Tajemnice Feng Shui – przepisy mające na domy

W ostatnich latach w Polsce, jak iw innych krajach, chińskie nauki Feng Shui jest bardzo popularne. Wielu ludzi wierzy w jego mocy i siły. Przyciągane przez Feng Shui pieniędzy, zdrowia, miłości, spokoju. I najczęściej brane pod uwagę prawom nauki na zakup lub budowę mieszkań.

load...

W ostatnim czasie nikt nie myślał o energii, kupując dom lub mieszkanie. Teraz jednak, położenie domu z apartamentami na Feng Shui odgrywa szczególną rolę. Ludzie starają się przestrzegać wszystkich jego zasad. Nawet wielu firm budowlanych uwzględniać prawa Feng Shui w budowie nowego obiektu.

Energia „Qi” energia i „Sha”

Zielone aleje, lasy i parki są korzystne źródła energii „Qi”, więc najlepiej wybrać korzystną dom lub ziemię w pobliżu nich. Ogrody i kwietniki również produkują energię świetlną. Warto zauważyć, że Chińczyków w zakładach przychylność zimozielonych liściach. Są one symbolem długowieczności, zdrowia i pomyślności. A baseny, stawy i fontanny przyciągnie w domu, a stabilność finansowa.

Nie należy wybierać dom w miejscu, gdzie domy są ułożone przypadkowo i mają różne wysokości. W miejscu, jak ta energia nie płynie gładko i wędruje przypadkowo, przechodząc ze stanu sprzyjającego „Qi” w niekorzystnych warunkach „Sha”. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do wysokich budynków, które są otoczone niskimi budynkami. Rzeczywiście, w takim układzie, wysoki dom – jest to przeszkoda dla „Qi”. A energia, natknął się na przeszkody, z mocą jego uderzeń.

Najbardziej niekorzystna lokalizacja mieszkania jest uważany, jeśli znajduje się na jednym poziomie z dachami sąsiednich małych domów. W takim przypadku zaleca się umieścić na pudełku lustrem, która jest skierowana na zewnątrz. Więc to jest możliwe do osiągnięcia odbicie niekorzystnej energii. W wyniku niefortunnej lokalizacji budynku nie ma wpływu na dom.

load...

Ale wtedy, w najgorszej sytuacji są właściciele mieszkań niski dom, który stoi pomiędzy wieżowcami. W tym połączeniu, energia „Qi” spada. W pobliżu domy będą dla jego wielkości „wycisnąć” Apartments pomyślny energii, blokując w ten sposób widok z okna i zamknięcie światła słonecznego. Mieszkańcy tych domów znacznie zagrozić szkodę finansową i osobistą. Rozwiązaniem w tym przypadku jest dość trudne. Które albo lustro dachu lub basen na nim.

Co to jest – idealny dom dla Feng Shui?

Jeśli masz możliwość budowania własnego domu, to znacznie zwiększyć szanse powodzenia przy zastosowaniu metod nauczania nadal w budowie. Oczywiście, nie będzie bez specjalisty w Feng Shui, która współpracuje z architektem i projektantem, pomoże Ci stworzyć nie tylko piękne, ale również dobry dom fortuna.

Wygląd domu odgrywa ważną rolę w naukach Feng Shui. Po tym wszystkim, jeśli w domu wygląda zrównoważony, przytulne i wygodne, w nim i chcę iść. To wpływa na bardzo spójności i rodzinnego druzhnost. Wszyscy będą spieszyć do pracy, na studia, aby dostać się do domu, w którym są one otoczone poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Układ wewnętrzny jest również bardzo ważne. Kształt, kolor, materiały tekstury, oświetlenie – to wszystko musi być zrównoważone.

Tworzenie domu Feng Shui, należy dążyć do osiągnięcia jest równowaga. Oznacza to, że nie jest konieczne, aby wybrać sekcję słońca. Ale cień jest również nie nadaje się w pobliżu wysokich budynków. Teren wokół domu przyszłości nie powinno być całkowicie płaska lub zbyt pagórkowaty. Zawsze utrzymanie równowagi yin i yang energii.

