Szydełkowania dla początkujących: podjąć w ciągu jednej nocy

Zawartość:

Zaczynają uczyć się nowych rzemiosła nigdy nie jest za późno i nigdy nie jest za wcześnie. A jeśli uważasz się za początkującego craftswomen-tkaczy, osoba, jesteś kreatywny i dociekliwy. Dziania szydełka i to nie tylko ekscytujące doświadczenie, ale także bardzo satysfakcjonujące hobby. Po opanowaniu umiejętności szydełka, można dosłownie od stóp do głów ubrać siebie i całe swoje gospodarstwo domowe (nawet zwierzęta).

load...

I zacząć, jak wiemy, musimy proste. Na przykład, z dziania okręgu. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej przystępne sposoby Crochet dla początkujących. Które mogą być połączone w taki sposób? To wszelkiego rodzaju serwetki ażurowe i maty, kapelusze, czapki i berety, elementy sieci wykonanej w technice friform (chociaż to nie jest dla początkujących, ale dla doświadczonych szwaczek). Spróbujemy połączyć po prostu trwa – przydatna rzecz i dobra „trener” dla początkujących poręczne ludzi.

Materiały i sprzęt

Beret szydełka, trzeba będzie przędzy i hak o odpowiedniej grubości przędzy rozmiar. Jakości przędzy zależy od celu swojego kapelusza: dla wariantu potrzebują ciepłej wełny lub przędzy mieszanki wełny na letnie kapelusze lepiej używać bawełny lub przędzy jedwabnej.

Hak wybrać grubość przędzy: sama przędza się od połowy do dwóch razy większa niż grubość haczyka – czy raczej wgłębienia (wgłębień) jego części roboczych. Aby uzyskać bardziej gęstą drutach trzeba wziąć mniejszy haczyk, a jeśli chcesz uzyskać luźny liść, wziąć hak być większe niż zalecane. Przy okazji na opakowaniach przędzy do dziania zwykle wskazuje wymaganą wielkość liczby haka i szprych.

W procesie dziania beret trzeba użyć główne (podstawowe) techniki szydełkowe: pętle powietrza i bary:

  1. Pętla powietrza. Ściegów na drutach podstawę pierwszego rzędu i korzystać z nich w ażurowe szydełka. Pierwszy vyvyazyvayut pierwszej pętli przez wprowadzenie pod hakiem i gwintem rozpiętą na jego cewki na haku. Następnie przepleciony przez uchwyt do utworzenia pętli chwycić przędzy pracy i rozciągnąć ją w węźle. Wykonać również wszystkie kolejne pętle powietrznych.
  2. Polustolbik (pętla sprzęgający). Hak jest wprowadzany do trzeciej pętli łańcucha anteny do podłączenia nici i ciągnie je przez pętlę w łańcuchu rzepy.
  3. Kolumna bez sc. Hak jest wprowadzany do obiegu powietrza i pod przędzą roboczej i ciągnie wątek przez pętlę, pozostawiając go na haku. Potem znowu warknął nitkę i ciągnie go przez obie pętle na haku.
  4. Kolumna z SC. Hak z niej wprowadza się do pętli łańcuchów pętli hak nici i ciągnie je przez pętli łańcuchowej. Następnie wyrzuca się na haku wątku roboczego i ciągnie je przez SC i pętli na haku.
  5. Po opanowaniu tych elementów szydełka, można łatwo związać trwa.

load...

Drutach beret

Zaczynamy od góry na drutach beret dziewiarskich (środkowy). Aby to zrobić, musimy zebrać pięć lub sześć pętli powietrza i zamyka je w ringu. Następnie kołowo pierścień mocno wiąże kolumny bez SC (knit wielu kolumn ile się zmieści w ringu). Następnie kontynuuj drutach Beret spiralnie vyvyazyvaya każdej pętli na dwóch kolumnach w odstępach jednej pętli.

  • Zwrócić uwagę! Jeśli drutach beret z cienkich nici, paski mogą być wykonane większe, a kiedy na drutach z grubej przędzy liczby kolumn, skręcić w dół.

Dziania trzeci rząd jest podobna do realizacji z poprzedniego: w każdym z drugiej pętli jest dziana na dwóch kolumnach bez SC. Wszystko należy do serii (od czwartego) dzianiny rzadko, ale należy w tym samym czasie koło uległo zmianie, a krawędzie nie są wyrwane. Aby to zrobić, należy dostosować liczbę kolumn, vyvyazannyh z jednej pętli, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, aby zwiększyć lub odwrotnie, dodając kolumny.

  • Zwrócić uwagę! Aby wziąć okazało ładne i zadbane, w każdym rzędzie trzeba dodać taką samą liczbę kolumn, pętle, ilu dziać w poprzednim roku. I nadal trzeba zachować równe odległości między kolumnami jednym rzędzie.

Łącząc górną część wymaganej średnicy, dzianiny kilka rzędów pętli bez dodawania do kręgu zaczęły zawijać i stają się wypukłe. Liczba wierszy zależy od grubości przędzy – grubszą nić dolne rzędy należy powiązać. Następnie należy kontynuować dziania odjęcie pętli (podobny do dodawania). Tie więc kilka wierszy, po prostu upewnij się, że pręty sąsiednich rzędach są przesunięte.

Końcowy etap dziania – zmniejszenie liczby kolumn w każdym rzędzie do pożądanej wysokości Beret. Im bardziej intensywny będzie zmniejszenie liczby kolumn w każdym kolejnym rzędu, płaski zajmie. A w finalizacji niezbędnym do łączenia wielu płaskie gęste rzędy bez dodawania i odejmowania pętli dostać beret krawędzi.

I jak ozdobić swoje nowe stworzenie – zależy od twojej wyobraźni i umiejętności. Wersja classic dekoracji – szydełkowane kwiat. Ale można też użyć wstążki, koraliki i inne elementy dekoracyjne. I można zostawić wszystko tak jak jest, zwłaszcza jeśli trwa związana z jasnym, kolorowym lub teksturowane przędzy.

Należytej staranności ma to może być połączone w jeden wieczór (zwłaszcza jeśli grubość gwintu). Wez w haku strony, gwint i start. Nauka nigdy nie jest zbyt późno i zawsze pomocny. Dziewiarsko taki prosty beret – najlepsza lekcja dla początkujących do opanowania techniki szydełka. Powodzenia!

load...