Szykując się do szkoły! Mundur szkolny dla dziewczynek i chłopców

Każdy rodzic pamięta czasy, kiedy był dzieckiem i poszedł do szkoły. Mundurki szkolne – sukienka z fartuchem dla dziewczynek, spodnie kurtki dla chłopców – niezbędny atrybut obecnych Szkoła dzieciństwa rodziców dzisiejszych studentów. Teraz, kiedy dużo czasu minęło po zniesieniu mundurków szkolnych, kwestia jego powrotu jest coraz bardziej rośnie.

load...

Czy muszę mieć mundurek w dzisiejszym systemie edukacji? Teraz nie ma pojedynczy punkt widzenia w tej sprawie. O tym, jak powinien wyglądać formularz studentów też różne zdania.

Jaki powinien być jednolity szkoła dla dziewcząt, do szkoły dziewczynki nie wygląda smutny i nosili mundury z przyjemności? W tym przypadku, pożądane jest, że dziewczyny były w stanie jakoś urozmaicić swoją garderobę szkole, zmieniając pewne szczegóły w odzieży. A jaki powinien być nowoczesny mundurek szkolny dla chłopców, tak że czują się równie dobrze w nim oraz w klasie, siedząc przy biurku i na przerwie, kiedy chcą, aby dać upust swojej energii? I tak w tej postaci chłopca mogła zawsze schludny wygląd?

Zalety mundurkach

W celu podjęcia decyzji w kwestii, czy wszyscy uczniowie potrzebują standardowego formularza, konieczne jest, aby określić plusy i minusy powrocie do jej zużycia. Dziś pytanie, czy wejść, czy nie nosić mundurek do szkoły, jest w pełni zarządzana przez administratorów szkolnych. I, co do zasady, prawie wszyscy nauczyciele uważają mundurki oczywistych zalet. Mówią, że ze względu na brak jednolitej formy cierpienia, a nawet dyscypliny uczniów. Studenci nie czują się zaangażowani w szkole, nie uznają się za członków tej samej drużyny. Nie przez przypadek, nawet dziś, gdy nie ma obowiązkowego noszenia form, największy popyt jest na szkolny mundurek dla 1st Class. Po tym wszystkim, sobie formę, dzieci zatłoczone dumnie: „Teraz jestem uczniem!”

Oczywistą zaletą mundurków szkolnych może być fakt, że znacznie ogranicza zdolność studentów do konkurowania ze sobą ubrania. Stylowa jednolity szkoła jest w stanie wyeliminować wizualną różnicę między dziećmi z rodzin o różnym poziomie zamożności, a każdy uczeń będzie czuć się pewnie.

load...

Jeśli nie będzie pojedyncza postać, państwo będzie w stanie subsydiować produkcję. Dotacja stan pomogłoby utrzymać niskie ceny i przystępne mundurki zostały znacznie zmniejszone koszty szkolenia w ubogich rodzin. Ponadto, jeśli jeden standardowy formularz zostanie podjęta na szczeblu krajowym, będzie ona służyć jako gwarancja zgodności ze szkolnych ubrań wymaganiach higienicznych.

W tym samym czasie, każdy rozumie, że wprowadzenie mundurków nie powinny powodować uczniów, zwłaszcza starszych, protestować uczucia. Dzieci nie wszystkie są takie same, jakie będą codziennie do stawienia się przed rówieśnikami. Konieczne jest, że piękne mundurki lubił uczniów, a do tego musi być nie tylko wygodne, ale także modne.

Minusy mundurkach

Jest nazywając korzyści, nie wspominając i minusy mundurków szkolnych. A główną wadą w postaci, że ma element wyrównywania. Uczniowie, którzy noszą mundury codziennie, pozbawione możliwości wyrażania swojej indywidualności poprzez ubrania (w tym Konwencja o prawach dziecka stanowi, że każde dziecko ma prawo do wyrażania swojej indywidualności w jakikolwiek sposób).

Wymóg nosić jakąś formę samej odzieży Seme jest przemoc wobec osoby. Jest to niebezpieczne i które mogą być wykorzystywane przez pracowników szkoły, aby wywrzeć nacisk na niepożądanych studentów.

Nabyte formy może stać się poważnym obciążeniem dla rodzin o niskich dochodach. W rodzinach o niskich dochodach rocznych zakupów dla szkoły zajmują znaczną część budżetu, nawet jeśli mają tylko kupić podręczniki i zeszyty. Jeśli jednak trzeba będzie kupić inny zestaw i szkolne ubrania dla każdego dziecka, będzie to duże wyzwanie dla wielu rodzin.

