Szyjki macicy szyjki macicy

Szyjki macicy jest jedną z najczęstszych chorób ginekologicznych. Jaki rodzaj ataku i jak z nim walczyć? Lekarze nazywają ten termin procesu zapalnego, który przechwytuje błony śluzowej szyjki macicy. Jednak nie należy tego mylić z szyjki macicy nadżerek, w którym znajduje się owrzodzenie błony śluzowej macicy.

load...

Z szyjki macicy kobiety opracowane, konieczne jest wprowadzenie żeńskich narządów płciowych różnych chorobotwórczych patogennych flory. Zazwyczaj patogeny szyjki macicy są znakami ropotwórcze bakterie lub gonokoków. Ponadto, środki wywołujące zapalenie szyjki macicy są:

 • Escherichia coli. Nawiasem mówiąc, najczęściej zakażonych E. Coli jest wadą kobiety – ze względu na fakt, że zasady higieny nie są przestrzegane. Pamiętaj o złotej zasadzie, że musi wiedzieć, nie jest czymś, co każda kobieta i każda dziewczynka – konieczne jest, aby umyć od przodu do tyłu – z pochwy w kierunku odbytu, ale w każdym przypadku, a nie odwrotnie.
 • Paciorkowce.
 • Gronkowce.
 • Choroby zakaźne, choroby przenoszone drogą płciową. Szyjki macicy rozwija się najczęściej z powodu chorób, takich jak rzęsistkowicy, chlamydia i innych.

Najczęściej choroba ta dotyka kobiety w wieku rozrodczym. I ta funkcja jest w dość rozsądnej gleby. Początkowo kanał szyjki macicy – kanał szyjki macicy – absolutnie sterylne. Jednakże, jeśli nie jest jego obrażenia – takie nieciągłości wynikające z traumatycznego porodu, poronienia, aborcji, wprowadzenie do IUDs macicy, lub jeśli nie jest pominięcie szyjki macicy i pochwy, nadżerek, kanał szyjki macicy staje się bardzo podatny na przenikanie różnych patogennych bakterii i mikroorganizmów.

Ponadto, często choroba występuje na skutek niewłaściwego użytkowania dopochwowych środków antykoncepcyjnych – kapsułki dopochwowe, tabletki, czopki. Dlatego tak ważne jest, aby przy wykorzystaniu różnych środków antykoncepcyjnych obowiązkowo skonsultować się z lekarzem – ginekologiem, którzy pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednie narzędzia oraz, co najważniejsze, nauczyć się, jak prawidłowo stosować ją w celu zmniejszenia ryzyka obrażeń szyjki kanału szyjki macicy.

Jednak, niestety, uszkodzenie szyjki macicy nie jest to jedyny przypadek, w którym mogą wystąpić infekowania patogeny. Szyjki macicy często obserwuje się jednocześnie z szeregiem chorób ginekologicznych, takich jak:

load...
 • Nadżerek, zwłaszcza w ruinę, mocno krwawi.
 • Bez wyjątku, wszystkie rodzaje zapalenia pochwy, szczególnie dotkliwy.
 • Zapalenie błony śluzowej macicy, obie formy ostre i przewlekłe.
 • Ostre i przewlekłe formą salpingoophoritis.

Ponadto ścisła kolejność nie istnieje – zapalenie szyjki macicy może pojawić się do rozwoju choroby podstawowej, jak i po to się zaczęło. Ale w każdym przypadku, szyjki macicy wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza ginekologa dla dokładnej diagnozy i dobór indywidualnego schematu.

Objawy i diagnozowania chorób

Kiedy należy udać się do lekarza? Oczywiście, na pierwszych oznak choroby. Jednakże, należy zwrócić uwagę na fakt, że objawy zapalenia szyjki macicy, nawet w ostrej fazie można wyrazić bardzo mało – Kobieta nie zawsze można płacić im wiele uwagi. Nawiasem mówiąc, w ostatnich latach coraz większa liczba chorób ginekologicznych praktycznie bezobjawowo, a udaje się je znaleźć tylko na następnej rutynowej kontroli przez lekarza – ginekologa. I często zdarza się, że kobieta jest zasysane do ginekologa z chorobą, a lekarz stwierdzi „kilka”.

