Sztuczny charakter domu: Jak wyhodować bonsai

Przybysz z Japonia bonsai dzisiaj nie jest już rzadkością w Polsce. W wielu domach są garnki z miniaturowych drzew. Oni złożyć w oknach, umieścić na stoliku, ozdobić swoje ogrody zimowe. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo dbać o tych miniaturowych drzew. Poniżej opisujemy, jak rozwijać bonsai i dbać o niego w domu.

load...

Uprawa bonsai podlega nie dla wszystkich. Ta aktywność jest dokładne, przemyślane i chorych ludzi. Ścisłe kanony produkowane od wieków, wyraźnie nakazują, co powinno być korony i pnia, w których pojemniki powinny być sadzone drzewa, w zależności od rozmiaru. Bonsai i nie mogą być tworzone raz na zawsze. Drzewo jest żywy, to rośnie i zmienia się każdego dnia, a zatem wymaga regularnej konserwacji, regularne transfery i cięć. Oczywiście, odchylenia od zasad dozwolone. To jest to, co pozwala na tworzenie arcydzieł. Tego rodzaju eksperymenty mogą stać master i tylko master figurek technik uprawy.

Formacja sylwetka

Opracowali wiele stylów bonsai, ale w każdym z nich nakładać ogólnych wymagań dla korony. Powinien to być kształt stożkowaty lub może być podzielona na warstwy poziome kompaktowych. Igieł i liści w każdej kondygnacji musi być zagęszczony jak najwięcej. Takie zasady wynikają z przepisów drzewko wzrostu. Jeśli oni przestrzegać wszystkich gałęzi – i dolnej i górnej – uzyskać wymaganą ilość światła, sama korona jest wentylowana, a każdy poziom ma swój własny mikroklimat. I przyczynia się do rentowności uprawy bonsai.

Powstawanie korony – proces pracochłonne i czasochłonne. Po przeszczepu, wykonaną z otoczenia do drzew pojemnika jest przeprowadzane bezpośrednio pierwszego cięcia. Aby to zrobić, w lewo pasuje do wizerunku przyszłych oddziałów bonsai i odciąć wszystkie niepotrzebne. W ciągu najbliższych kilku lat, ponownie wybierając odpowiedni Sami i odciąć resztę nowych pędów. Klip drzewa w taki sposób, można utworzyć drzewo pionowej nawet bonsai stylu „polukaskad” lub „kaskadowego”. Można ustawić pewien wzrost branże kierunku. W tym celu ich schowane poprzez towarów, drutu lub stosowane do korzeni oddziały są powiązane. Tak utworzony drzewo jest również wymaga regularne strzyżenie. Muszą nie tylko utrzymać piękno sylwetki, ale także do „redystrybucji” energię między słabych i mocnych gałęzi. Najsilniejszy w gałęziach drzewa, zazwyczaj na górze. Niższy, zazwyczaj mniej od nich. Oddziałów zlokalizowanych poza korony jest znacznie silniejszy niż krajowe. Po raz pierwszy w sezonie tniemy bonsai wczesną wiosną, po hibernacji. Kolejne redukcje skrócić tylko gałęzie bezpańskich sylwetka granicy. Częstość cięć zależy od tempa wzrostu igieł lub liści.

load...

Tryb technologia i fryzury dla każdej rasy. Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób rozwijać bonsai sosna, konieczne jest, aby wiedzieć, co następuje. Sośnie przycięte w kilku etapach na wiosnę. Po raz pierwszy wyciąć najsłabszą gałąź, potem oddział sił środkowych, a tydzień pracy z korony. Na każdej sesji zostaje jeden lub dwa „świece”. Ponadto, te, które są umieszczone w płaszczyźnie poziomej, reszta – dolnym i górnym – cięcia. Zrywać wszystkie stare igieł częściowo odcięte i nowy. Część z nowych igieł nadal pozostawić do oddziału nie wyginą. Na silnych oddziałów można zapisać pięć lub sześć par igieł na słabszy – osiem lub dziesięć, a na górze do pięciu parach. Procedura ta przyczynia się do redystrybucji władzy między gałęziami i zmniejszenie rozmiaru igieł, które stają się coraz bardziej proporcjonalna do gałęzi i pnia miniaturowe drzewa. Powinieneś wiedzieć, że sosna do opieki – jeden z najtwardszych skał. Jej luźny przewiewny korona, dolne gałęzie, które szybko giną, zawsze należy zachęcać do tworzenia się wewnątrz korony nowych punktów wzrostu.

Zdolność do wzrostu bonsai z sosny na wschód wskazuje na bardzo wysoki poziom opanowania. Jeśli jesteś nowy, ale jesteś zainteresowany jak uprawiać bonsai w domu, należy zacząć od jałowiec chiński, który był łatwiejszy w utrzymaniu. Dobrze uczyć się od hardy roślin liściastych – wiąz lub Ficus.

System korzeniowy

Bonsai z drewna iglastego, który został już utworzony, są przesadzane co trzy do pięciu lat, liściastych – co trzy lata. Nie kształcie bonsai przeszczepione: iglaste co dwa trzy lata i liściastych w jednym lub dwóch lat. Transplant wyprodukowany przed rozpoczęciem aktywnego wzrostu wczesną wiosną. Ważne jest, aby zmienić pojemność na nowy, który powinien być głębiej niż poprzedni i kilka centymetrów większej średnicy. Przesadzanie powinno być cięte zbyt zarośnięte, stare i uszkodzone korzenie, potem otrząsnąć ziemię na krawędziach ziemnych śpiączki i odnowi ziemię. Ziemnych kto przed sadzeniem trzeba pozostawić do wyschnięcia. Po transplantacji bonsai trzeba obficie polać.

Aby prawidłowo dbać o bonsai, należy dowiedzieć się jak najwięcej na temat cech dorosłego drzewa mogą być: jak szybko rośnie, ile on potrzebuje światła i wody, które są wymagane wilgotności i temperatury. Należy pamiętać, że zawiłości tworzenia bonsai i dbać o niego tak bardzo, że można je zrozumieć tylko w praktyce.

load...