Tachykardia: leczenie i zapobieganie

Tak wiele osób skarży się, że okresowo ich serce zaczyna bić często – częściej. Ponadto, taki stan towarzyszy ból w sercu, a także pocenie i ogólne osłabienie. Taki stan może wystąpić tylko sporadycznie, i może być niemal stałym towarzyszem osoby chorej. Zazwyczaj objawy te są spowodowane przez tachykardii.

load...

Co to jest tachykardia, jak poważny jest i czy nie służą do niepokoju i wizytę u lekarza? Ściśle mówiąc, tachykardia jest formą naruszenia sekwencji i tętno – arytmii. Choroba występuje częściej. A jeśli masz tachykardię, leczenie jest konieczne.

Przyczyny częstoskurczu

Aby pozbyć się tej choroby, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie, co to jest tzw. Tak, tachykardia, przyczyny, leczenie – to jest to, co zostanie omówione w tym artykule. I przyczyny, które prowokują rozwój tachykardii, jest całkiem sporo. Ale gra: tachykardia – Przyczyny – Leczenie jest bardzo blisko. Więc przed rozpoczęciem leczenia, należy dowiedzieć się przyczyny. Należą do nich:

 1. Kofeina. Nadmierne spożywanie napojów zawierających kofeinę może prowadzić do tachykardii i innych rodzajów zaburzeń rytmu serca. Funkcja ta jest uzależniona od wpływu, który ma kawy na ośrodkowego układu nerwowego i sercowo – naczyniowego systemów. I często chory pyta lekarza: nadmiernego nadużywania – to w jakich ilościach? Jednak wyraźna odpowiedź na to pytanie nie może być, bo to wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu każdego człowieka. Dla kogoś i dwóch filiżanek kawy dziennie nie przyniesie żadnej szkody, ale dla kogoś i dwóch filiżanek tygodnia – w nadmiarze.
 2. Cardio – vascular system. Często tachykardia jest wynikiem obecności w ludzkim chorób, takich jak choroba serca, niedokrwienia, zawału serca, nadciśnienia tętniczego. W takim przypadku, jeśli dana osoba stawiła tachykardię, powinien jak najszybciej udać się do lekarza – kardiolog, którzy będą przeprowadzać wszelkie niezbędne dochodzenia i identyfikacji ewentualnej obecności cardio – układu naczyniowego.
 3. Choroby tarczycy. Zmiany hormonalne i wszelkie choroby układu hormonalnego, a w szczególności, tarczycy, często prowadzi do wystarczająco silne częstoskurczu. W celu wykluczenia możliwości obecności tych chorób, albo ją leczyć, chory powinien szukać pomocy u lekarza – endokrynologa.
 4. Chorób zakaźnych. Różne choroby zakaźne, szczególnie te, które powodują znaczne podwyższenie temperatury ciała (powyżej 38 ° i 5), staje się również przyczyną częstoskurczu. Można to wytłumaczyć ogólnym zakłóceń funkcjonowania układu sercowo – naczyniowego i innych układów, które powstały w wyniku choroby.
 5. Ciąża. Procesy zachodzące w organizmie kobiety w ciąży, a często prowadzi do rozwoju Przyszła matka tachykardii. O ile ten warunek jest niebezpieczne dla matki i dziecka, a także czy istnieje zapotrzebowanie na leczenie, powinno rozwiązać lekarza – ginekologa.

Dieta dla tachykardii

Jak już wspomniano, w przypadku gdy osoba zauważył w niektórych lub inne objawy tachykardii, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – kardiologa. Jednak sam pacjent człowiek musi podjąć pewne środki w celu promowania poprawy jego stanu.

load...

Pierwszą rzeczą do zrobienia – zrezygnować z picia alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Pamiętaj, że kofeina zawarta jest nie tylko w kawie, ale także w napojach, takich jak Coca-Cola i Energii. W skrajnym przypadku, jeśli dla niektórych – każdy powód nie może całkowicie zrezygnować z tych napojów, przynajmniej starają się zmniejszyć ich liczbę do maksymalnego możliwego minimum.

Tylko chory jest wysoce pożądane, aby przemyśleć swoją dietę. Chory nie może przejadać, zwłaszcza przed snem. Postaraj się nieznacznie zmniejszyć ilość porcji. Nawet jedzenie trzeba wybrać dość ostrożnie – jest przeciwwskazane gruby, pikantne i wędzone potrawy, a także solone i wędzone.

Najbardziej optymalne i korzystne diety dla osób cierpiących na tachykardię, warzywo – diety mleka, a także korzystanie z soków owocowych i warzywnych. W około połowie wszystkich przypadków częstoskurczu środek ten pomaga znacznie zmniejszyć objawy choroby.

Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na częstoskurcz do aspekcie aktywności fizycznej. Z jednej strony, aktywność fizyczna powinna być ściśle dozowane – przepięcie jest po prostu nie do przyjęcia. Ale z drugiej strony, całkowita bezczynność i nie przyniesie dobrych rezultatów – cardio – układ naczyniowy jest zupełnie osłabiony. W związku z tym aktywność fizyczna w życiu człowieka, tachykardii pacjenta, muszą być nadal obecne. Jednak muszą one być ściśle dozowana: chodzenie może być najlepszym rozwiązaniem.

Leczenie częstoskurczu

Aby pozbyć się tachykardii, chora osoba powinna zasięgnąć porady lekarza. Lekarz przepisze wszystkie niezbędne leczenie. Jednakże, istnieje sporo skutecznych sposobów leczenia recepty tachykardia tradycyjnej medycyny. Należy jednak pamiętać – Wszystkie przepisy powinny być uzgodnione z lekarzem. I mogą być stosowane wyłącznie po zatwierdzeniu przez lekarza.

 • Fizyczną stymulację

W przypadku ostrego ataku tachykardii, tradycyjnej medycyny zaleca następującą metodę alarmowym: złe samopoczucie, osoba poszkodowana powinna leżeć lub przynajmniej usiąść i spróbować się rozluźnić, jak to możliwe. Oczy powinny być zamknięte, aby spróbować jak najwięcej, aby kliknąć na gałek ocznych, co najmniej kilka razy. Na szyi należy umieścić kompres lodu, osoby muszą przemyć zimną wodą. Poprawa powinna nastąpić w ciągu dwóch – trzech minut.

 • Herbatki ziołowe

W przypadku, że główną przyczyną jest stres tachykardia, bardzo dobry efekt terapeutyczny przyniesie napar z ziół. Na przykład, jest niezwykle skuteczny w mięta, melisa, głóg, Motherwort i waleriany. Muszą być warzone w taki sam sposób jak zwykłą herbatę.

Pod poduszkę można umieścić suchy korzeń waleriany – pomoże to uczynić sen głębsze i pełniejsze. Rano poczujesz się znacznie świeższe.

 • Kolekcja kojący

Podczas ostrego napadu częstoskurczu bardzo skutecznie normalizuje tętna po kojące kolekcji: jedna łyżka ziół, takich jak korzeń waleriany, wysuszono mięty i kwiatostanów powinny być umieszczone w termosach, wlać pół litra wrzącej wody. Zaparzenia wywar musi mieć co najmniej dwie godziny, po czym gazy filtr za pomocą tkaniny.

Chory powinien tylko atakować małymi łykami pić około 200 gramów naparu ziołowego. Należy jednak pamiętać, że to narzędzie jest tylko pomoc w nagłych wypadkach. Oznacza to, że musi być przygotowany wcześniej. Środek ten musi być przygotowany z wyprzedzeniem. Jest on przechowywany w lodówce w zamkniętym pojemniku, nie więcej niż jeden miesiąc.

 • Skrzyp leśny

Innym bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się tachykardia – zabieg z wlewu skrzypu i głogu lasu. Wytwarza się go w następujący sposób: jedna łyżka ziela głogu i skrzyp powinien być umieszczony w pojemniku szkliwa, wlać litr wrzącej wody. Pojemnik szczelnie przykryć i odstawić na co najmniej trzy godziny, a następnie dokładnie osuszyć. Wziąć wywar jest niezbędne do pół szklanki dwa razy dziennie. Przebieg leczenia należy kontynuować przez trzy tygodnie. Nawiasem mówiąc, taki wywar jest bardzo skuteczny, walcząc nie tylko z tachykardia, zaburzenia snu, ale – zwłaszcza z bezsennością.

 • Wlew z mięty pieprzowej i szyszek chmielowych

Również w ostrych atakach tachykardii złagodzić stan pacjenta może być człowiekiem obok wlewu. O połowę chmielu łyżeczka pieprzowej umieszczono w małym pojemniku i wlać do szklanki wrzącej wody. Zaparzenia bulionu niezbędne do dziesięciu minut, następnie ochłodzić do akceptowalnej temperaturze i sączy napój. Zwolnienie następuje zwykle w ciągu trzech – pięć minut po zakończeniu infuzji.

 • Wiciokrzew i starszy

Ponadto, jeśli tachykardia jest bardzo skuteczny w pomaganiu tachykardia takie jagody jako starszy i wiciokrzew. Mogą być stosowane zarówno w postaci surowej lub w postaci jam. Ponadto, bulion i kora bzu jest również bardzo skuteczne. Wytwarza się go w sposób następujący: Dwie łyżki mieloną korę umieszczone na litr wrzącej wody, gotować przez około dziesięć minut, a następnie szczepu za pomocą tkaniny z gazy. Musisz wziąć wywar dwa razy dziennie, sto gramów – rano i przed snem.

Teraz już wiesz, co to tachykardia, objawy i leczenie dla Ciebie w kategoriach ogólnych znajome. Oznacza to, że masz szansę dostrzec choroby w odpowiednim czasie.

load...