Noszenie mundurków szkolnych nie jest regulowana przez państwo. Decyzja na jednym formularzu jest odbierany przez administrację szkoły i komitet rodziców. Dziś, pojedyncza postać – główną cechą dobrej szkoły. W każdym mieście, a nawet każda szkoła może być swoją własną formę. I nie był to czas, kiedy obowiązkowe jednolite szkoła ma inny wybór, choć zmienił swój wygląd przez lata.

Skąd mundurka szkolnego w czasie?

Formularz Gymnasium w przedrewolucyjnej Polsce. Mundurki w szkołach i gimnazjach Polsce była obowiązkowa dla wszystkich uczniów. Ale jej początki historia przybiera formę szkoły w 1834 roku, gdy suma wszystkich mundurów cywilnych systemu, w tym do szkół i gimnazjów została zatwierdzona. Studenci tworzą nosił charakter pół-wojskowej. Czapka, płaszcz i tunikę, która miała być noszone do studentów różnych instytucji edukacyjnych były podobne w stylu. Różniły się tylko kolorem, rurociągów, guziki i logo. Lato na pokrywie korony były nosić torbę. Zima, ekstremalne zimno, studenci umieścić na kapturze i słuchawki z filcu.

Przypadkowy kształt noszone przez licealistów, był niebieski tkaniny tunika ze srebrnymi guzikami, opasane czarny pas patentowej i czarne spodnie bez krawędzi. Uzupełnieniem formie czarne buty z koronki. W lecie, zamiast niebieskiej wełnianej koszuli, gdy uczniowie nosić lekką tunikę z lekkiego materiału.

Licealiści nie wolno iść w koszule, kurtki i podobnych morskich tunika z stand-up marynarkę i koszulę vorotnikom.Esli w niektórych szkołach nie były niebieskie, szare spodnie, które zawsze i wszystkie były dostępne jedynie w kolorze czarnym.

Przepisy dotyczące formy dla uczennic zostało zatwierdzone w 1896 r. Dziewczęta musiały nosić brązową suknię, który był noszony na wierzchu czarnym i białym fartuchu wakacji. Uzupełniać formularz liceum dla dziewcząt słomy shlyapka.Uchitelya i pierwsze oficerowie są ściśle przestrzegane w celu zapewnienia, że ​​studenci są zgodne ze wszystkimi zasadami sobie formę gimnazjum.

Mundurki szkolne w ZSRR. W 1918 roku, forma liceum rozpoznał relikt przeszłości burżuazyjnego i został odwołany. Stara forma pogardy był postrzegany jako symbol przynależności do wyższej klasy – z jednej strony, a jako symbol poddaństwa i niewoli kompletnego student – z drugiej strony. Na tle walki klasowej, nienawiść do starej formy jest zrozumiałe. Ale był jeszcze jeden powód, dla odmowy postaci – jest bieda. Dzieci chodziły do ​​szkoły w ubraniach, które były w stanie zapewnić ich rodziców.

Z biegiem czasu, pojawiło się pytanie o potrzebie mundurków szkolnych, aw 1948 studentów znowu dostał. Z wyglądu nie różni się od górnej formie szkoły średniej – te same kolory, te same akcesoria, takie same cięcia. Różnica polegała tylko na tym, że dziewczyny nie muszą nosić słomiane kapelusze.

Z roku szkolnego 1975-1976, chłopcy zmienili materiał, z którego szyte swoje spodnie i kurtki – teraz zostały one wykonane z tkanin wełnianych niebiesko. Zmieniłem i wyciąć kurtki – zaczęli przypominać dżinsową kurtkę z pagonami na ramionach i typowych kieszeniami na piersi. Pojawia się z boku na rękawie logo.
W 1980 roku wprowadzono formę dla uczniów szkół średnich. Dziewczyny nadal nosić tę samą brązową suknię z fartuchem. Dopiero w 1984 roku dla dziewcząt opracowane i wprowadzone w garnitur – trzy niebieskie. Składał się z przepony z fałd z przodu, kamizelki i płaszczem z kieszeniami. A w 1988 roku, uczennice i regiony Leningrad Syberii i Dalekim północy wolno było nosić niebieskie spodnie zimy.

Mundurek szkolny dzisiaj

Dziś ożywia tradycję noszenia mundurka szkolnego, a pojedyncza forma staje się znowu aktualne. Wszystkie najlepsze szkoły, licea i gimnazja wracają do szkoły są zobowiązani do noszenia garnituru. Ale nowoczesna forma studenta naprawdę nie ma nic wspólnego z ponurym i niewygodnej formie Radzieckiego.

