Tajemnice konserwacji świeżych kwiatów

Jesteśmy często przedstawiane z pięknym bukietem kwiatów naturalnych, a więc chcą, aby to piękno jest miłe dla oka jak najwięcej! Ale po jednym lub dwóch dniach, a ona niknet, zanika, kruszy. Jak utrzymać bukiet świeżych dłużej?

load...

Najpierw musimy wyjąć trzpień z dolnych liści – przyczyniają się one do gnijące kwiaty w wodzie. Następnie pędy są cięte z dobrym nożem ziemi, co sprawia, ukośne cięcia, co zwiększa obszar, chłonność wody. Podczas cięcia łodyg należy przechowywać w wodzie, w przeciwnym razie spadek kieszeni powietrznych naczyń Clog.

Prawie wszystkie kolory oprócz żonkila i konwalia, może znajdować się w pewnej odległości od wody o temperaturze nieco chłodniejszego miejsca. Jeśli chodzi o żonkile i konwalie, to lepiej pominąć baseny z ciepłą wodą. Woda w wazonie powinny być regularnie zmieniane, ale nie codziennie. Goździki woda zmienia się rzadziej niż w innych kolorach. Przy zmianie wody wyciągnięty z kwiatów i wazony są cięte, trzymając łodygi pod bieżącą zimną wodą, a następnie zanurzane w wazonie.

Woda na kwiaty mogą być wprowadzane oznacza zapobieganie psuciu wynika z zniszczenie drobnoustrojów w wodzie, – aspiryna streptocid, kwas borowy. Następnie kwiaty nie znikną przez długi czas.

Wiele rodzajów kwiatów nie może wytrzymać sąsiedztwo z siebie i szybko znikną. Dlatego, storczyki, róże, lilie, żonkile, maki, lilie, goździki nie należy umieścić w wazonie z innymi kwiatami. W przeciwnym razie, szybko zanikać.

load...

Większość kwiatów nie tolerują przeciągi i czuje się świetnie w rozproszonym świetle. Niepożądane jest, aby ustawić obok bukiet kwiatów Wazon z owoców – Owoce Rotting wydzielają etylen, destrukcyjny wpływ na kwiaty.

Jeśli kolory nieco rozmyciem należy wlać dolna wynika z kilku sekund we wrzącej wodzie, który będzie rozszerzać naczynia włosowate, zwiększając w ten sposób kolory procesie eksploatacji.

Aby dłużej stał róże, one powinny, przed wprowadzeniem, zostały pokryte w wazonie z wodą, zanurza się w wodzie tak, że są one w pełni, z wyjątkiem pąków. Łodygi róż i dalii wskazany pierwszy przypalić ogień, a następnie umieścić w wazonie.

I przez dłuższy czas stał bukiet mieczyki kwiaty na łodygach na dole, mamy do czynienia z igłą kilka zadrapań. To przyczynia się do lepszego wchłaniania wody. Aby zachować jaśminu i bzu gałązek ich trochę odeprzeć więc rozszerzyły. Tej samej marki i łodyg chryzantem. Plastry kalii, gerbery traktowane solą i bukiet fiołków całkowicie zanurzone w wodzie, wytrząsano, a następnie umieścić w wazonie. Dłuższych tulipanów i irysów, dodaje się do wody z lodem.

load...