Tajemnice Matki – lekkie kał u dziecka

Co często mówią młode matki? Smiled? Tak, zgadliście. Chodzi o stołek dla dzieci. I nic dziwnego – miękisz jest jeszcze tak małe, że nie można powiedzieć rodzicom o tym, jak się czuje. I dlatego rodzice muszą być bardzo skrupulatny – są utrzymywane pod ścisłą kontrolą masy ciała dziecka, jego żywności i, oczywiście, wypróżnień.

load...

Kolor i konsystencja wypróżnień może być bardzo lubią mówić o stanie ciała dziecka w ogóle i na temat układu pokarmowego w szczególności. Coraz częściej rodzice mają do czynienia ze zjawiskiem bardzo lekkich kalorii u dziecka. Zbyt wielu rodziców są zagubieni i nie wiedzą, co spowodowało tę zmianę koloru i czy jest to niebezpieczne.

Nawet lekarze nie może dać jednoznacznej odpowiedzi, co powinno być normalne krzesło. Wpływa to na wystarczająco dużą liczbę bardzo różnych czynników: wiek dziecka, charakter jego władzy. W zasadzie, średni wariant normy uważa się za bzdurny stolcowi jasnobrązowy, nieco przypominający moreli puree. A następnie – na jego formacja będzie potrzebował co najmniej tydzień. A wcześniej, noworodek krzesło może być cokolwiek.

Ale jeśli ruchy dziecka jelit zbyt jasny lub, szczególnie, biały, rodzice powinni być ostrożni. Oczywiście, panika i zakładać najgorsze nie jest konieczne, ale lekarz – pediatra przekazane za umieścić jeszcze warto, bo czasami Jasne kał może być objawem różnych chorób. Standardowe brązowy kał się ze względu na obecność specjalnej pigmentu – stercobilin. A jeśli praca narządów wewnętrznych występuje uszkodzeń, rozwój tej substancji nie może być zmniejszona tylko, ale również całkowicie zaprzestać.

Żywność dla niemowląt

W takim przypadku, jeżeli okruchy nic bardziej martwi oprócz zmieniających kolor krzesło dla dzieci, rodzice powinni sprawdzić kolor i moczu dziecka. W przypadku dziecka mocz koloru nie jest zmieniane, a tym bardziej intensywny nie zatrzymać panikę i po prostu uważnie obserwować dziecko. Zwrócić uwagę na apetytu snu dziecka, zachowanie podczas czuwania. Jeśli okruchy są martwi, uprzejmy rodzice szybko zauważyć.

load...

Widząc pierwsze kał dziecka lekkie, starają się pamiętać, że dziecko zjadło dzień wcześniej. Oczywiście, jeśli mówimy o okruchy, karmić wyłącznie mlekiem matki, konieczne jest dokonanie przeglądu dieta jest jej matką. W tym przypadku, jeśli jest karmione sztuczną okruchy formuła mleka, jeśli pamiętać, nie wcześniej zmienić dzień.

I to tym bardziej konieczne, aby zwrócić szczególną uwagę na fakt, że zjadł dziecka w przypadku, gdy był na tyle duży, aby mieć wszystko samo jak jedzenie dorosłych członków rodziny. Na przykład, żywność o wysokiej zawartości wapnia prowadzi do krzesła, dziecko może stać się białe, bardzo gęsta i lepka konsystencji, jak glina.

Pomyśl o tym, czy dziecko jest jedzenie sera wigilię z kwaśną śmietaną, można też pójść zbyt daleko z witaminami? Ponadto może się zdarzyć, ponieważ w przeddzień okruchy jedli dużo jedzenia bogatego w węglowodany. Dlatego upewnij się, że dokładnie co i ile zjada dziecko.

Inne powody

Lekarze – pediatrzy twierdzą, że bardzo często ruchy dziecka jelit pojawiają się jasne w momencie, gdy zęby zaczynają wybuchać. Charakter tego zjawiska nie jest w pełni zrozumiałe, ale fakt pozostaje faktem. Dlatego też, jeśli nie ma innych objawów dziecko nie ma – po prostu uważnie obserwować stan dziecka. A lekarz umieścić na znaczeniu w miarę potrzeby.

Należy również pamiętać – jeśli dać dziecku dzień przed tym, co – lub farmakologicznymi środkami. Zbyt wiele leków może doprowadzić do tego, że stolec dziecka nabycia jaśniejszy kolor.

A w ogóle – wiele młodych matek mówić o tym, co kał dziecko okresowo rozświetla. I dobre samopoczucie w tym samym czasie nie cierpi. To trwa kilka dni, a kolor stolca jest znormalizowana bez żadnych specjalnych środków.

Co zrobić, jeśli coś jest nie tak?

Jednak, niestety, nie zawsze jest tak różowo. Bardzo często zdarza się, że krzesło dziecka staną się jasne ze względu na różne zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu organizmu. Najczęściej są błędy w pracy przewodu pokarmowego: wątroby, pęcherzyka żółciowego, rak trzustki, jelita.

