Sztukaterii we wnętrzu: Współczesna Klasyczny

Sztukaterii we wnętrzu – to ma przyjść do naszych czasów starożytnych tradycji architektonicznej, znany od tysięcy lat. Jak kiedyś w starożytnym Rzymie i starożytnej Grecji w epoce klasycyzmu i rokoka, Empire i barokowej architektury, wykwintne wzory sztukatorskie i dzisiaj niewiele osób jest obojętny. I dlatego coraz więcej ludzi przyciąga do tej starożytnej sposób dekoracji wnętrz.

load...

Różnorodność form pozwala Listwy sztukaterie wyciągnąć nie tylko klasyczne wnętrza, ale również nowoczesne minimalistyczne. Sztukaterią osiągnąć harmonię w przestrzeni wewnętrznej w formacji. Na przykład za pomocą listwy usytuowane asymetrycznie mogą neutralizować nieregularny kształt pomieszczenia. Listwy sztukaterie pomocy podzielić na odrębne części powierzchni ściany, a tym samym do prostowania proporcje pomieszczenia. Wykonane z gzymsy sztukaterie podtynkowy oświetlenia w górnych częściach ścian, można stworzyć efekt „sufitu rosnących”.

Projektanci sztukaterie wewnętrzne często stosowane jako elementy konstrukcyjne, które mogą ukryć te taśmy nośne lub rury przebiegające w nieodpowiednim miejscu. Często zdobią sztukaterie i fałszywych kominków elektrycznych, przetwarzania go dla portali kominkowych, kominów, półek. Sztukaterie we wnętrzu, którego wzór jest powtarzany na suficie, ścianach, meble i drzwi, tworzy stylistyczną jedność pomieszczenia, nadając mu przyzwoity wygląd, jednocześnie tworzy atmosferę i gentility i komfort. Nowoczesne dekoratorów wykorzystać szeroką gamę wyprasek: granic, rozety, gzymsy, wnęki, cokoły, elementy do dekoracji okien i drzwi, a także mebli.

Sposoby stosowania tynku we wnętrzu

Sztukaterie nie tylko dekoracji obwód sufitowy, ale maskę możliwych nieregularności na styku ściany i sufit. Pułapy sufitowe zazwyczaj stanowią większą część sufitu kompozycji i kadrowania często żyrandole. Mogą one mieć różne kształty i rozmiary. Harmonijnie dopasowane gzymsy sztukaterie i kształtek, dają sufit wykończony wygląd. Jak widać, sztukaterie we wnętrzu często, aby ukryć wady budowniczych.

load...

Całkowicie przekształcić pokój i stworzyć iluzję nieskończoności są sztukaterie sufitu kopułą. Elementy łukowe pomóc skutecznie sformalizować przestrzeni wewnątrz nisz, a także podkreślają półki lub bar. Uroczyste pokój dać fałszywie paneli sztukaterie na drzwiach.

Nisze – inny element do dekoracji sztukaterie – zamontowany na ścianie. Zbierając je ramkę, można uzyskać coś w rodzaju małej scenie, gdzie są ustawione różne przedmioty dekoracyjne. Takie nisze ozdobione pięknym oświetleniem, stają się wspaniałym miejscem na wazonie lub rzeźby, świeczniki czy konwencjonalnej doniczki z kwiatami, które będą wyglądały na bardzo uroczysty sztukaterie piedestale.

Materiały

Najbardziej popularne i znane w wewnętrznych listew tynkarskich, które od wieków zdobi budynek. Ale tynk jest bardzo kruchy i ciężki materiał, który może ostatecznie kruszyć i rozpadać. Obecnie producenci oferują sztukaterie i dekoratorzy od innych, bardziej nowoczesnych materiałów: tej pianki i poliuretanu. Listwy poliuretanowe pianki porównaniu do bardziej trwałego i wytrzymałego, więc dekoratorów wolą używać go w projektowaniu pomieszczeń.

Okrój poliuretanu wewnątrz malowany nowoczesnych kolorów, wyglądu nie różni się od klasycznych jeden. Lekkość materiału sprawia, że ​​możliwe jest łatwe do montażu kształtek poliuretanowych do wnętrza za pomocą dowolnego kleju. Może być stosowany, w przeciwieństwie do tynków, a także na obszarach o dużej wilgotności – takich jak w łazienkach i basenach.

Zastosowanie sztukaterii w nowoczesnym wnętrzu daje możliwość podkreślenia świetności każdym stylu – od minimalizmu do klasyki. Ponadto, profile w nowoczesnym wnętrzu sprecyzowano i wygładza matowa prostopadłości obecnej architektury stwarza wyjątkową okazję do wizualnego podzielić przestrzeń na oddzielną strefę funkcjonalną. Jednak eksperci radzą, aby nie zapomnieć, że we wnętrzu sztukaterie małe mieszkania nie zawsze są właściwe. Masywne dekoracje w stiuku może prowadzić do spadku mieszkań wizualnych.

load...