Nowoczesna forma studenta – Jest to piękne i wysokiej jakości ubrania, które są szyte na nowoczesnej technologii szycia. Przy szyciu mundurów producenci odzieży spełniają wszystkie wymogi współczesnej modzie i tylko przy użyciu materiałów wysokiej jakości. Dzisiaj, szkoły i gimnazja dostępne za taką usługę jako mundurków na zamówienie – eksperci pomogą opracować i wdrożyć korporacyjny styl szkoły. A jeśli dziecko, które uczy się w szkole, będzie cieszył mundurek, będzie dumni ze swojego wyglądu. Ponadto, jednolity styl korporacyjnych – to nie tylko poczucie dumy z ich wyglądu, ale również zdolność do noszenia odzieży styl biznesowy i chęć do pracy w zespole. Ponadto, dzieci i ich rodzice pozbyć codziennego rozwiązywania problemów: „Co jest teraz chodzić do szkoły?”

Szykując się do szkoły z góry!

Choć lato dopiero od niedawna, nie możemy zapominać, że to minie bardzo szybko. Rodzice uczniów powinien już myśleć o tym, co trzeba kupić do szkoły. Oczywiście, nie możemy zapominać o przybory szkolne i nawigacja, jak wybrać portfel, ale nadal na główne pytanie – Jak wybrać mundurek szkolny?

Na polskim rynku istnieje wielu producentów mundurów. I zakupy mogą być dokonywane bez wychodzenia z domu – w Internecie nie ma miejsc, gdzie można zobaczyć katalog gotowych ubrań, wybrać i zamówić swój ulubiony model za pośrednictwem sklepu internetowego.

Więc wybrać mundurek! Zacznijmy od najmłodszych, bo mundury dla pierwszej równiarki – jest to ich pierwszy kontakt z ekscytującym nowym świecie! Jaki kształt jest najlepiej wybrać?

Dla dziewcząt, byłoby lepiej, aby zamiast płacić za to była spódnica z sweter lub sukienkę i lekką bluzkę, która może być zmieniana. Dla chłopców najlepszego dopasowania klasycznej trzyczęściowy garnitur. Tkanina na stroje musi być wybrany czas bez gromadzenia elektryczności statycznej dodatków syntetycznych. Na wiosnę i jesienią jest bardziej odpowiedni formularz z lnu i bawełny, a zimą – kaszmiru i wełny.

Należy zdawać sobie sprawę, że mundurki szkolne dla dzieci – nie świątecznym stroju biznesowego i casual, które student stawia na 5 razy w tygodniu. Dlatego korzystne spokój, wyciszenie dzwonka. Jasne kolory urodziła dziecko, i może powodować uczucie podrażnienia. Połączenie czerni i bieli jest także lepiej unikać kontrastowych kolorach może powodować ból głowy. Najlepiej nadaje się do szkoły jednolitego beżowy lub wyciszony zieleni.

Nowoczesne firmy rozwija linie ubrań dla studentów, oferując różnego rodzaju oryginalnych pomysłów. W ten sposób firma Örby SCHOOL wykorzystuje się nie tylko do szycia mundurków szkolnych naturalnych materiałów o wysokiej odporności na ścieranie i nie wymagają skomplikowanej opieki, ale także odnosi się do wewnętrznej kieszeni na telefon komórkowy, specjalne materiały z ochroną przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Wyposażona w liniowy – tkanina z tabliczki mnożenia!

Produkty firmy „break” wykonane są z naturalnych materiałów, szczególnie silny i skarpetki, które nie zgniotu i długo zachowują kształt produktu. Taka odzież pozwala studentom stale wyglądać czysto i schludnie.

Formularz dla uczniów „Mirabelle” roślina charakteryzuje się tym, że we wszystkich modeli ubrań szkolnych i prześledzić klasyczny styl biznesowy. Dzieci, które są tak ukształtowane w szkole są przyzwyczaić się do stylu biznesowej elegancji.

Projektanci i firmy odzieżowe Skylake opracowania takiego modelu mundurków szkolnych, które nie tylko wygodne, ale również wyglądają nowoczesne i modne. Bierze się tu pod uwagę specyfikę przedmiotów szkolnych i ubrań niespokojny charakter przyszłych właścicieli.

Firmy zaopatrujących rynek różnorodne ubrania dla uczniów w każdym wieku, dużo, więc dzisiaj nie jest łatwo wybrać mundurek szkolny dla wszystkich smaków. A jeśli dziecko jest gotowe do szkoły dziś należy zacząć formularz wyszukiwania dobre szkoły. Jego stan zdrowia, samopoczucie, pewność siebie, a nawet sukcesu akademickiego będzie w dużej mierze zależeć od tego, jak dobrze wybrać mundurek i jak chciałby się w tej nowej rzeczy!

load...