Chcesz wylądować w okolicy były płodne? Jeśli wybrałeś stawy powierzchnia, umieść dom tak, że byli przed nim, a nie z tyłu. I nie budować dom na przecięciu dwóch lub więcej dróg. Wpływa to negatywnie na energię „Qi”.

Przy planowaniu tego, co będzie w domu, szczególnie przestrzegać nauk Feng Shui. Zasady plan domu zawiera wiele niuansów. Powinien stać w części środkowej i mają regularny kształt. Dbać o ścieżce prowadzącej od wejścia do obszaru na drzwiach wejściowych do domu. Najlepiej jest, jeśli jest meandrujące. Kiedy potrzeba do bezpośredniego wejścia w zagrodzie, umieść je tak, aby nie opierać się o drzwi.

Nie wkładaj zbyt wąskie drzwi, bo w domu jest tylko częścią pozytywnej energii przeniknie. Hol wejściowy, w którym znajdziesz się przychodzi do domu, powinny być lekkie i duże. Niech to będzie niezależna przestrzeń, ale ponieważ musi być wyraźnie widoczny centralną częścią domu. Najbliżej przedpokoju salonu i biura.

Przy projektowaniu domu, należy pamiętać, że powinna ona być dużo okien. Tak więc energia „Qi” mogą swobodnie dostać się do niego. Ale należy pamiętać, że liczba okien może być nie więcej niż trzy razy większa od liczby drzwi. Montujemy okna otwierane na zewnątrz, ponieważ sposób można zapewnić maksymalną penetrację pozytywnej energii.

Schody na drugim piętrze nie musiał patrzeć na drzwiach. I lepiej jest, jeśli będzie zaprojektować ją płynnie meandrujące i szeroki. Co do łazienki, to jest dobre, jeśli będą one w zakamarkach domu, tak że nie można było zobaczyć przy wejściu do lokalu.

Kuchnia na Feng Shui

Opierając się na naukach Feng Shui, w kuchni jest symbolem dobrobytu rodziny, jej sytuację finansową. W związku z tym zwraca szczególną uwagę. Twoja kuchnia powinna być przestronne, a co najważniejsze zawsze czysty i schludny. Wszystkie urządzenia muszą pracować, bo słabo wyposażone i brudna kuchnia na pierwszym miejscu mówi o braku finansowania, a właściciele nie mają na celu wypełnienie tej luki.

Wyposażania kuchni należy wziąć pod uwagę wartości elementów. Umieścić piec obok zlewu nie może być, ponieważ ogień nie sprzyja wody. Wypełnić lukę między przedmiotami może być coś neutralnego – drewnianą szafkę, na przykład. Trzeba czyścić piec tak często, jak to możliwe, więc rodzaj toruje drogę do dobrobytu i dobrego samopoczucia. A tym samym sprawia, że ​​jasne, że dążą do lepszego życia.

Istnieje kilka metod, za pomocą którego można poprawić wygląd istniejącej kuchni:

  • Spędź dobre oświetlenie. To nie tylko pomaga w pracach domowych, ale również wskazywać prawidłowy sposób energii „Qi”.
  • Gotować częściej. Stosując płytę, dajesz impuls do tworzenia bogactwa.
  • Nie zaśmiecać kuchnia niepotrzebnych rzeczy. Wolna przestrzeń jest konieczne, aby łatwo poruszać się po sali, nie tylko ty, ale również „Qi”.
  • Wyposażyć stanowisko pracy ze wszystkimi niezbędnymi. Wszystko musi być oparta na swoich miejscach, a nawet różnych małych rzeczy, takich jak przyprawy lub małych naczyń kuchennych. Są one często tworzą bałagan.
  • Kuchnia powinna być zawsze czysta. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych problemów zdrowotnych i jako wynik i kosztów finansowych.

