Tajemnice właściwej pielęgnacji skóry


Jak rozwiązywać problemy, które wystąpiły ze skóry w okresie letnim?

load...

Zmagamy się z pryszczami

Pod koniec sezonu letniego wielu z płci pięknej wystawie na swoim pryszcze twarzy – wynikają one z różnych powodów. Na przykład, ze względu na zmiany temperatury i system klimatyzacji: obfitość ciepła, pył i dwutlenek węgla przyczynia się jedynie do ich wyglądu. Naturalnie obronnym gruczołu wydzielanie tłuszczu i potu odzyskana, przez zmieszanie ich z samym kurzem. Kolejnym skażenie kolejce, zapalenia i pojawienie się trądziku. Jednak mogą pojawić się z powodu zmiany diety: powrocie z południa, gdzie jeść głównie warzywa i owoce, trzeba kilka dni, aby przyzwyczaić się do normalnego jedzenia. Nie jest zaskakujące, że z powodu dysbioza w czoło lub świątyniach pojawiają się małe białe pryszcze, które, nawiasem mówiąc, nie powinno być mylone z zapaleniem czerwonej – najnowszy mówić o łamaniu w poziomie hormonów.

  • Co robić w takiej sytuacji

Nie ma potrzeby, aby wycisnąć pryszcze, nie trzeba nawet ich dotknąć – ryzykujesz tylko zwiększyć ich liczbę. Zamiast umyć twarz przy użyciu pianek, żeli, wytrzyj ją toniki zawierających kwasy owocowe dla Twojego rodzaju skóry. Zwykle po wakacjach letnich poziom pH jest wysokie, więc bakterie potrzebują do stworzenia przyjaznego środowiska: zmniejszenie wydzielania sebum, wąskie pory, suchość skóry – w tym i zastosowanie kompozycji oczyszczających. Doskonały efekt maski i białej gliny, nawiasem mówiąc, poziom swojej mycia pH być blisko 5,5. Jeśli pakiety nie pisać taką postać, figura jest prawdopodobnie zawyżona.
Odwiedzenie salonu, przechodzą oceń ultradźwiękowego czyszczenia, obchodzi z kwasami owocowymi, a mezoterapia ozonofreza z witaminami.

Walczymy z suchą skórą

Powodem tego jest nie mniej pilne problemy lecie może być odwodnienie organizmu, co było spowodowane przez słońce, wiatr, praca w upale pod klimatyzatorem. Dodatkowo, w czasie wakacji często pojawia się wysypka, które starają się wyeliminować za pomocą toników na bazie alkoholu, który również wysusza skórę. I, oczywiście, brak witaminy A, C, D może być również przyczyną tego.

  • Co robić

Domy aktywnie nawilżają skórę stosując kremy zawierające kwas hialuronowy. Dwa razy dziennie użyć specjalnego zwilżonej surowic. Jedz ryby, jej tłuszcz i olej z oliwek, użyj „Aevit” witaminy jako dodatki.
Wewnątrz, trzeba wziąć kurs mocny zabieg nawilżający, co wyeliminuje deficyt wilgoci.

load...

Co zrobić z pigmentacji?

Może wystąpić ze względu na predyspozycję genetyczną lub tylko po przedłużonej ekspozycji na słońce skóry mikroorganizmów urazów (zarysowania, otarcia).

  • Co robić

Aby rozwiązać ten problem, należy użyć zestawy krem z SPF 30 – pomoże to zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się obszarów z zaburzeniami pigmentacji. Ale żeby rozpocząć aktywną walkę Warto tylko późną jesienią – wcześniej można tylko zapobiegać, ale nie całkowicie wyeliminować ten problem.
W domu trzeba stosować kremy z kwasami kojowy i azelainowy, użyj serum oparte na retinolem i witaminą C – to pomoże wybielić skórę i zatrzymać produkcję pigmentów.
Kabina powinna ulegać retinowy peelingu TCA lub mediana – między innymi to również wybielić skórę.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Nie spiesz się odpisać grozę swoim wyglądem na zmiany związane z wiekiem – w lecie cała sprawa może być nadmierna aktywność mimetyczny spowodowany ciągłym słońcu. Jeśli skóra jest tłusta, zmarszczki mogą wynikać z faktu, że będzie aktywnie zbyt suche.

  • Co robić

Domu zmniejsza liczbę wycierania toniki i zastosowaniem surowicy zawierającej kwas hialuronowy. I powinien iść funduszy oznaczonych jako anty-age.
Wizyta w salonie można poddać Mezoterapia witaminowe koktajle. W niektórych przypadkach możliwe i Botox dla górnej części twarzy, ale w tej sytuacji konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Wyeliminować problem skóry tłustej

Ten stan skóry może wystąpić ze względu na predyspozycje genetyczne, ale nie spiesz się do konkluzji: w zależności od przypadku, a nadmierna ekspozycja na słońce.

  • Co robić

W domu trzeba aktywnie wykorzystywać środki matujące, kompozycje na strefie T, co spowoduje zmniejszenie gruczołów łojowych. Musisz jeść więcej grupę witaminy B, zwłaszcza B6. Kup w aptece homeopatycznej granulowana siarka, przyczyni się do zmniejszenia gruczołów łojowych.

W salonach należy poddać czyszczenie ultradźwiękowe i procedur, które zmniejszają aktywność salovydeleniya i zapalenia. Między innymi, przyczyni się to do wzmocnienia mikrokrążenie, zasysane elementy stagnacji, normalizuje poziom pH skóry.

load...