Sztuka bycia kobietą – jak podnieść na duchu

Zawartość:

Jak Koko Shanel powiedział: „Kobieto, nie używaj perfum nie ma przyszłości”. Kto będzie dyskutować z pysznym Coco? I czy jest to konieczne? Duchy, czy są one prawidłowo wybrany, może nam powiedzieć o charakterze, aby podkreślić indywidualność, dokonać urok. Z drugiej strony, źle zapach może zepsuć całe wrażenie. Po tym wszystkim, zapach dostaje się do podświadomości swojej towarzyszki, a częściowo tworzy opinię o tobie. Nic dziwnego, że zawodowi perfumers wierzą, że duchy – Samica duszy.

load...

Jak wybrać perfumy i ile fiolek musi być kobieta, aby być szczęśliwym? Uważa się, że w swoim arsenale powinna wynosić minimum czterech różnych smakach. Pierwszy – w biurze, drugi – na spotkanie z przyjaciółmi i hałaśliwe imprezy, trzeci – na romantyczną randkę, czwarty – dla siebie, swojej ukochanej. W celu prawidłowego zmontowania swoją kolekcję alkoholi, należy najpierw zrozumieć, co oni na ogół są.

Jakie są smaki?

No cóż, są one podzielone na męskie, żeńskie i unisex – jest jasne. Ale nawet zadać asystent sprzedaży, aby pokazać coś nowego, trzeba jakoś wyjaśnić, co pachnie wolisz. I zasięgnąć porady będą prawdopodobnie mieć. Po tym wszystkim, nie można „próbować” cały sklep perfumy! Nawiasem mówiąc, specjaliści uważają, że smak więcej niż trzy zapachy za jednym zamachem, to nie ma sensu. Zmysł węchu jest przytłumiony, nie będą mogli doświadczyć pełnej głębokości i są narażone na ryzyko popełnienia błędu.

Podobno specjalnie w celu pomóc nam zrozumieć całą tę różnorodność, nie tak dawno temu, we Francji, Wspólnota sklasyfikowane substancje zapachowe, perfumy kilka głównych typów, z których każdy form tak zwanej „rodziny”. Rozważmy tych, którzy należą do drugiej i trzeciej grupie – czyli kobiety i unisex. Ludzie niech sami zająć.

 1. Tak więc pierwszy i chyba najbardziej starożytna grupa smaków – kwiatowy. Mogą to być zarówno indywidualne notatki lub całą kompozycję zapachów. Dość często są duchy z zapachem świeżo narcyza cięcia, fiołka, bzu, lilii, róży, konwalii. Perfumy z tej grupy ma poczucie czystości, delikatności i czułości. Takie smaki doskonale dopuszczalne nosić o każdej porze roku, jednak odpowiednie dla wszystkich, będą one odtwarzane w lecie i wiosną.
 2. Kolejna grupa – cytrusowe smaki. W tej „rodziny” składa się z alkoholi o zapachu grejpfruta, mandarynki, bergamotki, cytryny. Cytrusowe nuty dać nastrój lekkości i świeżości, dzięki czemu są idealne do gorącego sezonu, wakacje lub weekend.
 3. Owocowe aromaty. Są to zapachy gruszek, brzoskwiń, jabłek, moreli, papai. Być może to „rodzina” może być klasyfikowany jako uniwersalne. Ten zapach będzie właściwe i rano i wieczorem, o każdej porze roku. Jest idealnie nadaje się dla tych, którzy są młodzi, pełni energii i docenić zdrowego stylu życia.
 4. Dalej „rodzina” – pikantne smaki. Obejmuje ona perfumy o zapachu cynamonu, kardamonu, imbiru i nutą goździka i lawendy. To – duchy na wieczór, a „w tej sprawie.” Aby uczynić ich codzienne mało stosowne. Perfumy z nutami drzewnymi są bardzo częste u mężczyzn, ale dość rzadkie w kobiecych perfum. Są to zapachy paczuli, mirra, drzewo sandałowe, krzak róży. To budujące perfumy i stworzyć poczucie komfortu, bezpieczeństwa, ciepła i spokoju.
 5. Kolejna grupa – „zielone” aromatów. Pachnie sosny, rozmarynu, lawendy, hiacynt, jałowca, z nutami świeżo skoszonej trawy i liści i ledwo słyszalnym motywem jesieni. Nosić zapach powinien być w lecie – jest idealny do ubrań w jasnych kolorach.
 6. Wschodni, orientalny czy inaczej, zapachy pasują to nie wszystko. Zapach żywicy, wanilia, piżmo przyciągnąć kopertę pętli tajemnicę, powiedz wrażliwości i pasji. Wydają się nosić w baśni „1001 nocy”. Te zapachy są dość ciężkie i nieco ciężki, więc można je nosić tylko w godzinach wieczornych, i, oczywiście, nie codziennie. Orientalny zapach idealnie wtapia się w futra i, co dziwne, to nadaje się do zimy, przynosząc gorące lato zimne powietrze do oddychania.
 7. Szyprowej zapachowe. Przodek – poprzednio sławnych mężów Kolonia „szyprowo”, stworzony w 1917 roku przez perfumiarza Fransua koti. Odpowiedź jest bardzo prosta dziwne imię. W rzeczywistości nazwa perfum – „Chypre”, czyli „Cypr”. Zapachy z szałwii, pachnącego mchu dębowego, paczuli wypełniony poczuciem siły i spokoju. Są idealne wypielęgnowane, niezależne i pewny siebie kobiety. Szczególnie istotne te duchy w zimie.
 8. Kolejna grupa – paproć paproć lub zapach. Głowa „rodziny” – „Fougere Royale” – „Królewski paproci” stworzony z powrotem w 1882 roku. Podstawą sztuczny zapach kumaryny „substancji” z odurzający nuty skoszonego siana i koniczyny plamy i zapach mchu dębowego i lawendy.
 9. Aldehyd zapach – jest sztucznie stworzony zapachów, które nie występują w przyrodzie. Mają zaskakującą właściwość – w kontakcie ze skórą, z jej ciepła, ich zapach staje się jaśniejsze i bardziej nasycone. Najlepszą porą do aldehydu perfum – poza sezonem. Są idealne na chłodne wczesną wiosną lub deszczowej jesieni. Z reguły są one wybrane w drodze przetargu, romantycznej damy. Najwcześniejszym i chyba najbardziej znanym perfumy w tej rodzinie – „Chanel №5”.
 10. Ostatnia grupa syntetyczny – ocean, zapachy ozonu. To – górskie powietrze, mgła morze, lekki wiatr, zamknięty w małej fiolce. Niosą poczucie świeżości i chłodu, aby pomóc „razem” i są idealne dla negocjacji i spotkań biznesowych.