W związku z tym, w niektórych przypadkach światło kału może wskazywać na obecność chorób, dzieci, takich jak:

  • Dysbakterioza

W przypadku, jeżeli okruchy cierpi dysbacteriosis stan ciekły stolca, śluz z zielonych żył i zwykle znacznie jaśniejszy kolor niż normalnie. Krzesło w ciężkich przypadkach choroba może być na tyle śmietany i publikują nieprzyjemny zapach. Ponadto dziecko może cierpieć na ostre bóle w żołądku, zwiększonej gazu, a czasem nawet od wysypki skórnej. W każdym razie, rodzice powinni jak najszybciej szukać pomocy medycznej.

  • Zapalenie wątroby

Co do zasady, zapalenie wątroby rodzice obawiają się najbardziej, gdy zawiadomienie o kału wyjaśnień od dziecka. Ale panika nie jest konieczna natychmiast – poważna diagnoza musi położyć się do lekarza. I nawet wtedy nie od razu, ale po dokładnym zbadaniu dziecka oraz serii testów laboratoryjnych.

Jedyną rzeczą, że moc rodziców, aby natychmiast zrobić samemu – jest sprawdzenie stanu moczu dziecka. W takim przypadku, jeśli dziecko jest chory z zapaleniem wątroby, jego mocz zawsze będzie bardzo ciemny – wyjątki od tej reguły istnieje. I cal zapalenie wątroby często nie tylko światło, ale z pewnym szarawy odcień. I nie spróbować znaleźć oznaki dziecka z zażółcenie skóry – może zdarzyć się kilka dni później.

  • Zapalenie trzustki

Uważa się, że zapalenie trzustki – choroba wyłącznie dla dorosłych. W rzeczywistości tak nie jest, ponieważ, niestety, i bardzo małe dzieci, to nie występuje rzadziej. Naruszenie zachodzi pod wpływem różnych czynników. Jednak jednym z wiodących objawów choroby jest zawsze jasny krzesło.

Ponadto dziecko może cierpieć z powodu bólu w okolicy pępka i prawej górnej części brzucha. Ponadto, zapalenie trzustki u dziecka może być również obecny nudności i wymioty, silne pragnienie, a czasami nawet gorączka. Przy okazji – bardzo często do zapalenia trzustki jest nadmierne wykorzystywanie dzieci czekolady. Tak, rzeczywiście, wszelkie inne słodycze, too.

  • Zagięcie pęcherzyka żółciowego

W niektórych przypadkach przyczyną wyjaśnienia kale u dziecka może być wygięcie pęcherzyka żółciowego. Ze względu na zakręcie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych barwiących pigmentów dających przewodnictwo zwykle kolor, wyróżnia się bardzo źle. W takim przypadku, jeśli lekarz podejrzewa, jak dzieckiem, on wyznaczy ultradźwięków.

  • Rotawirus

W przypadku, gdy fotel dziecka jest wyjaśnione w wyniku rotawirusa obraz choroby jest wystarczająco typowe. Po pierwsze, wzrost temperatury ciała dziecka, a potem – nie są objawy zatrucia: wymioty, biegunka. Stołek zmiany kolorów w takich przypadkach, jak to jest typowe. Na pierwszej cieczy dni krześle, ma barwę żółtą, a w drugim dniu barwa staje się białawy, jak glina.

Jednak oprócz tego wszystkiego, obecny dziecka wszystkie objawy, które są typowe dla zwykłej ostrej choroby układu oddechowego: bóle głowy, katar, kaszel, ból gardła. Kid ospały, nie chce jeść, zepsuty, senny. Jeśli leczenie dziecka rozpoczęła się na czas, taki stan nie stanowią większego zagrożenia dla jego organizmu. Ale do lekarza jest konieczna, ponieważ organizm dziecka jest zdolny niespodzianek. I często bardzo nieprzyjemne.

  • Choroba Whipple’a

Choroba ta jest niezwykle rzadkie, a przyczyny jej rozwoju nadal nie ujawniło aż do końca. Dziecko pacjentowi jest w znacznym stopniu zwiększona temperatura ciała jest niedokrwistości z niedoboru żelaza, zapalenie węzłów chłonnych. Ponadto chore dziecko jest bardzo częste stolce – około 10 razy dziennie. Chore dziecko stolce są jasnoszare, mają bardzo ostry zapach.

Czy muszę iść do lekarza?

Czasami rodzice są Podobny problem zbyt lekko. A lekarz nie odwołania się, wierząc, że wszystko będzie na własną rękę. Jednak jest to bardzo wysypka decyzja – zdrowie dziecka może być w niebezpieczeństwie. Organy dzieci są niemal w stanie poradzić sobie z podobnymi patologiami.

I tak to jest bardzo ważne, tak szybko jak to możliwe, aby pokazać lekarzowi dziecka. Lekarz bada dziecko całkowicie, zdiagnozować chorobę i, jeśli to konieczne, zalecić leczenie. A potem, jak szybko odzyskać dziecko, to zależy od tego, jak szybko rozpoczęciem leczenia.

W każdym razie nie do zaakceptowania siebie próbują zdiagnozować chorobę. Ten artykuł został napisany tylko dla odniesienia, ale nie może służyć jako pomoc w diagnozie, a jeszcze bardziej od leczenia. Zawsze należy pamiętać, że zdrowie dziecka – substancja jest bardzo nietrwały. Zaufanie i okruchy zdrowie może być tylko lekarz.

load...