Ale jeszcze nie wrócił do objawów, które ma szyjki macicy szyjki macicy. Z reguły, pacjenci skarżą kobiet:

 • Upławy, które nie mogą być bardzo różne od normalnego, i może być bardzo obfite, ze zmianą koloru i zapachu.
 • W takim przypadku, jeśli kable są zbyt wiele, kobieta może zacząć doświadczać bardzo silny świąd i pieczenie w okolicy narządów płciowych.
 • W ciężkich przypadkach, ale na szczęście na tyle rzadkie, kobiety mogą odczuwać dość silny ból w dolnej części brzucha.

Aby zdiagnozować chorobę, lekarz – ginekolog w pierwszej kolejności dokona kontroli ginekologicznej kobiet na lustrze za pomocą specjalnych luster. Istnieje silny obrzęk błony śluzowej macicy i zaczerwienienie niej. W tym samym przypadku, gdy choroba postępuje od dłuższego czasu i jest w stadium zaawansowanym, w procesie zapalnym, wcześniej czy później, nie polega tylko na śluzówkę macicy, ale także warstwę mięśniową z kanału szyjki macicy.

Tak dokładnie, jak jest rozwój choroby zależy od dwóch czynników: nie jest spowodowany przez czynnik choroby i stanu układu immunologicznego. Najbardziej rozpowszechnioną formą zapalenia ostrego, jednak i przewlekłego zapalenia szyjki macicy – również nie należą do rzadkości, występuje u około trzech na dziesięć przypadków.

Ponadto, przewlekłe zapalenie szyjki macicy rozpoznaje przeciwieństwie cięższy. Nie ma bólu, ani – wszelkie nieprawidłowe wyładowania nie może być w ogóle. A jedynym objawem istniejącej choroby zostanie ustalona przez ręczne uszczelniającego badania ginekologicznego i zgrubienia szyjnego – podobnym do zmian to powoduje przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

Leczenie chorób

Natychmiast po jego ustaleniu obecności choroby, lekarz przepisze szereg badań, których wyniki pozwolą ustalić autentycznie prowokując czynnik, który doprowadził do rozwoju zapalenia szyjki macicy. Następnie lekarz będzie wybrać te antybiotyki, które skutecznie zwalczają zakażenie przez patogen.

Ponadto, w ostrej fazie choroby antybiotykoterapia powinna być zarówno wewnętrznie na całym ciele, a także lokalnie – tylko kompleksowe leczenie może uchronić od choroby. Również w tym przypadku, gdy infekcja przenika do organizmu przez długi czas i chorobie przewlekłej postaci, oprócz leków przeciwbakteryjnych kobiet wykazała, fizykoterapii, jak również podawanie leków, które wzmacniają układ odpornościowy.

Niestety, szyjki macicy nie zawsze jest tak łatwe do wyleczenia – i to nie dziwi, ponieważ patogen nie może przeniknąć jedynie do kanału szyjki macicy, ale w macicy sama. I dla różnych procedur medycznych, choroba staje się prawie nieosiągalne. W tej samej sprawie, jeśli leczenie trwa sporo czasu i skuteczne wyniki nie są przestrzegane, lekarz może zadecydować o konieczności lub laseroterapii lub krioterapii samego.

Aby zapobiec szyjki macicy kobiety powinny uważnie obserwować higieny osobistej, szczególnie w czasach płeć miesiączkowego, aby chronić się podczas aktów seksualnych. A co najważniejsze – kobieta powinna co najmniej raz na sześć miesięcy do lekarza na rutynową kontrolę. Wszystkie choroby złapanych we wczesnych stadiach rozwoju, traktowane są znacznie szybsze i łatwiejsze niż w zaawansowany.

load...