load...

  Jak wybrać odpowiedni perfum?

  Więc z głównych „rodzin” spotkaliśmy. Co dalej – jak wybrać perfumy? Nawet uzbrojony w te informacje, wybrać odpowiedni zapach jest dość trudne. Cóż, po pierwsze, należy zdecydować się na kryteriach wyboru. Na pewno warto najbardziej proste i naturalne w pierwszej kolejności – „jak – nie podoba”. Nigdy, w żadnych okolicznościach, nie wybieraj duchy, zapach nie spowodować pozytywne emocje – nawet jeśli jest to najnowszy dodatek do sezonu, błędnie sprzedany za śmieszną pieniędzy. Nosić ten zapach, nadal nie można. Co więcej, nie jest właściwy zapach może powodować napady złego humoru, nerwowość, bóle głowy i alergie.

  Jak wybrać odpowiedni perfum? Istnieje kilka podstawowych punktów, które należy zwrócić uwagę – w twoim wieku, pory roku, pory dnia i miejsca, w którym masz zamiar nosić zapach. Zdajemy sobie sprawę, w porządku. Wiek. Cóż, wszystko jest bardziej lub mniej wyraźny. Uważa się, że dziewczęta będą zbliżać lekki kwiatowy, cytrusowych, aldehydu i owocowe aromaty. Oni doskonale podkreślają młodzieży, nieostrożność, świeżości i wigoru. W tym samym czasie, zbyt „dorosły” perfumy można dodać do kilku lat. Panie z eleganckim wieku zalecane jest, aby zwrócić uwagę na bogaty, głęboki zapach. Starają się „przymierzyć” Oriental lub pikantny bukiet. Ale, oczywiście, nie „na co dzień”! W ciągu dnia można nosić perfumy aldehydu lub szyprowych rodzin.

  Sezon

  Jak pan wie, o każdej porze roku – jego smak. Na przykład, orientalne i pikantne zapachy są zbyt „ciężki” na gorącym latem. Będą one powodować dyskomfort nie tylko ty, ale również w innych. Dlatego preferowane są te duchy do opuszczenia mroźnej zimy. To wtedy będą one bardzo istotne. Jak dobrze noszone Chypre odmiany zima i Woody odmiany. Gorąco, parno lato więc chcemy trochę świeżości i chłodu! Nadszedł czas, aby podnieść oceaniczny, cytrusów i smaki owocowe. Jednak w lecie do czynienia z duchami powinien być bardzo ostrożny – upał zapach staje się bardziej intensywny, a nawet powodując zwykłej ilości, to istnieje ryzyko „zbyt daleko” i zepsuć wszystko wrażenie.

