Szybkie i pyszne kawy w każdej kuchni

Zawartość:

W świecie istnieją miliony miłośników kawy, ale jak zaparzyć kawę w rondlu nie wiedzieć wszystko.
Powrót do spisu treści

load...

Aspekty historyczne i nowoczesne konieczność

Większość ludzi kupił ekspres do kawy i cieszyć się, nie wiedząc nawet, że jest to pierwsza rzecz, która zabija prawdziwy smak. Należy zauważyć, że ta kawa jest parzona tylko w ogniu, czy płomień z drzewa lub zwykły gaz, ale w żadnym wypadku nie ma grzejników elektrycznych. Naczynia na to, że jest najlepszy w użyciu, ponieważ metal glinka absorbuje smak, a finalny produkt będzie musiał użyć tylko jednego rodzaju kawy. Nawet ludzie wiedzieli parę wieków temu, że potrzeba do zaparzania kawy, ale żeby nie było łatwym zadaniem, nawet dla bogatego człowieka, a potem narodził się pomysł, jak parzenie kawy w rondlu.

W dzisiejszych czasach, dzbanki do kawy i Turcy są powszechne, ale ze względu na ich cenę i bardzo małej objętości jak one nie są dla każdego. Większość ludzi wciąż wolą gotowania objętość miski bo ich ograniczona ilość kawy jednocześnie pozwala na wykonywanie wszystkich gości tak, jakby nie miał. Inni nie uznają małych filiżanek porcjowane i wypić starą ulubioną pół litra, do tego stopnia, że ​​nie było szkodliwe.


Powrót do spisu treści

Proces warzenia

Aby zacząć, to zdecydować, która z opcji chcieliby zobaczyć na stole – arabskim, polskim lub amerykański. Również warto zastanowić się, że w większości gatunków, można dodać różnego rodzaju przypraw, ale wtedy trzeba najpierw wypełnić prosty ręki – cynamon, imbir i goździki, inne warianty są rzadkie, ale pieprz, kardamon i gałka muszkatołowa może być również dodane. Proporcja We wszystkich postaciach sam – 50 g na litr.

load...

Arabska wersja będzie mieć do mielenia ziarna, jak dokładnie jak to możliwe. Aby rozpocząć zbiorniku spada tylko pół porcji wody i cukru, po sterylizacji i umieszcza wzrostu pianki kawy. Następnie wypełnia się drugą część, wszystkie dokładnie i szybko mieszany, a następnie doprowadzono do wrzenia. Nie jest konieczne, aby zrobić tak, że woda była wrzenia, ponieważ może zepsuć smak.

Polska jest znany wszem i wobec. Tutaj konieczne jest podwojenie dawki, ale każdy dostosowuje się samoczynnie. Jest wypełniona pożądanej ilości kawy, zalać wrzącą wodą przez 9-10 minut, a można spokojnie zapomnieć o nim. Następnie wlewa się do filiżanki i można zacząć cieszyć się bardzo silną boski napój.

USA – tu ważne jest, aby być w stanie określić stopień zachowania woda oka. Dostępne są 2 opcje: amerykański garnek z zawartością będzie musiał ogrzać się od 84 do 90 stopni i gotować przez kilka minut. Europejska wersja ułatwia zalać wrzątkiem espresso, ale stężenie kofeiny jest znacznie zmniejszona.


Powrót do spisu treści

Komentarze Brews

Powyżej zostało opisane jak gotować w domu, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że ta ostatnia opcja została poczęta pod ekspresem do kawy, a nie umieszczać przyprawy, oraz konieczność monitorowania temperatury stale na niego. Espresso lepiej dla niego, aby dostać się gdzieś w pobliżu sklepu, ponieważ w domu dostanie to nie jest łatwe (średnio rozdrobniona graniczących z niegrzeczny).

Jeśli kawa jest parzona stabilnie i w przybliżeniu taka sama objętość, lepszym rozwiązaniem jest zakup oddzielnej patelni miedzi, tak, że tylko tam i gotować, bo Miedź jest najlepiej nadaje się do kawy i do przygotowywania stabilny w jednym naczyniu – zaczyna sama przyczyni się do smaku. Jeśli pan został przydzielony oddzielny, można myć pod bieżącą wodą, bez czyszczenia i bezproblemowe. Zbyt gruba warstwa płytki oderwać się, a przed tym, że nie jest konieczne, ponieważ do odpędzenia To on i dodaje smaku i aromatu za każdym razem.

load...