Sypialnia z Feng Shui

Tworzenie domu Feng Shui, nie zapomnij o sypialni. Pokój ten jest drugim na znaczeniu po kuchni. Pierwszą rzeczą, którą warto wspomnieć – sypialnia powinna być jak najdalej od wejścia do domu. Lokalizacja WC drzwi naprzeciwko drzwi sypialni po prostu nie do przyjęcia.

Bardzo ważne jest położenie łóżku. To nie powinno stanąć na środku pokoju. I pamiętaj, aby mieć kontakt ze ścianą. Ściana, w tym przypadku, zarówno przez wsparcie. Nie zaleca się umieścić łóżko naprzeciwko wejścia, a przede wszystkim tak, że nogi podczas snu naprzeciwko drzwi.

Feng Shui nie zaleca stosowania lustrem w sypialni. Człowiek śpi w żadnym wypadku nie powinny być odzwierciedlone w nich. Prowadzi to do kłótni rodzinnych. Światło słoneczne powinny przechodzić swobodnie do sypialni. A rano, po przebudzeniu, należy zobaczyć rzeczy, które tworzą pozytywne emocje i wywołują miłe wspomnienia.

łóżko stan również odgrywa znaczącą rolę. Jeśli trzymać go wewnątrz pościel, poduszki i koce – to dobrze. Ale nigdy nie muszę ukrywać rzeczy, które nie odnoszą się do snu. Na przykład, książek i starych ubrań. Czyszczenia podłogi pod łóżkiem musi być regularnie, aby uniknąć gromadzenia się pyłu, co uniemożliwia swobodny przepływ „Qi”. Pod względem Feng Shui nie zaleca się przechowywać w zakładach sypialnia domu. Jednakże, jeśli nie ma alternatywy, można umieścić je na parapecie, a czas odpoczynku, aby zamknąć zasłony okienne.

Feng Shui pokój dzienny

Najczęściej w takim pomieszczeniu, w salonie znajdują się dwa lub trzy sektory. A każdy z nich ma swoją własną energię. Wystarczy podzielić pokój na strefy, zbierając różne oświetlenie i atmosferę. Jest to szczególnie ważne, jeśli dom nie jest studium i wypoczynkową w tym samym pokoju z obszaru roboczego.

Położenie sofy i fotele Feng Shui polega na tym, że muszą one być obrócony plecami do ściany. Jednak nie zawsze w taki sposób, aby zaplanować sytuację. Gdzie krzesło lub fotel stojący przy oknie, które można umieścić na parapecie kwiat lub małą biblioteczkę pod samym oknem.

Najważniejsze jest to, aby nie zaśmiecać rzeczy nocleg. Przepływ pozytywnej energii nic nie powinno zapobiec. W przeciwnym razie, w tej sali, można stworzyć poczucie smutku i niepokoju.

Zasady ogólne

W domu należy zawsze pierwszeństwo czysty i schludny! Pamiętaj, aby pozbyć się starych rzeczy, które długo nie trzeba i wyrzucić wszystko ręka nie jest podniesiona. Nie zapominaj o regularnym wietrzenia domu. Więc masz, a świeże powietrze i stworzyć dobre warunki dla odnowienia „Qi”.

Nie zapominaj, że światło jest przeciwny do niekorzystnego „Sha”, więc należy zachować Dnia zasłony otwarte. Wieczorem, spróbuj dobrego światła w pomieszczeniu, w którym jesteś. Dążyć do wykorzystania w domu więcej niż naturalnych tkanin i materiałów.

Nie ma potrzeby, aby zignorować ten zapach. Dobrze usunąć pomieszczenie WC i łazienka. Jeśli możesz, przynajmniej czasami używać kadzidła i olejki aromatyczne. Po tym wszystkim, zapachy domowe są bezpośrednio związane z naukami Feng Shui. I, oczywiście, zawsze dążyć do lepszego życia, wierzą w niego, nie pozwól okoliczności zgnieść na ciebie – nie naciskać okoliczności. Nie na darmo mówią zrobić – aby dostać coś, trzeba wierzyć, że „coś” z całego serca i nigdy się nie poddawaj!

load...