  Pora dnia

  Wieczorne zapachy – lepki i głębokie. Są one idealne do uczty, chodzić do teatru, a odbiór będzie końcowy akcent w swojej szafie. Te zapachy są absolutnie niewłaściwe, na przykład w biurze. Powinien zostać wybrany przejrzyste, nie nachalne świeże i lekkie zapachy dla dziennych.

  Miejsce

  Idąc na spacer do sklepów z człowiekiem, użyj smak waniliowy – budzi hojność. Do tej pory najlepszy będzie zapach z uwodzicielskich nut – cedr, różowy pieprz, gruszka likieru. I należy unikać woń lawendy, bergamotki i wawrzynu – jest wybór samowystarczalności i osób miłujących wolność. Nie chcę go straszyć?

  Do wizyty w restauracji lub kawiarni wolą kompozycje z nutami jadalnych – cynamon i jabłko, migdały i wiśnie. Idąc do klubu nocnego i planowania bawić się do rana, „umieścić na” jasnej zapachem gorączkowym skóry – z nutami paczuli i piżma. Najbardziej ognisty smak idealne na spotkanie z przyjaciółmi. Że podczas wędrówki w filmie nikt nie rozpraszać, można wybrać nie nachalne unisex. Koleżeństwo z rodzicami kochał zapach zapewni nutę lawendy.

  Jak wybrać perfumy w sklepie – krok po kroku

  Tak, z tym, co jest szukasz smaku, niezdecydowany. Co dalej? Potem – idziemy do sklepu. Ale dla tego ważnego punktu należy podchodzić z największą powagą i odpowiednio przygotowana. Po pierwsze, trzeba być całkowicie zdrowy – banalne katar lub nieznaczny dyskomfort może zniekształcić zapachy, a następnie wynik – nie jest gwarantowana. Jest również bardzo pożądane, aby mieć dobry nastrój.

  Aby nie dokonać złego wyboru, konieczne jest, aby przejść do sklepu tuż rano i używać wody toaletowej lub perfum nie jest konieczne w tym dniu. I od kremu do rąk należy unikać. Nasz nos – „pojazd” jest bardzo wrażliwy i nastrojowy. Wyczerpany dnia obcych zapachów, może „nie” w kluczowym momencie. Postrzeganie musi być świeża i nie kojarzącego przy wyborze perfum.

  Jak starać prawo zapach? Zgodnie z wszystkimi tego samego Coco, rozpylanie perfum nie powinien być większy niż, jak iw powietrzu przed nim. Następnie można po prostu wejść do tego pachnący chmurę. Jednak ta rada jest bardziej nadaje się do użytku domowego. W sklepie, po wszystkim, więc nie ma – nie mogą zrozumieć. Ale co, gdy kupujesz? Bardzo proste!

  W niemal wszystkich szanujący sklepów perfumy mają specjalne długiego papieru – Przekładki. Tutaj muszą, a my wykorzystać. Spray zapach na bibule i potrząśnij nią kilka razy, do odparowania alkoholu. Tylko wtedy możemy ocenić zapach. W ogóle, w dobrym nastroju, istnieją trzy elementy informacji dodatkowej. Pierwszy – nuta – można przeżyć wszystko w ciągu kilku minut. Drugi – trwa kilka godzin. Trzeci – pętla – pozostanie z wami na cały dzień. Oczywiście, jeśli duchów wysokiej jakości. Nawiasem mówiąc, jeśli sklep zamiast suszka oferty wąchać korek od butelki, warto zastanowić się, czy jest sens kupić tutaj coś ma.

  Z „baza” aromat niezdecydowany? Doskonała! Teraz – najbardziej krytyczny moment. Nanieść kroplę ulubionych perfum na nadgarstku – gdzie bije passę. Fakt, że ten sam zapach będzie brzmieć inaczej na różnych ludzi. Zadane? Dobrze. Teraz nie spiesz się – najlepiej, aby usłyszeć wybrany „drugi zapach” perfumy, trzeba czekać 15-20 minut. Wtedy ryzyko błędu jest znacznie zmniejszona. Jednak według słynnego francuskiego perfum Roger Dow, wybór smak czegoś podobnego wyboru kochanka – aby dowiedzieć się, czy są dla siebie, konieczne jest, aby spędzić z nim noc.

  load...