uciekania się do pomocy w kalendarzu. I powierzyć swój los tanim i zawodne metody antykoncepcji zarówno i planujących ciążę jest mało rozsądne.

Można dla siebie za pomocą kalendarza owulacji do dokonania płatności, w zależności od tego, co chcesz zrobić, aby użyć jako głównych metod i technik antykoncepcji bardziej niezawodnych środków. Zastanów się, czy trzeba gospodarki, co może prowadzić do niepożądanych skutków.

load...